Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Hahaha czytając pytanie Chess i odpowiedź Cri, to pomyślałam, że ta żaba jest rysunkową karykaturą piłkarza Pepe albo coś w ten deseń. 😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 sierpnia 2016 19:13
jakiś sposób dla singielki, żeby bez ryzykowania wyglądu zamka/zrobienia dziury w materiale zapiąć suwak na plecach w sukience?
😡
madmaddie, spinacz i nitka 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 sierpnia 2016 19:58
o, to je dobre! dziękuję 🙂
jakiś sposób dla singielki, żeby bez ryzykowania wyglądu zamka/zrobienia dziury w materiale zapiąć suwak na plecach w sukience?
😡


A ja myślałam, że tylko ja mam z tym problem (na "szczęście" ja nie singielka). Moja mama, lat 67, od zawsze  zapina sobie sama biustonosze i sukienki na plecach i twierdzi, że ja jestem "sprawna inaczej"...
Jestem na etapie szukania pracy i kurcze, co trzecie ogłoszenie jakie widzę to coś w stylu: zarabiaj dobre pieniądze, szybko, łatwo, zdalnie, nie wychodząc z domu. Jakieś ankiety, praca dla matek z dziećmi, studentów, żeby sobie dorobić itp. Brzmi podejrzanie i w sumie to od razu przewijam te ogłoszenia i jadę dalej ale czy mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi?
A ja myślałam, że tylko ja mam z tym problem (na "szczęście" ja nie singielka). Moja mama, lat 67, od zawsze  zapina sobie sama biustonosze i sukienki na plecach i twierdzi, że ja jestem "sprawna inaczej"...


Tak z ciekawości (bez złośliwości  :kwiatek: ), co jest w tym trudnego? 🙂
macbeth, też się zastanawiam właśnie. Jak byłam przez 2,5 miesiąca w gipsie od pachy po czubki palców, to się nawet nauczyłam jedną ręką biustonosz na plecach zapinać 😁 chociaż słyszałam, że są osoby, które przez całe życie zapinają sobie z przodu i potem obkręcają i dopiero wkładają ramiączka 😉
Gillian   four letter word
10 sierpnia 2016 10:02
Ja nie jestem w stanie zapiąć na plecach 🙂
Gillian, czym to się objawia? Nie dosięgasz czy nie umiesz tak wygiąć rąk czy co 😀? Bo aż ciekawa jestem 😀
Staniki to pewnie z przodu i obkręcam - z wygody. Ale sukienki też sobie sama zapinam bez względu na długość zamka, bez używania patentów. 😉
ja też z przodu zapinam! A sukienki (szczególnie te do pracy z mega długim zamkiem,ołówkowe) zapinam w ten sposób,że mam drucik który przewlekam przez zamek i ciągnę.Życie singla, sąsiada nie poproszę  🤣
Chess, - obstawiam wszelakie MLM-y 😉 Znam ludzi, którzy na tym zarobili, ale to jest z 5% ludzi w tym działających jak nie mniej. Lub typowy outsorcing, właśnie na kilka ankietek, można na tym kilka stówek złapać czasami, ale jako stałą prace nie polecam. Ważne też jest, w jaki sposób ogłoszenia proszę Cię o wysłanie zgłoszenia/CV, czy podpisujesz klauzule, że udostępniasz dane tylko i wyłącznie do rekrutacji w tej konretnej firmie, czy udostępniasz tylko im do przetwarzania, udostępniasz ogólnie do przetwarzania - w ten sposób łapie się dane osobowe do baz klientów często. Wysyłając CV koniecznie zwracaj uwagę na to, żeby udostępniać dane tylko konkretnej firmie i tylko do potrzeb rekrutacji w związku z danym stanowiskiem pracy.
Gillian   four letter word
10 sierpnia 2016 11:20
macbeth, nie dosięgam i nie umiem tak wygiąć rąk. Poza tym mam rozmiar z kosmosu a dojce ważą chyba z 10kg więc ich nawet nie uniosę takimi wygiętymi rękami.
A ja myślałam, że tylko ja mam z tym problem (na "szczęście" ja nie singielka). Moja mama, lat 67, od zawsze  zapina sobie sama biustonosze i sukienki na plecach
A co w tym trudnego?  😲 (W zapięciu biustonosza, problem z zamkiem w sukience jeszcze jestem w stanie zrozumieć.)

Gillian, Poważnie? 😲 Nie wierzę. Jedyne wytłumaczenie jakie jestem w stanie sobie wyobrazić, to że próbujesz zapinać z założonymi na ramiona ramiączkami, na wysokości między łopatkami. A to trza bez założonych ramiączek, jak najniżej. Nie jesteś w stanie złączyć rąk na plecach, na wysokości swoich nerek?
Ja sobie nie wyobrażam zapinania z przodu i przekręcania, bo przy naszym rozmiarze miseczki stanik w obwodzie musi być ciasny i mnie takie przekręcanie ciągnie za skórę.
Ja tak samo jak Julie zakladalam, tez sobie nie wyobrazam zapinania z przodu i przekrecania. Do szalu by mnie to doprowadzalo 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 sierpnia 2016 15:09
Ja kiedyś bez problemu zapinałam na plecach mając już założone ramiączka  🙂 ale potem wsadzili mi rękę w gips i od tamtej pory zapinam z przodu i obracam, bo nie jestem w stanie tak wygiąć jednego nadgarstka. Za to nauczyłam się odpinać jednym palcem  😁
A nie prościej zapiąć na plecach, ale nisko, bez założonych ramiączek i dopiero założyć?
keirashara, Dzięki 🙂 za zwrócenie uwagi na udostępnianie też.
Mnie temat MLM jakoś zawsze drażnił mimo, że kiedyś spotykałam się z chłopakiem, który był wychowywany w takiej "idei". Matka na wysokim stanowisku w tym przedsięwzięciu, on od małego wdrażany, mocno zajarany tematem i wiem, że żyją sobie całkiem nieźle z tego. Podróże, konferencje itp.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 sierpnia 2016 15:39
co to jest MLM?
Strzyga, multi-level marketing. Wystarczy wpisać w google 3 literki 😉
W uproszczeniu (i zapewne przekłamaniu ale nigdy nie miałam chęci się w to wgłębić) namawiasz kogoś do zapisania się do klubu i korzystania z oferty, produktów itp. On namawia kolejnych, Ty stajesz się jego mentorem, kolejni namawiają następnych i ty od każdego z tych namówionych masz zysk. To co miałam okazję poznać to był Amway 🙂
A nie prościej zapiąć na plecach, ale nisko, bez założonych ramiączek i dopiero założyć?


No tak to się da. Chodzi mi o zapięcie w miejscu docelowym. Tak sukienki jak i stanika. Jestem mocno krzywa i nie sięgnę tak wysoko jedną ręką ... Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyna, bo od dziecka słyszałam, żem niezdara ... Teraz już jestem stara baba i mi to wisi, ale jednak miło wiedzieć, że się nie jest tak skrajnie niesprawnym 😉
Ja zawsze zapinam z przodu, z tyłu też dam radę, ale z wygody wolę z przodu 🙂.
Gillian   four letter word
12 sierpnia 2016 16:58
A nie prościej zapiąć na plecach, ale nisko, bez założonych ramiączek i dopiero założyć?


próbowałam i nie umiem  😂 ciężko mi potem podciągnąć do góry. Wolę z przodu 🙂
busch   Mad god's blessing.
12 sierpnia 2016 17:44
A nie prościej zapiąć na plecach, ale nisko, bez założonych ramiączek i dopiero założyć?


No nie wiem czy prościej, skoro dobrze dobrany stanik jednak powinien dość mocno się trzymać w zapiętym miejscu, więc podciąganie ani nie jest przyjemne, ani nie gwarantuje dobrego ułożenia stanika na skórze. Chyba przekręcenie z przodu do tyłu jest lepsze.

Ja zapinam z założonymi ramiączkami na docelowej pozycji, wreszcie czuję się w chociaż jeden sposób sprawna 😁. Mam tylko zawsze troszkę problemu ze stanikiem sportowym, ale też umiem zapiąć w docelowej pozycji z ramiączkami założonymi, tyle że trochę muszę się postarać, żeby się tak wygiąć 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 sierpnia 2016 18:38
ja z tyłu zapinam bez problemów. kiedyś próbowałam zapiąć z przodu i musiałam się nagimnastykować, żeby stanik w docelowej pozycji wygodnie ułożyć. poza tym, czy one się wtedy bardziej nie niszczą?
natomiast obcisła sukienka to zupełnie inna, trudniejsza historia 😉
Graba.   je ne sais pas
15 sierpnia 2016 22:03
nie mogę się doczytać w internecie, moze ktos wie z doswiadczenia. mam konto emax w mbanku w euro. jak chcę zapłacic nią w innej walucie to czy pobierają jakąś opłatę czy tylko przewalutowanie i  prowizja 3%? (taką znalazłam informację w tabeli, ale wolę się upewnić zanim zacznę szaleć na aliexpres 😁 )
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 sierpnia 2016 22:16
Graba., płać na ali w złotówkach. Wybierz inne metody płatności i przelewy24.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 sierpnia 2016 22:32
Zgubiłam klucze od auta. Nie znalazłam. Mam immobiliser. Mam też dorobiony wcześniej klucz, ale nie jest zaprogramowany - nie odpale nim auta. Co robić?! Czy jedyną opcją jest laweta, nie da rady wrócić na kołach? Choćby odpalajac po kablach, żeby dojechać do warsztatu z kompem, ma którym zaprogramuje się dorobiony klucz? Ktoś się orientuje jakie są tego koszty? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się