Kuce - wszystko o

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 lipca 2016 17:00
lusia722, do zawodów to jeszcze sporo, sporo czasu. Zeszła mi presja, powoli sobie pracujemy.
A kucyś zachwyca 😀
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13528791_10205992200355151_904965013057172456_n.jpg?oh=77e4649e1cfa382e425fcc48f419a5f8&oe=57EC57BA[/img]

Rzeżbij, rzeźbij. Jak wracasz z Kołobrzegu to przyjeżdżam Cię pomęczyć 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 września 2016 22:09
To ja, to ja! Dziś mija mi rok z Haliną 😀
Wrzuciłam fotki do kącika puchnących z dumy 😀

Moja najpiękniejsza z piękności <3
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14224917_10206450626655522_6323407278906660603_n.jpg?oh=3b4b4e4d818fa6b648bad1ca50891fc2&oe=587FF5CE[/img]
[quote author=Strzyga link=topic=200.msg2592303#msg2592303 date=1473282561]
To ja, to ja! Dziś mija mi rok z Haliną 😀
Wrzuciłam fotki do kącika puchnących z dumy 😀

Lubię takie  😀 😀 😀  Bo koń to musi być dobry a nie duży  🤣

Jakiego ona jest wzrostu, i co to za geny (tzn rasa, mieszanka czy nie wiadomo)? Od niedawna jestem na forum i pewnie pisałaś, ale nie do wszystkiego się łatwo dokopać.




Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 września 2016 10:11
SzalonaBibi, 118 cm wzrostu.
Mieszanka bób wie czego, ale wyglada jakby cos z fiorda miała :P
A sporo większa się wydaje. Moja ma niecałe 130 i zaczęłam dostrzegać jaka jest niziutka odkąd jeżdżę na hucułce w górnej granicy wzorca. A sama mam 154 więc wszelkie "kucyki" mi pasują ... Szczególnie, że zwykle mają ogromne serca. Po prostu nie da się ich nie kochać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 września 2016 11:11
SzalonaBibi, tu masz foteczki jak wygladała rok temu.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,4050.msg2592287.html#msg2592287
Dojrzała, zmężniała i nadbudowała sie we właściwych miejscach. I pomimo, ze jedt niska, to jedt pakerem i nie robo wrażenia porcelanowego kucyczka na patyczkowych nóżkach 🙂 co uwazam za sukces, bo ze świeca szukać kucyków tak chodzących i pracujących na co dzien w szkółce 🙂
Strzyga, fajnie wyglądacie! I podziwiam, chyba trudno się skacze na takim maleństwie? Ja jak skakałam na czymś w okolicach 140cm to miałam wrażenie, że prawie nie widzę szyi i przodu konia i jak mi zaparkuje przed przeszkodą to na 100% wyląduje na piachu 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 września 2016 19:37
kare_szczescie, mega trudno. Trzeba mieć naprawdę dobrą równowagę i wyczucie, bo centymetry robią różnicę. Ja nie mam, jak pójdę za bardzo do przodu, to koń nie skoczy, bo nie ma fizycznie jak się odbić z całą mną na przodzie :P Ale się staram i póki co jeszcze się nie poddaje. Ale ostatnio lepiej mi się rzeźbi ujeżdżeniowo. Bo ona jest też mega, mega, mega bystra i pojętna i nowe rzeczy łapie w mig.

Kuce są trudne do jazdy i kuce jeździ się zupełnie inaczej niż duże konie, ludzie się śmieją, śmieją, a jak wsiądą na gada 120, to im rzednie mina :P

"Kuce są trudne do jazdy i kuce jeździ się zupełnie inaczej niż duże konie, ludzie się śmieją, śmieją, a jak wsiądą na gada 120, to im rzednie mina :P "




Bo do jazdy na kucu jako dorosła osoba trzeba dorosnąć ponownie ... I wykazać się większym sprytem i inteligencją niż wierzchowiec ...
Oglądałam już wcześniej zdjęcia Haliny. Takie konie lubię  🙂  No, może odrobinę wyższe.

Chyba się wreszcie muszę nauczyć wstawiać zdjęcia (stara i "niekumata" jestem, niestety), żeby pokazać moją rudą małpę.
Czy posiadacze kuców szetlandzkich mogliby podzielić się informacją, ile średnio waży taki kuc?  :kwiatek:
(potrzebne mi ze względów zawodowych)
Kuce szetlandzkie wazą od 100 do 250kg,
Dziękuję  🙂
gdzie na kuce kupujecie popręgi ujezdzeniowe?  👀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 listopada 2016 12:52
Alicja w sklepie jeździeckim 😁
Przecież dużo zależy od wielkości kucyka i siodła. A jaką długość potrzebujesz?
Czy 12 calowe siodło na mini szeta będzie za duże? ok. 90 cm w kłębie mocnej budowy. długość musiałabym sprawdzić ale wydaje mi się, że proporcjonalnie dłuższe od większych kuców, więc teoretycznie mogą być podobnej długości. 10 calowe jakie znajduję to same badziewne syntetyki...
Znalazłam już HKM 40 cm ,znajoma ma 35 cm w sklepach nie widziałam i stad moje pytanie  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 listopada 2016 15:58
Znalazłam tylko taki klik
Czy Wasze kucory też tak zarosły....? Nasze mają sierść jakby przeczuwały zimę stulecia. A u nas obecnie temperatura sporo powyżej 10 stopni.  🙂 







Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 listopada 2016 15:18
brzezinko, ale grubaski! Widać tłuszczyk tez gromadzą na zimę 😉 U nas podobnie, chyba będzie zima stulecia! Dawno Was nie widziałam.

A i moje dziecko ma nowa przyjaciółkę, przedstawiam też zarośnięta Sajgę po Lugder hann.
Rudzik, to prawda, tłuszczu tyle samo co sierści 🤣
Ile ma wzrostu nowa miłość ? Fajna, takie poczciwe spojrzenie ma 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 listopada 2016 15:44
Ma równe 151 cm, ale jest dość drobnej budowy. Widziałam, ze tez wsiadasz na wasza kucke i zastanawiam sie, czy ja nie będę aby za ciężka na nasza. Mam jakieś 156 cm wzrostu i wazę miedzy 58-60 kg. Co o tym sądzisz?
Bez obaw możesz wsiadać. Nasze mają 140 i 145, ja mam 165 cm i coś około 60 kg. 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 listopada 2016 16:04
Widzę ze machnelam czeski błąd nie 156 tylko 165 cm mi sie urosło.
Moja kobylka ma 160 w kłębie, wiec wcale nie jest dużo większa, ale kucka taka jakby drobniejsza, delikatna, no i młodziutka bo dopiero 5 lat, wiec mam trochę obawy. Na razie sie nie odważyłam sie, na szczęście nasza trener malutka i drobna wiec w razie potrzeby pomoże.
brzezinka Moja golona niecały miesiąc temu i teraz znów do golenia  😵 Na drugim zdjęciu widać jaki już z niej mamutek 😀

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15036354_677592582410338_1437780082172841286_n.jpg?oh=896fecde92f33afb5f1c22ecf9b557ec&oe=58CDACCB[/img]
Rudzik, zajeżdzona czy będziecie zajezdzać ?
Haffek, o widzę że nie tylko moje dobrze wyglądają, Twoja też jak pączuś w maśle.  😉
Ja Bronka golilam  kilka tygodni temu ale już zarósł 🙂
brzezinka To pączek całoroczny, ale teraz przynajmniej po intensywnej pracy schował nam się brzusio  🏇 Teraz warunki mamy na ujeżdżalni kiepskie, hali brak więc tupamy delikatnie.
To tak jak my, jeździmy tylko weekendowo a sadło rośnie  🤣
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 listopada 2016 18:25
Brzezinka, zajezdzona wiosna rok temu jako 4 latka. Coś tam już potrafi, chodziła jakieś L w skokach, ale wymaga jeszcze pracy, jak to młodziak. Za to oaza spokoju i opanowania, całe Zycie na łąkach, wiec nic jej nie rusza.
Jak ja wiozłam w bukmance to co chwile stawialiśmy bo miałam obawy, czy kucka żyje, tak spokojnie stała, ze w ogóle nie czuć było żadnego ruchu. Po wypakowaniu w nowym domu nonszalancko sie rozejrzala po okolicy i zasnęła w nowym boksie jak gdyby mieszkała tu od urodzenia. Córka zaliczyła już na niej teren, ani wiatr, ani woda nie robi na Sai wrażenia. Gdybym nie robiła tuva to zastanawiałbym sie czy nie jest ślepa i głucha.

My na szczęście mamy fajny plac, świeżo zrobiony latem tego roku, wiec mimo deszczów spisuje sie na medal. Pozdrawiamy ciepło tych bez hali, my pierwszy sezon i cieżko sie oswoić z myślą, ze treningi kiedyś trzeba będzie przerwać.
No to życzę powodzenia, owocnej współpracy i czekam na jakieś fotki pod siodłem tych Twoich pociech.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 listopada 2016 20:06
Mój nie zarasta, bo golony cały rok i jak tylko trochę odrasta to golę 😉
Ale 100% byłby mamut

Księciu z wrześniowej wizyty cioci Strzygi :kwiatek: , teraz ciut lepszą ma figurę ale spokojnie zaraz nadrobi, bo ja znowu na zawody jeżdżę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się