Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Julie, ja nie miałam/nie mam wątpliwości, że ten tekścik oznacza "mam nadzieję, że wyrosnę taki jak tata, TYLKO ŻE/poza tym, że/za wyjątkiem tego, że wyższy, szczuplejszy, z większą ilością włosów/pieniędzy" No, chyba że jakiś anglista mnie przekona, że jest inaczej (albo jest tam po prostu jakiś błąd językowy). Może maleństwo?
Anglistka mówi, że jest ok 😉
kenna, dobrze przetlumaczylas. 'Except' czesto uzywa sie w podobnym kontekscie, co z perspektywy logiki jezyka polskiego wyglada nieco dziwnie. W luznym tlumaczeniu mozna to odczytac mnie wiecej jako: "tylko ze".
Np. "You remind me of your dad, except younger and taller".
Przypominasz mi swojego tate, tylko ze mlodszego i wyzszego.

Julie slusznie stwierdzila, ze 'except' w doslownym tlumaczeniu to "oprocz/z wylaczeniem".
Eeee mam dziwny problem  🤣
Mamy Polsat cyfrowy i na jednym z kanałów z bajkami (NickJr) język samoczynnie (tak przynajmniej twierdzą moje dzieci  😀iabeł🙂 zmienił się na rosyjski. Próbowałam już pozmieniać wszystko w menu na język polski, w końcu zdesperowana zrobiłam "powrót do ustawień fabrycznych" i nic nie pomogło! 🙁
Dalej Dora (Dasza) i Butek mówią pa russki  🙄
Czy to początek inwazji??
Czy do kogoś jeszcze Dora i Psi Patrol mówią po rusku?
gwash, sprawdziłam, u mnie normalnie. Ale kilka miesięcy temu też miałam taką sytuację, że kanał (bodajże) Boomerang zrobił się rosyjsko języczny i nawet też żartowałam, że to początek inwazji. Naprawiło się samo po kilku godzinach.

Achaja, Majorowa, dzięki 🙂
Pomocy!  :kwiatek: Coś się stało i avast blokuje mi dostęp do wszystkich stron poza re-voltą (nawet google nie mogę zapytać o pomoc, zostajecie tylko Wy  😁 ) Wyskakuje taki komunikat "moduł avast osłona www zablokował dostęp do tej strony, ponieważ wygasł jeden z wystawców następującego certyfikatu: data.mozilla.com). Co z tym zrobić?
infantil, sprawdziłaś czy masz aktualny czas systemowy?
Kenna u mnie trzeci dzień już 🙁

Lisek Rabuś to po rosyjsku żulik  😀iabeł:
czy da się coś takiego ustawić w Firefoxie, żeby filmy na stronach nie odtwarzały się automatycznie? strasznie to wkurza.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 czerwca 2015 11:16
Czy strona piratebay normalnie działa? 🤔 Nie mogę na nią wejść ani z linka, ani z googli. Przyjaciółka ściąga z niej normalnie torrenty cały czas i nie ma tego problemu. Czy może mieć znaczenie, że próbuję na nią wejść w UK?
infantil, sprawdziłaś czy masz aktualny czas systemowy?


dziękuję za pomoc, bo okazało się, że to właśnie to  :kwiatek:
Jak i czy w ogóle można usunąć dźwięk z filmu już dodanego na YT? 😉
czy spotkał się ktoś z PROGRAMEM ochrony konsumenta? W zamian za uwolnienie od firm-naciągaczy oferujących ogłoszenia w sieci żądają 300zł, zadzwonili sami. Google nic nie podpowiada, znalazłam tylko ofertę pracy w tej firmie/programie jako w call-center. Wyglada to na kolejne naciagactwo, ale moze ktos mial z nimi stycznosc?
Dobre  😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
27 czerwca 2015 15:16
Czy strona piratebay normalnie działa? 🤔 Nie mogę na nią wejść ani z linka, ani z googli. Przyjaciółka ściąga z niej normalnie torrenty cały czas i nie ma tego problemu. Czy może mieć znaczenie, że próbuję na nią wejść w UK?

Tak, piratebay jest w UK zablokowane - ba, wiele stron, które używają filmów pochodzących z piratebay, a które działają w Polsce, w UK nie działa.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 czerwca 2015 15:26
Dzięki :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2015 16:09
Rul, ale genialny biznes. Oczywiście, że to ściema, bo niby jak mają chronić?
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2015 16:13
Pewnie każą zainstalować adblocka i jakieś filtry spamu na pocztę  👍
chodzi o odzyskanie kasy za reklamy, które firma próbóje wyłudzić (oferowali reklamę za darmo, ale po roku nagle okazała się płatna). Przeczytałam regulamin i nie ma mowy o jakimkolwiek odzyskiwaniu pieniędzy od innych firm, jedynie przyznają certyfikat godnej zaufania firmy-jak się im zapłaci 🤣 . Ale nazwa chwytliwa, wręcz myląca się z urzędem ochrony praw konsumenta, ciekawe ile ludzi uadło im się naciągnąć.
skąd mogę ściągnąć sterownik Ralink RT 3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter na Windows 8?
Został przypadkiem usunięty z systemu, laptop nie chce połączyć się z siecią i próbuję operować przez telefon ale nic z tego, żadna pobrana aplikacja nie działa. Pobieram oczywiście na telefonie i później przerzucam na laptop, bo inaczej się nie da.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2015 20:58
Podłącz neta po kablu, wtedy powinnaś móc ściągnąć ten sterownik z poziomu komputera.
Gdzie mozna oddac uzywane ubrania w bdb stanie?
Do DPSow? Gdzie sie moga najbardziej przydac?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2015 09:51
czy ktoś ma może tomik Podsiadły Przez sen? :kwiatek:
http://szpiegofon.pl/#

korzystał ktoś? Działa? 😉
Wichurkowa   Never say never...
30 czerwca 2015 11:36
Następna aplikacja do naciągania na kase :-)
Moja koleżanka wysłała smsa i potem przychodziły jej same reklamy, które zżarły ponad 30zł..
Averis   Czarny charakter
30 czerwca 2015 11:44
Intryguje mnie kto w ogóle chce korzystać z czegoś takiego...
nie nie, ja absolutnie nie chcę!😉 tylko coś mi się wydaję, że ja padłam "ofiarą" czegoś takiego 😉 ej, ale to sprawdzone? Działa? Ktoś może czytać bezkarnie nasze wiadomości? Oby nie... Bo w necie ludzie piszą, że niby tak :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 czerwca 2015 12:06
hanexxx, nie, takie badziewia nie działają.
JARA  :kwiatek: obyś miała rację 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się