Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Scottie Właśnie dzisiaj kupiłam w Media Markcie ( ale w Niemczech) telefon na raty. Potrzebowali tylko mój dowód osobisty i kartę bankową. Pani wprawdzie pytała, ile zarabiam, ale nie potrzebowałam żadnych zaświadczeń. W ciągu 20 minut wszystko było załatwione.
Scottie ja też dopiszę, że nie ma żadnych problemów. Mój facet brał już trzy rzeczy na raty, dwa razy w Media, raz w RTV. Za pierwszym razem był to telefon 2 lata temu, też żadnej zdolności kredytowej nie miał, zero problemów.
Powiem tak: rudy mój oznajmił, że od przyszłego tygodnia wypuszcza stare EPki na iTunes, więc jak go znam, to będą dostępne wyłącznie tam. Jak się pojawią, to pewnie poleci pw, bo ja chcę mu statystyki nabijać 😁 dlatego torrenty średnio wchodzą w grę.


pisz śmiało  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
24 kwietnia 2015 11:17
mundialowa, solusiek, flygirl, wielkie dzięki dziewczyny za odpowiedzi :kwiatek: na początku maja podjadę do sklepu i podpytam o szczegóły, jak się uda, to będę brać konsolę z miejsca 🙂 a jak nie to i tak mam trochę czasu, bo ma to być czerwcowy prezent urodzinowy dla mojego chłopaka 😉
Czemu zdrowa skóra polana wodą utlenioną robi się jaśniejsza?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 kwietnia 2015 17:31
Czy ktoś orientuje się co powinno zawierać streszczenie pracy dyplomowej na konkurs?  👀 Nie mam pojęcia jak zacząć  😡
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2015 17:37
smarcik, wpisz "streszczenie pracy dyplomowej" i znajdziesz odpowiedź 😀
[s]Błagam, niech ktoś mnie oświeci jak w PIT 37 składanym przez internet za pomocą tego wymyślnego programu lub przez przeglądarke mam wpisac w poz 64 liczbę 0 ( tak każą wpisać jeżeli nie rozliczałam sie w 2013), ta rubryka wypełnia się automatycznie i nie da sie zmienić wartości, ktoś to rozgryzł  :kwiatek: ?[/s] rozgryzłam 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 kwietnia 2015 19:29
Dlatego pytam o streszczenie na konkurs, nie wiem co konkretnie powinno w nim być, nigdy nie brałam udziału w konkursie na pracę dyplomową.  I nie wiem czy zwykłe streszczenie pokrywa się z takim konkursowym, bo jakby nie patrzeć już wstęp do pracy jest jej streszczeniem..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2015 19:35
smarcik, [url=https://www.google.pl/search?q=streszczenie+pracy+dyplomowej&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=D947VeuQGoXWUcnrgYgC]wejdź w pierwszy link na pierwszej stronie... 3 sekundy szukania wraz z otwarciem googla i wpisaniem tekstu[/url]
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 kwietnia 2015 19:51
Kurcze no wyobraź sobie, że wpisywałam to zanim zadałam pytanie. Pomyślałam, że może ktoś brał udział w jakimś konkursie i będzie w stanie mi odpowiedzieć czy to jest to samo czy jednak co innego, na co zwrócić uwagę.. Podstawówkę skończyłam, wiem co to jest streszczenie, po prostu chciałabym dobrze wypaść i dlatego szukam kogoś kto ma w tym doświadczenie.
Czemu zdrowa skóra polana wodą utlenioną robi się jaśniejsza?


jakiś barwnik w skórze się utlenia 😉
na fb wyskakuje informacja xxxx został oznaczony jako bezpiecnzy podczas trzęsienia ziemi w nepalu i wyskakuje jako powiadomienie, czy to jest kolejny wirus?
Nie
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 kwietnia 2015 13:35
na fb wyskakuje informacja xxxx został oznaczony jako bezpiecnzy podczas trzęsienia ziemi w nepalu i wyskakuje jako powiadomienie, czy to jest kolejny wirus?

Też się zdziwiłam, bo ja nigdy takich wirusowych rzeczy nie klikam. Ale wygląda na to, że to jakaś akcja facebooka, której totalnie nie ogarniam...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 kwietnia 2015 14:07
Mnie to irytuje. Ok dobry pomysł z taką akcją jeśli chodzi o osoby przebywające w tamtym rejonie, ale po cholerę ludzie będący w Polsce się oznaczają? Na pewno mieli duże szanse na ucierpienie  🙄 Mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z ogromu tragedii.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 kwietnia 2015 15:28
No właśnie o co chodzi? Gdzie to się oznacza? Bo już o 5 moim znajomym z fb wiem, że jest w Nepalu  🙄
1. Gdzie na stronie ministerstwa finansów znajdę program do wypełnienia PITu? W zeszłym roku było krowie na rowie, a teraz szukam i szukam, a znaleźć nie mogę.
2. Nie mam podpisu elektronicznego i nie mogę znaleźć rozliczenia pit z zeszłego roku. Czy to oznacza, że nie ma możliwości wysłania pitu drogą elektroniczną i muszę to zrobić pocztowo?
3. W zeszłym roku wypełniałam ZAP-3 i dostałam kasę na konto. Czy w tym roku również muszę to wysłać, czy nadal obowiązuje ten z poprzedniego roku?
4. Dlaczego do jasnej ciasnej w liceum nikt nie nauczył mnie wypełniani pitów i nawet słowem nie wspomniał z czym to się je, co wypełnić itp?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2015 21:14
cavaletti,
1. http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje
2. musisz podać przychód, czyli jak masz pity 11 z zeszłego roku, możesz je sobie zsumować i wpisać (ale trzymaj pity i rozliczenia! to jest ważne i często się przydaje!)
3. nie wiem.
4. bo to polskie szkolnictwo.

swoją drogą, program jest super, rozliczenie się zajęło mi 10 minut  :kwiatek: A ja wpadałam w histerię i rzucałam rzeczami jak miałam się rozliczyć...
1. Dlaczego jak wyciągnę gorące mleko z mikrofalówki i wsypuję do niego kakao to mi wykipuje z kubka?
2. Jak jest w końcu z tym wymiotowaniem u koni? Zawsze słyszałam, że jest to absolutnie niemożliwe (no chyba, że zółcią przed śmiercią) a teraz się uczę o żołądkach i jest, że jak najbardziej może ale rzadko...
Co za krzaki teraz kwitną na biało przy drogach i na remizach?
Coś oprócz tarniny?
Strzyga, :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dziękuję!
Jestem u rodziców, a zeszłoroczny PIT zostawiłam na stancji, a chciałabym jutro wysłać. Udało się w końcu z programem, ale nie mogę nic wydrukować, bo router padł, przez co nie ma wifi, przez co drukarka nie drukuje. Zastrajkowała też, kiedy wprowadziłam mój telefon jako punkt dostępu wifi. Formularza z programu nie da się zapisać jako pdf, więc nie mogę zrzucić na pena i wydrukować gdziekolwiek.
Brzydkie słowa cisną mi się na usta. Bardzo brzydkie.
qfa.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2015 22:34
cavaletti, kliknij "drukuj" - powinno otworzyć Ci się w PDFie w przeglądarce, wtedy kliknij "pobieranie", powinno się pobrać w pdfie.
Strzyga, nie otwiera się w przeglądarce tylko w oknie systemowym 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2015 22:42
cavaletti, a, to kicha. A nie ma możliwości zapisania tego i otworzenia później?
o ja cie, nie chce zeby kiedykolwiek nastąpił moment jak bede musiała sama to rozliczać, póki co wystarczy że przejdę się do biura od podatków i dzięki bogu..  💃
2. Jak jest w końcu z tym wymiotowaniem u koni? Zawsze słyszałam, że jest to absolutnie niemożliwe (no chyba, że zółcią przed śmiercią) a teraz się uczę o żołądkach i jest, że jak najbardziej może ale rzadko...


Gdy żołądek konia pęknie to mogą wystąpić wymioty.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 kwietnia 2015 06:45
Samsung Galaxy S3. Bardzo go lubię... 🙁


Mój brat w S3 sam wymienił dotyk za jakieś 80zł za pomocą lampy do tipsów 😉
cavaletti, juz pewnie po ptokach, ale warto mieć program Cute PDF Writer - system go widzi jako drukarkę i w ten sposób zapisuje do pdf.
Sonkowa nam mówili, że nie może, bo ma bardzo silny m zwieracz wpustu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się