Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...

U nas na podłożu szary piasek - w przyszłości jednak chcę domieszać ścinki flizeliny.
W takim razie ciekawi mnie koszt samego podłoża, oczywiście jeśli można wiedzieć 😉 no i jai teren macie podmokły czy raczej suchy?
Teren jest dosyć mokry. Oczywiście takie podłoże zanim nasypało sie piasek było odpowiednio przygotowane - odrenowane, utwardzone, wyłożone geowłókniną... i dopiero na to wszystko poszła kilkunastocentymetrowa warstwa piasku. Nie pamiętam już ile kosztował sam piasek. Koszt przygotowania podłoża i samo podłoże wyszło coś około 30 tyś zł - dwa lata temu.
mam pytanie do wszystkich osób które posiadają lub jeżdżą w hali namiotowej - czy śnieg rzeczywiście sam z niej zjeżdża i nie odkłada się na dachu??
czy jednak zdażało się komuś odśnieżać halę??
nakarzynka, zjeżdża do pewnego momentu. U nas w sumie zsuwa się na bierząco. Ale było rok temu tak, że musieliśmy odśnieżać. Niestety napadało bardzo bardzo dużo wilgotnego śniegu i to przymarzło do dachu. Wtedy każdy kolejny śnieg doklejał się do tego co było. Niestety w takiej sytuacji trzeba odśnieżać.
W tym roku jak na razie hala sama sie odsnieża. Jak zaświeci słońce koło południa / jest wiecej koni w hali od razu zaczyna sie wszystko z dachu zsuwać. W zeszłym roku był jednak taki moment, że trzeba było dach odśnieżyć.
http://www.ranch.pl/gallery,cat,17,42,0,0,0,hala.html
tu są fajne zdjecia hali (jesli o tej mówiła na początku aniapa bo nie wyswietla mi się zdjęcie 😉 )
i faktycznie wygląda super, szczególnie, że można odsłonić scianę na lato  😀
Wątek hal namiotowych wciąż żywy :-)
Dołączam się w takim razie do dyskusji i donoszę, że nasza hala wciąz spisuje się bardzo dobrze zarówno latem jak i zimą. To już czwarty sezon zimowy naszj hali.
Jedyne co się zmieniło to domieszałam do podłożo ścinki flizeliny firmy Gilmet. Podłoże rewelacyjne - super elastyczne.
Wstawiam aktualne fotki:
a jaką macie wysokość ścian bocznych??
3,5 m przy samej ścianie
no właśnie taką wstępnie zamówiłam
ale będę dopiero podisywać umowę więc jeszcze tysiąc razy analizuję każdy szczegół czy rzeczywiście wszystko jest OK

a ile cm piasku ??
nakarzynka, podzielisz się kosztami? bo ostatnie orientacyjne ceny mogą być mało aktualne.
teraz są zimowe promocje więc jak to rasowa kobieta skusiłam się 😉
ale powiem że jestem zaskoczona pozytywnie bo hala 20x40 x 3,5, boki z blachy falistej, dach plandeka, I strefa śniegowa i wiatrowa "tylko" 124 tys netto, więc ok 150 tys hala z montażem, transportem

do tego niestety trzeba doliczyć podłoże i instalacje elektryczną oraz wylanie ławic fundamentowych
mam nadzieję że w 200 tys się zmieszczę

nawet nie chce wiedzieć kiedy mi się to zwróci...  🙄

ale będę się wozić cały rok  🏇
Faktycznie się opłaca. Ja 200 tyś wydałam na halę cztery lata temu. Faktem jest, że u mnie III strefa wiatrowa i śniegowa i przęsła hali musiały być gęściej - co 3 m, a nie co 5 m jak się robi w innych sterfach.
Co do podłoża, to oderenowalismy po zewnętrznych, utwardziliśmy. Na tak przygotowane podłoże rozwinęliśmy flizelinę, a na górę około 10-15 cm szarego piasku ( chyba się nazywa ilasty - w połączeniu z gliną ). Do piasku w tym roku domieszaliśmy ścinki flizeliny. Podłoże spisuje się super, nie zamarza zimą. W lecie wymaga nawilżania co 3 dni.
Nakarzynka, jezeli zamówiłaś halę w firmie Eko-Stal to będziesz zadowolona. Konstrukcja jest super solidna.
dokładnie ta sama firma, więc taka jakoś mi lżej że wszystko OK będzie 🙂

ja stawiam hale na wielkim placu asfaltowym i właśnie się zastanawiam ile muszę mieć cm piasku żeby koń się nie "dobrzebał" kopytem do piasku
i właśnie nie wiem czy jest sens dawać na ten asfalt geowłóknine??
Kurcze, nie wiem czy podłoże na asfalcie jest dobrym pomysłem. Ja bym się bała, że przy 10-15 cm piasku koń dogrzebie się gdzieś na zakręcie do asfaltu i o wypadek wtedy nie trudno. Z drugiej strony większa warstwa piasku jest absolutnie nie zalecana ze wzgledu na ścięgna i ogólnie cały aparat ruchu.
Jest jeszcze wyjście rozłożyć maty gumowe pod piasek ale to są duuuuże koszty.
Jeżeli zastosujesz ten piasek ilasty - połączony z gliną to tak sobie myślę, że może zdał by egzamin wysypany bezposrednio na asfalt, bo struktura tego piasku jak jest zwilżony jest konsystencji "plasteliny" i raczej nie ma możliwości żeby koń się przkopał przez to 15 cm. Na pewno jednak będziesz musiała bardzo dbać o równanie i nawilżanie podłoża aby uniknąć dotarcia przez konia do asfatowej nawierzchni.
Widzę, że jesteś z okolic Oświęcimia. To w sumie niedaleko ode mnie - max 50 km. W tym miesiącu nie ma mnie w domu ale w marcu jak tylko będziesz miała ochotę to zapraszam do mnie na oględziny hali i podłoża. Zawsze może urodzi Ci się przy tym jakiś pomysł na realizację u siebie :-)
dziękuje za zaproszenie, na pewno skorzystam 🙂

właśnie moja koleżanka jeździła gdzieś w niemczech ( tzn ona mi mówiła gdzie,ale ja nie pamiętam) i mówiła że tam jak budowali hale to robili wylewkę betonową pod hale i na to piach,ale nie pamięta ile to pasku było
ogromnie mnie to zdziwiło, no ale widocznie można

co do mat gumowych to mam w boksach i raczej nie powalają mnie więc dużej różnicy asfalt a mata by nie było
jak się drenaż robi to kamienie też się daje i też mogą "wychodzić"
przynajmniej z tego co czytałam...

najwyżej się "szarpnę" na ten piasek ilasty - jak już robić to robić porządnie
chyba tirami będę go zamawiać 😉
Na tej hali, której zdjęcie wstawiała Chess na poprzedniej stronie jest teraz super podłoże, wcześniej był piasek, który przy wiekszej wilgotności zamieniał sie w błoto. Nawieziono na to trocin, zmieszały się z piaskiem i podłoże teraz jest super, nie zamarza, ale przy -15 robi się troszke twarde (da się normalnie jeździć, tylko lepiej nie skakać) a w normalnych warunkach spisuje się świetnie, tylko trzeba czasem wyrównywac no i zbierac po sobie kupy.
Wygląda tak:
http://www.tkkfhubert.pl/photos/image/670 i to nie jest zdjęcie po jakimś specjalnym przygotowaniu, podłoże wygląda tak zawsze.
slojma   I was born with a silver spoon!
22 lutego 2012 16:32
Poznałam dzisiaj człowieka, który wykonuje hale namiotowe na zamówienia. Robi zamówienia w całej Polsce, chociaż na co dzień stacjonuje w Warszawie.  Ceny konkurencyjne z tego co się orientuję, jeśli ktoś chce namiary chętnie dam.
znalazłam firmę, która na wiosnę produkuje hale, w sezonie wynajmuje a na jesień sprzedaję używaną hale, w sensie używanego stelażu metalowego, plandeka może być nowa albo używana

ceny mają być mniejsze, na dokładne wyliczenia czekam, jak tylko dostanę to się pochwalę co i jak

jakby ktoś był zainteresowany to wyślę namiary
Ważne czy konstrukcja jest stalowa czy aluminiowa. Te wypożyczane hale mają zazwyczaj aluminiową konstrukcję ( aktualnie ogłasza się też firma sprzedająca takie używane hale na allegro ). Sama była świadkiem załamania się takiej hali pod naporem śniegu.
hmm, ważna uwaga, bo zawsze pytam czy konstrukcja metalowa czy drewniana a nigdy nie zwracałam uwagi czy to stal czy aluminium 🙂
czy ktos sie orientuje gdzie mozna wypozyczyc hale i jakie sa szacowane koszty?
nie wiem czy nei jest juz za pozno
edit: sory nie ten wątek
witajcie

wiecie cos na temat hal uzywanych,gdzie mozna kupic,wynajac...

baaardzo pilne

z gory  🙇
Polecam użyć serwisu allegro i wpisać tam magiczne słowa: hala namiotowa wynajem. Dostępne ceny, terminy, wszelkie niezbędne warunki...
dzieki wielkie, 🙇
jakby tak bylo podane na tacy, to bym nie pisala postu

nie wszedzie,zeby nie powiedziec nigdzie nie ma cen,wiekszosc firm sprzedaje hale po  kosmicznych cenach ,a ja szukam czegos przystepnego
byc moze ktos z forumowiczow ma taka wiadomosc,na co licze, i chce pomoc :kwiatek:,,
wpisałam to samo w google
znalazło mi 29 400 wyników...
cen nie ma na stronach, bo cena zależy od wielkości, rodzaju, terminu, lokalilzacji itp. Wysatrczy najczęściej azadzwonić, lub napisać aby cenę dostać...
Hale namiotowe to spora (droga) inwestycja, za przysłowiowe 5 zł się tego nie kupi...
jestem juz po kilkunastu telefonach

szukam hali 20x40 ,albo wynajmu,albo kupna-najchetniej uzywanej

i tu mam ograniczone fundusze.poki co za wynajem krzycza 6-10tys +vat ,uzywki nie udalo mi sie znalezc,a za nowa min 120tys

wiem ,ze mozna kupic lub wynajac zdecydowanie taniej,dlatego pytam,byc moze ktos ma takie info
Proponuję zatem napisać kilka ogłoszeń...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się