Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jak usunąć niepotrzebny już suwaczek?
[quote author=Cień na śniegu link=topic=20.msg2776125#msg2776125 date=1524137187]
Jak usunąć niepotrzebny już suwaczek?
[/quote]
profil->dane publiczne i w podpisie powinien być kod i trzeba go usunąć i zapisać
Aaaa, dziękuję  :kwiatek:
Już zrobione.
mils   ig: milen.ju
23 kwietnia 2018 08:11
Już zgłupiałam, mama mi suszy głowę tysiącem pytań - jak składam PIT pierwszy raz, to mogę to zrobić przez internet?
mils, tak, ja tak zrobiłam (i zwrot już dostałam, więc wszystko prawidłowo 😁 ). Najlepiej ściągnąć sobie wtyczkę ze strony MF.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 kwietnia 2018 10:18
mils po prostu na samym końcu, kiedy musisz podać przychód za ubiegły rok, wpisujesz 0  🙂
Jak podzielić koło na 3 części, ale nie "jak pizzę", tylko jednym cięciem? Szukałam rysunku, który by pokazywał i tę sieczną, i jednocześnie średnicę, ale nie znalazłam. Może macie pomysł na taki rysunek, albo na sposób dzielenia?
Jednym cięciem na trzy części?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 kwietnia 2018 07:50
Jednym cięciem się raczej nie da, jeśli już to dwoma co najmniej, tak jak na drugim rysunku:
Ale dla mnie to to jest "jak pizzę" właśnie 😀 Teodora, doprecyzuj, 3 równe części mają być? Mozna zrobić coś w rodzaju V, będzie jedno cięcie z dwoma pociągnięciami, ale da radę bez odrywania ręki w przypadku rysunku, o to chodzi z jednym cięciem? Tylko jak mają być idealnie równe części, to raczej ciężko.
Oj, faktycznie źle napisałam. Przepraszam za zamęt. Chodziło mi oczywiście (?) o to, jak jednym cięciem odciąć jedną trzecią. Temat zaczął się od dywagacji, jak podzielić tabletkę lekarstwa. I rozwinął w obserwację, że trudno znaleźć w sieci choćby sensowny rysunek pokazujący taki podział.
Co mam zrobić, pomóżcie. Sprzedałam miesiąc temu lodówkę za szalone 100 zł. Uzgodniłam z Panią, że lodówkę przetrzymam 4 dni. Pani u mnie była lodówkę zobaczyła, kasę dała i ślad po owej Pani zaginął.. A lodówka jak w kuchni stała tak stoi i miejsce mi zabiera. Kurczę co mam zrobić .. Ehhh...
ushia   It's a kind o'magic
25 kwietnia 2018 12:00
napisac pani ze jak nie odbierze do konca tygodnia to ja wywalasz?
majek   zwykle sobie żartuję
25 kwietnia 2018 12:01
Ja bym napisala, ze ma odebrac teraz zaraz (np do wieczora), a jak nie -  to sprzedajesz dalej. I sprzedala, a jak Pani przyjedzie to oddajesz jej 100 zyla.
Teodora- pokruszyc tabletkę i podzielić proszek na 3 części. To jedyne co mi przychodzi do glowy. Zaraz ktoś napisze, że leków się nei rozkrusza. Aczkolwiek..oporni pacjenci psychiatryczni, którzy odmawiają, oszukują przy łykaniu leków, mają je proszkowane. I kiedy przyjmują kruszone, efekty są widoczne. Czyli- leki działają.
Nie jest to pomysł na branie przewlekłe, takie kruszenie. Ale awaryjnie, od czasu do czasu, ja bym swoim dzieciom czy rodzinie kruszyła.
Nie mam jej nr tel. Nie zapisałam  😵  A z messengera na fb usuwam na bieżąco wszystkie wiadomości i nie pomyślałam, że się Pani nie odezwie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 kwietnia 2018 12:30
W aptekach są specjalne urządzenia do dzielenia tabletek, kosztuje ok 10zł 😉
tunrida, dzięki. Rozwiązanie będzie takie, że pacjent po prostu dostanie inną dawkę – przy której będzie musiał sumować, a nie dzielić. Tym niemniej rozważania geometryczne pozostały 🙂
jara- ale takim urządzeniem na 3 częsci nie rozetniesz. Są takie co rozcinają na 3?
tunrida Mi wet też mówił, że z drobieniem tabletek na proszek nie ma problemu jeśli są bez osłonek, że działają i tak najlepiej jeśli trzeba zrobić małe dawki. U nas był pomysł dzielenia luminalu na trzy a to przecież malutkie więc jednak dostaje kilka mniejszych, a i tak będzie miał zwiększoną dawkę wic problemu już nie ma.

Z praktycznych uwag co do dzielenia to najlepsza jest (moim zdaniem) ostra żyletka bo jest cieńsza niż wszelkie nożę itd i dobrze mi się sprawdzało jak była odrobinę zwilżona - wtedy nie rozpadały mi się te odkrojone części.
Teodora, jedyny słuszny podział to "na pizzę". Bo inaczej wchodzimy w problemy kwadratury koła, a z tym sobie ludzkość dotychczas nie poradziła.
Oczywiście, z pewną niedokładnością, da się dwoma cięciami/cięciwami na 3, środek zawsze jest węższy, czy cięcia są równolegle czy tworzą trójkąt.
Tylko przy tabletce jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że środek jest grubszy a boki cieńsze.  😉
No to trzeba wagowo 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2018 20:47
korzystam z Roundcube Webmail 1.3.5
muszę ustawić autoresponder, ale zniknęła mi opcja filtrów, jeno reguły filtrowania są i ja kompletnie nie wiem jak to tam ustawić. A nie jestem aż tak lewa z komputerów :<
Gdzie lub pod jaką nazwą kupię taki silikon jak używa się w ponczochach samonosnych? Chce sobie uszyć sama opaski na uda, bo te dostępne w Internecie są na mnie przyduże lub nie podoba mi się koronka (jak na gaciach z bazaru u ruskich za 3zł :icon_rolleyes🙂. Zszycie kawałka koronki to w zasadzie banał, tylko nijak nie mogę tego silikonu znaleźć.
Czy ktoś z Was ma może dostęp premium do wyborczej online i mógłby mi napisać o jakim greckim kryminale mowa na początku tekstu? Albo najlepiej jakie są tytuły wszystkich pozostałych siedmiu książek 😡

http://wyborcza.pl/7,75517,23325034,kryminaly-ze-skandynawii-dajcie-juz-spokoj-polecamy-10-swietnych.html
fin, z pozostałymi tytułami nie pomogę, ale w newsletterze z lubimyczytac.pl dostałam to: KLIK odnośnie greckiego kryminału 😉
calore, to pewnie to, dziękuję! :kwiatek:
fin, podaję  listę tytułów z artykułu
Fernando Sobral, „Ona śpiewała fado”,
Arturo Pérez-Reverte, „Falcó”,
Peter Robinson, „Kiedy ucichnie muzyka”
Elena Varvello, „Czy mnie słyszysz?
Petros Markaris, „Niespłacone długi”
Bernard Minier, „Noc”,
Petra Hammesfahr, „Grzesznica”,
Lize Spit, „Szpadel”
Iva Procházková, „Roznegliżowane”,
E.O. Chirovici, „Księga luster”


rentje, dziękuję! Uzupełnię swoją listę 'do przeczytania' :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się