Pranie czapraków, derek itp.

może się skurczyła?  😁
może się skurczyła?   😁


tez tak myślałam :-P. Ale metka zdradziła prawdę o wiele okrutniejsza ;-P
Mam dużą derkę z nieodpinalnymi zapięciami. Czy do pralki włożyć ją w jakiejś np starej poszewce na poduszkę?
Mniej się pralka obije?
Taniu - często duża derka nie mieści się do poszewki. Ja zabezpieczam pralkę zakładając na zapięcia stare poszewki na jaśki - im mniejsze tym lepsze :-)
Pozakładałam skarpetki. Przywiązałam. Zobaczymy. Dzięki.  :kwiatek:
Tania ja zawsze właśnie skarpetkami poobwiązywanymi recepturkami zabezpieczam sprzączki. Jeszcze nic mi się nie zniszczyło 😉

Do pralni prawie nigdy nie oddaje, szkoda mi kasy, jak mogę do własnej pralki wrzucić 👀
A mi szkoda pralki, jak mogę do pralni oddać  😉
hahah, to też fakt 😉 Ale tak czy siak to i tak nie chciało by mi się tego wszystkiego wozić, strasznym leniem jestem 😉
Ja swój sprzęt piorę w starej frani xD Najgorzej jest jak muszę wyciskać np. derkę trochę męczące. No i wiadomo dokładnie nie wycisnę i długo wysycha.

Ja też kidyś prałam we frani, ale frania nie zawsze wszystko dopiera dobrze, no i trzeba się nawykręcać. A jak trafi się na coś bardoz chłonnego, np. gruby polar albo jakąś wypełnioną derkę to frania nie da rady kręcić już 🙂
Ircia   Olsztyn Różnowo
14 lutego 2012 17:20
Dziewczyny do wyciskania grubych derek polecam męża czy faceta po prostu, naprawdę działa  😁 
To jak nie wypierała to czasami musiałam dwa razy(ale mi to się rzadko zdarza). Ogólnie jedną franię zepsułam. Bo była za mała, ale teraz mam większą i derki biorę bez problemu 🙂 Może Repka miałaś taką małą?

Ircia niestety nie zawsze jest dostępny xD
Ja wszystko normalnie do pralki wrzucam. Derki z zapięciami też i nic nigdy złego się nie przydarzyło.  😀
Dranga, mi się to zdarzyło tylko kilka razy, przy naprawdę ciężkim materiale. A może też i moja Frania była za mała akurat, ale innej pod ręką nie było.
A teraz wrzucam do automatu po prostu te ciensze rzeczy jak cxapraki cyz polarówki i nie trzeba wykręcac ani nic 😀 A też niczym nie zabezpieczam sprzączek i pralka ma się świetnie.
Słuchajcie, wiecie może czy pralnia prapra odpisuje na maile? Jak się najlepiej z nimi kontaktować?
Wysłałam maila 2 dni temu i zero odpowiedzi.
Cały czas działają?
Dancerzasta - działają, z ramienia Dodsona, tak więc, tak samo jak na stronie pasz, kontakt elektroniczny mocno kuleje ze względu na problemy z formularzem. Napisz do Gru na forum albo zadzwoń na numer ze strony, wtedy kontakt jest super.
fioukova, dzięki wielkie  :kwiatek:
Komuś się koń uczulił od proszku?
Burza, kiedyś znajoma miała problem skórny, który też w końcu został sklasyfikowany jako najpewniej uczulenie od proszku, ale 100% gwarancji nie mam. Koleżanka uznała to za największe prawdopodobieństwo po prostu, bo pierwszy raz prała czaprak sama, a nie w pralni. A co, przydarzyło wam się?
U nas klacz miała uczulenie na proszek, wyszły jej bąble na grzbiecie w miejscu gdzie zakładane było siodło z czaprakiem.
fioukova, tak, dokładnie jak pisze ciura, , wiem na który proszek, sama go nigdy nie używam, czaprak był kupiony.
Jestem zaskoczona bo nigdy na nic Piorek nie reagował, a tu bąble owszem maleją ale już jakoś tydzień mija i jeszcze są, mimo wapna.
Burza - a miał już kiedyś bliższy kontakt z fosforanami?
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2012 09:09
Komuś się koń uczulił od proszku?


mój. Wszelkie rzeczy konia mogę prac wyłącznie w małej ilości proszku dla niemowląt albo szarym mydle.
A jakie macie sposoby na pranie ochraniaczy? Przejrzałam cały wątek i nie było o tym mowy. Wrzucić je jak kantar, w poszewkę?  😉
czy polarówka 145cm z kapturkiem- raczej kusa- nadaje się do pralki do 5kg???
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 kwietnia 2012 19:49
ja  ochraniacze wrzucam luzem do pralki
JA tam wszystko wrzucam luzem, ochraniacze, kaloszki, kantary, uwiazy.... Tylko jak jest cos z wiekszymi sprzączkami jak kantar np. to koniecznie z wieksza ilościa rzeczy zeby ten metal nie tłukł o pralke.
Włożyłam ochraniacze razem z kaloszkami na 40C i przeżyły. Są idealnie czyste no i najważniejsze całe i zdrowe  👀
Co raz bardziej przekonuję się do prania w pralce, bo ręcznie, to jednak nie da się wszystkiego doprać ..
Dziewczyny, jak wyprać pad euro-stara? Chodzi mi dokładnie o model stripe-in. Moge go po prostu wrzucić do pralki na delikatny program, czy się zniszczy i muszę zawieść go do pralni?
corralline ja ESy piorę w 30 stopniach w normalnym programie, jak wszystkie inne czapraki. Świetnie się dopierają i nie niszczą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się