Tablety - co na początek?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2010 15:08
Ponieważ jestem lewo ręczna, mam ochotę sprawić sobie tablet, żeby móc lepiej, dokładniej i szybciej komunikować się z moim fotoszopem.
Zależy mi na czymś z niższej półki, bardzo niedrogim, ale czymś, co wytrzyma więcej niż dwa tygodnie i nie rozleci się przy wyjmowaniu z opakowania. Macie jakieś pomysły i sugestie?
Bamboo, znając jakość produktów Wacom jeszcze Twoje dzieci będą go używać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2010 15:34
Byłam właśnie na ich stronie i mają tego od zatrzęsienia i ciut ciut.
Zastanawiałam się czy A6 nie będzie zbyt mały jak na zabawę z obróbką?

Znalazłam coś takiego. Może być?
http://www.ceneo.pl/3326462s
http://www.ceneo.pl/3326453s
Ja mam Intuosa3 A6 i jak dla mnie jest w zupełności wystarczający. Układ na biurku chyba pamiętasz - tablet, nad nim klawiatura, za nimi monitor. Nie wiem jak wielkie biurko bym musiała mieć, żeby pomieścić większy tablet 😉
Zarówno małe jak i duże tablety maja swoje plusy i minusy. Dla mnie dużym i decydującym (poza ceną oczywiście) plusem w małym tablecie jest to, że nie muszę się namachać podczas pracy - często poruszam się między skrajnymi punktami monitora.

Poczytaj sobie na stronie producenta http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=0&lang=pl o poszczególnych modelach.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2010 19:19
Strzyga, jak Boga kocham,weszłam do tego wątku,bo pomyślałam o antykoncepcji  😡 😵

przepraszam za gruby  🚫
Ktoś, głodnemu chleb na myśli?  🤣

Strzyga, przekopałaś się przez specyfikacje?
dempsey   fiat voluntas Tua
08 kwietnia 2010 19:27
nie przejmuj się Ktoś,
ja też..
Ja też.. 🤣

Ale te tablety, to fajna sprawa 🙂 Myślałam, że taka zabawka będzie droższa.
To też może działać jak touchpad w laptopie, czy tylko w jakiś programach graficznych działa?
ja mam bamboo fun i jestm z niego b. zadowolona, ale mam pytanko- korzystam z gimpa, kiedy chcę np. podpisać zdjęcie to linie, litery itd nie wychodzą 'gładkie' tylko takie krateczkowate, wiecie od czego to zależy?
również dosyć cięzko jest mi pisać wyraźnie i równo..
Moja koleżanka ma bamboo, kupiony jakieś 2 lata temu, do tej pory działa bez problemu. Kosztował chyba 375 zł. Piórko szybko "reaguje" i nadal działa bez zarzutu.
Jak sie nim bawiłam to miałam pierwszy raz do czynienia z tabletem i nawet wygodnie sie rysowało  🤣
Chess, bo Wacomy są nie do zdarcia. Mój ma chyba 4 lata i gdyby nie dwie ryski na obudowie można by uznać, że prosto ze sklepu (może przydałoby się też leciutkie czyszczenie bo się przykurzył między klawiszami).

LOVELY, powinnaś mieć coś takiego jak ustawienia pędzla. Nie mam Gimpa ale w PS w zakładce "pędzle" mogę ustawić dynamikę kształtu, wygładzanie, reakcję na pochylenie piórka itp. Myślę, że w Gimpie będzie podobnie.
I ja myślałam, że to kolejny wątek o antykoncepcji  🤔wirek:

Posiada ktoś iPada ? To cudo w ogóle jest już u nas w sprzedaży?
Ja też mam WACOM BAMBOO ONE rozmiaru A6 i jak najbardziej polecam 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2010 23:57
Ktoś, a co szukasz jakiegoś sposobu?  🏇

No nic, muszę przyszykować kaskę.
ja mam juz kilka lat mediona ale nie porafię z niego zrobić zbyt sensownego uzytku;]
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 kwietnia 2010 18:35
ja tez myslalam, ze to o tabsach anty , buahahaha

dobrze, ze nie jako jedyna, uffff
A może poczekać na iPada ma kosztować w najtańszej wersij 1500zł w Polsce .

A Photoshop pierwotnie był pisany dla mac os x i działą pod tym programem niebo lepiej niż na windows
bhdemeter, PS obchodzi w tym roku dwudzieste urodziny. Myślę, że w tym czasie zdążyli go dostosować do Windowsa.
No na pewno , ja sama na początku korzystałam z PS na windows ale specjalnie zakupiłam sobie iMac aby efektywniej korzystać z tego programu!
A skoro koleżance jest potrzebne coś co będzie dobrze obsługiwać ten program , i będzie czymś w rodzaju tabletu tu iPad chyba się bedzie do tego nadawał , jak do wielu innych rzeczy!
A możesz mi napisać jak sobie wyobrażasz efektywne wykorzystanie iPada do działań graficznych?
normalnie!!!!!!! 🙂🙂🙂 www.apple.pl  poczytaj sobie o iPad    na iPhonie bardzo dobrze działą PS a myśle że na iPad będzie dużo lepiej!

iPadem jeszcze się nie bawiłam, ale PS na windows a na mac os x to przepaść niestety!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2010 19:22
I po cóż mi iPad za 1500 jak mogę kupić tablet za 400? Zwłaszcza, że nie jestem aż tak wypaśnym grafikiem, żeby kolejne tysiące ładować w coś w czym na prawdę nie jestem dobra, a co robię, bo lubię.
oj sory że wogle zaproponowałam!!!!!!!!!!!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2010 19:25
bhdemeter, spoko, nie gniewam się, ale nie widzę za bardzo jak na poziomie mocnej i dokładnej ingerencji w zdjęcie coś takie miałoby się sprawdzać.
Tablet potrzebny mi do naprawdę dokładnych działań. Takich, jakich nie może zapewnić mi myszka.
To tak samo jak ja nie moge zrozumieć dlaczego ludzie mączą PS na windows 🙂🙂  (proponuje abyś sprubowałą zrobić to samo na PS z mac ) to będziesz wiedzieć. Na dziś to ja sama nie wiem jak to będzie działąć na iPad ale  moge się tylko domyślać że super!

Ostatnio koleżanka poprosiłą mnie abym coś jej zrobiła z fotą na windows u niej i ręce mi opadły !

Ale aby korzystać z PS na mac najpierw trzeba zrozumieć mac os x i przyzwyczaić się do tego! Ja na samym początku nie mogłąm się pogodzić z tym rzeby zainstalować program wystarczy go przenieść do aplikacij a na windows to jest całą procedura , odinstalowanie to też trwa i w 80% program i tak się trwale nie usuwa z dysku a na mac wystarczy przenieść program do kosza a potem oczyścić kosz i już jest porządek!!!!!!

Mnie do zakupu maca zmusiła właśnie grafika i zdjęcia oraz łatwe tworzenie stron www, teraz to samo co na windows  robie 100 razy szybciej !
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 kwietnia 2010 19:38
bhdemeter, a może za bardzo nie umiesz korzystać? Kto woli maca, ten woli maca, ja korzystałam z PS i na macu i na windzie. Żyję, nie padłam macowi do stóp. Zakupiłam ps'a do windy.

Mi iPad kompletnie nie jest potrzebny i nie rozwiązałby żadnego mojego problemu... bo potrzebny mi tablet >__>
bhdemeter, myślę, że trochę przesadzasz. Działam na Windowsie, nie jest on jakimś przerażającym tworem, który nie chce ruszyć, wywala się, działa jak ślimak. To wszystko zależy od tego z jakich komponentów komputer został złożony - może tego zabrakło u Ciebie, właśnie dobrego sprzętu.
Mac to nie jest jakieś nie wiadomo jakie cudo, zwykła maszyna. Naprawdę uważasz, że kilkukrotne naciśnięcie klawisza "enter" jest skomplikowaną procedurą instalacji?

Wracając do iPada - dla mnie absurdem jest korzystanie z PS na czymś takim - grafika, wielkość wyświetlacza, czas reakcji takiej kobyły jak PS przy skomplikowanych operacjach, konieczność zakupienia macowej wersji PS (na szczęście są sklepy, w których można wymienić jedną wersję na drugą za jakąś drobną opłatą) nie wspominając o patyczku, którym nijak nie da się zastąpić wygodnego pióra i klawiszach funkcyjnych (czyli praktycznie całej klawiaturze, z której się korzysta).

a ja tak zupełnie od strony prawie że technicznej..
czy wykonanie takiej pracy -> <- jest możliwe na tablecie?
Jeśli tak, to w jakim programie można to utworzyć?
Gavi, np. w Photoshopie, Gimpie itp. To typowa praca "tabletowa".
abre, dziękuję za odpowiedź.

W takim razie jeszcze jedno 🙂
Czy praca z tabletem bardzo ułatwia 'procesy tworzenia działa' w wyżej wymienionych programach?

Może wyjaśnię o co mi chodzi, posługując się przykładem wyżej przedstawionej pracy.
W jaki sposób tablet może ułatwić jej wykonanie?
Co jest ważniejsze: opanowanie w stopniu zaawansowanym np. PS czy dobra zdolność operowania tabletem?

Jak można nauczyć się pracować z tabletem? To kwestia wyczucia i wprawy czy są orqanizowane jakieś kursy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się