Kto/co mnie wkurza na co dzień?

Co do SW jako, że lubię wiedzieć poszperałam w necie i wynika z tego: kiedy osadzony/ osadzona pisze do Organów Państwowych takich jak np. Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Gminy, Sąd, Prokuratura pisma zwykle nie podlegają cenzurze.

Jednak jeśli pismo ma stempel to znaczy, że zostało skontrolowane i może zostać zatrzymane, ale nie musi, bo to jak zwykle zależy.

Inaczej wygląda sprawa ludzi w areszcie: tam jest kontrolowane wszystko , dlatego czasami taki list idzie 2 miesiące, bo zależnie kto oskarża to nawet 2 prokuratury mogę kontrolować korespondecnję jednocześnie.

Dreamer113, ma rację, tylko pismo do i od adwokata nie może być kontrolowane.

Znalazłam to na jakimś blogu, ale wygląda sensownie.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 listopada 2022 12:00
Odnośnie umorzeń postępowania przez policję- w ciągu 7 dni od dnia otrzymania umorzenia można napisać zażalenie i uargumentować, dlaczego ukaranie z takiego a takiego artykułu (jaki podano na policji przy składaniu zawiadomienia o wykroczeniu/przestępstwie), jest konieczne. I to rozpatruje już, bodajże, prokuratura rejonowa.
Na pismo, że nie można znaleźć sprawcy, także.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
12 listopada 2022 21:20
Wiecie co, to nie jest kwestia że mam żal do całego świata, potupię nóżką i się obrażę na Policję. Oczywiste jest to, że wolę aby łapali przestępców, pijanych kierowców itd... ale. No właśnie, "ale".
Jestem zła, że tak naprawdę możesz coś ukraść, a policja machnie ręką (bo brak ludzi/chęci/czegokolwiek innego). Zła na niesprawiedliwość i bezsilność.
Czy to nie daje trochę wolnej ręki złodziejom? Bo w sumie, szkodliwosć niewielka, szukać - nie szukają... Ja się pogodziłam, jedynie kasków szkoda, ale tak pusto w aucie to ja od przeprowadzki nie miałam 😅 ma to swój plus. Było, minęło, działania wprowadzone, będzie lepiej. I tyle.
Dpd.
Podobno odebrali ode mnie paczke, która leży w moim pokoju, wciąż.
Nie mogę się skontaktować z kurierem bo rodo.
Oni mogą, ale kurier twierdzi że odebrał przecież.
Mogę złożyć reklamacje co najwyżej.
Przez formularz na stronie, ale formularz nie działa 😎
Trochę Bareja!
faith, moja "ulubiona" akcja z DPD jeszcze przed panedmią 2krotnie "chcieli" mi dostarczyć paczkę do biura w godzinach pracy i dwukrotnie wg kuriera mnie nie było. Nie miałam żadnych spotkań w tym czasie. Siedziałam na d.. w biurze. Co więcej wg statusu - dostałam 2x awizo (ciekawe jak, skoro mnie nie było, a skrzynki na listy przed biurem nie mam)...
Kontakt z nimi żaden. Paczkę odebrałam osobiście ze Stobna (jeszcze mieszkałam w Szczecinie więc nijak nie po drodze). Miała wielką adnotację "do utylizacji"
To była derka ceramiczna z Premier Equine... także ten - jakby zutylizowali, ja bym chyba ich zutylizowała...
Dziś DPD to mój ulubiony kurier, ale to raczej kwestia konkretnej osoby jednak...
Co do Twojej paczki - skoro kurier odebrał to i dostarczy przecież... jak zgubi - zapłaci za to chyba (?) Szłabym w tym kierunku 😉
Niestety status wyraźnie twierdzi o braku odbioru a taka batalia to nie na moje nerwy, serio 😉
Faith, właśnie, DPD ma obligatoryjne ubezpieczenie paczek przecież, w cenie. Chyba do 1000. To może być najłatwiej zarobiony 1000 w Twoim życiu. 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 listopada 2022 21:49
_Gaga, też myślę, że zależy od rejonu i osoby. Ja swojego DPD mam zapisanego w telefonie jako Kurier Łukasz, dzwoni i odbieram słowami: już wychodzę. Jest bardzo miły I paczki w dobrym stanie, nigdy się nie gubią. Oddział Bielsko-Biała daje rade.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 listopada 2022 00:25
_Gaga, w moim rejonie DPD to jedyny kurier, który na pewno dostarczy paczkę. W moim budynku jest oddział poczty, zamówiłam 4 rzeczy z vinted w 4 osobnych paczkach, malutkie do 300g, zmieściłyby się w skrzynce, a tu wszystkie zaawizowane - a siedziałam na d...e w domu, bo pracuje na home office. W dodatku pracują 10-16 poniedzialek-piatek, dlatego zamawiam kuźwa do domu, bo nie mam jak odebrać, pracując 8-16... Kurier z inpostu raz mi wykręcił taki numer, że zadzwonił krótko do domofonu i zwiał - no ma pecha bo mamy videodomofon i widzę go jak podniosę wzrok znad komputera, więc widziałam całą akcję dzwonienia i zwiewania. Zanim zdążyłam go złapać, to już pojechał w diabły, a dodzwonienie się do konkretnego kuriera nawet przez centralę jest niemożliwe. Niemniej jakoś go zawrócili i pokornie przyniósł paczkę pod drzwi. A już dostałam sms że moja paczka wróci do nadawcy bo jej nie odebrałam przy drugiej próbie - bo pierwsza była dzień wcześniej o 19.30, akurat jak pojechałam po zakupy, bo uznałam, że już tego dnia nie przyjdzie. InPost sobie przylazi w różnych porach. DPD zawsze pisze SMS o której będzie. UPS podobnie jak InPost. Poczty Polskiej nie będę komentować bo mnie tak wk...li tymi czterema ostatnimi paczkami że nigdy więcej nie skorzystam z ich usług. Z DHL od wieków nic nie dostawałam.
A też nie zamawiam ciężkich rzeczy żeby był problem z wniesieniem. Nawet jeśli to mamy windę, autem można praktycznie pod samo wejście podjechać, żadnych progów, drzwi szerokie, więc wózeczkiem można wjechać.
Gillian   four letter word
15 listopada 2022 10:47
Konica wysłała mi do pracy nowy toner do drukarki. Czekam z niecierpliwością bo drukujemy dużo. Czekam czekam… toner się skończył obecny. Praca stoi. Bez drukowania w sumie niewiele mogę zrobić. Dzwonię do Konici a oni do mnie z mordą, że dlaczego dwukrotnie nie odebrałam przesyłki. Pan kurier był u mnie dwa razy i dwa razy nie zastal otwartego punktu. Zabawne gdyż był dokładnie w godzinach pracy i mam na to potwierdzenie w postaci aktywnego zalogowania 🤣 DHL to jest po prostu hit nad hity. A ja od kilku dni mam wolne bo czekam na toner :-)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 listopada 2022 11:42
Dlatego ja zamawiam już tylko do paczkomatu, albo z dhl bo w sklepie niedaleko mają punkt odbioru i tam robię przekierowanie.
Ja zamawiam do pracy zawsze. Mamy kamery. Jeden pan z DHLu po jednej akcji sie nauczył ze u nas się akcji nie odwala. Dostarczył nam paczkę w piątek, ale jakoś nie widać jej. Za to w poniedziałek widać jak odkłada na miejsce dla paczek.
Muszę przyznać, że miałam kiedyś jedną akcję z Kurierem - firma DHL. Dwukrotna próba doręczenia, zakończona fiaskiem. A byłam w domu! Przy czym, okazało się, że paczka zwyczajnie gdzieś zaginęła i nie mogli jej odnaleźć na magazynie.

U mnie też tylko DHL dał dupy, nie dostarczyli paczki, bo "błędny adres" i wróciło do nadawcy, który jak wysłał to ponownie, bez zmiany adresu, to nagle dotarło :P
15 listopada 2022 21:47
Nam z pracy 2 razy zaginely paczki z próbkami do badań, a w tym roku moje próbki niby uległy uszkodzeniu (jedyna szansa na to, jak ktoś rzucił mocno paczką). Nasze przesyłki oznaczone są jako materiały niebezpieczne 😉
U mnie dla odmiany wygrywa GLS. Dzień przed dostaję maila z opcją przekierowania paczki, w dniu dostarczenia rano leci sms z namiarami na kuriera. Panowie bardzo mili. Jeśli nic ciężkiego nie zamawiam to paczki wolę odebrać z punktu - obojętnie czy automat czy jakiś sklep. Na moim osiedlu szczęśliwie bardzo rzadko są jakiekolwiek problemy z kurierami 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 listopada 2022 09:50
U mnie najgorzej jest z pocztą - listonoszka potrafi wrzucić rachunki do skrzynki z ulotkami albo wcisnąć w drzwi klatki. Ostatnio dostałam do skrzynki list - ulica się zgadzała, nr klatki też, tylko nr mieszkania ktoś potraktował chyba jako zdublowany ( bo ja mam powiedzmy 7, a tam było 77), a poza tym ja mieszkam koło Katowic, a miejscowość była jakaś pod Warszawą
19 listopada 2022 12:55
safie, a to moja mama ostatnio opowiadała, że ostatnio jakieś cyrki są z pocztą, bo listy, a czasem paczki idą do kompletnie innych gmin.
Do mamy miała przyjść nagroda z konkursu w czasopiśmie i od września nie dotarła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się