Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

wg mnie też kiepsko... Jeśli już to reklama bielizny powinna być zmysłowa, już bardziej kusząco-zmysłowe są reklamy czekolad/lodów  😁
Strzyga, a ja nie mogę oderwać od niej oczu 🙂 I chyba w takim typie miała być, ale ja bym nie pogardziła bielizną od Agenta 😉


Zgadzam sie, tez mi sie bardzo podoba 🙂 i jakd la mnie jest bardzo zmysłowa, ale to kwestia gustu 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lutego 2014 18:17
Bielizna całkiem całkiem, sposób jej zaprezentowania - nieeee, zdecydowanie nie.
Scottie   Cicha obserwatorka
06 lutego 2014 19:45
No dobra, ale nie chodziło mi o reklamę, tylko gacie na pasie do pończoch 😉 Chyba nie wygląda to tak tragicznie na tych "modelkach".
emptyline   Big Milk Straciatella
06 lutego 2014 20:17
Scottie, mi się nie podoba, ani reklama, ani założenia gaci na pas. Coś mi nie gra. Znaczy jasne, laski śliczne, ale wolałabym pas na majtki. :P

PS: Biedny Misiek, wpadł ze swoim pytaniem w sam środek dywagacji o 'tyłkach'. 🙂 Chociaż z drugiej strony, może nie taki biedny?
In.   tęczowy kucyk <3
06 lutego 2014 22:27
Gillian, Twoim zdaniem to nie wygląda?
a tu chyba wszystkie mają założone majtki na pas 🙂

In., mnie też nigdy to nie przyszło do głowy, dlatego się tak zdziwiłam oglądając tę reklamę 🙂

A nie, nie, ja mowie o noszeniu uzytkowym na codzien, bo w takich miejscach jak ten pan z reklamy sobie wymarzyl, to oczywiste jest, ze trzeba wyskoczyc z gaci, a ponczochy maja zostac, wiec albo sie zaklada majty na ponczochy, albo sie ma takie rozpinane po bokach 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 lutego 2014 11:30
Mi się ta reklama bardzo podoba  😉


Z ciekawości wpisałam sposoby noszenia pasa do pończoch w google i weszłam na jakieś forum gdzie babki twierdziły, że najlepiej w ogóle nie zakładać majtek  🤔
Od czego zależy sposób pobierania krwi? Spotkałam się z dwoma i szczerze mówiąc świetnie znoszę pobieranie tym drugim sposobem, a ten pierwszy to dla mnie katorga. Są na to jakieś specjalistyczne nazwy? Mogę przy pobieraniu poprosić o sposób w jaki to zrobią?
1) Strzykawa z igłą, igła w łapkę i tłok do góry - czyli takie zasysanie
2) Tylko igła wbija się w żyłę, podstawia się probówkę pod drugi jej koniec i krew sobie kapie do probówki
Czy ktos mi może wyjaśnić powiedzenie:
"Kowal zawinił a Cygana powiesili" ?
Co zrobił kowal?  😲
efeemeryda   no fate but what we make.
07 lutego 2014 15:40
zawinił znaczy zrobił coś złego i jego jest wina, ale co dokładnie zrobił to przecież nie wiadomo  😁
zawinił znaczy zrobił coś złego i jego jest wina, ale co dokładnie zrobił to przecież nie wiadomo  😁

No właśnie wiadomo. Może ktoś z humanistów był o tym uczony ?
Znacznie słowa "zawinił" to jeszcze pamiętam.  😉
Tania, znalazlam takie wyjaśnienie:

To jest nawiązanie do anegdoty. W małym miasteczku, kowal popełnił jakąś zbrodnię i skazali go na śmierć. Ponieważ kowal był jednak tylko jeden, więc powiesili bogu ducha winnego cygana.
Trochę to nielogiczne, bo kowalami bywali zwykle właśnie cyganie.
A w dzisiejszym jezyku oznacza to gdy karę poniesie nie sprawca, tylko ktoś kto nie maił ze sprawą nic wspólnego.
Tania, znalazlam takie wyjaśnienie:

To jest nawiązanie do anegdoty. W małym miasteczku, kowal popełnił jakąś zbrodnię i skazali go na śmierć. Ponieważ kowal był jednak tylko jeden, więc powiesili bogu ducha winnego cygana.
Trochę to nielogiczne, bo kowalami bywali zwykle właśnie cyganie.
A w dzisiejszym jezyku oznacza to gdy karę poniesie nie sprawca, tylko ktoś kto nie maił ze sprawą nic wspólnego.


Pięknie dziekuję.  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2014 16:09
Znalazłam tylko takie wyjaśnienie.
"To jest nawiązanie do anegdoty. W małym miasteczku, kowal popełnił jakąś zbrodnię i skazali go na śmierć. Ponieważ kowal był jednak tylko jeden, więc powiesili bogu ducha winnego cygana.
Trochę to nielogiczne, bo kowalami bywali zwykle właśnie cyganie.
A w dzisiejszym języku oznacza to gdy karę poniesie nie sprawca, tylko ktoś kto nie maił ze sprawą nic wspólnego."

EDIT
Nie zauważyłam, że mnie Kajula uprzedziła  :kwiatek:
Znalazłam tylko takie wyjaśnienie.
"To jest nawiązanie do anegdoty. W małym miasteczku, kowal popełnił jakąś zbrodnię i skazali go na śmierć. Ponieważ kowal był jednak tylko jeden, więc powiesili bogu ducha winnego cygana.
Trochę to nielogiczne, bo kowalami bywali zwykle właśnie cyganie.
A w dzisiejszym języku oznacza to gdy karę poniesie nie sprawca, tylko ktoś kto nie maił ze sprawą nic wspólnego."

I Tobie też.  :kwiatek:
Gillian   four letter word
07 lutego 2014 16:39
cavaletti, pierwszy sposób jest stary, drugi nowszy. Próbówki sobie zasysają krew. W zasadzie niczym się to dla pacjenta nie różni. Ze strzykawki tak czy siak trzeba potem przekroplić do próbówek, bo każda ma inny odczynnik. Z kapaniem po kropelce celowym u zdrowego człeka się nie spotkałam, my tak robimy w przypadku mega hardcora bez ciśnienia, bez żył itd.
Mam problem z forum. Na laptopie śmiga bez problemu, ale dzisiaj chciałam się zalogować na telefon i taki oto komunikat się pojawił:
"Przykro nam Gość, jesteś zbanowany na tym forum! Podwójne konto, trolling"
Nie wiem czy to jakiś błąd, ktoś się pomylił? Do kogo powinnam się zgłosić ?
W zasadzie niczym się to dla pacjenta nie różni.

No właśnie dla mnie bardzo się różni. Nie mam pojęcia jak to działa, pewnie siedzi to tylko w mojej głowie, ale po pierwszym pobraniu krwi w drugi sposób po raz pierwszy w życiu nie zemdlałam i czułam się zupełnie normalnie.
Z kapaniem po kropelce celowym u zdrowego człeka się nie spotkałam, my tak robimy w przypadku mega hardcora bez ciśnienia, bez żył itd.

Mam niskie ciśnienie, ale żyły w miarę widoczne. Sama nie wiem, dlaczego w niektórych miejscach pobierają mi krew innymi sposobami.

Wiesz może, czy mogę poprosił o pobieranie tym drugim sposobem? Ma to jakąś fachową nazwę? 🙂 :kwiatek:
Wiesz może, czy mogę poprosił o pobieranie tym drugim sposobem? Ma to jakąś fachową nazwę? 🙂 :kwiatek:


Cavaletti, z Twojego opisu wynika, że masz na myśli po prostu system próżniowy (najpierw sama igła, albo igła z takim plastykowym 'kapturkiem' i później doczepianie jednej lub kilku różnych probówek (w zależności od ilości badań) - bez ciągnięcia tłoka, bez strzykawki - probówka sama pobiera taką ilość krwi, jaka jest potrzebna, potem się zatrzymuje, probówkę można zdjąć i bez wyjmowania igły z żyły podłączyć 'na czystko' kolejną probówkę).
Jeżeli jakiś szpital takim sprzętem dysponuje to po prostu go używa, nie trzeba o to specjalnie prosić.. jak mają do dyspozycji tylko stary sposób strzykawka+igła (pobiera się najpierw jakąś tam ilość krwi do tej samej strzykawki, a później przelewa w razie potrzeby do różnych probówek) to nic nie poradzisz, pracują po prostu na tym co mają.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2014 23:24
Ja mam zawsze pobierane drugim sposobem. Igla w zyle i krew skapuje.

Po co sa kuleczki w probowce na krew np psa?
Żeby krew nie krzepła (chyba)
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 lutego 2014 00:05
To sa probowki na serum i wlasnie one ulatwiaja krzepniecie.
troszkę głupie pytanko 😡 muszę wykonać przelew (na poczcie), mam imię i nazwisko, nazwę banku i nr konta tej osoby, nie mam adresu, więc jak napisać to na tym druczku? :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2014 12:18
bez adresu 🙂
haha 😂 a nazwę banku gdzie wpisać? sorry, ale się po prostu nie znam na tym 😁
Gillian   four letter word
09 lutego 2014 12:40
nie wpisuje się nazwy banku, tylko podstawowe dane i numer konta 🙂
przecież wszystko masz na świstku napisane 🙂
dobra, kminię 😀 bez adresu, imię nazwisko, dziękuję :kwiatek:
Gillian   four letter word
09 lutego 2014 12:48
wpisz sobie w google wzór wpłaty na poczcie i po problemie 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lutego 2014 13:07
borkowa., pani na poczcie Ci też na pewno pomoże. 🙂 Czasem z nietęga miną, ale pomoże. 🙂
empytline, Gillian dziękuję :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się