Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

[quote author=Sonkowa link=topic=20.msg2345474#msg2345474 date=1430080851]
2. Jak jest w końcu z tym wymiotowaniem u koni? Zawsze słyszałam, że jest to absolutnie niemożliwe (no chyba, że zółcią przed śmiercią) a teraz się uczę o żołądkach i jest, że jak najbardziej może ale rzadko...


Gdy żołądek konia pęknie to mogą wystąpić wymioty.
[/quote]

serio? a niby gdzie tak piszą, że może wymiotować?
Gillian   four letter word
27 kwietnia 2015 11:33
Wątpię żeby to były wymioty. Raczej treść się cofa i wypływa.
[s]sprzedałam przedmiot na allegro i Pani prosi o wystawienie rachunku na muzeum lub potwierdzenie sprzedaży, jako że nie mam żadnego przedsiębiorstwa tylko sprzedałam po prostu płytę  na allegro to w ogóle powinnam coś komuś wystawiać  ❓[/s]
Już się wyjaśniło 🙂
serio? a niby gdzie tak piszą, że może wymiotować?



weterynaria, książka od anatomii. Nie chodzę na wykłady, więc zapytałam się osób, które byly i powiedziały, że na wykładzie również mówi, że mogą...  😵
no to alob Ty coś przekręciłaś
albo poraz mienić studia
😂
aż się zapytam z ciekawości, jak dorwe jakiegoś weta  🤔
Ostatnio kłóciłam się o to z chłopakiem, który jest na każdych wykładach. Dzisiaj zapytałam dziewczyn z grupy i potwierdziły, że tak było mówione a nawet pokazały notatki z wykładów.

Proszę bardzo. Nasz podstawowy podręcznik do egzaminu.


edit. Ile paczka może leżeć w paczkomacie? Chciałabym zamówić coś dzisiaj, bo musi najpóźniej za tydzień dojść, ale w środę wyjeżdżam i wracam w poniedziałek. Gdyby doszła w tym tygodniu to może te parę dni poleżeć?
😲 😲 😲
a możesz mi podać tytuł tej książki?
może być na pw
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 kwietnia 2015 17:57
A może to po prostu słowne nieporozumienie między autorem a odbiorcą? Bardzo rzadkie, ale są możliwe = są możliwe w przypadku pęknięcia żołądka? To takie moje luźne przemyślenie tylko.
Mam coraz bardziej upierdliwy problem. W okresie wiosenno-letnim strasznie pocą mi się dłonie i stopy. Stosowałam Medispirant, ale nie pomógł. Aż wstyd się z kimś witać. Może ktoś mógłby polecić jakiś specyfik? Będę bardzo wdzięczna.
W Liebichu jest masa błędów, więc spytałabym się kogoś mądrzejszego 😉
Ale napisałam, ze na wykładzie było tak samo mówione.. Dlatego sie pytam, bo pierwsze słyszę..  🙄
Functional Anatomy and Physiology of Domestic Animals ,,Vomiting in the horse is rare because of diffuculty in opening the cardia from a reverse direction. Dilatation of the horse's stomach because pressure from attempted vomiting can occur to the point of rupture." Warto było by poszukać więcej na ten temat mówi fizjologia.

edit:
,,Non-vomiting species such as horses also have the brainstem nuceli and motor systems necessary for emesis but lack the complex synaptic interaction between the nuclei and viscera required for a coordinated reflex"
Huzar, istnieje coś takiego jak Tannolact - można stosować przy nadmiernej potliwości. Z tego co wiem dodaje się tego do kąpieli. Poszukaj może jak to jest w przypadku samych dłoni, ja potem też zerknę - póki co muszę wychodzić 🙂
na fb wyskakuje informacja xxxx został oznaczony jako bezpiecnzy podczas trzęsienia ziemi w nepalu i wyskakuje jako powiadomienie, czy to jest kolejny wirus?

to nie wirus, to idioci.
fb wprowadził przydatną funkcję informowania o katastrofach masowych. jeśli przebywasz w rejonie zagrożonym, nic ci nie jest, możesz min za pomocą fb poinformować o tym osoby, które szukają informacji na twój temat.
banda idiotów uznała to za zabawne- oznaczyć się jako bezpieczni, bo ich tam nie ma. hahahha, boki zrywać.
edit:
http://www.zombiesamurai.pl/2015/04/tysiace-przypadkowych-debili-oznacza-sie-jako-bezpieczni-w-trakcie-trzesienia-ziemi-w-nepalu/

4. Dlaczego do jasnej ciasnej w liceum nikt nie nauczył mnie wypełniani pitów i nawet słowem nie wspomniał z czym to się je, co wypełnić itp?

też mnie to nurtuje. patrzę szeroko otwartymi oczami na osoby, które tak sobie, o, wypełniają je. dla mnie to czarna magia i smok ziejący ogniem. i tak się zastanawiam po co mi cała masa specjalistycznej wiedzy, która jeszcze mi się w życiu nie przydała, zamiast właśnie tej potrzebnej i prostej...
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2015 19:15
Szkoła jest nieżyciowa, nie wiecie tego?  🤣
Pytanie za 1000 punktow: moja corka wygrala jakis czas temu tablet w konkursie. No i teraz go szlag trafil, bo nie chce sie naladowac. Mam od niego komplet papierow  oraz niepodbita gwarancje, nie mam dowodu zakupu. Na wieczku pudelka jest naklejka ze z funduszu europejskiego. Jak ja mam go teraz oddac do naprawy?
vanille, bardzo Ci dziękuję  :kwiatek:
Może kontakt z organizatorami? Jest tam napisane gdzie kupiony? Może przedzwoń do serwisu tego salonu/innego który takie naprawia
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
27 kwietnia 2015 19:56
katija udostępniłam artykuł na facebooku, ciekawe czy będzie jakiś odzew. Bo jedna znajoma już widzę napisała swoje co o tym myśli  😉
Pojade do serwisu samsunga. Tylko mysle czym sie tam podeprzec. Ostatecznie dolacze podanie z opisana sytuacja.
Z tego co mi się zdaje (proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę), to wymiotowanie w pełnym tego słowa znaczeniu jest u koni niemożliwe, bo zwieracz żołądka  (cardiac sphincter) jest u nich specyficzny i działa tylko w jedną stronę. W niezwykle rzadkich okolicznościach może wystąpić wypływ treści pokarmowej przez nos, ale po pierwsze nie towarzyszą temu skurcze jak przy prawdziwych wymiotach, no i raczej cofa się treść, która jeszcze nie zdążyła znaleźć się w żołądku.
Widziałam raz na własne oczy konia, który "zrzygał się" trawą.  Na mnie oczywiście.  😁
Julie- to chyba jak czasem u czlowieka, jak pojdzie nie w ta dziurke :-D ponoc tresc zoladka kon moze zwrocic w agonii.
Sonkowa, co do paczkomatu, to jeśli dobrze pamiętam: po dwóch dniach dostałam sms'a, że paczka nieodebrana i jeśli chcę przedłużyć jej leżenie w paczkomacie, to muszę wysłać sms'a za ileśtam (nie pamiętam czy miliony monet czy trochę mniej), to poleży jeszcze trochę. Ale pomogłam.  😂
Mam coraz bardziej upierdliwy problem. W okresie wiosenno-letnim strasznie pocą mi się dłonie i stopy. Stosowałam Medispirant, ale nie pomógł. Aż wstyd się z kimś witać. Może ktoś mógłby polecić jakiś specyfik? Będę bardzo wdzięczna.


Skuteczny jest Etiaxil, wypróbowałam. Działa nawet 3-4 dni.

katija, nie wiem jak inne PIT-y, ale ja PIT-37 wypełniam bez problemów. Wystarczy dokładnie czytać, to co jest drobnym druczkiem i wypełniać polecenia.
39 date=1430078970]
też mnie to nurtuje. patrzę szeroko otwartymi oczami na osoby, które tak sobie, o, wypełniają je. dla mnie to czarna magia i smok ziejący ogniem. i tak się zastanawiam po co mi cała masa specjalistycznej wiedzy, która jeszcze mi się w życiu nie przydała, zamiast właśnie tej potrzebnej i prostej...


a ja w liceum miałam takie coś jak podstawy przedsiębiorczości i uczyliśmy się wypełniać pity, jakaś dziwna ta moja szkoła  🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 kwietnia 2015 05:31
Już kiedyś była rozmowa o tym przedmiocie i większość osób wyrażała niezadowolenie - casines dobrze trafiłaś, pozazdrościć nauczyciela w takim razie  🙂 Ja jedyne co miałam ciekawego na tym przedmiocie to robienie reklamy telewizyjnej  😁 Zrobiłyśmy z dziewczynami agencję matrymonialną. Wypełnianie PITów - prosta rzecz a mnóstwo osób gubi się w tym, zdecydowanie przydałoby się coś takiego na lekcjach  🙂
katija, pity są proste do wypełnienia. Bardzo. Jedyne, czego nie należy robić to korzystać z tzw. kreatorów. W życiu mi poprawnie PIT za jego pomocą nie wyszedł. Żaden. To jacyś debile projektują. I dzięki nim PIT wydaje się abstrakcją.  PIT 37 jest banalny do wypełnienia na zwykłym formularzu ministerialnym. Zajmuje 3 min.
epk, tak, tobie tak. Widziałam jak mi go robiłaś.
Czym zajmuje sie osoba zatrudniona w klubie jako beck/runner ?
Moze sie komus przyda: w przypadku wygranej nalezy zadac protokolu przekazania wygranej od organizatora aby miec prawo do reklamacji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się