wasze ulubione seriale

smartini   fb & insta: dokłaczone
07 grudnia 2017 12:41
infantil, e, my normalnie That 70's Show oglądamy od jakiegoś tygodnia czy dwóch 😀 ale coś mi się gdzieś w sieci obiło, ze dostępność jest różna w zależności od kraju.
Spotify np. wie kiedy za granicą jesteś i wyłącza dostęp po chyba 2 tygodniach? A przynjamniej tak robił :P
No ja próbowałam jakieś 2-3 miesiące temu i nie dało rady  🤔 może coś zmienili. Sprawdzę u siebie. Przypomniało mi się, bo ostatnio oglądałam jakiś film we Włoszech, nie skończyłam i chciałam obejrzeć już w Warszawie do końca i nie mogłam...
Moon   #kulistyzajebisty
07 grudnia 2017 12:49
smartini, welcome in my world :P Mam wrażenie, że im bardziej pojechany i bardziej zawiły serial i jego fabuła, tym bardziej mi się podoba xD
Narcosa wszyscy oglądają, zachwycają się, tak samo Breaking Bad, czy Supernatural (moja siora jest maniaczką) - a ja siądę, obejrzę 10min i e... o, na tvn7 lecą "Kryminalni" <3 :P
Dla mnie hitem był poza Westworld, Pozostawieni... Pustina (Tłum. Pustkowie) - na HBO leciało, czeska produkcja. Strasznie specyficzny klimat, ale mnie to wciągnęło.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 grudnia 2017 12:53
infantil, internet, we wprawdzie dość starym wpisie (ale myślę, że nadal aktualnym) mówi, że niektórych produkcji nie było (a już są) lub nie ma, ponieważ inne podmioty w naszym kraju mają prawa do emisji. Czyli np nie było pierwszych 2 sezonów House of Cards ( momencie wejścia Netflixa do PL) ponieważ prawa do publikacji miało nc+. Może to dlatego nie było tego filmu w pl a był we Włoszech? Bo prawa jakiegoś dystrybutora im blokowały?

Moon mam to samo, mam ogromne wymagania względem seriali i wszystko traktuję jako luźny zapychacz, dopóki mnie naprawdę nie porwie (GoT np, sence8 też dawało radę a Westworld zmiażdżyło wszystko, hit nad hity i w końcu coś, co absorbuje moją uwagę i każe mi myśleć a nie tylko patrzeć). Supernatural oglądam z senstymantu ale też jako zapychacz, teraz np jak siedzę z psem u akurat nie robimy treningu ale nadal muszę zerkać/bawić się z nim to sobie włączam i oglądam kątem oka 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
07 grudnia 2017 12:54
I stwierdzam, że jesteśmy dziwni, zaczęliśmy polecaną przez znajomych "Suburrę", obejrzeliśmy dwa odcinki i wyglądaliśmy tak -> 0_o
Wczoraj odpaliliśmy "Narcos" i też... dwa odcinki się przemogłam ale jakoś bardziej interesował mnie telefon albo kłaczki mojego psa  🤔wirek:
Zdecydowanie nie moje klimaty.

Co Netflixowego polecacie, ale bardziej we współczesne klimaty kryminalistyczne/sensacyjne.

Siostra mojego P. polecała nam "Most nad Sundem" - gdzie to można obejrzeć?


U mnie to samo- Narcos w ogóle mnie nie wciągnął, za to mąż oglądał z zapałem.

Z kryminalistycznych to Mindhunter, podobał mi się. Ja to w ogóle lubię amerykańskie seriale. Mnie też polecono mi duńsko/szwedzki Most nad Sundem (The Brige) jest na Netflixie 😉 I czasami mam wrażenie, że niektóre ujęcia były kręcone w Polsce... Niestety, jeden odcinek trwa prawie 2 godziny, momentami się dłuży i też bardziej interesowałam się telefonem, a jak coś ciekawego się działo- to się okazało, że zgubiłam wątek 😉 Poza tym główna bohaterka to socjopatka i wkurzała mnie strasznie. Przemęczyłam jeden sezon i wzięłam się za "Dark", fajnie się zapowiada.
Isilya   Free Your Mind
07 grudnia 2017 12:58
Hehe, francuski jest tragiczny, to fakt.
Mi też Orange... zupełnie nie podszedł, skończyłam po kilku odcinkach.

A czy ktoś może coś powiedzieć o Black Mirror?
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 grudnia 2017 13:06
Isilya, My Black Mirror oglądamy od czasu do czasu. Każda historia jest inna, więc raczej traktujemy jako krótkie filmy 😉 niektóre lepsze, niektóre gorsze, zależy od pomysłu na konkretny scenariusz. Generalnie opisuje niedaleką przyszłość i fatalne w skutkach efekty społeczne rozwoju technologii. Niektóre mnie poruszyły, niektóre zalatywały przesadyzmem i naciągactwem. Więc w sumie ciężko mi się wypowiedzieć na temat całości, bo pojedyncze odcinki oceniłabym między 5 a 7,5/10. Dla mnie nierówny i może starsze lub mniej internetowe osoby szokuje, mnie niespecjalnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 grudnia 2017 13:12
The Good Place <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 grudnia 2017 13:14
Strzyga, o, The Good Place jest super 😀 no i jutro drugi sezon The Crown wchodzi
Moon   #kulistyzajebisty
07 grudnia 2017 21:20
Właśnie obejrzeliśmy pierwszy odcinek "Dark" - mega! W połączeniu z muzyką wgniata momentami w fotel! O.O
Isilya   Free Your Mind
07 grudnia 2017 23:26
Prawda? 🙂 A z polskim lektorem nawet ten niemiecki aż tak nie odrzuca 😀 I co trzeba przyznać, to w Darku jest też baaardzo dobra muzyka, świetnie dobrana do tego, co się akurat dzieje na ekranie. Ogólnie bardzo mi się podoba ten "trend" w serialach, że oprócz ciekawej treści jest też świetna ścieżka dźwiękowa.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 grudnia 2017 23:36
Nie moge się pozbyć wrażenia zzynki z Kinga ale na mnie tez zrobił wrażenie! Zaintrygował, Bed oglądać dalej 👀
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2017 06:44
Isilya, o tak, muzyka jest prze-mega-kozacka. Mój P. najpierw skomentował "no co ty, wszędzie taka sama, jak się coś ma zadziać...." Po czym siedział z karpikiem do napisów końcowych :P

pointure   Dresiarz mentalny.
08 grudnia 2017 12:25
A to mnie Dark jakoś nie zachwycił. Jesteśmy już po całym sezonie i wbrew wszystkim opiniom, dla mnie nie był w ogóle mroczny. Niemiecki na plus, przyjemnie mi się oglądało, natomiast akcja w ogóle nie trzymała w napięciu, jakoś cały sezon taki mdły był. Wątek ciekawy ale mnie nie porwał.
Za to muzyka faktycznie była świetna.
a ktoś ogląda może Mr Mercedes? Bo ja wczoraj obejrzałam ostatni odcinek, i ogólnie serial bardzo na plus. Jedynie za szybkie zakończenie mnie rozczarowało
mils   ig: milen.ju
08 grudnia 2017 21:14
My z W. jesteśmy po 2 pierwszych odcinkach Dark. Strenger Things pochłonęliśmy od razu, z Dark chyba też tak będzie. Natomiast, moim zdaniem, te 2 pierwsze odcinki momentami mocno przewidywalne.
A ja zakończyłam Intruz, po angielsku Break, jaki oryginlany tytuł nie wiem, bo to serial belgijski (ha, ha, nie wiedziałam, że takie są  😉  ); Jeśli ktoś lubi filmy z zagadką "kto zabił", polecam. Dużo zwrotów akcji, morderca nieoczekiwany.

Ogladał ktoś Strzelca? (Shooter). Zwiastun interesujący i biję się zmyślami, co najpierw - Korona czy Strzelec.

Edit: Strzelec okazał się być filmem, nie serialem    :wysmiewacz22:
Gniadata   my own true love
10 grudnia 2017 22:57
Ktoś mi wyjaśni jak to jest z Netflixem, że niektórych filmów i seriali  nie da się oglądać w Polsce, mimo że są na Netflixie? np. That 70's Show. W Polsce nie działa, ale jak jestem we Włoszech to z tego samego konta mogę oglądać bez problemu.


Spróbuj wejść przez VPN najlepiej na usa :P wtedy absolutnie wszystko co jest na netflixie jest dostępne.

Też pochłonęłam [b]Dark[/b]! Pierwsze 2-3 odcinki tak bez szału, ale dzisiaj jak włączyłam 4 to już poszło na raz do końca, mega mi sie podobało! Myślałam, że nie przeboleje niemieckiego ale jednak bardziej bolał angielski dubbing :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2017 09:01
zaczęliśmy Dark (2 i kawałek odcinka) - dzięki za doradzenie angielskiego lektora :P - i jest dobrze 😀 czekam na dalszy ciąg 😀
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2017 09:07
My jesteśmy na 5tym odcinku Dark i każdy jeden odcinek wgniata w fotel  😲 Prze-kozak!
Co prawda, ja się juz domyślam głównych wątków, tzn kto będzie kim i co zrobił w przeszłości, ale jak to w takich serialach bywa - może wyjść zupełnie odwrotnie 😉
Oglądam teraz Koronę. Bardzo mnie bawi Elżbieta i jej nieodłączna torebka.  Jak pamiętam,  zawsze jak publicznie się pokazywała, miała torebkę z dwiema rączkami przewieszoną na zgiętym przedramieniu. Nie wiedziałam, że także w pałacu, który bądź co bądź jest jej domem, też chodzi z torebką.    😀  Może to taki protokół, że królowa nie może rozstać sie z torebką? 
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 grudnia 2017 13:23
trusia, ja ostatnio w radiu słyszałam, że narzeczona księcia Harrego już złamała protokół czy coś tam, bo pokazała się z dużą torebką przewieszoną przez ramię, a kobiety w rodzinie królewskiej noszą tylko małe, aby nie musiały podawać dłoni ani w inny sposób dotykać innych ludzi. Coś w ten deseń. Więc może w pałacu, skoro są tam też 'niegodni' dotyku królowej, to musi nosić torebkę? :P
No przecież służby bez liku, a służba na pewno niegodna  😉
Gdzieś czytałam, że  Królowa  za pomocą torebki komunikuje się ze służba i ze współpracownikami np. jak ma torebkę na stole to znaczy, że chce już kończyć spotkanie - maja to jakoś ustalone.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 grudnia 2017 14:33
jaskierkowa, ua secret code 😀iabeł:
Czy "Ania , nie Anna" na Netflixie kończy się na 7 odcinku? Tzn. czy oni jeszcze będą coś wrzucać czy na razie koniec?
Scottie   Cicha obserwatorka
13 grudnia 2017 11:27
armaquesse, to ostatni odcinek pierwszego sezonu. Nie wiem, czy będzie drugi sezon.

Czy macie pomysł na Netflixa? Oglądam serialen lub filmy zazwyczaj w godzinach 11-13, próbuję obejrzeć American Crime Story albo Orange is the new black i ze 3 odcinki obejrzałam bez problemu. A kolejne ładują się do 24% i koniec, "mamy problem z dostępem do tego serialu, spróbuj później". I tak od tygodnia...  Sprawdziłam w ustawieniach, internet hula, dostęp do serwerów jest. Co robić? 🙁

Scottie, dziękuję, właśnie o taka informacje mi chodziło  :kwiatek:
Scottie, czyszczenie ciasteczek nic nie daje?
Ten Dark to jest horror?

Bo ja np Strange things drugi sezon obejrzec nie moge, bo po pierwszym sie bałam pójść do łazienki sama 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się