Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
09 lutego 2014 18:01
Proszę, może ktos wie: chcę kupić wóz konny. Taki drabiniasty. Sa na kolach z oponami i na drewnianych (?). Czy te na drewnianych nadają sie do normalnej jazdy po drodze? Wjada na łąkę po siano? Uprzedzam, że nie ma Podbipiety do podnoszenia wozu i nakładania koła  czy wywlekania wozu jak sie "zarżnie"😉). Jest mi potrzebny normalny "pracujacy" wóz - nie cudeńko do przewiezienia się. A te koła stanowią dla mnie zagadke 🙂.
Czy naprawdę sałata kupiona o tej porze (jest napisane, że z Hiszpanii) ma w sobie tyle chemii, że lepiej jej nie jeść, niż jeść//??
omnia, z roboczym wozem nie ryzykowałabym - opony bezpieczniejsze 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2014 21:50
Czy jest jakiś sposób na poczernienie butów(chyba skórzanych)? Są białe, muszą być czarne 😵 Czy zwykłe pastowanie czarną pastą coś da? Czy nie da się ich bez zniszczenia poczernić?
CzarownicaSa, są farby do skór 😉

http://szewex.pl/shoper5/pl/c/FARBYBARWNIKI-DO-SKOR/256
Pasta będzie się ścierać i w efekcie będziesz mieć szare (paskudnie szare) buty. Szczerze mówiąc to wątpię, żeby dało się coś takiego zrobić tak, żeby efekt końcowy miał sens.

Edit.

Nie wiedziałam o tych farbach. Może jednak miałoby to sens 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2014 21:55
Lipa, bo miałabym akurat fajne buty do roboty :/ No nic, trudno, dzięki za odpowiedź :kwiatek:
CzarownicaSa, mój kumpel tak sobie przefarbował jasno-brązowe buty na czarne i fajnie wyglądało 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2014 21:59
Tylko one są białe-białe, boję się, że źle złapie. No i nie będę wydawać 70zł na farbę do jednych butów 😵 Trochę za drogi interes jednak 😉 A szkoda.
CzarownicaSa, to czemu nie możesz popylac w białych? Furorę zrobisz 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2014 22:02
No w pracy nie bardzo, taki mamy wymóg- czarne buty i ciemne/czarne spodnie 😉 Ale na co dzień na ulicy czemu nie 😀
CzarownicaSa, buuu szkoda 🙁 W pracy to zawsze mają nudne te ciuchy - wszystko czarne, szare, bure...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2014 22:09
No szkoda, nie miałabym problemu, bo nosiłabym adidaski 😁 A tu lipa 🙁 Ale trudno się mówi, jak praca zarąbista to trzeba przeboleć 😀
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
10 lutego 2014 07:02
Achaja, dzięki :kwiatek:
CzarownicaSa, dopadnij zwykłą wilbrę czy tam renoskór - za kilka zł. I - tu nie jestem pewna - czy benzyna ekstrakcyjna czy aceton dobrze odtłuści wcześniej. Buty spokojnie da się malować.
LXXII - jaki to rok? 🤔 albo inaczej. jeśli rocznik statystyczny jest na rok 2012 to znaczy, że został wydany w 2013?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 lutego 2014 17:40
LXXII to 72 o ile się nie mylę.
no właśnie. tylko że to wychodzi bez sensu, skoro to rocznik za 2012. chyba spojrzę lepiej na stronę gus.

edit. wychodzi na to, że to oznacza 2012. rocznik z 2013 ma napisane LXXIII. ale już sobie poradziłam.
CzarownicaSa, są farby do skór 😉

http://szewex.pl/shoper5/pl/c/FARBYBARWNIKI-DO-SKOR/256


te pierwsze nie nadają się do butów, wiem z autopsji, skóra robi się sztywna i pęka
Jutro idę na warsztaty wokalne, na które mieliśmy wybrać jedną piosenkę o miłości, którą chcemy "szlifować", ma to być piosenka, której wcześniej nie ćwiczyliśmy. Dopiero teraz mogłam nad tym przysiąść i nie mam pojęcia. Może macie jakieś ulubione jakie polecacie? Lubię utwory proste, "niewydziwione", ale nie banalne.

Ostatnio z muzyką mi fajnie pomogliście, więc przyleciałam do Was znowu 🙂
Brodka Saute? Albo też Brodki, Kropki kreski 😉


A ja mam pytanie - czy kupony z Grupera można zwracać?
Atea, za daaaawnych czasów, jak jeszcze uczęszczałam do chóru, rozśpiewywałam się piosenkami "Za wszystkie noce" Anny Jantar, a potem - "Miałeś byc" Brodki. Nie pytaj, czemu, ale po nich jakoś tak łatwiej mi się śpiewało 😉
Dziękuję Wam bardzo, sprawdzę  :kwiatek:

EDIT:
szepcik Nie wiedziałam, że Brodka zaczęła takie fajne, świadome numery robić, baaardzo w moim stylu.

Saute mi się bardzo podoba, lubię ten poziom intymności, ale na warsztatach będą też dzieciaki więc chyba nie wypada  😁

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2014 23:14
Atea ostatnio stwierdzono, że dla mnie idealną piosenką byłaby ta:

Nie wiem czy jest do końca o miłości, ale mi się podoba 😉
CzarownicaSa Już nie mam za bardzo czasu zmieniać, ale dziękuję  :kwiatek: Sprawdzę i może na przyszłość poćwiczę 🙂

Zaraz jadę i mam nerwaaa 😉
Atea, pochwal się, co zaśpiewasz?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2014 11:00
Cały czas na maila na gmailu przychodzi mi spam z Tesco. W życiu w tym sklepie nie kupowałam, jest jakiś magiczny sposób na wstrzymanie ich korespondencji?
Zadzwonić (można napisać mail ale na telefon lepiej reagują) i kazać usunąć swój mail z ich bazy. Tak naprawdę stanowczo kazać, jest to dana osobowa i jeśli nie wyraziłaś zgody to nie mają prawa mieć jej w bazie ani tym bardziej wysyłać Ci czegokolwiek. Ewentualnie poszukaj czy gdzieś w tych reklamówkach nie ma odpowiedniej opcji, żeby nie wysyłali, to łatwiejsze.
ikarina Znalazłam piękny podkład do "Byłam różą" Kayah i na tym zostało 🙂

I nawet jestem zadowolona, rzadkość 😉
Jeżeli lekarz przepisał mi lek, który jest wycofany z rynku, ale wróci na rynek za jakiś czas to mogę coś zrobić z tą receptą czy będę musiała błagać lekarza ponownie, jak już zaczną produkować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się