Kuce - wszystko o

jett tak, to jest ta Karotka z Bonanzy. Światowa się zrobiła i przekwalifikowała się na ujeżdżenie 😁
Przekonuję się o tym ciągle,ale wczoraj kucka przekonała mnie po raz kolejny-małe nadrabia charakterem i własnym zdaniem!
Bo w ostatni trening przed zawodami trzeba pokazywać,że ma się trenerkę,mnie i wszystkich wokół w d*pie,skakać z oburzeniem i pokazywać,na co ją stać,próbować wyłamywać.A dzisiaj z dumą w oczach i zadartym ogonkiem skakać sobie dla zabawy ogrodzenia 120-130cm.
Eh...mała moja,konia z takim charakterem nie widziałam jeszcze,ale mam nadzieję,że jakoś to zrekompensujemy.
Zobaczymy jak nam pójdzie jutro,trzymajcie za nas kciuki,bo młoda jest typową kobietką co chwilę zmieniającą zdanie.
Ja z moją kucką pobiłam nasz rekord na ostatnim treningu, teraz to szałowe 123cm 😀 Jutro jedziemy na zawody, więc prosimy o kciuki 🏇
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2013 10:56
My dziś mamy 2-gą rocznicę!

A taki oto prezent dostałam, kucyk robi postępy! Ciocia Weronika działa cuda.
Emptyline, szałowo wyglądacie!!! Szkoda, że zdjęcia mało ostre, ale mimo to, miło popatrzeć, gratuluję :-)
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2013 11:38
To nie my, kon owszem, ale w siodle trenerka. 🙂 Ale i tak jestem zachwycona! Niedługo zacznę wsiadać i będziemy pracować dalej.
emptyline, no, to widzę, że do przodu! 😀 Cieszę się bardzo, bo przyznam, że Twój ciapek chwycił moje oko 😎 Jeszcze trochę i pod każdym będzie super śmigał! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
16 czerwca 2013 21:45
maiia, Petit, ja się cieszę jak dzieciak, wiem, że jeszcze dużo pracy, ale wreszcie jest progres, koń zaczyna łapać nowe rzeczy, dla mnie bomba, dawno nie byłam z niego taaaaka dumna.

A tak poza tym, dzisiaj mamy drugą rocznicę i udawane urodziny dodatkowo, już szóste (nie znam dokładniej daty urodzenia). Strasznie szybko ten czas leci.







Pytanko, czy ktoś kiedyś krył swojego kuca czymś dużym? I co z tego wyszło? 😀
dairoxroxi ja kryłam klacz D-pony (142 cm wzrostu) normalnym dużym ogierem, źrebak co prawda ma niecały rok, ale myślę, że wzrostowo będzie "mały koń".  Nie było żadnych problemów przy zaźrebianiu i porodzie.
Znałam konia, połączenie kucki felińskiej z ogierem 161cm. Ponoć były spore problemy przy porodzie, źrebak miał trudności z ssaniem, bo był za duży, no i kręgosłup ma koślawy, tak się jakoś ułożył w życiu płodowym.
Mój źrebol po porodzie był takiej samej wielkości jak inne jej dzieci po ogierze tego samego wzrostu co ona, choć teraz (ma 10 miesięcy) dorównuje już wzrostem swej siostrze o rok starszej, ale po ogierze haflingerze. Sama się trochę obawiałam takiego łączenia, ale konsultowałam to i wielokrotnie omawiałam z wetem i mówił, że wielkość źrebaka warunkuje wielkość macicy, czyli nie może być "za duży".
No to nie wiem, tak mi to tłumaczono. Ale koślawy jest na pewno, to się czuło jak się siedziało na oklep albo przejeżdżało ręką po grzbiecie i miał tendencję do odwijania ogona jak pekińczyk. I jedną przednią nogą szedł jakoś tak 'lewo'
fruity_jelly ja się tylko wypowiadam o moim łączeniu- z resztą bardzo udanym, dodaję fotkę mojego, krótko po urodzeniu
Kopyciak po prostu trochę zgłupiałam, bo Twój wet mówi, że źrebak nie może być za duży a ktoś inny, że tamten zbyt wyrośnięty 😀 ja się na tym nie znam więc wierzę na słowo, a że co wet to inna teoria to się już dawno przyzwyczaiłam 😉
Fajnie, że u Ciebie się odbyło bez komplikacji, niech się zdrowo chowa :kwiatek:
fruity_jelly, poszukaj na forum, była na ten temat dyskusja gdzie właśnie obalono ten mit - że nie można kryć małych klaczy dużymi ogierami bo źrebak będzie za duży etc. Pamiętam że ktoś przywoływał badania, gdzie kryto małe kucki naprawdę sporymi ogierami i źrebaki po urodzeniu miały wielkość typową dla rasy matki, natomiast w trakcie wzrostu zaczynały 'nadganiać' i brakowało im ledwie paru cm do rasy ojca.
Jedyny problem mógłby być przy kryciu naturalnym 😁

Może pierwiastki nie kryłabym niczym sporym, ale wieloródkę? Czemu nie 😉

Poza tym zawsze można w drugą stronę - dużą kobyłę zainseminować kucem i po problemie. Znam np. kilka koni po Waronie od matki wlkp - obłędne, i skoczne bardzo 🙂
To idę się doedukować (wszystko lepsze niż nauka do egzaminów 😁 ) :kwiatek:
Dajecie swoim kucykom jakieś pasze, witaminy? I czy polecacie jakieś? 😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
17 czerwca 2013 19:41
dairoxroxi, ja podaję swojemu paszę Baileysa i dodatkowo magnez. Mój kuc prawie nie je owsa, za dobrze go wykorzystuje i jest mega do przodu po nim.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 czerwca 2013 20:18
Mój aktualnie jest na samym sianie, bo mam dołek finansowy ... a energię to on z kosmosu chyba czerpie  🤔wirek:
A tak to Marstall musli niskoenergetyczne
emptyline   Big Milk Straciatella
17 czerwca 2013 20:23
Mój dostaje tylko witaminy, teraz Force Marstalla i do tego ziółka Zuzali. Możliwe, że dorzucimy mu jeszcze trawokulki, bo zaczyna zapychać słomą, a więcej owsa mu nie damy, bo energię też ma z powietrza.
Witam, w tym wątku jestem pierwszy raz  😉
Chciałam zapytać o dopasowanie siodeł do kuców, pewnie temat już poruszany w wątku, ale nawet przy użyciu wyszukiwarki niewiele znalazłam. No więc... czy Waszym fachowym okiem da się dopasować jakieś siodło i na kuca i na mnie? Ja obecnie jeżdżę na westowej 15", myślę, że klasyczna 16" byłaby ok, nawet może zmieściłabym się w coś mniejszego. Burza ma ok. 123cm wzrostu. Na razie pytam orientacyjnie, bo klacz niezajeżdżona🙂
Wstawiam zdjęcia(Ontario, ja i Burza) Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź  :kwiatek:

.
ontaria-moje dziewczyny są podobnego wzrostu,na obie mam 15" 🙂

Przypominamy się,kucka jest nadzwyczaj dobra w samookaleczaniu się i aktualnie po raz drugi rozwaliła sobie piętki:

mimo ostrości lubię to zdjęcie,moja siwa ciężarówka  😎
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 czerwca 2013 13:37
Muszę sie pochwalić, muszę muszę  😜 Mamy pierwsze dziecię po Scarto 🙂 Klaczka urodzona wczoraj  😜 co prawda mix hucki z walijczykiem, jestem ciekawa co wyrośnie 🙂
subaru aaa gratulację! Super maluch  💘 💘 💘
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 czerwca 2013 13:39
Dziękujemy 😀  :kwiatek:

Aż pożałowałam, że nie mam swojej kobyły co by pokryć ogrem  😁
subaru2009, gratulacje! śliczny cudak z niej 😀
Merlin
SP
Matka : Marynika kf
Ojciec : Wachlarz oo

Nie jestem jego właścicielką, ale opiekuje się nim z koleżanką od dłuższego czasu ;P
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 lipca 2013 14:23
A ja wrzucam Puszka Okruszka. Takie tam jedno.  😁
fristars, bardzo ładny, a jego mama Marynika po jakiej jest matce? Bo chyba kojarzę, ale nie jestem pewna? 👀
subaru2009, a gdzie filmiki ze skoków? 🤬 🤬  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się