Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 sierpnia 2017 20:50
Witamy w Polsce =/
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2017 21:04
Hm ... dopiero co była wielka wojna i oburzenie, że trzeba było starać się o decyzję zezwalającą na usunięcie drzewa na własnej posesji, bo to zdaniem niektórych to naruszało święte prawo własności. Aż się boję jakie larum by było, gdyby organ mógł naciskać na wycinkę drzewa.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 sierpnia 2017 08:47
  Mam zainstalowane i przeniesione na kartę kartę aplikacje na tablecie, chciałam teraz zainstalować sobie testy na prawko ale nie mogę, bo ciągle mi sie pokazuje ze za mało pamieci 😵 a na karcie SD mam dalej 5GB wolnego miejsca. O co chodzi? Czy mogę jakos prężnie dane z tableta na kartę?
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 sierpnia 2017 11:31
Musisz zrobić miejsce w pamięci wewnętrznej urządzenia. Gdzieś w ustawieniach, pod zakładką pamięć, powinna być możliwość przeniesienia danych na kartę (uważaj, bo wtedy zdjęcia w albumie lubią się poprzestawiać; jak masz coś ważnego, to zapisz gdzieś indziej, bo potem możesz mieć problem z odnalezieniem - wiem po sobie akurat :wysmiewa🙂. Jeszcze można z poziomu ustawień przenosić pojedyncze aplikacje na kartę pamięci, ale nie zawsze wszystkie na to pozwalają. Ewentualnie możesz pokombinować w ustawieniach, żeby nowe aplikacje były domyślnie pobierane i instalowane na kartę, a nie do pamięci wewnętrznej, nie wiem czy masz iOS, czy Andro, ani którą wersję, więc nie mam pojęcia, gdzie znajdziesz taką opcję.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 sierpnia 2017 11:45
Tak zrobiłam, ale dalej miałam tylko 500mb pamięci wewnętrznej, a na karcie 5GB :/
Ale! Chłop mi podpowiedział, żebym wyczyściła pamięć catche- i zyskałam nagle 1,2G pamięci wewnętrznej 😀
Ktora voltopirowiczka brała udział w nagraniu dla programu TVN Turbo (tytuł wojny samochodowe, czy jakoś tak)? Przyznać sie 🙂 Kto tu miał oprócz Jary psa o imieniu Bułka..? Rudy, cosjakamstaff.
Czy ktoś z revoltowiczów korzysta, korzystał, mieszkał w domku kanadyjskim takim całorocznym???
aszhar, mój brat ma taki domek. Chociaż w naszym klimacie on nie jest całoroczny bo rury by nie wytrzymały. Domek użytkują w sezonie letnim.
Chess, a wiesz może jak to się sprawuje przy naszych mrozach? Czy taki domek wytrzyma spokojnie zimę?? Nic tam nie popęka nie odszkalci sie itp??
Mój brat co roku po zimie musi coś pogrzebać przy rurach, powymieniać drobne elementy, które nie wytrzymały mrozu. Nie są to jakieś duże naprawy ale części dostać jest dość trudno bo większość końcówek jest inna niż u nas.
W tym roku wcześniej chyba mrozy przyjdą sądząc po tym jak szybko jesień przybywa ile liści już opadło :P
Polecacie jakieš miejsce na mazurach - jak najbliżej Warszawy - żeby było cicho, spokojnie, jezioro do popływania, las, domek. Tak zeby wyskoczyć z facetem na dzień/dwa?
Polecam Camping Tumiany. W ogóle polecam Tumiany, super cichutko, nawet na campingu, a domki na campingu to już w ogóle są tam w oddaleniu od reszty pod lasem. Ale w ogłoszeniach możesz znaleźć prywatnych osób domki do wynajęcia, też gwarantuję zadowolenie. Dwie małe knajpki ( obiadek, piwko ) żadnych imprez w pobliżu, sklepik w sąsiedniej wsi.


Czy w Decathlonie można reklamować na podstawie potwierdzenia transakcji z baku, gdy płaciłam kartą? Zgubiłam paragon, a sztyblety mojej córce się rozleciały.
Z tego co kojarzę to ogólnie Decathlon jest mega ugodowy jeśli chodzi o reklamacje więc myślę, że spokojnie możesz próbować. Mojemu narzeczonemu wymienili produkt bez jakiegokolwiek dowodu zakupu nawet nie zaglądając do pudełka z tym co przyniósł 😉 Chociaż to pewnie nie jest ich zwyczaj.
marysia550 a nie masz karty Decathlona? Na 100% można reklamować rzeczy bez paragonu jeśli przy zakupie podałaś swoją kartę, właśnie na podstawie transakcji zarejestrowanej na karcie.
marlin1990, ano nie mam 🙂
marysia550 mi się portfel powoli przestaje domykać przez te wszystkie karty  😂 muszę przyznać, że pod tym względem jestem totalnie nie asertywna  🤦
marlin1990, nie Ty jedna :p jako sprzedawca nie raz widzę klienta, który ma osobny portfelik na karty i szuka właściwej :p
to ja chyba jestem jakaś inna 🙂 miałam kartę z Biedrony, jak mnie dziecko zmusiło to zbierania punktów na te warzywa- maskotki. I tyle 🙂
o, w sumie mam podobne pytanie. będę reklamować portfel u sprzedawcy na allegro, no i on chce żeby mu odesłać portfel z paragonem. paragonu oczywiście nie mam. wystarczy potwierdzenie przelewu wysłać? płaciłam przez payu
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
18 sierpnia 2017 13:27
Powinno wystarczyć bo to również dowód zakupu  😉
Tak zrobiłam, ale dalej miałam tylko 500mb pamięci wewnętrznej, a na karcie 5GB :/
Ale! Chłop mi podpowiedział, żebym wyczyściła pamięć catche- i zyskałam nagle 1,2G pamięci wewnętrznej 😀


Jak wyczyścić tą pamięć catche?
Gdzie mogę zgłosić problem ze zbyt bujnymi krzakami na skrzyżowaniu?
Nie widać czy coś jedzie z odpowiedniej odległości wyjeżdżając na  główną drogę.
o, w sumie mam podobne pytanie. będę reklamować portfel u sprzedawcy na allegro, no i on chce żeby mu odesłać portfel z paragonem. paragonu oczywiście nie mam. wystarczy potwierdzenie przelewu wysłać? płaciłam przez payu

Wg rzecznika praw konsumenta na allegro czy w innym sklepie internetowym nie musisz mieć paragonu. Ja zawsze jak mnie proszą przy zwrocie czy reklamacji o paragon odpisuję, że zgodnie z UOKiK nie muszę odsyłać  paragonu. To zawsze wystarczyło. A swoją drogą, przy zakupach w sklepach stacjonarnych paragon też nie jest konieczny https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630
dzięki dziewczyny :kwiatek: tak podejrzewałam, ale wolałam dopytać
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 sierpnia 2017 07:47
somebody, do zarządcy drogi 🙂
dzięki, własnie też coś słyszałam, że nie trzeba mieć paragonu, ale nie pomyślalam, żeby szukać konkretnego przepisu.
mieszkam na końcu wsi, wszędzie mnóstwo pól, każdego lata większość rolników ustawia sobie straszaki, które wydają dźwięk w formie wystrzału, o ile w dzień nie ma problemu, to nocą jest to męczące 🙄 próbuje człowiek zasnąć, ale huk co jakiś czas skutecznie wybudza, ponadto jest gorąco, ale otwarcie okna skutkuje tym, że dźwięk jest głośniejszy 😵 można gdzieś takie coś zgłosić?
Załatwiłam w Deca bezproblemowo z potwierdzeniem wypłaty.
A pani obok reklamowała bez paragonu, po prostu napisała oświadczenie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
21 sierpnia 2017 21:42
Jak chodziłam na jogę to na koniec instruktorka gasiła światła i opowiadała coś w stylu "twoje całe ciało staje się ciężkie, czujesz jak opuszcza je zmęczenie". Bardzo mi to ułatwiało zrelaksowanie i w konsekwencji zasypianie. Czy znajdę (i pod jakimi hasłami szukać) takie nagrania na yt?

Położyłam się po 21 i po pół godzinie przez głowę przeleciała mi myśl o pracy. Piję drugą melisę i dalej jestem zestresowana   🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się