Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2016 21:05
Ja używam AVG, chroni dobrze, ale ostatnio mnie zaczyna wkurzać milionem propozycji zainstalowania dodatkowych opcji :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2016 22:02
widział ktoś filiżanki z Muminkami? z dobrej jakości porcelany? google nie wypluwa mi nic sensownego, zawsze zostają kubki Arabia Finland, ale wolałabym filiżankę...
CIACH!! post niezgodny z regulaminem




 reklama - już w pierwszym poście po rejestracji
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 maja 2016 13:12
Lubię jak dostajesz bana  😲
JARA, przynajmniej potrafi skrócić link 😁
No właśnie - szanujmy kulturalne trolle!  🤣 Zawsze możemy trafić gorzej... np. zdjęcia 2000pixeli  👿 (kto nie ma wolnego łącza, ten nie zrozumie...)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 maja 2016 22:13
Mam za 3 tyg wieczorek kulturowy, co mogę zrobić polskiego prostego, banalnego i szybkiego oprócz pierogów? 👀 Coś takiego, żeby każdy mógł po sztuce/kawałeczku spróbować. Mogą być też słodycze 😉 Bo ja mam pustkę w głowie... a jednak gołąbków czy bigosu jak mi chłop polecił robić jednak mi się nie chce 😵
CzarownicaSa,  - Zupy wchodzą w gre? Jak tak, to może barszcz biały, kapuśniak, szczawiowa lub dość ryzykowna, ale wyjątkowa zarazem czernina? Smalec i chleb też może być, tatar może być, ozorki w sosie chrzanowym, wątróbki, schab ze śliwką, kaczka z jabłkami, kluski śląskie, placki ziemniaczane. Ze słodyczy to może faworki, makowiec, mazurek, babka, piernik, racuchy z jabłkami? To tak na szybko mi do głowy przychodzi, jak dam radę, to jutro zerknę w pra-babciny przepiśnik 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 maja 2016 22:25
O, placki ziemniaczane i faworki brzmią zacnie. Dzięki! 😀 :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 maja 2016 09:56
CzarownicaSa, robilas kiedys faworki? Jesli nie to odpusc 😉 Upiecz babke piaskowa lub ciasto drozdzowe albo  placek z rabarbarem/truskawkami - tez 'nasze', a na pewno wyjdzie 🙂

Placki ziemniaczane, kluski slaskie, kopytka, schabowe, mielone, buraczki na cieplo, mizeria, surowka z kiszonej kapusty. Kotlety mozesz zrobic w wersji mini
Wg. mnie faworki to banal, robilam pierwszy raz w tym roku i wyszly, a nawet nie tluklam tego ciasta jak niby trzeba 😉 Robilam juz kilka razy i zawsze wychodzily, tylko w ciul oleju idzie i zapach trzeba wywietrzyc, jak to po smażonym
Oponki!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 maja 2016 13:51
Faworki robiłam, też myślę że to banał raczej 😉
Już zaniosłam listę, stwierdziły że jest "bryliant" i podoba im się 😀 Tylko nie bardzo umiałam wyjaśnić co to są pierogi 😁
Graba.   je ne sais pas
25 maja 2016 15:30
CzarownicaSa, we francji tłumaczę, że to duże ravioli 🙂
Ja bym powiedziała "dumplings" i raczej powinni wiedzieć o co chodzi.
Da się zrobić coś w stylu zabawki/figurki, na przykład odlanej z formy, przypominającej żel/galaretkę z tym, że niejadalnej i trwałej?
Chess, da się. Są silikony formierskie.
Dlaczego mąka pełnoziarnista jest droższa od zwykłej białej?
CzarownicaSa, ja bym jeszcze zaproponowała ze słodyczy blok czekoladowy. Wiesz, taki jak się robiło za PRL-u, masa czekoladowa z mleka w proszku i pokruszone herbatniki do środka 😉 Kroi się to na kostki i u  mnie w domu zawsze jest hitem. Nie wiem, czy w innych krajach coś takiego mają (trochę pewne odmiany brownie, jeśli to bardzo mokre i bardzo lepkie brownie, są podobne, chociaż to ciasto pieczone, a blok jest bez pieczenia przecież).
Kenna moja babcia jak robi blok to daje jeszcze rodzynki i bakalie, ale to pewnie zależy od regionu 🙂
kenna, Ameryka tez cos takiego ma, rocky road bodajze sie nazywa.
wiorek, moze dlatego, ze zdrowsza :P
budyń zdrowsza na pewno. I dla tego właśnie chcą na tym kasę trzepać? Zaczęłam się nad tym zastanawiać i wydaje mi się, że produkcja jest tańsza. Do produkcji mąki białej trzeba ziarna oczyścić z łusek, a do pełnoziarnistej mieli się całe ziarna. Chyba, że to nie jest tak oczywiste i głupoty sobie wymyślam  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
27 maja 2016 09:36
wiorek, na logike zuzywa sie rowniez mniej surowca na kilogram. Ale- ludzie przywykli, ze wszelaka 'zdrowa zywnosc', lepsza, bardziej wartosciowa, choc czesto prostsza po prostu, kosztuje ciut wiecej i jest jakby troszke 'luksusowa'. Na tym sie trzepie kase, bo ludziom sie kojarzy lepsze=drozsze, jak tansze to na pewno niskiej jakosci/odpad/niepelnowartosciowe/cokolwiek.
Poza tym gdzieś czytałam, że teraz każdą mąkę się oczyszcza. Otręby są sprzedawane oddzielnie, a do tej "pełnoziarnistej" po prostu dosypuje się tych otrębów. Nie wiem czy to prawda, ale tłumaczyłoby to trochę 🙂 no i to co pisze Szafirowa, teraz taka moda, że pełnoziarniste sprzeda się za wyższą cenę, to czemu by nie skorzystać 😀
Powiedzcie mi jezeli szukam czapraka rajdowego jakościowego jak jarpol, z alkantry, z sakwami jak u opti pad to do kogo moge sie zgłosić, bo chyba pisac do optipad- ej uszyjcie mi taki jak macie ale krotszy i z innego materiałut o jakoś tak  😂
caball odpada, okunk też  😉
Livia   ...z innego świata
27 maja 2016 17:13
drabcio, to może napisz po prostu do Jarpolu i spytaj deb, czy by ci taki uszyła? 😎
Pytanie jak z sakwami wtedy :P
No na razie napsialam do opti, jakby ktoś kojarzył jeszcze kogoś kto fajnie robi czapraczki to dajcie znać 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 maja 2016 08:06
Czym różni się agrowloknina od geowlokniny? Czy mogę tą drugą położysz pod kwiatami, żeby pozbyć się problemu z chwastami?
amnestria   no excuses ;)
30 maja 2016 08:40
Czy jest ktoś na sali kto starał się o orzeczenie o niepełnosprawności? Lub ogarnia temat? Chciałabym podpytać o kilka rzeczy na pw 😡 :kwiatek:
Myślę, że to będzie odpowiedni wątek do malej zagwozdki jaką ma moja rodzina.

Otóż wciąż dziki niszczą im ogrodzenie. Nie są to szkody wielkości paru hektarów, ale mimo wszystko naprawa kosztuje. Nadleśnictwo było powiadomione, ale nie wykazuje chęci pomocy. Jak dla mnie te zwierzęta to bezpośrednie zagrożenie życia, skoro czują się jak u siebie. Co mogą jeszcze zrobić? I czy mogą starać się o odszkodowanie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się