Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

A co teraz dzieje sie w swadzimiu. Ile kosztuje pensjonat oraz jakie warunki tam panują bo slyszalem ze zaczyna dziac sie tam cos dobrego
Na dniach będzie wiadomo 😉
magdzik Stajnia koło Pobiedzisk w Złotniczkach ale na górce u p. Pawlickiej. Konie na pastwiskach cały dzień. Stajnia mała, kameralna tłoku nie ma. Czystość w stajni powala na kolana  😍 cena 450 zł. https://www.facebook.com/stajnia.pawlickich?fref=pb&hc_location=friends_tab
magdzik jeżeli chodzi o Rybno Wielkie, to niestety nie wiem jak jest teraz, ale mogę przedstawić ogólny zarys stajni gdyż spędziłam tam całe swoje dzieciństwo 🙂 Stajnia duża, murowana, boksy standardowe. Zaplecze socjalne, kuchnia, łazienka, siodlarnia i pokoje, wszystko w stajni. Myjka wewnętrzna, duże wybiegi, lonżownik. Dobre miejsce do wypadów w teren, w okolicy lasy i jezioro.  Z tego co mi wiadomo w dworze są pokoje gościnne więc pewnie jest możliwość przenocowania.
magdzik, o ktora stajnię w Pobiedziskach konkretnie Ci chodzi? Moge przybliżyć jedynie Kocialkowa Gorke pod Pobiedziskami.
Dziękuje za odpowiedzi...akurat jeżeli chodzi o Pobiedziska to miałam na myśli tą w samych pobiedziskach,czyli podajże u pana Waliszka...ale w Kociałkowej pewnie pensjonat droższy niz 500 zł ?
nekti   Pająk stajenny..
04 września 2014 11:28
Dziękuje za odpowiedzi...akurat jeżeli chodzi o Pobiedziska to miałam na myśli tą w samych pobiedziskach,czyli podajże u pana Waliszka...ale w Kociałkowej pewnie pensjonat droższy niz 500 zł ?

magdzik, a gdzie teraz stoicie?

W tej stajni w Pobiedziskach pensjonat kosztował chyba 600zł już rok temu, znajoma która tam stała była raczej zadowolona.
W Kociej z tego co pamiętam 700zł (mają duże trawiaste padoki i dzieloną halę), dojazd w zasadzie tylko własnym autem.
Stajnia w Rybnie Wielkim z ceną ok 500 zł, ostatnio jak przejeżdżałam mieli tam sporo wolnych boksów, ale to już kawałek drogi (za Kiszkowem patrząc od strony Pobiedzisk). Tam też mają zielone padoki, halą się nie chwalili. Boksy fajne duże, duży plac do jazdy i możliwość wstawienia konia "na łąki", ale.. bez własnego transportu też ciężko się dostać.

W tamtej okolicy masz jeszcze stajnię w Trzeku (niedaleko kostrzyna)- jest hala, ale przynajmniej w zeszłym roku konie nie wychodziły codziennie. Pastwisk nie widziałam. Cena 500zł, ale to też dane z zeszłego roku.

W Szczepankowie jest bardzo fajna stajnia Corcel z padokami i pastwiskiem, z dojazdem Poznańską komunikacją miejską. Ze Swarzędza samochodem też całkiem szybko można dojechać. Cena 600zł.

W stajniach typowo pensjonatowych ciężko będzie znaleźć cenę niższą niż te 600zł i dobre warunki dla starszego konia jednocześnie (zwłaszcza w promieniu 25km od Poznania).
Możesz spróbować pojeździć po stajniach prywatnych w okolicach. W Gortatowie ktoś chyba trzymał konie przy domu, w Kostrzynie (Wróblewo i Strumiany) też są jakieś stajnie prywatne- "przydomowe".
W Trzeku pastwisk nie ma. Jest jeszcze Stajnia Góra, osobiście nie byłam ale pastwiska ponoć spore.
nekti   Pająk stajenny..
04 września 2014 13:42
W Trzeku pastwisk nie ma. Jest jeszcze Stajnia Góra, osobiście nie byłam ale pastwiska ponoć spore.



W Górze, jeśli piszemy o tej samej stajni, pastwisk brak. Nie wiem skąd masz te informacje..
Z tego co słyszałam, na razie planowali dopiero grodzić jakieś zielone padoki.
U Foltyna z 500 na 600 - podwyżka.
Mojego Siwka własnie przeniosłam z Gruszczyna do Stajni Góra...pastwisk tam nie ma,ale są ogrodzone padoki ,no i trochę trawy dookoła,więc nie jest źle..generalnie jestem zadowolona,cisza tam i spokój..ale tak się jeszcze rozglądam dookoła...może coś przeoczyłam,dlatego wszelkie info mile widziane..zastanawiam sie po prostu nad jakąś stajnią z łąkami,ale to pewnie raczej na wiosnę..właśnie do Góry póki co mam najbliżej,dlatego wybrałam to miejsce..jakoś jeszcze do końca nie jestem gotowa,aby rozstać się z koniem  i postawić go gdzieś, gdzie już naprawdę rzadko będę zaglądać...
Znajoma tam zapisała się na jazdę i porażka, ale nie wiem czy ta sama osoba jest od innych rzeczy zatem nie będę siać fermentu...
nekti Takie info dostał mój mąż jak dzwonił kilka miesięcy temu z pytaniem o pensjonat  👀 sorki za zamieszanie.
Poszukuję klaczy Cenna sp ciemnogniada dwie malutkie skarpetki na tylny nogach i palenia na grzbiecie. Urodzona w 1997 r. Klacz w Lipcu zeszłego roku wyjechała w okolice Poznania może komuś się rzuciła w oczy ?
nekti   Pająk stajenny..
04 września 2014 21:13
nekti Takie info dostał mój mąż jak dzwonił kilka miesięcy temu z pytaniem o pensjonat  👀 sorki za zamieszanie.


Elkaaa ogólnie tam mają spore gospodarstwo i w planach zielone padoki, więc możliwe że te "spore pastwiska" będą w przyszłym roku/ za 2 lata  😉

Teraz są tam tylko padoki - piach i jakieś niedobitki trawy na niektórych, ale na padokach był dostęp do słomy.  Konie w sumie cały dzień stoją na dworze, dla niektórych to spory plus  😉
Każdy w stajni szuka czegoś innego...ja nie szukam ani hali,ani instruktora...jeżeli w ogóle wsiądę to tylko w teren...zależy mi aby koń był dobrze traktowany,dostał jeść i miał gdzie wyjść na dwór...no i żebym nie musiała jechać do niego 50 km,bo tak jak pisałam wyżej nie jestem gotowa na zostawienie go gdzieś i nie odwiedzanie go...póki co na Górę nie mogę narzekać,ale też nie mogę powiedzieć nic więcej,bo za krótko tam jesteśmy.faktycznie konie na dworze stoją długo,dla mnie na plus...ale rozglądam się jeszcze po innych miejscach..lepiej w razie co być gotowym i obeznanym z tematem ;-) nigdzie nie jest idealnie..zawsze do czegoś można się przyczepić,ale nie ma też co panikować..jeszcze raz dziękuje za rózne namiary,na pewno mi to pomogło.
A czy w Kunowie jest coś takiego jak pensjonat dla koni?
magdzik To zajrzyj do Złotniczek. Miałam tam konia przez trzy lata i czy właściciel konia odwiedza czy nie to nie wpływa na opiekę nad nim i ilość zadawanego jedzenia. Pani pilnuje odrobaczania, kowala, opatruje ewentualne rany. W tereny można pojechać do Puszczy Zielonki  😉
Elkaa dzięki..myślę,ze podjadę tam z ciekawości, żeby rzobaczyć co i jak,dzięki ;-)
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 września 2014 18:34
U Tomka Waliszki jakies boksy sie zwolnily. Cena 500 zl. Karuzela, pastwiska.
tak wiem..dzwoniłam tam...własnie o opinie o tej stajni mi też codziło..na pewno podjadę zobaczyć ;-)
Potrzebuję pomocy kogoś, kto bywa w okolicach Pokrzywnicy k. Wągrowca. Ktoś coś?
Jako jedna z pensjonariuszek również polecam stajnie doginthefog696. Świetna opieka, konie dobrze karmione, padokowane, cisza i spokój, dobry dojazd z Poznania i świetna cena 😉

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10610697_907687899258750_7194333395880488170_n.jpg?oh=86954ed2bd4d1d20c38a7d91e6518175&oe=5495DE6A[/img]

Nie orientuję się kompletnie w temacie stajni w wielkopolsce, ale może ktoś z Was wie akurat.
Szukam kasztanowatej klaczki DRP o imieniu Sabrina, podobno ok. tydzień temu została sprzedana do jakiejś stajni rekreacyjnej w okolicy Pobiedzisk, może ktoś z Was ją widział?
Jaka jest teraz cena w zbierkowie i czy w kunowie tez przyjmuja konie do pensjonatu?
Zbierkowo ciężko, nie chcą więcej koni w pensjonat podobno.
A co teraz dzieje sie w swadzimiu. Ile kosztuje pensjonat oraz jakie warunki tam panują bo slyszalem ze zaczyna dziac sie tam cos dobrego


Mi również bardzo zalezy na opinii na temat tej stajni - warunki, cena, podejscie do konia i właściciela. ta nowa hala jakiej jest wielkości ? oraz może ktoś się orientuje jak tam można dojechać np z ogrodów bez swojego auta ?
w Swadzimiu z tego co wiem ma teraz być klub z Gołębina Starego, halę widziałam jest pełnowymiarowa, bardzo jasna, dobre podłoże, ale należy do uczelni, więc nie wiem jak z użytkowaniem.... 😉
Marti^^ parę stron temu była mowa o Swadzimiu, whisperer chyba pisała dokładniej jak jest teraz. Podobno z nowej hali pensjonariusze nie mogą korzystać. Dojazd z Ogrodów jest niezły, gminnym autobusem jedzie się ok 20-30 min (może mnie ktoś poprawić jeżeli się mylę, bo bardzo dawno jechałam do Swadzimia autobusem 🙂 ).
Gołębin Stary się przeniósł do Swadzimia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się