Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

halo, nie powiem zainteresowała mnie sprawa budyniu. Jak robię sos np. do chińszczyzny i zagęszczam mąką ziemniaczaną to zostaje gęsty...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 listopada 2013 21:37
Ja gdzieś tam wyczytałam, ze mąka powstaje z oddzielenia skrobi i czegoś tam 🙂 mimo wszystko dzięki 🙂
kotlet, to mnie cieszy w takim razie, zawsze myślałam, że mimo wszystko to jest coś innego 😉

halo, masa z mąką/skrobią będzie pieczona w piekarniku, więc mam nadzieję, że nie będzie różnicy 🙂
efeemeryda, sprawdziłam nie ma 😕 😕 Chyba mi się nie uda go obejrzeć
efeemeryda   no fate but what we make.
10 listopada 2013 11:12
może poszukaj na torrentach?
Niestety tam też nie ma. Znalazłam go tylko na You Tube ale w oryginale a ja nie jestem w stanie oryginał zrozumieć. Napisów też nie znalazłam 😕
Czy niemiecką kartę podarunkową do saturna można wykorzystać w polskim saturnie?

Nie bardzo mam ochotę jechać do Berlina, żeby ją zrealizować  🙄
Jeśli "moja" stajnia szuka pensjonariuszy i chciałabym to jakoś rozgłosić, to co mogę zrobić prócz napisania ogłoszenia- co już zrobiłam?
Głupio chyba w wątku "stajnie w Warszawie i okolicach" pisać o tej stajni, skoro jest 120 km od Warszawy, nie? Bo nijak to okolice. A wątku o mazowieckich stajniach nie umiem znaleźć.
I chyba w ogóle nie wolno w takich wątkach reklamować, tak?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2013 07:59
Niby reklamować się nie możez, ale.. śledzę wątek wrocławskich stajni i dziewczyny piszą "polecam stajnie XXX, bo jest padok/hala/łąka/trener no i są wolne boksy", albo "od przyszłego tygodnia w stajni xxx są 3 boksy wolne". Przecież nie reklamujesz swojego biznesu.
No właśnie chyba zaryzykuję, a co tam... Stajnia naprawdę godna polecenia. Tylko teraz znaleźć dobry wątek. Bo jednak 120 km od stolicy to nie jest w okolicy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2013 08:05
Moża w wątku wojewódzkim, bo do stolicy to rzeczywiście nie jest rzut beretem.
Proszę o pomoc!
Byli u mnie "fachowcy", którzy wymieniali parapety. Robota w sumie jest skończona, maja zapłacone, ale mieli podjechać jeszcze i coś poprawić. Migają się jednak straszeni jeśli chodzi o termin. Boje się, że ostatecznie nie przyjadą i nie dokończą tego, co mieli....
Czy jest jakaś instytucja, gdzie można by to zgłosić, postraszyć ich?

Z góry dzięki  :kwiatek:
rozpędziłem się w usuwaniu zbędnych programów i nie mam dzięku w kompie, jak to odkręcić?
głośniki są w monitorze AOC
efeemeryda   no fate but what we make.
13 listopada 2013 11:36
Też taki numer kiedyś wywinęłam  🤣 Trzeba przywrócić system do postaci od ostatniego uruchamiania.
Jest jakaś dobra duszyczka z okolic Sławna (zachpom.) i zechciałaby mi pomóc?  :kwiatek:
Gillian   four letter word
13 listopada 2013 17:02
a co potrzeba?
chodzi o przekręt na kasę, szukam kogoś z okolic żeby jakoś po wspólnych znajomych - wspólnych znajomych złapać tę osobę chociażby na fb...
Czy ktoś podawał piwo koniowi?
W radach dziadka masztalerza jest taki pomysł, co wy na to?
Mój koń bardzo lubi piwo 🙂 Czasem jak jest grill w stajni to dostaje trochę do miski i pije 🙂
Rozumiem,że mówisz poważnie,gdyż ja poważnie pytam.
Mój koń ma często wzdęty brzuch i biegunki i ktoś poradził mi piwo,jako naturalny środek odgazowujący.
Wydawało mi się, że piwo jeszcze bardziej wzdyma. Więc nie polecałabym w takich okolicznościach podawania go.
Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć (lub jest w posiadaniu):
"Przegląd zoologiczny" z roku 1993, nr 3-4? 👀

W uczelnianej bibliotece mam wydania od roku 2007 i nie mogę znaleźć wcześniejszych... 😵


Chyba nikt nie odpowiadał?
Jest coś takiego jak wypożyczenia międzybiblioteczne.
Idziesz do swojej biblioteki albo do wypożyczalni, albo do czytelni albo do działu wypożyczeń międzybibliotecznych jeśli taki jest (sprawdź na stronie biblioteki  zasady - powinny być). Wypełniasz formularz i oni ściągają daną książkę/czasopismo z innej biblioteki, w której akurat jest dostępne. Jeśli chodzi o czasopisma to pewnie będzie to ksero, za które trzeba będzie zapłacić i tyle.
Zostawiłam legitymację studencką w biletomacie  😵 Po 4 minutach już jej nie było. Co teraz? Czekać aż ktoś mnie odnajdzie na facebooku? Lecieć do dziekanatu szybko wyrabiać duplikat?
Czy z zaświadczeniem że studiuję, mogę kupować bilety ulgowe?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 listopada 2013 18:10
cavaletti, ktos już pisał, ze sprawdzał i podstawą do biletu ulgowego jest wazna legitymacja.
rozpędziłem się w usuwaniu zbędnych programów i nie mam dzięku w kompie, jak to odkręcić?
głośniki są w monitorze AOC


A może sterownik usunąłeś? Trzeba sprawdzić w menadżerze urządzeń i ewentualnie doinstalować.
Czy ktoś wie gdzie to jest?
yegua, google mówi, że to [url=http://mapa.targeo.pl/Twierdza-Osowiec-Fosa-Osowiec-Twierdza-Osowiec-Twierdza~5921666/Zdjecia/adres]Twierdza Osowiec[/url]
abre, dziękuję pięknie. Jak Ty to znalazłaś? Ja 10 min szukałam...
cavaletti, ktos już pisał, ze sprawdzał i podstawą do biletu ulgowego jest wazna legitymacja.

kijowo... :/
:kwiatek:
yegua, w google wybierasz  grafikę. Wtedy w polu, w którym normalnie wpisujesz poszukiwaną frazę, pojawia się symbol aparatu foto. Klikasz na niego i możesz wybrać wstawienie linku lub przesłanie obrazka z komputera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się