Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

centrala nasienna, skład dla rolników - nawozy, pasze, węgiel?
ja w takim miejscu kupuję słonecznik, konopie, proso
Dlaczego wyjątek potwierdza regułę ?
Zawsze mnie to zastanawiało  😉
budyń może nie sprecyzowałam, znam angielski, jednak chciałabym popisać, o czymkolwiek, byle w języku angielskim. Te co znalazłam, w miarę "normalne" nie do końca spełniały moje wyobrażenia, a jestem pewna, że są takie strony tylko coś nie mogę do nich dotrzeć  🤣
livemocha.com
TheWunia, jeżeli istnieje wyjątek, to musi istnieć reguła, od której ten wyjątek jest. Dlatego wyjątek potwierdza regułę 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 grudnia 2014 09:24
Achaja a jeśli istnienie wyjątku oznacza, że reguła jest po prostu głupia i nie powinna istnieć?  😁 Ciekawe pytanie TheWunia zadała  😉

edit: Czy na facebooku da się pogrupować grupy? Chodzi mi o to, że należę do różnych grup na uczelni, jeździeckich, górskich itp.. Mogę je jakoś pogrupować, żeby wyświetlały się osobno a nie mieszały ze sobą? (np tylko grupy końskie?) Chodzi mi o ręczne posortowanie grup  😉
Achaja a jeśli istnienie wyjątku oznacza, że reguła jest po prostu głupia i nie powinna istnieć?  😁 Ciekawe pytanie TheWunia zadała  😉


O właśnie o to mi chodzi. No bo wyjątek to dla mnie zaprzecza regule, a nie ją potwierdza 😉
TheWunia, dla mnie nie - jest reguła, że "ów" pisze się przez "ó", a czym są skuwka, wsuwka i zasuwka? Wyjątkami od reguły 😀 Wygląda na to, że reguła to coś, co występuje najczęściej, ale nie zawsze - stąd wyjątki 😜


Pytanie z innej beczki: szukam internetowej perfumerii, w której znajdę oryginały w cenach bardziej przystępnych niż Douglas czy Sephora, a w ciemno boję się zamawiać.
iperfumy.pl
Mam dwa pytania
- jakiego ubezpieczyciela polecacie, jeśli o auto chodzi? Aviva podniosła mi składkę na 1580zł po ostatniej stłuczce, sporo kurde.
- jaki darmowy program do ściągania poczty polecacie? Thunderbird mnie niemiłosiernie wkurza, chętnie bym go na coś wymieniła.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 grudnia 2014 12:59
Dzionka ja mam w Allianzie i płacę jakieś kosmiczne sumy, ale to chyba ze względu na mój wiek, natomiast jestem bardzo zadowolona z jakości usług  😉
Proama mi wyliczyła składkę 1151zł - już trochę lepiej 🙂 Kto da mnie? 😁
Dzionka ja korzystam z usług brokera i za każdym razem najkorzystniej wychodzi mi PZU. Ludzie korzystają z różnych wynalazków: HDI, Gothaer - może tam Ci taniej wyliczą? A te reklamujące swoją taniość: Liberty Direct, Link4?
espana, sprawdziłam liberty direct i 950 proponują - tysiąc mnie niż aviva, trochę to podejrzane. Muszę porównać czym się aż tak różnią.
Piszesz o OC czy AC?
Misiek69, tak, jedno i drugie.
Jeśli chodzi o AC, to z Liberty byłbym ostrożny. Złe słuchy o nich chodzą, jednak na własnej skórze nie doświadczyłem.
Napisałam jeszcze do Avivy  pytaniem czy obniżą mi składkę, bo w 3 innych firmach proponują mi taniej. Zobaczymy, ale 1500 na pewno nie zapłacę.
Czy jest jakiś materiał (szczególnie chodzi o skarpetki), z którego szybko i wygodnie czyści się siano? Poliestrowych nie widziałam, ale może jednak?  🙂


Niestety nie znalazłam jeszcze takiego-a pracuje w tym 😁
Dobrym rozwiązaniem są skarpety z microfibry, ale pora roku je niestety wyklucza.
Wszelkiego rodzaju ciepłe pukle, froty, bawełniaki są tragiczne do doczyszczenia z siana :/.
Najlepszym rozwiązaniem są długie buty do których siano nie będzie zaglądać 🙂
Dzionka, dodam coś od siebie, jako że pracuję w ubezpieczeniach komunikacyjnych: nie warto patrzeć jedynie na to, ile wyniesie Cię składka. Warto się doczytać, co dostajesz w zamian. Co do OC, to cena powinna być porównywalna wszędzie, bo to produkt podstawowy, na którym ubezpieczalnie nie zarabiają. AC to co innego - wiele rzeczy jest istotnych - czy i jakie masz zniżki, czego oczekujesz od ubezpieczyciela - czy pomocy np. na drodze w przypadku awarii, czy korzystnych rozwiązań przy likwidacji szkody.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2014 15:54
Proama mi wyliczyła składkę 1151zł - już trochę lepiej 🙂 Kto da mnie? 😁


Są takie agencje gdzie idziesz, a pan/pani za biurkiem wklepuje dane i pokazuje, który ubezpieczyciel bierze najmniej 😉
Dzionka, sprawdź YOU CAN DRIVE, to produkt hestii dla młodych kierowców. bo dobrze kojarzę, że nie masz jeszcze 30 lat?
Nie mam, ma 28 🙂 Dzięki wszystkim za rady, zajmę się tym jutro. Aviva obniżyła mi cenę, może więc zostanę przy nich.
Dzionka Proama nie polecam,niby tanio,ale przyjdzie co do czego to same problemy.To niezaksięgowane wpłaty,to coś źle wypisane.Mieliśmy z nią same nieprzyjemności.
Dzionka w przypadku AC patrz przede wszystkim na zakres ubezpieczenia w OWU tj. czy masz zniesioną amortyzację a jeśli nie to na jakim poziomie jest w przypadku wieku Twojego pojazdu, następnie czy masz udział własny (przyczynienie w szkodzie) jeśli masz i nie możesz znieść to na jakim jest poziomie (może być kwotowy lub %), jakie masz możliwości likwidacji szkody (serwis, kosztorys), czy dają samochód zastępczy na czas naprawy (w Avivie był na czas naprawy ale nie dłużej niż14 dni w serwisie współpracującym z nimi co powodowało że serwis w tym czasie musiał go naprawić 😉 co prawda nie wiem czy teraz też tak jest bo jestem na macierzyńskim 😉 więc mogło sie sporo zmienić w dobrowolnych przez ten czas).

A co do OC to jest to ubezpieczenie wszędzie z takim samym zakresem bo reguluje ustawa (obowiązkowe ubezpieczenie) więc zawsze bierze się najtańsze 😉
Balbina, dzięki za wszystkie info! w Avivie właśnie mam fajne warunki, dlatego wolałabym nie zmieniać, no ale przysolili z tym 1500 z hakiem. Obniżyli mi na 1200, więc do przełknięcia i chyba nie będę kombinować 🙂

iga07, właśnie znajomy też się skarżył na Proamę, dlatego chyba sobie daruję eksperymenty dla paru zł do przodu 😉
Dzionka to super i z tego co widzę po składce dostałaś maksimum (zniżek) jakie mogłaś dostać 😉

PS. przy kontynuacjach warto sobie przeliczyć na stronie naszego ubezpieczyciela nową kwotacje (jakby się było nlwym klientem) bo czasami 'nowy biznes' potrafi mile zaskoczyć 😉 nie zawsze ale zdarza się 😉
Dzionka my również zrezygnowaliśmy.Mamy o tyle fajnie że znajoma pracuje w biurze ubezpieczeniowym i zawsze znajdzie dla nas coś fajnego.Więc ogólnie płacimy grosze.
Dzionka, a jednak zrób sobie kalkulacje i tam. możesz się bardzo zdziwić 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 grudnia 2014 06:20
Co trzeba zrobić aby dostać wizę do Ameryki i ile ten proces trwa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się