Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dzięki, to jadę dziś 🙂 Zobaczę, w razie czego wolę zrezygnować ze śpiwora, niż z kiecki i butów na wieczorną fiestę 😀
  Hej, mam pytanie może ktoś z was mi pomoże?
Wczoraj popołudniu znaleźliśmy z moim tż rower, ktoś zostawił go opartego o drzwi mojego garażu. Na rowerze było zapięcie a w pierdolniczku pod siodełkiem znajdowały się kluczyki od tego zapięcia. Rower bez policyjnych oznakowań, całkiem porządny. Czekaliśmy przed garażem grubo ponad 40 min, zastanawiając się czy to nie ukryta kamera 😉. Nikogo nie było, nikt nie szukał tego roweru w okolicy garaży. Na szybko rozwiesiłam dwie kartki, że znaleziono rower. Do tej pory brak odzewu. Sprawdziłam też olx czy ktoś nie szuka tego roweru przez internet... i nic.
Co jeszcze w tej sytuacji mogę zrobić ? Na pewno ktoś szuka tego roweru.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
15 czerwca 2016 11:23
Matrix, znalezc numer seryjny ramy na rowerze, zwykle sa w tych miejscch:
[url=http://www.google.co.uk/search?q=bike+frame+number&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjK5YWJ56nNAhXBCBoKHZSDBvAQ_AUIBygB&biw=360&bih=536#imgrc=zOTez_x34fsOpM%3A]Kilk[/url]
I sprobowac poszukac po kilku stronach internetowych z baza danych skradzionych rowerow?
Jak dalej nic, to pozostaje oddac policji.
Smarcik - mam ręcznik i śpiwór!  :kwiatek:

Pytanie - antyperspirant w spray-u (zwykła rexona) też nie może być w podręcznym?(nigdy w życiu nie leciałam z samym bp  :icon_rolleyes🙂
Nie. Spray w ogóle odpada.
No żesz - taki mały turystyczny też??
śmierdzieć będę? 😀
W kulce sobie kup.  😜
gwash, ja latałam z podręcznym i miałam w nich taki mały dezodorant (specjalnie do bagaży podręcznych lotniskowych) w spreyu i nigdy się nie przyczepili. Ważne, żeby miał maksymalnie te 100ml.
Becia23 Dziękuję za poradę, na szczęście właściciel się już sam zgłosił i odebrał zgubę. Okazało się, że roztargniony sąsiad z garażu obok, wyciągną rower jak wyjeżdżał autem i zapomniał schować 😉
Tak więc historia zakończona happy endem.
gwash, ja latałam z podręcznym i miałam w nich taki mały dezodorant (specjalnie do bagaży podręcznych lotniskowych) w spreyu i nigdy się nie przyczepili. Ważne, żeby miał maksymalnie te 100ml.

Mi się przyczepili, raz się przyczepiają, raz nie. Ostatnio widziałam całą wycieczkę z "piciami" w ręku 😉 (ale to był Egipt to się nie liczy)
Na bramkach nie wygrasz. Spróbować możesz 🙂 Najwyżej kupisz sobie na miejscu.
Do demakijażu polecam chusteczki, to Ci odpadnie mleczko czy co tam (skoro sukienka i buty i  w ogóle...)
pokemon, skoro się przyczepiają to po co robią samolotowe wymiary? Najbezpieczniej poczytać w polityce przewoźnika czy jest zakazane czy nie, tam jest wszystko wypisane przecież co można wnosić. Ja latałam ze sprayem, z perfumami, płynem do soczewek kontaktowych i nigdy mi nic nie cofnęli.
Ale to chodzi o fakt sprayu, nie ilość mililitrów.
Całkiem możliwe, że co przewoźnik, to spray jest inaczej traktowany 🙂

Albo trafiłam na nadgorliwca, ot co. Tyle.

Edit - bo sprawdziłam, generalnie można:
https://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/loty/bagaz/co-mozna-zabrac-do-samolotu

Ale pada tam zdanie "ale to osoba prowadząca kontrolę na lotnisku ostatecznie decyduje, jaki przedmiot można zabrać do samolotu", więc ja na taką raz trafiłam.
pokemon, to chyba trafiałaś na nadgorliwców przykład ze strony głupiego WizAira nawet

Przewóz jest bezwzględnie zabroniony w przypadku następujących przedmiotów:

- broń palna, amunicja i materiały wybuchowe, w tym broń myśliwska i sportowa;
- jakiekolwiek przedmioty lub substancje, które wyglądają jak broń, amunicja lub materiały wybuchowe;
- substancje łatwopalne (wyjątki: napoje alkoholowe, lakier do włosów, perfumy, woda kolońska);




Pisałyśmy jednocześnie 🙂

Czy ktos kiedykolwiek mial do czynienia z izba celna?
Przyszedl do mnie list, ze zatrzymali w wawie obraz z australii i zadaja wyjasnien co to jest  🤔wirek:
Nie zdziwiloby mnie to, gdyby nie fakt, ze w domu mam juz ze 20 wiekszych lub mniejszych obrazow malowanych przez aborygenow.

Chodzi o wyczekiwany przez ma mame jej prezent od naszej ciotki  🤬

Jakies podpowiedzi? Wole sie nie wkopac tylko pojsc juz z jakims pomyslem na nich  😁
Co do dezodorantów – kontrola bagażu nie ma nic wspólnego z daną linią lotniczą, przecież odbywa się razem dla wszystkich odlatujących 🙂 Dobre źródło to chyba strona Urzędu Lotnictwa Cywilnego: [url=http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/najczesciej-zadawane-pytania-faq#]tu[/url] jest napisane, że "płyny w pojemnikach pod ciśnieniem (w tym dezodoranty, pianki do golenia i inne pianki)" liczą się jako płyny i można przewozić w opakowaniach do 100 ml.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 czerwca 2016 15:41
MATRIX69, jeśli rower nie będzie kradziony to policja zostawi ten rower u Ciebie i jeśli przez 5lat się nikt po niego nie zjawi to będzie Twój 😉


edit:

Doczytałam, że jednak znalazł się właściciel.
W zeszłym roku na gwałt potrzebowałam nowego telefonu i nie zastanawiając się za dużo kupiłam go "na wyspie" w galerii handlowej. Mam teraz giga problem z baterią i nie wiem gdzie i z czym iść jeśli chodzi o oddanie go na gwarancję, o ile w ogóle mi przysługuje
Telefon to Sony Xperia Z1 Compact
cavaletti, - gwarancje daje producent, więc jeśli masz kwity, że telefon był nowy, dowód zakupu z datą i posiadasz kartę gwarancyjną to możesz go reklamować bezpośrednio u producenta.
Czy ktos kiedykolwiek mial do czynienia z izba celna?
Przyszedl do mnie list, ze zatrzymali w wawie obraz z australii i zadaja wyjasnien co to jest  🤔wirek:
Nie zdziwiloby mnie to, gdyby nie fakt, ze w domu mam juz ze 20 wiekszych lub mniejszych obrazow malowanych przez aborygenow.

Chodzi o wyczekiwany przez ma mame jej prezent od naszej ciotki  🤬

Jakies podpowiedzi? Wole sie nie wkopac tylko pojsc juz z jakims pomyslem na nich  😁


No ja bym chyba poszła i powiedziała, że to jest obraz - skoro mają problem z identyfikacją - i że jest na prezent. Tu chyba nie ma co kombinować
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 czerwca 2016 09:39
repka  😵 Przecież to nie są debile, żeby nie wiedzieć, że obraz to jest obraz. Trzeba uzasadnić, dlaczego ten akurat obraz nie podlega ocleniu.
smarcik, bo to nie dzieło sztuki a rzemiosło ludowe?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 czerwca 2016 16:41
abre no i to właśnie trzeba wytłumaczyć celnikom  🙂
Pozwolę sobie przekopiować z kącika porad prawnych, bo tu więcej osób zagląda:
Ostatnio interesuje mnie jedna kwestia, jako że poruszam się sporo na rolkach. Gdzie tak naprawdę mają prawo jeździć rolkarze? Tylko po ścieżkach rowerowych? Po chodniku też? (Oczywiście z zachowaniem ostrożności i odległości względem osób poruszających się na chodniku. Nie zawsze się da ten chodnik ominąć między jedną ścieżką a drugą.)
Rolkarze mają prawo przejeżdżać na przejściu dla rowerów? Na przejściu dla pieszych? Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienie tych rozterek  😁
Po ścieżkach rowerowych nie można jeździć na rolkach. Tzn. pewnie większość rowerzystów nie będzie protestować jakoś bardzo, jeśli to będzie rozsądna jazda (bez jeżdżenia w parach, przepuszczanie rowerzystów). Ale generalnie rolkarz to pieszy.
Dziękuję za odpowiedź! Jestem zdziwiona bo nigdy nie spotkałam się z negatywną reakcją na rolkarzy na ścieżce, a po chodniku jeżdżę tylko jak nie ma wyjścia. (No i często gęsto ścieżki są ładne i równe, a chodniki to wiadomo. Zęby można stracić.  😁
Edit. No i nie wadzę nikomu, jeżdżę sobie trzymając się prawej strony. Bez pary. Nic tak nie wkurza tak jak ścieżka zablokowana przez pary lub ludzie jeżdżący pod prąd. Chociaż też spotkałam tylko przyjaznych, wystarczy powiedzieć przepraszam i pary się rozstępują. To taka ścieżka przez las, pełno biegaczy, rolkarzy. Tam nawet nie ma chodnika obok.
Ja Ci tylko napisałam, jak to formalnie jest 🙂
Ja mam pytanie z serii głupich.

Ostatnio pod moim blokiem, około godziny 1 w nocy włączył się alarm, w którymś samochodzie. Wył sobie radośnie (nie dając spać przy otwartym oknie wszystkim sąsiadom...) do około 8:30, kiedy to chyba w końcu rozładował się w nim akumulator. Czy można w takim przypadku dzwonić na policję i co policja w takim przypadku robi? Odholowuje auto? Woła jakiegoś mechanika, który wyłączy to ustrojstwo?  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 czerwca 2016 22:13
U mnie pod blokiem kiedyś wyło o 5 rano. Zadzwoniłam na SM. Przyjęli, wypytali o lokalizację, długość wycia i czy widzę z okna, które to dokładnie auto. Nie wiem, co zrobili, ale wyć przestało... Dzwonić zawsze można.
Czy na sali jest ktoś kto zna się na zarządzaniu stroną internetową (dodanie galerii), zaraz mnie szlag trafi. Help! 🙇
Dzieki dziewczyny.
Wiem już o co chodzi.
Strajkują i praktycznie do wszystkiego się przyczepiają. Przy czym nie odbierają telefonów ani nie odpisują na maila. A ja ich w Warszawie nie mam czasu odwiedzać.
Z tego co czytałam na jednym z for, aktualnie celnicy mają na wszystko wylane. Nie ma możliwości się z nimi skontaktować.

Także wesoło  👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się