Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 listopada 2013 21:51
Meise takie długie, chrupkie, zakręcone cukierki? 👀 Jeśli tak to kocham 😍 Wieki ich nie jadłam 😍
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 listopada 2013 22:02
BASZNIA zajebiste  🤣

I takie prawdziwe :-P
Meise takie długie, chrupkie, zakręcone cukierki? 👀 Jeśli tak to kocham 😍 Wieki ich nie jadłam 😍

Tak, te!  🙂 Jako dziecko przepadałam za nimi, ale teraz chyba bym nie zjadła, toż to sam cukier  👀
...chyba trzeba będzie pokupować i się powymieniać, żeby każda wiedziała o co chodzi i jak co smakuje🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 listopada 2013 10:26
U mnie chyba nie ma nic takiego, tzn. ja się nie spotkałam - nie mam się czym wymienić  😕
A u nas są szczypy na odpuście, znacie?  🙂


Ja znam tylko dlatego że studiowałam w Lublinie i tam koleżanka z podkarpacia przywiozła kiedyś :P (albo może i w Lublinie je miewają...)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 15:22
Facella, ja też nie mam czym, u nas niczego takiego nie ma...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2013 15:57
Pańska skórka to wymysł "warszawski" głównie 🙂 Uwielbiam 😍 To takie coś jak "karmelki"- cukierek ale taki który można "pogryźć" (ryzykując utratę plomb bo jest twardy i się klei) albo "ciumkać" z 15 minut ledwo mogąc zamknąć usta bo nie jest to mały cukiereczek 😉 Jest biało-różowe, słodkie (prawie sam cukier, podobnie jak nugat) i sprzedają to zapakowane w białe papierki z pergaminu, na cmentarzu brudnowskim widziałam też sprzedawane w foremkach aluminiowych jak do ciasta.

Pańska skórka:
[img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/10/63d1938c1e610ae4d0c3c80e10681f03_original.jpg?1351719337[/img]

Tych szczyp(ów?) to bym chętnie spróbowała 👀
Krakowskie ,,miodki" to mają nawet definicję w Wikipedii 😀
http://pl.wikipedia.org/wiki/Miodek_turecki
Ja za miodkami nie przepadam, za słodkie dla mnie, ale żelki i rozpuszczalne gumy jakie jadało się w podstawówce- zdecydowanie tak.  😍
Alaska, nie istnieje takie pojęcie jak "za słodkie"  😁

Gdybym wcześniej rozdmuchała temat pańskiej skórki to chętnie bym Wam nakupowała i powysyłała, a tak to się spóźniłam trochę 🙁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 16:57
infantil, za rok będzie okazja 😉
A to nie do kupienia "poza sezonem"? Pewnie są jakieś przepisy?
.
Na starym mieście chyba stoją z pańską skórką, pamiętam jak kiedyś tam byłam (nie w okolicy 1 listopada), to była jakaś kobieta i sprzedawała. Jak się jest w okolicy, to warto sprawdzić 🙂
Ja znam tylko dlatego że studiowałam w Lublinie i tam koleżanka z podkarpacia przywiozła kiedyś :P (albo może i w Lublinie je miewają...)


Na zamojszczyźnie też są szczypy!  🙂 Więc pewnie całe lubelskie zna te cuda sztuki cukierniczej  😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 17:17
Będę w Lublinie 23 listopada, da radę te szczypy dostać? 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 listopada 2013 17:35
To są te szczypy?
Szczypy/ szczypki/oszczypki głównie widuję na odpustach, jarmarkach itp. Nie mam pomysłu gdzie można je dostać poza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczypka
Można też spróbować w różnych sklepikach osiedlowych - u nas mają  🙂
To tak w temacie słodyczy: czy wie ktoś gdzie można zakupić Magic Stars  Milkywaya? Ponoć miały pojawić się w Tesco ale póki co nie udało mi się nić dostać 🙁 I czy można gdzieś w Polsce dostać ten taki krem czekoladowy Milkywaya? :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2013 18:30
U mnie w Tesco są te gwiazdki, u znajomych też, może do twojego Tesco jeszcze nie dotarły albo gdzieś położyli tak że trudno znaleźć, u nas stały na środku alejki w kartonach, nawet nie na półkach 😁
Noż trzy Tesca już objeździłam 😵 Ale dobrze wiedzieć, że to jednak prawda! 🙂
są są, potwierdzam 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 19:16
A'propos - kremu do chleba Snikers, którego od lat nie ma, nigdzie nie da się dostać?
no właśnie, czyżby tylko nutella przetrwała ? Milkyway to pamiętam, że był ale chyba z 10 lat temu.
Snikers był chyba najpyszniejszy z nich wszystkich!
Kastorkowa, dokładnie - to są szczypy! Ja się nigdzie - poza odpustem - z nimi nie spotkałam :<
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 listopada 2013 22:19
Alaska, niestety Snikersa od dawna już nie ma 🙁 Najbardziej libiłam wyjadać ten orzeszkowy krem, potem czekoladę. Jak miałam pypcia, to i ten karmel zjadłam. Potrafiłam słoik zjeść na jedno posiedzenie. Łyżeczką. Nie wiem, jak smakuje z chlebem 😉
Może gdzieś jeszcze jest? Np. w Niemczech czy gdzieś...
Swoją drogą ciekawe, czemu wycofali.
O tym kremie Milkywaya czytałam niedawno, że ponoć w Niemczech wycofali bo popytu nie było. A na stronie jakiegoś warszawskiego sklepu z 'egzotyczną' żywnością produkt figuruje- tylko do koszyka nie można wrzucić 🤣. Snickersa też tam mają na takiej samej dziwnej zasadzie.
U mnie w Tesco są te gwiazdki, u znajomych też, może do twojego Tesco jeszcze nie dotarły albo gdzieś położyli tak że trudno znaleźć, u nas stały na środku alejki w kartonach, nawet nie na półkach 😁


W którym?? Byłam niedawno na Kabatach i tam nie ma 😕
W toruńskim tesco też są... U nas akurat przy kasach wielki karton stoi 😁
Ale drogie okropnie -8.99zl/130g.
Przeszkodzę Wam trochę w cukierkowym temacie, ale czy ma ktoś z Was "Powrót z gwiazd" Lema w wersji komputerowej albo papierowej i mógłby zrobić skany/zdjęcia?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się