Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

A paszport ważny?
Nope, paszportu brak. Tylko przeterminowany dowód o 2tyg, lot wizzairem jeśli to ma znaczenie...
kolebka, marne szanse

EDIT: taki wpis sprzed dwóch lat, wizzair
No to już ryzyk fizyk, albo spojrzą na datę albo nie. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
08 marca 2019 22:16
kolebka, często nie pytają w ogóle o dokument, ale no generalnie nie nastawiałabym się na sukces. A kiedy lot?

A ja mam tez głupie pytanie z rzędu dokumentów. Czy jak wymieniam paszport z uwagi na zmianę nazwiska (stary jeszcze długo ważny) to oddaję go przy odbiorze nowego czy przy złożeniu wniosku?
emptyline  zdajesz stary paszport przy odbiorze nowego.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2019 08:38
emptyline Oddadzą Ci ten stary ale będzie przebity dziurkaczem, żeby było wiadomo, że nieważny jest.
kolebka Cienko to widzę. Zabierz ze sobą wszystkie inne dokumenty ze zdjęciem jakie masz, prawo jazdy, jakieś legitymacje, czy karty klubowe, może trafisz na przychylną osobę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 marca 2019 08:55
A przypadkiem podczas odprawy nie wpisuje się jakim dokumentem bedziemy sie poslugiwac i jaka jest jego data ważności? 😉


Prawko nie jest dokumentem tożsamości.
Na prawku można tylko loty krajowe odbywać. Jeśli będziesz WRACAĆ do swojego kraju to jest szansa, że puszczą. Jeśli to inna sytuacja to absolutnie nie powinni.
kolebka, często nie pytają w ogóle o dokument, ale no generalnie nie nastawiałabym się na sukces. A kiedy lot?

Jak to nie pytają. 👀 Mnie zawsze, niezależnie z którego kraju lecę. Przy odprawie bagażu, jeśli mam a potem przed samym wejściem na pokład. I sprawdzają każdemu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 marca 2019 18:05
Czy ktoś z Was kojarzy producenta lizawek, pamiętam, że widziałam kiedyś stronę na Facebooku. Można było wybrać  składniki i chyba smak 😉 dziękuję za pomoc
emptyline   Big Milk Straciatella
10 marca 2019 02:58
flygirl, normalnie mi bardzo często w ogóle nie patrzą, albo zerkają przez 2 sekundy. Oczywiście jeśli nie nadaję bagażu (przy nadaniu zawsze sprawdzają dokument). :kwiatek: Nie zmienia to faktu, że na przeterminowany dowód bym chyba nie próbowała lecieć.
Averis   Czarny charakter
10 marca 2019 07:58
Poza tym pamiętajcie, że trzeba też wrócić 😉 To, że uda się w jedną sronę to zaledwie połowa sukcesu.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 marca 2019 21:23
Averis, akurat wrócić do kraju ojczystego łatwiej niż gdzies polecieć. Ja tam bym próbowała wyrobić w trybie natychmiastowym paszport albo dowód, czasami die udaje.
Mi jest ciężej wrócić niż wylecieć, może mnie w PL nie chcą. 🤣 Ale zrzucam to na karb bardzo obowiązkowych i karnych Norwegów, którym nawet do głowy nie przyjdzie pójść komuś na rękę.😀
emptyline   Big Milk Straciatella
11 marca 2019 12:33
flygirl, chodzi bardziej o to, że wg przepisów masz prawo wrócić do kraju nawet na nieważnym dokumencie. Nie powinnaś za to na nim kraju opuścić. 😉 W Szwecji w naszym cudowny baraku Skavsta jest 50/50. Raz patrzą, raz nie, za to w Wawie w Modlinie to już nie pamiętam kiedy ktoś wziął do ręki mój dowód. 😁 Mam nadzieję, że nikt nie odczytuje tego jako wymądrzania o braku konieczności posiadania ważnych dokumentów, bo akurat mam absolutnie odwrotne zdanie. :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 17:12
Jak wrzucić film na Youtube żeby nie stracił na jakości?
zembria, e? A jak tracą? Jak nagrasz w 1080 to i taki się na yt wrzuci, tylko trzeba trochę poczekać, zanim przemieli tę jakość, bo tak od razu po wrzuceniu jest kiszka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 17:36
No właśnie nie bardzo :/ Wrzucałam wcześniej kilka filmów, na kompie mam normalnie ładną jakość, a na Youtube pixeloza jakaś :/ Po czasie też nie dociąga tej jakości do pierwotnej.
To nie mam pojęcia, mi się nigdy nic takiego nie wydarzyło, normalnie mam HD.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 marca 2019 18:19
Odkryłam 😁 Jam jest durna i nie zauważyłam, że mam w ustawieniach odtwarzanie na "automatycznej" jakości, jak zaznaczyłam HD to mam już ok wszystko 😂
borkowa.   silesian team
12 marca 2019 20:20
nie do końca ten wątek, ale jest bardziej aktywny niż ten o pomocach naukowych 😉 pytanie głównie do zootechników, czy ktoś posiada jakieś w miarę przejrzyste notatki, w których będzie opisany krok po kroku obrót stada bydła? 🙇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 marca 2019 08:58
Głupie pytanie ale gdzie znajdę porządne czarne rajstopy 40-60 den? Ciągle w takich chodzę i irytuje mnie wyrzucanie rajstop po 1 czy 2 użyciach (a dbam o pranie w woreczkach na bieliznę, więc to naprawdę kwestia marnej jakości  :zemdlal🙂. Miło, gdyby cena nie zabijała  😡
Ja polecam 40 den z Lidla z mikrofibrą, kosztują 5,99 zł, są w stałej ofercie i są SUPER gatunkowo, mi każda para służy naprawdę długo  🙂
smarcik, ja mam rajstopy z Gatty 40 DEN za 17,90. Widzę, że są tez w wersji 60 DEN. Prane już wielokrotnie i nadal są całe 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 marca 2019 09:15
smarcik, marylin jest ekstra. Cena jest dobra i ja mam niektóre modele rok ponad (!!!) a bardzo szybko niszczę rajstopy
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 marca 2019 09:15
infantil mam takie właśnie na sobie i szczerze ich nie znoszę 🙁 w każdej parze po jednym użyciu rozciąga mi się ta gumka w pasie i mi zjeżdżają 🙁  kiedyś w biedrze kupowałam lepsze w tej cenie ale już ich nie ma 🙁

macbeth dzięki, wezmę jedne na próbę, ale cena jest dla mnie dość wysoka biorąc pod uwagę fakt, że chodzę w czarnych rajtkach codziennie i potrzebuję ich duuuużo  🙂
smarcik to jestem w szoku, bo dla mnie to najlepsze i najtrwalsze rajstopy, jakie testowałam i jestem im wierna od dobrych 4-5 lat. Wszystkie pro-firmowe rajstopy po 20 zł za parę wytrzymywały mi tyle samo, jak nie krócej. Tak samo 15stki z Lidla służą mi nieźle, jak na 15stki  😉
smarcik, nie wiem czy to coś pomoże, była promocja, że przy zakupie 3, czwarta para jest gratis :P Ale zdaję sobie sprawę, że to nadal duże pieniądze 🙁 Ja jedne rajstopy z Gatty mam już parę lat, dlatego byłam skłonna wydać tyle na zwykłe rajtki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 marca 2019 09:50
madmaddie dzięki!  :kwiatek:

infantil może w moim Lidlu mają gorszy sort? Ciągle je kupuję, bo potrzebuję na ostatnią chwilę, i za każdym razem jestem zła na siebie bo po jednym użyciu są do niczego  😵 o tych cienkich to wolę nawet nie wspominać, złamałam się tuż po otwarciu i musiałam szybko szukać innych na wesele  🤔wirek:

Rany, nie znoszę rajstop bo przez to, że ciągle się psują, wydaje się na nie kupę kasy. Szkoda, że nie wypada chodzić z gołymi nogami  😵 (choć teraz i tak jest za zimno 😉).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się