Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Teoretycznie powinno się to ustalić z właścicielem stajni. W praktyce mając swojego konia możesz zaprosić przyjaciółkę, uczyć ją niby pro bono, a rozliczać się poza stajnią i nikt Ci nic nie udowodni. Koń jest Twój i za Twoją zgodą może na nim jeździć ktokolwiek - pod Twoim okiem czy też nie. Myślę, że jednak lepiej jest ustalać takie rzeczy i grać w otwarte karty, żeby potem kwasów nie było  😉
majek   zwykle sobie żartuję
10 grudnia 2019 16:05
Spotkalam sie (w UK), ze z infrastruktury osrodka mogl korzystac jedynie wlasciciel konia i jego najblizsza rodzina (dzieci, malzonek) oraz ew. DZIERZAWCA  (mogl dzierzawic raz w tygodniu). Generalnie chodzilo o ubezpieczenie, wlasciciel konia umieszczajac swoje zwierze w pensjonacie musial byc ubezpieczony (odkad jedna pannica nie zapanowala nad koniem i rozwalila 10metrow biezacych luster). Ja tez dzierzawiac konia bylam dopisana do ubezpieczenia, ktore co miesiac placila wlascicielka.
A ze wlasciciel moze `lubic popatrzec` jak dzierzawca jezdzi - juz masz trening.

Poza tym, jakbym ja miala swoja szkolke czy prowadzila treningi w swojej stajni - tez chyba bym nie chciala, zeby ktos prowadzil zajecia na swoim koniu. Juz nie chodzi o `zabieranie klientow`, ale np. jezeli ktos robilby to zle, a inny ktos by to widzial (potencjalny klient) - niefajnie. 

Ja kiedys prowadzilam zajecia w weekendy w jednej stajni, bylam umowiona z wlascicielem osrodka na jakas stala sume, dla przykladu 10 zlotych od klienta. Zadna atrakcja dla mnie, troche dla zabicia nudy to bylo. Kokosow na tym na pewno nie zarabialam, raczej powodem byly dobre stosunki z jego zona. I fakt, ze dzieciaki znajomych przychodzily na  te jazdy, a gdybym ja nie prowadzila jazd, to nie znalazlby pewnie nikogo.
Trafila sie tez dziewczyna, ktora miala tam prywatnego konia i chciala zebym jej prowadzila indywidualne jazdy. Ona poczatkujaca, musialam jej pokazac wszystko od poczatku, konia kupil maz, bo ladny. Kon byl trudny, czesto musialam na niego tez wsiadac, bo ona byla na etapie wczesnego anglezowania. Duzo serca w to wlozylam (i czasu, dojazdow itd). Rozliczalam sie z nia powiedzmy 50 zeta za sesje (nie wazne co sie dzialo, 4 razy w tygodniu to wychodzilo 200 zeta, szalenstwa w tym nie bylo). Przyszedl koniec miesiaca i mi wlasciciel stajni mowi, ze musze mu oddac 520 zeta z moich zarobionych 800 bo przeciez sie umawialismy, ze ja zarabiam 10 zeta za klientogodzine. 
Z perspektywy czasu widze, ze popelnilam bledy: 1. nie ustalilam, ze prywatne zajecia z tym prywatnym koniem to nie jego broszka - dla mnie to bylo oczywiste, ze jemu nic nie trzeba placic (on juz swoje dostal za pensjonat)  2. moglam ustalic, ze np. ja mu odpale np 10 zeta, skoro tak go to uwieralo, ze ja na tym zarabiam.
Skonczylo sie to moim wyjsciem i nie wracaniem. Najlepsze, ze gosc ma dobrze prosperujaca firme i mnostwo kasy, takie 500 to dla niego nic.
Jeszcze gdyby to bylo jego jedyne zrodlo dochodu (stajni i szkolka jezdziecka), wiecie, oszczedzanie na sianie itp to bym pewnie mu dala polowe tego co zarobilam (na przyklad) i dogadala sie na przyszlosc, zeby nie bylo niedomowien. 
U nas w mieście jest stajnia, uczelniana, dużo koni prywatnych i coraz więcej treningów prowadzonych przez właścicieli koni.
Ja tam nie widziałabym problemu, ot jak ktoś płaci za pensjonat, czyli też za korzystanie z infrastruktury ośrodka to może robić z koniem co chce. Jak chcę jeździć 5 razy dziennie, wsadzać ludzi to o ile nie zakłóciło by to normalnego funkcjonowania stajni- spoko.
Ale za ubezpieczeniem, fakt warto się rozejrzeć. Ośrodek nawet jak ma własne to już szkód wyrządzonych przy zarobkowym prowadzeniu jazd przez pensjonariuszy nie pokryje.  Tak mi się wydaję.
Choć w dzisiejszych czasach wszyscy nastawieni na siebie i na kasę, więc ciężko robić cokolwiek bez obawy, że komuś się to nie spodoba.
Teraz są największe przeceny czy będą po świętach?  🤣
elle, - po, największe będą w styczniu 😉
e-recepta wystawiona na mój lek jest ważna 365 dni. Czy w takim wypadku każdorazowo muszę odnawiać receptę czy mogę wielokrotnie korzystać z jednej recepty, z jednego kodu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2019 13:11
E-recepta jest tak samo jednorazowa jak papierowa.
Dziękuję  :kwiatek:
Cześć!
Czy kojarzycie może jakiś alkohol (najchętniej wino wytrawne) z wizerunkiem konia na etykiecie? Lub w końskim klimacie? Odpadają Łzy Jednorożca, raczej chodzi mi o coś bardziej "poważnego". HELP!  :kwiatek:
DOMOECQ ALBUREJO OLOROSO
Caballo Dorado (różne)
Dark Horse, Flagstone Dark Horse
Percheron (różne)
Nomad
Leaping Horse
oooo, wow, dzięki!  😅
Regularnie zmienia mi samoistnie domyślną wyszukiwarkę z Google na Yahoo. Jak się tego pozbyć? Nawet jak wejdę w zarządzanie wyszukiwarkami w ustawieniach i pousuwam wszystkie oprócz Google, to za jakiś czas one się znowu pojawiają. 😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 grudnia 2019 12:11
Podaj tylko jakiego systemu i przeglądarki używasz oraz czy masz w tej przeglądarce zainstalowane jakieś pluginy.
Jak mi tylko powiesz, gdzie się sprawdza te pluginy. 😀
Przeglądarka to Chrome, system to Windows, chyba 10.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 grudnia 2019 18:06
Dawno nie korzystałam z Chrome, w dodatkach albo ustawieniach poszukaj 😉
Jak wygląda reklamacja w allegro?
Nigdy nie musiałam z tego skorzystać, a teraz niestety zostałam zmuszona 🙁

Tzn: zamówiłam przedmiot, miała być paczka wysłana z ciągu 24h (wiadomo teraz przed Świętami jest problem z tym), paczka nie została wysłana od tygodnia, dodatkowo brak kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Dodam, że jest to firma i przedmiot miał iść na fakture i został z góry opłacony.

Jak zgłosić do allegro problem? Ile czasu czeka się na zwrot pieniędzy? (Potrzebuje je by zamówić powtórnie na firme tą samą rzecz, tylko u kogoś innego, i to najlepiej jak najszybciej  🤔 )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2019 20:56
Najpierw rozpocznij dyskusje ze sprzedajacym. Wyslij oficjalna wiadomosc poprzez "zglos problem" tak, aby Allegro widzialo, ze kontaktowałas sie ze sprzedającym. Jesli sprzedający sie nie odezwie to allegro to monitoruje i wkracza.
JARA   :kwiatek: Dziękuję! Już się za to zabieram
Mogę wyprać ubrania w dużej pralce przemysłowej? Czy mi wodę ściągnie razem z ubraniami? 👀
Piaffallo tylko to też nie będzie chop siup  🤔
nokia6002  na chwile obecną do dyskusji włączył się sprzedający i zaoferował zwrot pieniedzy na konto. Oby się z tego wywiązał (tfu tfu)
To tylko się cieszyć, że tak szybko odpisał 🙂
Kiedyś z tego korzystałam to nie mogłam się dogadać przez kilka dni.
Czy któraś z was robila sobie usta kwasem hialuronowym? Chcialabym po raz pierwszy powiększyć usta ta metoda i poprawic górna warge ktora jest nieproporcionalna. Z kawsem hialuronowym mialam styczność w kremach i serum. Czy jest duza szansa wystąpienia reakcji alergicznych? Nigdy mi sie nie zdarzyło by cos mnie uczulilo, ale wiecie... ile sie goja te usta i czy to bardzo boli?  😡
Ja robie regularnie. Boli baaardzo mocno (ale ja mam niski próg bólu). Moją koleżankę bolało bardziej niż tatuaż i brwi permanentne. Ale bol nie trwa długo i jest do wytrzymania. Bardzo często wyskakują opryszczki po wiec ja zawsze stosuje zapobiegawczo Heviran. Pięć dni po pięć tabletek zaczynajac dwa dni przed. Opuchlizna trzyma się z cztery dni. Najgorzej jest drugiego dnia wiec nie planuj nic na wtedy. Za pierwszym razem bardzo szybko się wchłania wiec po czterech miesiącach dobrze powtórzyć , później co pół roku, nawet rzadziej. Zależy tez jaki chcesz efekt uzyskać. Ja po prostu nie miałam ust, teraz mam ładne ale nie przesadzone. Aaa i polecam okłady z lodu pod wieczór bo ja zawsze mam uczucie jakby mnie zaraz rozsadziło. Maści chłodzące nie pomagały a lód tak. Ogólnie bez stresu 🙂
Przeżyłam! 😅
Faktycznie bolało bardzo, ale miałam tylko krem znieczulajacy bo czasem zle reaguje na lidokaine. Efek jest taki jak chcialam, az zaluje, ze troche zmaleja. Jak się dobrze wygoja to rozważe czy dobic to drugie 0.5ml  💃 🤣
Mellsii22 wyglądają super! 😍 od zawsze marzyłam o powiększeniu ust, każdy mi mówi, że moje naturalne są okej, ale moim zdaniem mogłyby być większe 😁 tylko nie wiem, bo mam przekłute usta i czy kolczyk nie jest jakąś przeszkodą 👀
Borkowa konicznie znajdz jakaś polecana klinike/kosmetologa i zapytak 😀 ja bylam przerażona, ale dalam rade. Babeczka bardzo fajna robila przerwy na napicie sie wodu i włączyła mi wiatrak jak zrobilo mi sie goraco z adrenaliny  🤣 dolna warga spoko, górna, szczególnie luk kupidyna... no bylo slabo  😂
Pytanie w sumie trochę medyczne, nie mogłam znaleźć odpowiedzi nawet w Googlach! W jaki sposób ustalane są normy do np badań morfologii. Skąd wiadomo, ze zdrowy mężczyzna w średnim wieku powinien mieć tyle a tyle żelaza? Nigdy się nad nie nie zastanawiałam a w sumie ustalanie norm to chyba strasznie śliskie zajęcie. Ktoś wie?
Z pełną świadomością ten sam post powtarzam z innegto wątku, ale tam chyba mało osób wchodzi, a sprawa dla mnie pilna.  Z góry przepraszam. 

Zagapiłam się i pilnie szukam fundacji do wpłaty przed końcem roku. Jakie, poza siepomagam, są godne polecenia? Wpłaty na ludzi, nie zwierzęta.
Ja polecam Gajusza, łódzkie hospicjum dla dzieci https://gajusz.org.pl/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się