Kto/co mnie wkurza na co dzień?


nogal, można! spaliły się z zewnątrz a w środku surowe 🙂 niejadalne!


Trzeba było przememłać i zrobić plackową "jajecznicę"

Sonkowa, oj ty bidulko 🙁 Coś ostatnio wszyscy chorują. I w Polsce i w UKeju. Trzeba było obiad schować pod łóżko 😉
Sonkowa, a wiesz że to by był fajny pomysł, a jak by to mojemu Remusowi się podobało, ale nie napisze czemu. Sonkowa nieraz jest tak że ktoś chce dla Ciebie dobrze, a jak za bardzo chce to jest tak jak zawsze.
Mysle, że z dobrocią nie miało to nic wspólnego. Kolejna próba pokazania jaka to ja jestem zla. Myślałam, że przynajmniej mama bedzie w tym wszystkim rozsądna. No cóż, jak zwykle sie myliłam. 😉
Sonkowa, a jesteś zła? wątpię jesteś fajną dziewczyną, masz kupę znajomych co Cię lubią, może twoi rodzice o czym innym marzyli, ale to było ich marzenie nie Twoje,ale na pewno Cię kochają i na pewno chcą dla Ciebie jak najlepiej, tylko to im nie wychodzi, ale wiesz jak to jest życiu. Wina zawsze jest gdzieś pośrodku
xequus aż mi głupio bo o koniu prawie nie myślę w ciągu dnia, czy w nocy..Gdzie wcześniej nie było minuty abym nie myślała, czy pakowała się nagle w auto, żeby  sprawdzić czy wszystko ok. Teraz jadę do stajni i się nudzę... miło, tak na luzie jest  😀

Gillian Przy palone mówisz?? Uwielbiam takowe, a najlepsze są na 2 dzień... Mniamm smaka mi narobiłaś  😉

Sonkowa współczuję, czasem mam podobne uczucie/sytuacje w domu, ale zawsze tłumaczę innych ...,  że może to jednak moja wina??  🙁
Siwaaa, ja byłem pierwszy jak by co
To jak się najecie to na drugi dzień poproszę porcyjkę  😉 Smacznego  😀
Gillian   four letter word
03 stycznia 2016 20:33
A ja chciałam miękkie i puszyste 🙁
Niezmiernie wkurza mnie nasz (?) minister Waszczykowski. No mam ochotę schować się gdzieś jak czytam co on wygłasza w wywiadach. Po prostu się za niego wstydzę.
Dzionka, ja zawodowo podlegam pod Glińskiego... też wstyd...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 stycznia 2016 22:33
ja w ogóle nie widziałam sensownej wypowiedzi nowego rządu, to (może, pewnie) efekt medialnej propagandy (no bo przecież musi być ktoś rozsądny). dobiły mnie komentarze o Idzie, za to Pawłowicz o WOŚP po prostu wk*****.
nie mogę na to wszystko patrzeć, ich program nie wyglądał jakoś źle (przynajmniej te fragmenty, które przeczytałam) 😕
Załamka no... o i ile w Sejmie jeszcze jak cię mogę, niech mówią te swoje pokręcone dyrdymały... Chociaż też mi się przekręca wszystko... Ale jak czytam wywiad dla Bilda czy Reutersa i tam teksty naszego ministra do spraw zagranicznych, dyplomaty!!!, przedstawiciela nas wszystkich na arenie międzynarodowej, a nie ot sobie posła czy senatora, to... no płakać się chce.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 stycznia 2016 22:48
ja się spakuję i wyjadę zanim granicę zamkną. jako lewacka biseksualistka, feministka, wegetarianka w dodatku, nie mam tu szans.
boli mnie strasznie to co się dzieje z moim krajem. PO nie było super. ale było lepsze.
Co do PO to obejrzyjcie sobie ten film, bardzo mądry zresztą: dla fejsbukowiczów
Żeby nie zmiana rządu to Polska zostałaby bez gospodarki, polskich banków już prawie wcale nie ma, coraz mniej firm, do powiedzenia mieli tylko Ci co mają pieniądze, małe gospodarstwa i firmy miały bardzo małe szanse na rozwój,a teraz wszystko to trzeba naprawiać. UE rządziła nami jak chciała i dalej próbuje rządzić. To, że dostajemy dotacje ok, jest fajne, to prawda,ale nasz kraj też mnóstwo kasy w zamian za to im daje. To moje zdanie, pojawiam się i znikam,ale gorąco polecam obejrzeć ten film. Może nasz obecny rząd nie jest idealny,ale na pewno lepszy,bo nie zostaniemy rozgrabieni... Polecam mocniej zagłębić się w internetową prasę niezależną, możecie się mocno zdziwić.
A tu o tym jak telewizja nami manipuluje: klik
Edit. a Nowoczesna. to jest odłam PO, także...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 stycznia 2016 15:32
akselka, a to do mnie?
ja się nie znam na gospodarce, nie jestem ekonomistą, to się nie wypowiadam. wiem, że przy rządzącej PO trudno byłoby mi dojść do satysfakcjonującego poziomu życia (tak, wiem, jako humanista mam cierpieć za miljjjjjony) pod względem ekonomicznym, obserwuję co się dzieje, gdy znajomi kończą studia (różne). widzę patologie w różnych dziedzinach (szkolnictwa, szkolnictwa wyższego, służby zdrowia, etc.).
ostrożnie podchodzę do mediów, telewizji prawie nie oglądam. wiem, że można manipulować, nie wiem już sama w co wierzyć czasem 😉
natomiast przeraża mnie ich światopogląd, przeraża mnie, coś co można zamknąć w tym strasznym trójkącie Bóg-honor-ojczyzna. przeraża mnie wychowanie patriotyczne. i to:
Donoszenie na Polskę za granicą. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort Polaków jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Komunizm, transformacja temu typowi ludzi dawała szanse.
też, w tym kontekście (!).
i Kościół przeraża
Kościół jest po dziś dzień dzierżycielem i głosicielem powszechnie znanej w Polsce nauki moralnej.
Nie ma ona w szerszym społecznym zakresie żadnej konkurencji, dlatego też w pełni jest
uprawnione twierdzenie, że w Polsce nauce moralnej Kościoła można przeciwstawić tylko nihilizm.
Z tych powodów specyficzny status Kościoła katolickiego w naszym życiu narodowym i państwowym
jest wyjątkowo ważny; chcemy go podtrzymać i uważamy, że próby niszczenia i niesprawiedliwego
atakowania Kościoła są groźne dla kształtu życia społecznego.*

nie mówię, że Ci co w kościele są źli, a ateiści boscy. ale dla mnie to nie jest droga, serio. albo Kościół, albo nic.
Polskie rzeczy kupuję, konto mam w polskim banku, jestem świadoma obecności zagranicznego kapitału w tym kraju. jeśli PiS to ukróci, to super. nie mam nic przeciwko.

*program partii ze strony pis.org.pl, s.11
Polskie rzeczy kupuję, konto mam w polskim banku, jestem świadoma obecności zagranicznego kapitału w tym kraju. jeśli PiS to ukróci, to super. nie mam nic przeciwko.
I super, tak trzymać  🙂.
Mój wpis odnosił się raczej do wszystkich, bo z bardzo wielu rzeczy (my,wszyscy ludzie, w tym ja też) nie zdajemy sobie sprawy 😉. 
Ciężko coś im odbudować, jak nawet nie dostali na początku 100dni "wolności" tylko od razu wojna polityczna, aby tylko upupić, nie dać dojść do głosu. Jak My, Polacy mamy się o tym wszystkim co mają nam do zaoferowania przekonać? Mi też się nie podobają niektóre ich pomysły, ale przynajmniej nas nie wyprzedają i otworzymy się na polski produkt, polskich ludzi.
madmaddie, co do przytoczonego przez Ciebie cytatu o gorszym sorcie Polaków to wcale się nie dziwię, że tak zareagowałaś 😉. Oglądałaś może całą wypowiedz? Polecam: klik . Polecam także przeczytanie opisu. Specjalnie, żeby znalezc tą wypowiedz wpisałam w wyszukiwarkę "gorszy sort kaczyński wypowiedz" i wyskoczyły mi na pierwszej stronie same newseek'i, tvny, fakt,itd, czyli same zródła,które chcą, żeby Polacy tak myśleli (przykład np. w moim poprzednim poście).  Same te hasło"gorszy sort" gdybym usłyszała bez kontekstu też wzbudziłoby we mnie emocje,typu:"Ja jestem gorszego sortu!? Co za d####!"ale widać jak można je wykorzystać by wzbudzić takie,a nie inne emocje 😉.
Pozdrawiam! 🙂 Nie jestem polityczna,gdyby ktoś z czytelników tak pomyślał 🥂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 stycznia 2016 19:21

madmaddie, co do przytoczonego przez Ciebie cytatu o gorszym sorcie Polaków to wcale się nie dziwię, że tak zareagowałaś 😉. Oglądałaś może całą wypowiedz? Polecam: klik . Polecam także przeczytanie opisu. Specjalnie, żeby znalezc tą wypowiedz wpisałam w wyszukiwarkę "gorszy sort kaczyński wypowiedz" i wyskoczyły mi na pierwszej stronie same newseek'i, tvny, fakt,itd, czyli same zródła,które chcą, żeby Polacy tak myśleli (przykład np. w moim poprzednim poście).  Same te hasło"gorszy sort" gdybym usłyszała bez kontekstu też wzbudziłoby we mnie emocje,typu:"Ja jestem gorszego sortu!? Co za d####!"ale widać jak można je wykorzystać by wzbudzić takie,a nie inne emocje 😉.

no nadal ta wypowiedź nie jest dla mnie ok. z kilku powodów, on tu mówi o tych, którzy atakują obecne władze (o ile dobrze zrozumiałam. ale PiS żadnej władzy nie atakował?)
poza tym, dokonuje bardzo bardzo wyraźnego podziału: my, z pobudkami patriotycznymi i tymi wynikającymi z wiary, którzy będziemy zmieniać każdą dziedzinę (!) życia społecznego i gospodarczego[sup]1[/sup], a reszta, jak przypuszczam lewacy oraz ci, którzy obecne rządy atakują

[sup]1[/sup]dla mnie kierowanie się takimi tradycjami przy zmienianiu prawa i funduszy nie jest dobre [pytam (serio!) co z tym in vitro w końcu? ale chyba są przeciw? bo to nie po kościelnemu?], to też określona rola kobiety, zwierząt, natury, etc., brak postępu w zmienianiu myślenia, który jest potrzebny, bo zmienia się świat ogromnie, a my musimy przemyśleć na nowo nasze postępowania i obecność w nim.

też nie jestem polityczna, piszę, bo mnie to wkurza, smuci. zawsze warto to skonfrontować z innym zdaniem, opinią.
dusisz mi duszę [Polsko], a ja się w Tobie durzę 🙁
A mnie wkurza, gdy po złożeniu zamówienia przez internet w renomowanym sklepie jeździeckim, po dwóch dniach dostaję informację, że produkt obecnie jest nie dostępny i będzie dopiero za 1,5msc.  😤 to po kieo grzyba wystawia się taki produkt i w rubryce o czasie wysyłki wypisuje bzdury. Niby nic wielkiego, a jednak czuje niesmak  :/
Skoro już poruszyłyście temat gorszego sortu... 🤣 To ja teraz naprawdę nie wiem, czy mam się z nim równać, czy raczej pisowskiego ministra do wspomnianej kategorii wrzucić???

Dla przypomnienia sytuacji (żeby jednocześnie nie narzucać konkretnego źródła):
https://www.google.com/search?q=wegetarianie+i+cykli%C5%9Bci&ie=utf-8&oe=utf-8
Zaraz mnie coś trafi. Wystawiasz ogloszenie na 30 pozycji, wszystkie z cenami i zdjęciami, komentarze pod spodem "cena", "rozmiar" "zdjęcia"? Nie dość że zanikła umiejętność wyrażania się pełnym zdaniem, nie dość, że nie potrafią dzieciury zachować odrobiny grzeczności w internetach (nie jestem stara ale nie bedzie mi obca 10 latka pisała na ty) to jeszcze umarła umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Jeszcze jeden i zabije  👿 👿 👿
madmaddie, on krytykuje donosicieli na Polskę do Brukseli, którzy tam "meldują", czyli polityków oderwanych od koryta, sprzedających Polskę 😉. Unia dba o swój interes, nie interes Polski. Przykładem jest,np.Ewa Kopacz,Tusk,ale tych polityków jest więcej. Węgry już się obudziły, zobaczyły jak jest. My jako kraj, tak naprawdę mamy coraz mniej swojego. Bardzo dobrym przykładem jest rolnictwo. Odkąd się przeprowadziłam z miasta na wieś widzę co doświadczają inni rolnicy, co się teraz dzieje. To tylko media pokazują jak to jest pięknie, ładnie. Ostatnio znalazłam taki obrazek. Wstawiam, bo według mnie to sama prawda, patrząc na przykładzie swoim i znajomych klik. In vitro nie jest do końca dobrą technologią, bo zabija się zapłodnione komórki. Bardziej skuteczną metodą jest naprotechnologia,która nie tylko pomaga zajść w ciąże,ale leczy przyczynę tego problemu, nie skutek(a in-vitro zajmuje się tylko skutkiem). Nie było to promowane,bo in vitro było świetnym interesem. Obecna partia chce naprotechnologię wypromować, bo raz, że nie zabija tych zapłodnionych komórek,a dwa, że jest naprawdę skuteczniejsza. Ps.przepraszam, że tak długo nie odpisywałam 🙂.
Met, nie jesteś gorszym sortem, bo nie donosisz na Polskę 😉. Parę postów wyżej wstawiłam link jak manipulują. Prosto jest coś wyciąć z czyjeś wypowiedzi i wykorzystać to przeciw niemu i tak robią polskie media, bo media są polityczne 😉. Prosty przykład- czemu non stop jest wycięty fragment wypowiedzi kogoś z prawicy i zaraz riposta kogoś z PO lub Nowoczesnej? Zauważ, że taka jest tendencja. Nigdy nie skomentuje tego klub Kukiz lub PSL. Co do Waszczykowskiego mało wiem,ale tu mi w domu mówią (też się tak interesują co prawdą,a co nie jak ja :lol🙂, że gdzieś wypowiadał się on, że to co było pokazywane to są tylko fragmenty z jego obszernej wypowiedzi, wykorzystane przeciwko niemu. Głowy sobie uciąć nie dam, bo sama nie widziałam 🤔

Edit. Słuchajcie moi drodzy: oprócz odniesienia się do fragmentu czyjeś wypowiedzi, warto zawsze zagłębić się w to głębiej, czyli,np. zainteresować się tym w jakim kontekście było to mówione, gdzie,itd. Bo wątpię, żeby kiedykolwiek media były obiektywne, więc musimy dowiadywać się sami co Ci rządzący chcieli nam przekazać  😉
akselka, właśnie do tego się odniosłam. W takim razie wybrany przez PIS Minister Waszczykowski jest gorszego sortu. Donosi na Polskę za granicą
Met, muszę się tym głębiej zainteresować 😉. Usiąść i poszukać całej wypowiedzi, bo tak ciężko mi się odnieść 😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 stycznia 2016 19:44
akselka, ok, ta wypowiedź brzmi inaczej w kontekście, ale dla mnie mówienie, że ktoś jest gorszego sortu jest kosmiczne. naprawdę, "najbardziej wpływowy polityk w Polsce" nie powinien używać takiej retoryki. albo może jest wpływowy przez ową właśnie?
o  naprotechnologii czytałam już dawno, jako o metodzie promowanej przez Kościół. nie jestem przekonana, jakkolwiek świetnym interesem jest in vitro, napro jest chyba jeszcze lepszym, biorąc pod uwagę wszystkie procedury. mnie tam nie boli zabijanie zapłodnionych zarodków, bo chrześcijanką nie jestem.
co do rolników, mówiłam, na tematy ekonomiczne się nie wypowiadam, bo nie mam do tego narzędzi. wiem, że w Państwie Polskim źle się dzieje, ale nie sądzę, że PiS to ukróci. 

wypowiedź ministra Waszczykowskiego została zmanipulowana przez media niemieckie, bo wywiad był długi, a w Bildzie został skrócony i zinterpretowany przez ichniejszych dziennikarzy. aczkolwiek, nie da się tych zdań kontekstem jakimkolwiek obronić, chyba że mocno ironicznym, a wątpię, że taki on był. ministrowi polecam XIXwiecznych  transcendentalistów, wśród których wegetarianizm był modny. rozumiem też niechęć do "zielonych" bo zmiana paradygmatu żywienia, wpływa na społeczne imaginarium. tylko, że to akurat jest dobra zmiana, bo potrzebujemy innego spojrzenia na środowisko, źródła energii, zwierzęta. i rozumiem, że pan minister lubi smog, skoro tak bardzo jest przeciw cyklistom.

edit: na rozluźnienie 😀
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12509695_850922081687250_6922453922812132685_n.png?oh=194350abb4c22a08fb2555140f857f51&oe=5749FDF5[/img]
In vitro nie jest do końca dobrą technologią, bo zabija się zapłodnione komórki. Bardziej skuteczną metodą jest naprotechnologia,która nie tylko pomaga zajść w ciąże,ale leczy przyczynę tego problemu, nie skutek(a in-vitro zajmuje się tylko skutkiem). Nie było to promowane,bo in vitro było świetnym interesem. Obecna partia chce naprotechnologię wypromować, bo raz, że nie zabija tych zapłodnionych komórek,a dwa, że jest naprawdę skuteczniejsza.

akselka,
Skoro proponujesz innym zagłębienie się w treści,co do których się odnoszą, proponowałabym również zastosować radę przede wszystkim w stosunku do siebie...  🙄

Naprotechnologia to w uproszczeniu nazwany szumnie "kalendarzyk małżeński" tj. obserwacja ciała (temperatura, śluz, etc.) w połączeniu z ewentualną wstępną diagnostyką laboratoryjną (podstawowe hormony płciowe, hormony tarczycowe itd.) Od tego też zaczyna się diagnostyka niepłodności w klinikach, tylko nie nazywa się tego naprotechnologią. In vitro jest dla ludzi, którym naprotechnologia nie pomogła i nie pomoże, bo to tak jakby porównywać lekarza rodzinnego ze specjalistą. Są to na przykład takie bariery jak niedrożne, nieoperacyjne całkowicie jajowody, upośledzenie budowy macicy, może to być czynnik męski np. mała ilość prawidłowych plemników, czy też ryzyko chorób genetycznych (wymieniłam kilka). Naprotechnologia nie rozwiązuje tych wszystkich problemów zatem nie może być LEPSZA niz INV. Pary korzystające z INVITRO już dawno korzystały z dobrodziejstw wszelkiej diagnostyki jakie proponuje napro, a zabieg INV jest dla nich ostatecznością. Nikt nie decyduje się na takie działanie nie będąc pod ścianą. Jest to długa, żmudna i bolesna procedura przynosząca wiele cierpienia zarówno fizycznego jak i psychicznego.  🙁

Przepraszam, że może trochę za ostro, ale mam już dość przekazywanych bzdur w mediach i pomiędzy ludźmi, którzy nigdy z tym światem nie mieli nic wspólnego. Co nie jest równoznaczne z tym, że nie szanuje poglądów katolików co do tej metody i uznawania jej za grzech (no ale przecież nikt im pistoletu do głowy nie przystawia...)
Astra, dzięki, właśnie chciałam napisać Akselce, że bzdury wypisuje. Najgorsze, jak o in vitro wypowiadają sie osoby, które nie mają bladego pojęcia i własnie dokładnie uległy manipulacji a twierdzą, że myślą samodzielnie  😵
Jeeezuuuuuuu... obejrzałam właśnie "Jeden na jeden" z obecną Minister Edukacji. Ciężko było się skupić na tym, co mówi, jeśli próbowało się jednocześnie na babę patrzeć. Już pal licho całą mimikę, ale sztuczny, wymuszony, przegięty (najszerzej jak się da, oba rzędy zębów i przechylenie głowy przy tym) uśmiech na końcu... w filmach, to się tak psychopaci uśmiechają O.o
Pani uparła się, że nikt w ich rządzie nie ma wątpliwości co do tempa wprowadzania w życie wszystkich pomysłów. To nie krytyka, to dyskusja, a autor (uciekło mi nazwisko, przepraszam) jest zachwycony.

To taki wkurzający mnie typ... kojarzy mi się z najgorszym... yyy... so... typem uczących mnie kiedyś nauczycieli. Tych, z którymi nie dało się dyskutować, bo racja i prawda była jedyna słuszna, a do tego... no baba ma właśnie tą mimikę... uczą tego gdzieś?

Hmm... próbowałam znaleźć w necie jakieś zdjęcie, które obrazuje ten jej uśmiech z dziś, ale nigdzie go nie ujęto. Może go dopiero na dzisiejszą okazję przygotowała. Najbliżej jest to

Tylko baaaardziej.
Dworcika, chyba jednak nie to u tej to widać uśmiech taki naturalny bo oczy też się śmieją, a u pani minister jest to uśmiech zimnej ....... już nie napisze czyj bo jestem ostrzeżony
Och, dzięki, ze jesteście takie miłe 😉. Akurat naprotechnologią swego czasu dużo się interesowałam, więc nikt nie musi mnie pouczać. Zabijajcie swoje zapłodnione zarodki, proszę bardzo,idzcie na łatwiznę. To nie ja będę Was rozliczać. Z mojej strony koniec tematu, bo i tak wystarczająco się rozpisałam,a miałam skończyć na jednym poście.
Edit. http://www.napromedica.pl/naprotechnologia.php Na pierwszej stronie idealnie jest napisane. Nie wysysam informacji z palca, znam kobiety,które leczyły się tą metodą i udało im się zajść w ciąże,gdzie nawet in vitro nie pomogło. 🙄
Każde poczęcie naturalne jest okupione śmiercią zapłodnionych zarodków.
O naprotechnologii chciałam coś napisać, ale szkoda strzępić klawiatury, w internecie nikogo się nie przekona. Polecam do poczytania: http://lemingarnia.blogspot.com/2014/04/dlaczego-naprotechnologia.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się