Kuce - wszystko o

Sądzę, że powinien być też temat o kucach
Jakich ras kuce posiadacie/posiadaliście, charakter (kuce słyną z charakterku, z tego co rozmawiałam z wieloma osobami i tyle ile mam doświadczenia - niewielkie - z kucami) i różne inne
Zdjęcia mile widziane (ale proszę o przemyślaną ilość w jednym poście)

Może wstawię swoich dwóch podopiecznych

Mielno 4,5 roku; ogier (od dzisiaj pełnoprawny )

- zdjęcie za duże, dlatego w linku (nie umiem zmneijszać...)


Grafit 21 lat; ogier

on ma 21 lat ?! swietnei sie trzyma jak na swoj wiek 🙂


"moj" huculek. najkochanszy i najbardziej pocieszne zwierzatko na swiecie

Fraczek. teraz ma juz 12 lat... nie wiem kiedy to minelo.




ano ma 🙂 to znaczy w połowie stycznia skończy 21 🙂 fajny ten Twój hucułek 🙂 mimo, iż nie przepadam za tą rasą (ale to ze wzlędu, że trafiałam na niezbyt przyjazne hucułki ) u nas jest jeden, do hipoterapii, na wybiegu może być tylko ze "swoją grupą" koni, bo resztę gania jak oszalały, no i trochę wredny i uparty jest
tzn to nie jest czysty hucul. mieszanka z arabo-konikiem. ale oficjalnie nazywam go huculem tez w hipoterapii chodzil 😉
Ja mam 9 letniego kuca walijskiego:-)
Co do charakteru to mój przypadek był bardzo trudny, ale dogadaliśmy się na tyle, że jest w stanie zrobić dla mnie wszystko. Jest niesamowicie inteligentny, czasami chamski, ale ogolnie to sympatyczny:P

Achilles ja Twojego Flotarka to podziwiam już dłuższy czas (na starej volcie) widziałam też zdjęcia porównujące to co było na samym początku i te z "teraz" super się zmienił
Danke danke:-)
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 listopada 2008 20:56
To ja tez się pochwale moim kuca 🙂
Ma 4,5 roku, mieszanka kuca walijskiego z arabem. Bardzo spokojna i cierpliwa, ale czasem pokazuje rożki
Fotki wkleję później 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkośc avatara
Achilles wklej proszę zdjęcie swojego Flotara z samego początku i jakieś do porównania teraz, proponuje odrazu do 'wpływ treningu na wygląd'. Jeżeli to nie problem oczywiście
Ja teraz tez jezdze kuca. Rasy Deutsches Reitpony z paleniem Weser-Ems. 3-letni licencjonowany ogier:






Na zdjeciach siedzialam na nim po raz trzeci chyba (oczywiscie byl juz zajezdzony). Latwy w obejsciu, tylko wylazi z niego ogier, jak go na dworze prowadze Latwo sie uczy, az za latwo. Teraz musialam troche przystopowac, bo potem bedzie nudno.
Anka - lekki off, skąd te Twoje niemce mają taki 'strzałowy' galop?!
Wszystkie zdjęcia wstawione przez Ciebie jeżeli przedstawiają galop to normalnie jak strzały jakieś
Anka niegdy ne watpilam w umiejetnosc twojej jazdy, bo na starej volcie ogladalam twoje zdjecia i filmiki juz kolo 2 lat, ale te zdjecia zwalily mnie na kolana
chyba moim marzeniem byloby abys wsiadla chociaz te 3 razy na mojego konia...
jestem w szoku ile wykrzesalas z tego kuca..

pelen respect
Moniaa te niemce maja taki strzalowy galop, bo codziennie na treningu pracowac musze nad lekkoscia przodu, "ciagnieciem" na wedzidlo, zmianami tempa, rozluznieniem i podstawianiem zadu. Tuptanie w miejscu konczy sie natychmiastowym upomnieniem ze strony trenerki lub szefa. ja strasznie duzo sie nauczylam przez te 1 1/2 roku. I nadal sie ucze, nadal mam wrazenie, ze te konie moga jeszcze lepiej chodzic.

Losieczka dziekuje. Nic innego nie moge powiedziec. Moze tylko tyle, ze to nie jest tak latwe, jak to wyglada (no na drugim zdjeciu widac, jak sie ze mnie leje ) i wymaga ode mnie duzo samodyscypliny i pokory.
Anka no to gratuluje! Koniecznie wrzucaj więcej zdjęc na forum bo bardzo miło się patrzy
Ehh jednak Niemce to Niemce...
MoniaaA napisał: Anka no to gratuluje! Koniecznie wrzucaj więcej zdjęc na forum bo bardzo miło się patrzy
Ehh jednak Niemce to Niemce...

Masz na mysli rase koni / kucow, czy sposob jazdy w Niemczech?
Pursat   Абсолют чистой крови
30 listopada 2008 09:54
Uwielbiam kuce! Trochę czasu spędziłam na ich grzbiecie i dużo im zawdzięczam

W naszej stajni jest kilka kucorów, ale głównie są to niewyrośnięte konie

Od najmniejszego :



Leon - kucyk w typie szetlanda, bez papierów; piekielnie inteligentny i cwany



Roksa - sp (Rodan wlkp x Faraon m), gr. D; bardzo utytułowana w konkurencji skoków (startowała do rangi ME)




Mała Księżniczka - pony gr. D, bez papierów; po karierze sportowej w skokach



Feni - pony gr. D (Mikron sp x Hultaj kn); w rekreacji





Itar - sp (gr. D) (Impuls x Idol) - obecnie wraca do zdrowia po kontuzji, skoczek
O temat dla mnie 😀
Ja mam kuckę walijską gr.B i dwa mini szetlandy przywiezione z Holandii ok 80 cm. I na wiosnę dojdzie następny mały Walijczyk od mojej pięknej 😉 ... hmm a zdjęcia wstawię jak się nauczę (nie ma to jak blondynka)😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkośc avatara
Anka Twoje zdjęcia suuuperrr! kurde też tak chcę mieć takie konie i tak jeździć... ale mi to nie dane niestety

Eni czekamy na zdjęcia i masz PM 🙂
Anka ile macie wzrostu i ty i on?
Rewelacja!!!
ja tez mam hucyka - od huculskiej matki po arabskim ojcu



sznurka kuc ma 135-138 w klebie, a ja 163 cm.

zygzak ja musialam sobie na to wszystko ciezko zapracowac, mnie nikt zadnego konia nie podarowal, a zreszta jeszcze przed kilkoma laty tez tak myslalam, jak ty. ale dziekuje.
Anka myslalam ze od juz ta max granica kuckowa a tu zonk!
obłędny jest tak swoją drogą
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2008 14:05
Anka- nie mogę się napatrzyć normalnie. Twoja jazda swoją drogą, nie będę się na ten temat wypowiadać, bo mało kompetentna jestem, ale to jak Ty i koń wyglądacie, coś niesamowitego normalnie. I można mówić, że wygląd nie jest ważny i nie jest ważne w czym się jeździ i jak się wygląda, ale wystarczy spojrzeć na zdjecia Anki, żeby zdanie zmienić.

Ps. tylko fotograf co by poziom umiał łapać by się przydał...
Anka tak na prawdę to i to i to
MoniaaA napisał: Anka tak na prawdę to i to i to

Moim zdaniem znajdziesz w Polsce wystarczajacy material konski. Czego wtedy brak? Jezdzcow? Trenerow? Nie wiem. Szkoda tylko, bo chetnie bym widziala wiecej polskich par na miedzynarodowych arenach.


Strzyga wyglad jest wg mnie bardzo wazny. Ja to i tak mam bzika na tym punkcie. Nienawidze wystajacych swetrow, wariacji kolorystycznych, pogniecionych czy dziurawych ciuchow. Konie musza miec ladne grzywy i ogony, poobcinane niepotrzebne wlosy na pecinach, sankach, w uszach itd. Wyciete rzepy ogonowe i czesc grzywy pod oglowiem... zboczenie zawodowe
Primo - trenerów, a właściwie już od pierwszego szczebla zaczynając instruktorow
którzy łączą w sobie wiedzą, umiejętność jej przekazywania, trochę pedagoga i psychologa
i dla których praca nad wychowankiem będzie wartością samą w sobie, a nie wyłącznie sposobem zarabkowania

Secudno - organizacji
systemu, który wspomaga, a nie ogranicza,
który stawiając przemyślane wymagania, każdemu daje szanse, a najlepszych wspiera
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkośc avatara
Ascaia co do trenerów takiego jednego jak powiedziałaś to ja znam chociaż naprawdę mało u nas takich...
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 listopada 2008 16:18
To czas na fotki mojego kucyka 🙂

Kayra śliczny kucol 🙂

Anka świetnie wyglądacie....Ja też tak chce 😉
Forest, model arabokonik, rocznik 1993, zasilany jednym koniem mechanicznym, przebieg: ciezko policzyc, ale spory. Formalnie kuc. (148 cm) Amator marchewek, rajdow dlugodystansowych i szybkiego zapieprzania pod gorke.
Na widok krowy robi wielkie oczy i w tyl zwrot. Ze mna od 3 lat, wlasnorecznie sciagnelam go z tira wiozacego konie na rzez do Francji.




Pursat   Абсолют чистой крови
02 grudnia 2008 22:30
Ach ten Forest... Cudo nie koń Zdjęcie zimowe rewelacja!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się