Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Temat w sumie już trochę nieaktualny, ale przynajmniej każdy wie o co chodzi


A tak na szybko - szukam forum, na którym sobie ludzie perfidnie piratują. Jest tam pełno linków do rapidshare, żeby otrzymać hasełko do rozpakowania ściągniętych plików trzeba być zalogowanym na forum i postawić udostępniającemu hasło piwo. Za nic nie mogę przypomnieć sobie adresu, a jest mi to pilnie potrzebne.
Zna ktoś? Pamięta? Poda? (może być na PW...specyfika tamtego forum taka a nie inna... ;p )
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
10 listopada 2008 23:53
peb.pl/albumy-rock-and-metal/88672-rapidshare-strachy-na-lachy.html
Ja stąd ściągam 😉)
To nie to 🙁
Na tamtym mi o tyle zależy, że mam tam konto
może to? dvhk.pl/ (z samym htttp, bez wuwuwu😉 )
Niet :[
Ale właśnie sobie przypomniałam, że pewnie dostałam jakiegoś maila od nich, nie? A że ja rasowy chomik jestem, to jeśli był, to na 100% jest 🙂 Ide pokopać na poczcie...


Taa... blondynka Nie dość, że znalazłam tego maila, to jeszcze okazało się, że był zaraz na pierwszej stronie (znaczy tej najnowszej). Żeby było śmieszniej, to okazało się, że wpisywałam zły login. Co prawda to tylko brak jednej litery, ale...
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że to jest inne forum niż te, które podawałyście
no to chociaż tyle:P
Ale nie znalazłam tam tego co chciałam:P

Ma ktoś piosenke Coolio...eee...no z kimś to śpiewał.Stara,fajna...w tym roku szaleli z jakąś przeróbką...
będzie troche obrzydliwe, ostrzegam

jak to jest ze owady mogą przezyć bez nogi, a nawet bez kilku nog? pająki też nawet bez 2 dają sobie rade. dlaczego zawsze brakuje całej nogi a nie kawałka tylko? taki kikutek by im przeszkadzał wiec odpada cała?
co się dzieje jak im się taka cienka nożka złamie? moze się zrosnąc czy odpada?
one też odczuwają przy tym ból?
Zależy mi na ścieżce dźwiękowej do 2 części Dirty Dancing. Ale nie wiem skąd, poza sklepami to wziąć. Na już wręcz 😉
Nie ma ktoś jakichś namiarów?
Here we have a beautiful example of that classic US military sadlle the McClellan, a saddle that goes all the way back to being used in the civil war and even today many are still in the inventory of the US military being used for cermonial purposes. I believe this is the 1904 model which was used during WWI and even up to the second World War. Its Russet leather is in excellent condition with no damage such as holes, rips, rot etc. isn't dried out or oil soaked, some minor dings and marks but not bad. All stiching is fine. Tree is solid and not broken or warped.Fittings are brass with iron rings. has a 12 inch seat according to the plate on the pommel. You are bidding on just what is shown and described in the auction and no other parts...aint shown you aint getting it OK?.. Saddle is very solid and could be put back into use I feel if rigged, hard to find these older McClellans in this nice of condition, really a beautiful classic saddle that i know you will like....Starting auction off low with no reserve and as always actual postage charged depending on where you live [weighs 11 lbs. boxed to ship]
Dworcika! dawaj do mnie, mam cala, moge Ci wyslac 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 listopada 2008 21:19
czemu wszystkie piosenki sa o milosci?!
nie wszystkie
jakiej rasy sa konie zingaro?

jak piosenka leciala w reklamie kawy w ktorej ludzie po napiciu sie z filizanki zostawali z pianka na ustach?

ciec
cieciorka&okwiat napisał: jak piosenka leciala w reklamie kawy w ktorej ludzie po napiciu sie z filizanki zostawali z pianka na ustach?ciec

Andy Williams- music to watch girls by 🙂
mery nie pisałam, bo już ją "łapałam" 😉 Cóż...co prawda jak już było, to okazało się, że to płytką do I części, ale i "dwójka" na drugi dzień była 😉
mery dzieki
a z konmi nikt nie wie?

jak odrozniac luk tytusa od trajana?
ciec
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 listopada 2008 15:35
Ja mam pytanie właściwie do użytkowników soczewek kontaktowych - dlaczego po otwarciu płyn do soczewek można używać tylko 3 miesiące? Co się z nim później dzieje? Czy to tylko taka ściema? 😉
opolanka moj najczesciej nie dotrwa 3miesiecy ale moze byc jakis srodek co po przeterminowaniu lub po za dlugim otwarciem ma jakies dzialanie niekozystne dla oczu i soczewek
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 listopada 2008 17:41
moj duży czasem przekracza ten czas 😉 Właśnie się zastanawiam, dlaczego nie można go dłużej używać. Myślalam o tym, że traci swoje właściwości po prostu pod wpływem tlenu, który dostaje sie do butelki.
Myślę, że dzieje się właśnie tak jak piszesz - substancje zawarte w płynie pod wpływem kontaktu z tlenem tracą swoje właściwości. I tak jest z bardzo wieloma rzeczami - z wodą utlenioną, kroplami do oczu (maksymalny termin ważności jaki widziałam 3 miesiące, ale na ogół jest to w okolicach 4 tygodni), z niektórymi maściami.
e nie chcę zaśmiecać tworzeniem tematu o muzyce z reklam, może to tutaj podczepimy? 😉

co leci w reklamie tchibo, coś tam love sweet love w refrenie?
Proszę o przetłumaczenie tak łopatologicznie

mój koń ma numer wpisu do ksiąg: 1210 Gm Pz

co to znaczy i co kryje się pod tymi literkami??
witam szanownych państwa , czy ktoś był w sytuacji , że zablokowanomu konto na allegro , bo spóźniłam się trochę (no może trochę dłużej niż trochę ) z opłatą ,już uregulowałam i nic tam trzeba wysłać wiadomość itd, no cóż zrobiłam to ponad półtora tygodnia temu gdzie podobno odpowiadają po góra 72 godzinach i nic tak , czekam i czekam ... miał ktoś tak ?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 listopada 2008 11:59
dlaczego poci mi sie sam nadgarstek?! takim zimnym potem;/
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 listopada 2008 12:05
przeliczeniowy od rzeczywistego moze?
opolanka napisał: Ja mam pytanie właściwie do użytkowników soczewek kontaktowych - dlaczego po otwarciu płyn do soczewek można używać tylko 3 miesiące? Co się z nim później dzieje? Czy to tylko taka ściema? 😉
Raczej nie chodzi o utlenianie czegoś a o potencjalną możliwość zakażenia płynu np.glonami.
To taki ogólny wymóg dla tego rodzaju preparatów.Zarejestrują Ci tylko z takim terminem.
Ja tak bardzo nie przestrzegam-jak rzadko otwieram to używam do końca.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
20 listopada 2008 12:10
wikipedia napisał: Hektar przeliczeniowy
[edytuj]
Z Wikipedii
Brak wersji przejrzanej
Skocz do: nawigacji, szukaj

Hektar przeliczeniowy - umowna jednostka powierzchni gruntu, która równa się 1 ha klasy gruntów przyjętej za podstawę do przeliczania powierzchni innych klas gruntów. Za 1 hektar przeliczeniowy przyjęto 1 ha gruntów klasy IV, biorąc za podstawę plon zbóż z 1 ha gleby IV klasy.

W zależności od warunków ekonomicznych i produkcyjno-klimatycznych, ustalono[1] IV rejony podatkowe, w których odpowiednio przeliczniki dla poszczególnych klas wynoszą:

dla gruntów ornych:

rejon: I II III IV
I 1,95 1,80 1,65 1,45
II 1,80 1,65 1,50 1,35
IIIa 1,65 1,50 1,40 1,25
IIIb 1,35 1,25 1,15 1,00
IVa 1,10 1,00 0,90 0,80
IVb 0,80 0,75 0,65 0,60
V 0,35 0,30 0,25 0,20
VI 0,20 0,15 0,10 0,05

dla użytków zielonych (łąki i pastwiska):

rejon: I II III IV
I 1,75 1,60 1,45 1,35
II 1,45 1,35 1,25 1,10
III 1,25 1,15 1,05 0,95
IV 0,75 0,70 0,60 0,55
V 0,20 0,20 0,15 0,15
VI 0,15 0,15 0,10 0,05

Sady przelicza się na hektary przeliczeniowe według tych samych przeliczników, co grunty orne, z tym że do sadów klasy III i IV stosuje się odpowiednio przeliczniki dla klasy IIIa i IVa.

Grunty pod stawami zarybionymi bez względu na miejsce położenia przelicza się na hektary przeliczeniowe według następujących przeliczników:

1. 1 ha stawu zarybionego łososiem, trocią, głowacicą, palią i pstrągiem - 1,0 ha przeliczeniowy;
2. 1 ha stawu zarybionego innymi gatunkami ryb - 0,20 ha przeliczeniowego.
3. Grunty pod stawami niezarybionymi przelicza się na hektary przeliczeniowe - według przeliczników z tabeli.

Po przemnożeniu powierzchni w hektarach fizycznych poszczególnych klas gruntów przez właściwe współczynniki i po dodaniu iloczynów uzyskuje się sumę hektarów przeliczeniowych. Umożliwia to porównanie gleb o różnych klasach bonitacyjnych.

mialam na geodezji w gospodarce nieruchomosciami ale zapomnialam
cieciorka&okwiat napisał: jakiej rasy sa konie zingaro?

jak odrozniac luk tytusa od trajana?
nikt nie wie??
ciec
cieciorka&okwiat napisał: jak odrozniac luk tytusa od trajana?

Łuk Tytusa:


Łuk Trajana:



Różnicę widać od razu, wystarczy się przyjrzeć obu zdjęciem. Łuk Tytusa nie ma (ani z jednej ani z drugiej strony) wyrzeźbionych postaci.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się