wasze ulubione seriale

Averis   Czarny charakter
16 stycznia 2017 21:57
Mnie również bardzo się podobał ostatni odcinek (może poza zakończeniem, które było trochę sztampowę). Ale w tym serialu najbardziej ujęła mnie przemiana głównego bohatera. Został naprawdę dobrze napisany i zagrany.
No nie, mówicie, że taka lipa z finałem Sherlocka? Ja byłam nastawiona pozytywnie po końcówce drugiego odcinka i jako że siedzę chora w domu, to miałam zamiar sobie jutro na spokojnie obejrzeć finał... a teraz mi się już nie chce :P za to się przymierzam do Stranger Things, choć się trochę boję tego serialu :P i chcę zobaczyć Westworld choć fabuła wydaje mi się zbyt pokręcona...
Brakuje mi takiego serialu jak The Killing czy Broadchurch...
Averis, ja oglądałam na BBC Brit. Powinien być też na chomiku 😉 W porównaniu z drugim odcinkiem, który ode mnie dostał 10/10, jest dno. Tyle dziur fabularnych... Na plus: 2/3 oglądałam w napięciu.

branka, Westworld bardzo polecam 🙂


smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2017 10:21
branka, finał SH jest totalną lipą... drugi odcinek też dał mi nadzieje :/
Stranger Things - przepiękna wydmuszka. Fabuła nie jest ani odkrywcza ani zaskakująca ale klimat, zdjęcia, kolory, kostiumy, muza - no kino lat 80 wypisz-wymaluj, świetnie się to ogląda
Westworld - fabuła nie jest tyle pokręcona co do myślenia. Zupełnie nowy format serialu, nie da się tego oglądać 'do kotleta' i największą frajdą jest odgadywanie tego co się dzieje - jest sporo podpowiedzi, smaczków, drobiazgów które się odkrywa. Także zdecydowanie do skupienia się, przemyślenia, powtórzenia odcinka , znowu pomyślenia i dopiero zabrania się za kolejny. Na pewno to nie jest western, sci-fi też nie. Filozoficzno-etyczno-egzystencjalny : jak najbardziej.
No i perełka pod każdym względem od kostiumów przez efekty po fakt, że wszystko jest przemyślane co do najdrobniejszego szczegółu. Majstersztyk bez ani jednego bubla logicznego/fabularnego.
Obejrzałam kilka odcinków Miasteczka WP - podoba mi się póki co. Nie tego się spodziewałam :P ale podoba się
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 stycznia 2017 11:37
Mnie Strager Things nie przekonało. Zarzuciłam oglądanie po 3. odcinku. Ale zgadzam się ze smartini, klimat i zdjęcia super, dorzuciłabym do tego jeszcze dobrą grę aktorską.
Postanowiłam jednak ruszyć Chicago PD 😉 polubiłam się z tą trylogią.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2017 11:42
Facella, ja oglądałam głównie dla obrazków. Perfekcyjnie nakręcone i zmontowane z zachowaniem wszystkiego co charakterystyczne dla epoki, ze specyficznym niebieskawym zabarwieniem włącznie <3 ale to taki serial do kotleta, fabularnie pusty, stąd wydmuszka.
Nie to co WW (za które się pewnie będę wkrótce zabierać 'od nowa' żeby poszukać wszystkich ukrytych ciekawostek 3🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 stycznia 2017 14:20
Dla mnie fabularnie nawet jako serial "do kotleta" jest trochę kicha 😉 nie lubię zbyt skomplikowanej fabuły, seriale oglądam dla relaksu, a nie po to, żeby się jeszcze nagłówkować. Oczywiście jeśli jest to rozwiązane w taki sposób, że bez większego narzucania sama zaczynam kombinować, co to może być, a potem się wszystko wyjaśnia i nie muszę sobie niczego sama dopowiadać, to spoko, ale jak miałabym oglądać odcinek drugi czy nawet trzeci raz, bo czegoś nie zrozumiałam, albo coś mi umknęło i przez to nie rozumiem dalszej fabuły, to dziękuję, za leniwa jestem, żeby jeszcze główkować przy oglądaniu seriali  😁
Dla obrazków za to oglądałam Wspaniałe Stulecie  😂 😂 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2017 14:31
Facella, tylko WW nie jest poprowadzone tak, że nic nie rozumiesz. To nie Lost czy Mr Robot gdzie masz fakap mózgowy.
Tu jest cała frajda w tym, że sama możesz dość do tego, co się okaże kilka odcinków później. Do tego dylematy etyczne, trochę filozofii i do tego chyba najlepszy skrótowy wykład o marketingu.
Ja uwielbiam jak mnie coś mobilizuje do myślenia, rozwiązywania zagadki, wymyślania różnych opcji. Łopatologiczne seriale mnie męczą (nie te odmóżdżacze tylko te co to niby miały być mądre a okazało się inaczej :/)
Dlatego WW jest dla mnie wisienką na torcie, jak szyte na miarę pode mnie. Miodzio, tylko to czekanie do 2018 :<
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 stycznia 2017 18:19
Aaa to co innego 😀 jak będę miała więcej czasu i chęci na mały wysiłek umysłowy, to spróbuję i WW. No Lostów to w pewnym momencie chyba sami autorzy nie ogarniali...
Mnie tak fajnie do kombinowania pobudzał Castle 😀 ale chyba ani razu nie trafiłam w 100% co się zdarzy później. Co nie znaczy, że serial był przekombinowany (poza ostatnimi dwoma sezonami). Był taki w sam raz, nieoczywisty, mało przewidywalny i nie przekombinowany.
Ja się zakochałam w Taboo 😀 totalnie mój klimat. i Tom Hardy <3 ale skoro pomysłodawca to ten sam gosć co Peaky Blinders to już wiem dlaczego tak mi się podoba 😀

Facella
Castle? Toć to najbardziej sztampowy procedural na ziemi, to już od połowy odcinka dalszy ciąg był wiadomy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 stycznia 2017 18:57
Facella, na pomyślenie lepszego serialu nie ma i baaaardzo długo nie będzie, to na 100%
xxagaxx, Taboo super, też mi się strasznie podoba 😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 stycznia 2017 19:32
Facella Castle? Toć to najbardziej sztampowy procedural na ziemi, to już od połowy odcinka dalszy ciąg był wiadomy.

Chicago Fire takie jest. Po minucie odcinka wiem już, czego się spodziewać  😂 a jeszcze jak wyskoczą z jakąś adekwatną retrospekcją na początku... boszsz... a Castle jednak potrafił niekiedy zaskoczyć.
Laski, jak się Castle skończył?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 stycznia 2017 06:40
Napiszę Ci priv jak wrócę do domu 😉
Facella, dzięki 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2017 20:33
Jak cierpicie na brak seriali to polecam obejrzeć miniserial "[url=http://www.filmweb.pl/serial/One+of+Us-2016-757881]One of us[/url]", w którym gra Joe Dempsie znany z roli Chrisa w serialu "Skins" czy Gendrego w "Grze o tron".

Serial ma tylko 4 odcinki i opowiada o dwóch rodzinach: Elliotów i Douglasów, którzy mieszkają ze sobą przez płot w pięknej Szkocji. Adam Elliot i Grace Douglas pobierają się, a po powrocie z miesiąca miodowego zostają zamordowani.

Serio, polecam, totalnie nieprzewidywalny 😉


edit:

Castle jest jednym z najbardziej przewidywalnych seriali 😉 Tam niemal w każdym odcinku mordercą jest pierwsza przesłuchiwana osoba, która nie była podejrzaną 😉
Good Behavior <3
Ej, mi się bardzo podoba ten sezon The Affair. Uważam, że poprzedni był o wiele gorszy.
kermit   Horses horses everywhere ..
26 stycznia 2017 13:17
Gdzie mogę obejrzeć zeszłotygodniowy odcinek Vikingów ? Chciałabym to załatwić przed dzisiejszym w TV.
Alltube.tv 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
26 stycznia 2017 15:47
Dzięki, należy podać nr telefonu ? Nie znam się na tym, sorry za głupie pytanie  😡
Nie trzeba, można spokojnie oglądać bez konta, czasami tylko wymaga wyłączenia adblocka. Najlepiej wybrać player cda 😉
Gillian   four letter word
27 stycznia 2017 10:14
Z braku ciekawszym serialu próbuję przemłócić Kości, 11 sezon. O rany... nieee... jakie to wszystko sztuczne :/ no i te kozaki to jest jakaś farsa, jeszcze po domu od biedy można przymknąć oko ale jak już oboje władowali się z butach na łóżko to nie zdzierżyłam.
Gillian, spróbuj Good Behavior, moje ostatnie odkrycie 🙂 Dostał juz 2 sezon.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 stycznia 2017 17:58
Good Behavior jest rewelacyjny!
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2017 21:44
Obejrzałam 'Colony' ( Sawyerem z Lostów!) i zaczęłam 'Frequency'.
Oba fajne seriale do kotleta, jak ktoś lubi trochę (lub więcej) sci-fi 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
30 stycznia 2017 10:17
Nowy odcinek  Grey's anatomy poruszyl mnie az sie poplakalam  🙁
majek   zwykle sobie żartuję
30 stycznia 2017 10:19
kurcze, niedlugo mi sie netflix skonczy.

`OA`  fajny, obejrzalam z mezem.
wczoraj pol dnia ogladalam `3%`
nieltore odcinki `Black mirror`  😜

podpowiedzcie co jeszcze znajde w tym stylu co powyzsze.
DZX
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 stycznia 2017 11:48
Aaaaa, tyle czekałam na GA a tam nic się nie wydarzyło 😵 👿
I jak Jo mnie niesamowicie wkurzała tak z każdym odcinkiem wkurza mnie jeszcze bardziej.
CzarownicaSa Haha Dokładnie! Jest coraz bardziej wkurzająca. Ale pocieszenie jest takie,że pewnie zniknie z serialu( oby)  bo aktorka za 2 miesiące urodzi. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się