Kuce - wszystko o

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 czerwca 2017 22:58
saganek, nie żal Ci wsiadać na tak zachudzonego konia? Ja rozumiem, że doświadczona przez życie, ale może właśnie dlatego warto najpierw ją odpaść?
Strzyga,  sorry ale nie widzę żeby ten koń był zachudzony. Co najwyżej bez mięśni...
Strzyga serio?! Wychudzony koń? Jest może ona w czasie dochodzenia do siebie dostaje dużo żarcia jak na tego typu konia więc pracować musi i tak jak pisze kare_szczęście po prostu jeszcze za dużych  mięśni nie ma... Po południu postaram się zrobić jej zdjęcie bez siodła i wstawię wtedy faktycznie będzie można sobie stwierdzić czy nie za chuda...
EDIT -Wklejam z rana zdjęcia. Tak przy okazji - młoda jest dość wąska w klatce, generalnie trochę się pewnie polepszy w pracy, ale na ile? Czy jest na to jakiś jeszcze sposób bardziej konkretny? Np. Ćwiczenia typowo na umięśnienie klatki piersiowej?

Druga fotka za duża.
Życzę wszystkim kucom, żeby były w tak głodowej kondycji 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
28 czerwca 2017 00:20
saganek mam nadzieję,  że dieta przemyślana,  bo dostaje dużo nie brzmi dla dobrze.
Nie wiem jaki czas jest u Ciebie,  ale faktycznie mięśniowo nie wygląda dobrze. Mam nadzieję,  że uda się ją poprawić  🙂
saganek , ładna będzie jak już się rozbuduje 🙂
Moja czasy szczupłości ma na razie za sobą; znów walka z nadwagą. Powietrze tuuczy  😵

Zdjęcia od koleżanki, popręgu brak, bo ...kucyk się nie dopiął, a nasze nowe siodło trzeba było przymierzyć 😉 W końcu coś, co leży względnie dobrze:
ja chcę takie siodło  😕
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 lipca 2017 07:25
ontaria, nawet pasuje ten wintec 😀 A jaki macie łęk?
Ja dalej myślę nad popręgiem, nic sensownego nie mogę znaleźć. Muszę kupić z futerkiem, a cent takie że głowa boli 🙁
esef, a co stoi na przeszkodzie, żeby mieć? 😀
Kayra, no właśnie tu zaryzykować postanowiłam i wstawiony drugi w kolejności łęk Wide (2XW). A z popręgiem też mam problem, bo przystuły są strasznie krótkie. Próbuję na razie ze zwykłym anatomicznym neoprenowym. Zobaczymy czy się sprawdzi 😉
asds   Life goes on...
05 lipca 2017 16:46
Moje Panie,

pytanie od człowieka zielonego w temacie kucy. Czy jeździec o wzroście 171 cm i wadze ok. 68-70 kg może jeździć na kucu/ małym koniu w przedziale wzrostowym 140-150 cm? Mówimy o rekreacji.
Wg mnie spoko, to nie są małe kucyki. Jestem podobnych wymiarów, zawsze najlepiej czułam się na koniach w tym przedziale wzrostowym.
asds, nie wiem jak wagowo, ale przy kucu 140 taka jazda dla wysokiej osoby jest trudna. Jak jeździłam jeszcze kuce, to przy moim 165 i 50kg czułam się optymalnie. Chyba bym się nie decydowała kogoś wysokiego wsadzać na konia 140, w sensie, trudno jest dobrze usiąść takiej osobie.
błagam modzi nie zabijcie mnie, ale porzebuję ochraniacze shetty na wczoraj, a w większosć sklepów są czas oczekiwania 10-14 dni... Tylko na ponyshop znalazłam ale po 140 zł kpl (a mi potrzeba same przody).. Moze ktoś ma i chce pozbyć na już?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 lipca 2017 15:20
esefklik, 24h
dzięki ci dobra kobieto 😀
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
07 lipca 2017 16:15
Wpycham się z moim Kucykiem ;3




Pozdrawiamyyyy :P
asds 140 to będzie raczej przymało. Ja sama mam 167cm i wagę 50kg, na moim kucynku jest ok bo to kawał konia mimo 142cm-hucuł,więc wiadomo dość masywny. Nie drobi, więc jest mi naprawdę wygodnie, ale moim zdaniem to taka dolna granica, kogoś większego i cięższego już bym na niego nie wrzuciła. Miałam okazję objeżdżać mniejsze kuce ze względu na to,że często byłam najlżejsza i uważam, że jako taki przerywnik, czy któryś tam koń do jazdy to ok, ale nie jako jedyny. Jednak przy kucu pomoce działają nieco inaczej i myślę,że osobie początkującej będzie łatwiej po prostu na koniu trochę większym mając samemu te 170cm. Wsadzić na kuca typu 140cm możesz, tylko jak napisała kare_szczescie po prostu jeźdźcowi początkującemu będzie ciężko "dobrze usiąść",więc jeżeli masz możliwość, to lepiej na jakiegoś małego konia, choćby jak Twoja górna granica,czyli te 150cm, niby to 10cm różnicy ale przy tak małych konikach robi to sporą różnicę  🙂.
saganek   shit happens
08 lipca 2017 21:55
MiLLi, pracujące to małe czy raczej wiedzie beztroskie życie?
Pomóżcie - jakie pony ochraniacze macie? Szukam coś na naszą nogę, coś w czym mi się nie zagotuję, ale znając życie pewnie i tak w jakiś skorupach wylądujemy. Generalnie chodzą mi po głowie różowe, ale mam większość niebieskich czapraków więc chyba nie bardzo...
Przepraszam, ze wrzuce tu swoje pytanie. Kucow nie mam i nie mialam, wiec prosze o fachowa rade. Na przejazdzce w nowym miejscu zobaczylam dwa kuce, ktorych zdjecia zamiescilam tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,823.3510.html

Chcialam zapytac, czy wedlug was sa zaglodzone, zaniedbane-niepokokoi mnie klacz w rozowym, ktora ma wystajace kosci i duzy zwisajacy brzuch. Zastanawiam sie czy to zarobaczenie czy niedokarmienie, bo zawsze wydawalo mi sie ze kuce to raczej okragle powinny byc. Chce sie upewnic, zanim zadzwonie do Animal Control, zeby sprawdzili i ewentualnie odebrali te koniki..
saganek   shit happens
08 lipca 2017 22:20
Planta, mi to wygląda na wychudzoną źrebną kuckę... Moja podobnie wyglądała jak ją przywiozłam, generalnie zwaliłam to na zarobaczenie, bo o żadnym kryciu od poprzednich właścicieli nie było mowy, do momentu aż poroniła... czyli po tygodniu pobytu u nas... Nie wyglądają za dobrze te kuce.
Ok. Jutro pojade znowu i zapisze sobie adres. Dzieki  :kwiatek:
Czyli wg was ja przy 167 wzrostu i wadze 59 nie mam co wsiadać na walijczyka 130 w kłębie? Obecnie się odchudzam właśnie w tym celu chociaż dużo poniżej tej wagi już nie zejdę. W butach i kasku tak i tak będzie ok 62. Docelowo mam"normalnego" konia do jazdy - 161, i taki wzrost jest dla mnie idealny, ale chciałabym walijczyka przygotować pod siodło do jakiegoś podstawowego + poziomu a mniejszej osoby do tego zadania nie mam, i szczerze mówiąc, nie wiem jak to wygląda w praktyce. Naprawdę wszyscy mają dobrze jeżdżace dzieci albo osoby ważące 40 kg które te kuce przygotowują do pracy pod siodłem zanim pójdą po mniej doświadczone dzieciaki. Nie wydaje mi się. Swoją drogą.. ile taki walijczyk waży i czy mieście się to w rekomendowanym <15 % wagi konia.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 lipca 2017 10:33
Ale to wszystko zależy od konia... Na hucuła, kn, haflingera i innego prymitywa bym wsiadła przy 70kg wagi. Na drobniejsze konie już nie.

falabana, pewnie z 300kg. Mój ma 144 i waży koło 370. Jak dla mnie taki mały walijczyk to tak pi razy oko jeździec max 50kg.
ja mam dwie pary kuców wymiarowo prawie identycznych -dwie klaczki okolo 140cm, i dwa wałaszki 125 cm. I w obu przypadkach jest gigantyczna różnica w możliwościach "udźwigu" że tak powiem 🙂 Więc ciężko chyba powiedzieć że na konia o XXX cm wzrosu może wsiąść XX wagi jeźdźca.. Na jednym kucyku 125 jeździłam nawet sama (min te 65 kg...) i jedynym problemem były trudności w użyciu łydki, a na drugiego wsadziłam dziewczynę która nie ma nawet 50 (może z 48) i po pół kółka stępa ją zesadziłam...

a poza tym to weszłam tu pochwalić się moim najnowszym kucykiem, którego kończymy zajeżdżać 🙂 (tzn ja z ziemi i moja "zajeżdżaczka" z siodła  🙂😉

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19875140_1726448230722358_6896467733135823635_n.jpg?oh=97ba77ba57299b52a73b67b9ced60e9d&oe=5A0867D2[/img]
esef - no właśnie o to chodzi, że to nawet czasami nie kwestia budowy konia (czy w przyapadku Twoich są jakieś wyraźnie różnice co do grubości kośćca, itp. itd.). Moja klacz sp, w 10 mcu ciąży dzwigała mnie czy męża bez najmniejszych problemów, chętnie - wówczas ze źrebakiem/łożyskiem/wodami płodowymi i nami to nosiła grubo ponad 110 kilo. Myślę, że dużo też będzie zależeć od tego w jakiej kondycji jest kuc (umięśnienie), bo pakre z siłowni ważący 110 kg uniesie przecież znacznie więcej bezproblemowo niż grubas o tej samej wadze, nie mówiąc już o dodaniu ćwiczeń aerobowych- wówczas to i paker może nie dać rady jak nie trenuje aerobowo.
grubość kośćca to raz (np. ta 140stka co mało uniesie ma dość chude nogi do reszty dosć tłustawego ciałka), ale też wydaje mi się że długość kłody...
esef  - w sensie, że krótka kłoda więcej uniesie? Tylko weź jeszcze dopasuj siodło 😉
dopasowanie sprzętu na kucyki to jest wogóle jakaś masakra...
Tymczasem jak sobie przemyślałam z tą długością kłody to chyba jednak nie.. Bo u kobłek 140 to się sprawdza, ale u wałaszków 125 już nie (odwrotnie jest...)
MiLLi , jak zawsze świetny!  💘
esef , piękny jest. Całkiem w moim guście 🙂
No a skoro już o proporcjach mowa. Mnie zawsze zastanawiało czy jestem za duża na B. Kuc w trakcie zajazdki i docelowo chciałabym jej znaleźć mniejszego jeźdźca. Nie wiem czy to już moje wymysły, ale zwyczajnie szkoda mi na nią wsiadać i jak już musiałam to ograniczałam się do absolutnego minimum. Kucowi z kolei nie zdarzyło się pokazywać, że jest mu ciężko. Sama już nie wiem, bo do tej pory nie usłyszałam, żebym była ta wielka na nią 😉
Burz ma 127cm, ja jakoś 164cm; moja waga nie przekracza 50kg:

na pewno nie jesteś za duża. A jak kucyk ma na imię?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się