Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2014 17:42
Julita być może to mole ubraniowe a nie spożywcze, wtedy nie znajdziesz ich w kuchni  😉  (ja za to mam plagę kuchennych dzięki mojej kochanej byłej współlokatorce  🙄 ).
In.   tęczowy kucyk <3
25 stycznia 2014 17:47
Gdzie znajde przepis na bezcukrowe, bezmleczne, bezutenowe i bezjajeczne muffiny?  😵 glupia podjelam sie upieczenia ich na urodziny alergika...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2014 18:52
Tu masz gruszkowe, tu śliwkowe 😉 Ogólnie zajrzyj do wege wątku, tam takie wypieki to norma  😀
In.   tęczowy kucyk <3
25 stycznia 2014 19:03
Dzieki! Tylko sliwkowe dla roczniaka to chtba niezbyt dobry pomysl 😉 poszukam w watku 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 stycznia 2014 20:28
In czemu nie? Akurat śliwki dla dzieciaków są chyba zdrowe 😉
In.   tęczowy kucyk <3
25 stycznia 2014 20:55
Ja swojemu daje, ale boje sie, ze jak jakis dzieciak bedzie mial rewolucje rzoladkowe to bedzie na mnie i nas na zadne urodziny juz nie zaprosza :P
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 stycznia 2014 21:00
Aaa- chyba, że tak :P Też bym się bała 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 stycznia 2014 21:50
In., przynieś mu same świeczki :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2014 22:21
[s]Czy jest tu jakaś dobra dusza która pomogłaby mi sprawdzić przylot samolotu na Lotnisko Chopina?  😡 W ogóle tego nie ogarniam, a muszę zobaczyć, czy nie będzie opóźnienia.[/s] nieaktualne  😉
In.   tęczowy kucyk <3
25 stycznia 2014 23:04
Nie wierze, ze napisalam "zoladek" przez "rz" 😵
Powiedzialam, ze upieke, nie moge juz tego odkrecic 😉
Jeśli pytanie nie w tym wątku to przepraszam i proszę mnie nakierować na właściwy  :kwiatek:

Wie ktoś może gdzie w okolicach Bytomia/Katowic/Rudy Śląskiej/Piekar itp. mogłabym się nauczyć czegoś przy koniach (np. karmienie, czyszczenie, lonżowanie)? W mojej stajence, w której jeżdżę takiej możliwości niestety nie ma, a chciałabym coś umieć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 stycznia 2014 14:12
Matuzaalem, jeździsz, ale konia wyczyścić nie potrafisz?  🤔 Tego można się nauczyć patrząc (no chyba, że u Ciebie przed jazdą nie czyszczą koni?), karmienie to też ogromna filozofia - napchać siana do siatki, wrzucić paszę do żłobu, o dawkowanie spytać instruktora/właściciela...
Właściwie to o nic nie chcę zapytać, ale nie ma wątku "co mnie dziwi". To się zdziwię tu.
Otóż zakupiłam nowy odkurzacz. Z takim "przeziórem" co to on tam wysysa. Przejrzystym pojemnikiem. I na próbę wysysałam dywanik już z pozoru wysysany chwilę wcześniej, starym odkurzaczem.  👀 No, żesz.... Ale mamy kurzu w naszym otoczeniu.  👀
Facella - jak się jeździ w stajni takiej jak ja to nie, nie można nawet popatrzeć chyba że ktoś ma lornetkę albo zooma w oczach to widzi jak dziewczyny czy instruktorka czyści/siodła konia.
Facella, dlaczego od razu z taką pretensją?
Stajnie są różne i różnie postępuje się z uczniami. Znam miejsca gdzie na serio niemal się konia nie widzi poza samą jazdą więc człowiek się nie nauczy niczego poza nią. Plus dla Matuzaalem, że chce się nauczyć a nie cieszy się z gotowego konia pod tyłkiem. Np dla mnie czyszczenie czy karmienie nie jest aż taką oczywistością. Samo patrzenie też nie wystarczy, żeby umieć, nawet jak już można popatrzeć.
Zapytałabym tutaj
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1780.0.html
Dlaczego wtedy kiedy są mrozy ludzie i zwierzęta więcej piją?  😉
...mnie też pytanie Maatuzalem nie dziwi...
ja jeżdżę samochodem już ładnych kilka lat, ale sama np. nigdy nie zmieniałam koła, nie dolewałam płynów do silników. Owszem, widziałam, jak to się robi, ale to nie znaczy, że od samego patrzenia już to umiem. Na przykład z tankowaniem- niby widziałam jak się to robi, ale jak się spieszyłam kiedyś do pracy i musiałam szybko zatankować, to owszem, udało się, ale wyjmując to coś (końcówkę, co się wkłada do baku) się strasznie zalałam w dłoń. Więc nie jest oczywiste, że jak się na coś tyle razy patrzy, to juz się to umie🙂
Chess dzięki, zapytam 🙂
Dlaczego wtedy kiedy są mrozy ludzie i zwierzęta więcej piją?  😉


1. W mrozy powietrze jest suche, przesusza się śluzówka itd itp. W domach przez ogrzewanie również jest suche powietrze. Stąd pragnienie.
2. Organizm (człowieków i zwierząt) zużywa więcej energii na ogrzanie się, szybciej zużywając płyny.
_Gaga , dzięki 🙂.
Jak odśnieżają tory pociągowe?
Patrząc po sytuacji na kolei to chyba NIE odśnieżają 😉
.
Vanilka, Zrób analizę wiersza na maturze z polskiego. Ja Ci mówię.
Gdzie trzeba się udać, żeby usunąć narośl na powiece, tam gdzie są rzęsy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 08:22
Frania, Do onkologa. Chociaż dermatolodzy i chirurdzy plastyczni też to robią, ale ja bym osobiście nie poszła.
Dlaczego akurat onkologa? To raczej nie ma związku z rakiem, to takie małe gówienko z którym się urodziłam.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2014 09:12
Frania, idź do dermatologa.

Ja idę za tydzień na usunięcie brzydkiego pieprzyka, będzie wysyłany oczywiście do analizy a ja już mam stresa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 stycznia 2014 09:22
Na usuwanie jakiejkolwiek narośli, pieprzyka, brodawki nie poszłabym do dermatologa tylko do dobrego onkologa lub chirurga, który oprócz ładnej roboty i wyśle wycinek na badania histopatologiczne.
Wielu onkologów po godzinach zajmuje się wycinaniem znamion itp.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 stycznia 2014 09:30
Ja mam dermatologa, co jest chirurgiem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się