Hala - namiotowa, murowana, duża, mała...

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 października 2014 14:18
Wynajem hali? Ciekawa kwestia.
Ile się płaci za miesiąc? I gdzie można nabyć taką ofertę?  👀
Płaci się około 8zł za m2.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 października 2014 15:16
a co z podłożem? Trzeba jakieś specjalne?
Miszka, u nas w stajni kiedyś się tak dobre 4 sezony śmigało, ruszysz, na środku coś tam w bok można pochodzić. Na pewno już jakoś tam konia ruszasz całą zimę.
6 tysi za 20x40? Coś dużo.
Pewnie że dużo. Do tego trzeba policzyć standardowe koszty utrzymania hali + podłoże . Za jeden sezon sam wynajem 24 tys( licząc 4 miesiące użytkowania). Chyba lepiej kupić i po paru latach się zwróci 😉
esef, Burza dzieki za opinie.
A czy ktoś z posiadaczy hali, powie jakie są koszta jej utrzymania całoroczne? oświetlenie , nawadnianie, coś jeszcze?  z podaniem ile godzin dziennie jest używane oświetlenie? :kwiatek:
mam pytanie do posiadaczy hali - jak utrzymujecie podłoże?

ja już walcuje co drugi dzień, ale nie mam profesjonalnej równarki i jednak mam góry i doliny, równamy ręcznie ale teraz przy dużym użytkowaniu hali wykończyć się można a podłoże i tak nie idealne
nakarzynka, a zraszacie? Jeżeli piasek za suchy/za gruba warstwa to możecie do końca świata wałować i nic z tego nie będzie 😉
nakarzynka samo walcowanie niewiele da. Musisz najpierw czymś dobrze wyrównać. Jak nie masz profesjonalnej maszyny to załatw sobie gdzieś stare brony ( wystarczy jedna część - brony przeważnie składają się z trzech ) i taką bronę obciąż z góry czymś ciężkim, żeby się wbiła na kilka centymetrów, a nie tylko "głaskała" po wierzchu, dopnij do ciągnika i gotowe :-) Kiedyś pracowałam w takiej stajni, że dopinałam taka bronę na szorach do konia, obciążaliśmy starym krawężnikiem i dało się ;-)
U siebie w stajni mam specjalną maszynę do równania i walcowania w jednym - dałam ją zrobić na zamówienie w firmie zajmującej się wyposażeniem do ciągników. Zawiozłam im zdjęcie takiego profesjonalnego sprzętu i zrobili mi mini wersję do mojego niewielkiego ciągniczka. Równamy dwa razy w tygodniu. Ruch na hali u mnie niewielki, bo hala typowo pensjonatowa, na 17 koni. Brak rekreacji więc i koleiny mniejsze ;-) Nawadniamy w zależności od potrzeb, z reguły raz w tygodniu w miesiącach od jesieni do wiosny...w letnie słoneczne dni nawadnianie niewiele daje, bo w namiotówce skwar i w momencie wysycha - latem jeździmy na zewnątrz, bo w hali namiotowej jak w saunie :-)
a ja wrócę do kwestii lonżownika. Czy 3,5 metra wysokość jest wystarczająca, żeby pojeździć?
Miszka,
Wydaje mi się, że 3,5 m wysokości na całej powierzchni to za nisko. Jeśli 3,5 m będzie tylko w ścianie bocznej i strop/dach będzie "szybko" uciekał to góry, to może dałoby radę.
Ja mam 5 m wysokości ściany bocznej hali. W rzeczywistości jest mniej, bo od tego trzeba odjąć element konstrukcji dachu. Ale hala a lonżownik to zupełnie inna przestrzeń i wrażenia z jazdy inne.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
18 listopada 2014 19:15
Bronta A ile wyszla Ci taka maszynka? Masz zdjecie?
nawadniamy często, ale to podłoże to jakaś masakra bo mamy piasek z flizeliną a pod spodem asfalt

próbowaliśmy bronami ale jest ok jak jest sucho, przy mokrym piasku jest lipa - schodzi piasek do asfaltu


Bronta podziel się wynalazkiem 🙂 i namiarami na firmę 🙂
nakarzynka, a jaki macie piasek? Może piasek do bani...bo to aż dziwne, że tak się Wam ten piasek zsuwa przy bronowaniu.
Będę w weekend w stajni to zrobię fotkę naszej "równarki" do podłoża :-)
piasek mamy rzeczny - okrągły
Czy ktoś ostatnio stawiał halę w konstrukcji drewnianej, ok. 20x40m lub mniejszą? Jaki koszt w przybliżeniu? Sama konstrukcja bez ścian, podłoża i oświetlenia. Bo zastanawiam się ile w totka powinnam wygrać 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 grudnia 2014 10:06
15 x 36 to koszt luźno skalkulowany 40.800 netto (konstrukcja, montaż, transport wliczony,
bez prac ziemnych i fundamentów)
nakarzynkaa ile cm macie tego piasku?  z tego co się orientowałam , to właśnie taki piasek polecają na maneż i halę.
w założeniu było 15 cm piasku,ale docelowo dałam 10 cm i dużo flizeliny, jednakże po 2 sezonach stwierdzam że to mega lipa jest - porobiły się góry i doliny i ciężko utrzymać podłoże równe
[quote author=ms_konik link=topic=2014.msg2254906#msg2254906 date=1420020385]
15 x 36 to koszt luźno skalkulowany 40.800 netto (konstrukcja, montaż, transport wliczony,
bez prac ziemnych i fundamentów)
[/quote]

15m to dość wąsko... a szersze pewnie dużo drożej? Na razie tylko wstępnie się przymierzamy... kiedyś sprawdzałam oferty, bodaj Hatek (w systemie mitek) czy jakoś tak i ceny były zawrotne, więc postawiliśmy kryty lonżownik,18m średnicy, ale hala prostokątna by się przydała  😎 Tylko nie w cenie 200tys lub powyżej.
A może ma ktoś namiary na firmy, które stawiają hale drewniane? Konstrukcja metalowa nie wchodzi w grę, a teraz znalazłam namiary tylko na metalowe, namiotowe itp.
Pytanie tylko co dalej? Czy rozsądniej jest stawiać halę z fundamentem czy bez?


Tylko hala postawiona na fundamentach zda egzamin jako obiekt całoroczny, a tym samym nie zawali się pod wpływem wiatru i zalegającego śniegu - oczywiście ogowiazkowym elementem jest też wytrzymała , dobrze zaprojektowana stalowa konstrukcja.
USFarmPolska, dlaczego akurat stalowa? Skoro niemal wszystkie fajne hale wykorzystują klejone drewno?
edit: aha - jesteśmy w wątku "hale namiotowe", sory - to koleżanka namieszała.
Bo nie ma wątku "hale drewniane", a jakbym taki założyła, to by nakrzyczeli, że już jest wątek o halach 😉

U siebie w stajni mam specjalną maszynę do równania i walcowania w jednym - dałam ją zrobić na zamówienie w firmie zajmującej się wyposażeniem do ciągników. Zawiozłam im zdjęcie takiego profesjonalnego sprzętu i zrobili mi mini wersję do mojego niewielkiego ciągniczka.


Wrzuć jakieś zdjęcie proszę. Ewentualnie jakieś parametry. Muszę jakąś maszynę nabyć a firma Alfako jakoś do mnie nie przemawia
czy ktoś ma lub jeździł na takiej hali:

http://www.halestrukturalne.pl/stajnie-i-uje380d380alnie-koni.html
Hala strukturalna szczytowa, są jeszcze łukowe.

Rzuciło mi się w oczy, że chyba Pałac Pacóltowo ma taką.

Zna ktoś może orientacyjny koszt takiej hali, o wymiarach np. 20x40
wychodzi mi średnio 300 zł co miesiąc za prąd - oświetlam halę cały dzień i zimą dogrzewam wydzielony kantorek. robię mały research, bo wiem, że jest opcja montażu hali z dachem przezroczystym. Kończy mi się umowa najmu więc poważnie się zastanawiam. Na razie znalazłam tylko ofertę sprzedaży - tak to wygląda i szukam do wynajęcia takie coś w okolicach Poznań-Swarzędz. Ktoś coś mi doradzi?
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 marca 2015 15:36
Epikea, polecam firmę hale na bale. To producent, najlepiej z nimi pogadać. Ceny o 1\3 niższe niż reszta ofert w Pl.
romanowski, po co Ci hala latem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się