Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

24 stycznia 2017 21:53
julka177, Atrium tak, pod warunkiem, że będziesz sobie konia sama wypuszczać. Albo dopłacisz za wypuszczanie.
Jest hala, karuzela, solarium, pastwisk jako takich nie ma, możesz sobie wziąć konia i przespacerować po trawie. Wybiegi są piaszczyste.
W teren jechać - tak sobie. Do lasu musisz objechać jezioro po asfalcie.
Żarcia - wydaje mi się, ze konie maja dużo.
Troche szkółki się tam kręci, zawody towarzyskie organizują.

Edit: stoi ktoś w stajni Corcel? Miałabym kilka pytań na priv 😉


Odpisałam na priv o Corcelu. W skrócie ja bardzo Corcel polecam 🙂
Żarcia - wydaje mi się, ze konie maja dużo.


Niby tak, aczkolwiek mój za każdym razem bardzo tam chudł.
Nie wiem czy to kwestia ilości czy jakości, ale gniademu wyraźnie "coś nie grało".
Moja znajoma miała konia w Atrium, też narzekała na brak padokowania 'w cenie'.
No właśnie o Atrium słyszałam kiedyś, że jest problem ze słomą i sianem, niestety nic dokładniej. Ale to by wyjaśniało dlaczego Twój koń Laguna chudł...
Orientujecie się jak wyglada korzystanie z hali gdy jest szkółka, tzn. czy zajmuje halę non stop?
Z tym wypuszczaniem ciekawe, przez telefon nawet się nie zająknęli, ze nie jest w cenie 😂 tak samo mówili, ze jest trawa... A dają siano na te padoki chociaż?
Tez znam konia z Atrium i mimo sedziwego wieku przez kilka miesiecy bardzo fajnie sie zaokraglil. Nie wygladal zle, ale czegos mu brakowalo.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

25 stycznia 2017 19:19
Ja nie trzymałam nigdy w Atrium koni dłużej, niż kilka dni. Konie, jak wychodzą na dwór, to i tak tylko do obiadu. Nigdy nie widziałam sianka na dworze.
Może trochę się tam pozmieniało, może teraz mają wypuszczanie w cenie? O szkółce nic nie powiem, bo nie wiem.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 stycznia 2017 17:11
Czy ma ktoś aktualne informacje na temat "Mustanga" w Rogalinku? 😉
Może być priv, będę wdzięczna
ktoś ma kontakt do stajni Kicinland?
pisz na FB
ogurek dzięki :kwiatek:
czy ktoś ma info jak wygląda syt. w lotusie?
Asiołka Stałam tam od wiosny do jesieni. Co chcesz wiedzieć?
Przepraszam, ja tu tylko na chwilkę: hala w Łopuchowie jest boska! Jeżdżę tam konia od 3 dni i każdorazowo wzdycham z zachwytu 💘
Skoro się już napatoczył ten temat to czy korzystanie z tej hali jest w cenie pensjonatu? Bo zdaje się, że osobno trzeba za to bulić.
zwierzolub trzeba płacić dodatkowo i to całkiem sporo
kolejna stajnia dla bogaczy
kolejna stajnia dla bogaczy


W żadnym wypadku Łopuchowo nie jest dla bogaczy! Są 4 pakiety cenowe: 550zł, 630zł, 700zł i 850zł. W trzech ostatnich pakietach do dyspozycji jest hala 17x40m. Nowa hala z kwarcowym podłożem jest dodatkowo płatna. Wydaje mi się, że każdy kto "siedzi w jeździectwie" jakiś już czas zdaje sobie sprawę z kosztów inwestycji nowej hali z profesjonalnym podłożem. Dodatkowo nadmienię, że nowa hala również ma 3 pakiety cenowe do wyboru 160zł, 220zł i 270zł. Reasumując wybierając pakiet za 630zł + pakiet 160zł za halę miesięczny koszt pensjonatu wynosi 790zł. Uważacie, że jest to wygurowana cena za pensjonat, w którym jest całodobowa opieka, pastwiska, systematycznie bronowane hale i maneżu, opieka technika weterynarii, monitoring, obfite karmienie?
kolejna stajnia dla bogaczy


Utrzymanie kawii wychodzi taniej
Utrzymanie kawii 🤔
Amelia, jezdziectwo to ogólnie drogi sport. Posiadanie świnki morskiej na przykład (rzeczonej kawii) jest dużo tańsze, ze o bierkach nie wspomnę 🙂
wiadomo, ale moze byc to dla kogos mylące, patrzy na ogłoszenie, pensjonat za 6 stówek, spoko, a potem sie dowiaduje, że wszystko fajnie, ale hala osobno płatna... Jakieś wprowadzanie konsumenta w błąd, cuś takiego? 😉
No ja uwielbiam Łopuchowo i ludzi stamtąd, ale dla mnie to jest drogo przy tym zakresie usług jaki jest w tańszych wariantach.
Zakładając, że ktoś chce jeździć regularnie czyli w zasadzie codziennie, koszt pensjonatu - 790 zł to nie jest ostateczny koszt bo dochodzi jeszcze koszt dojazdów, który miesięcznie daje niemalże drugą taką kwotę o czasie dojazdów nie wspomnę. A jeśli już mowa o różnych cenach za możliwość korzystania z dużej hali w Łopuchowie to od czego to zależy? Bo może cena 160 zł nie obejmuje codziennej możliwości korzystania z hali? Jak również pakiet 630 zł może mieć w standardzie mniej niż mają inne obiekty za stałą cenę za wszystko (wyżywienie, padokowanie, korzystanie z całej infrastruktury).
630 jest z owsem i starą halą, bez karuzeli i innych bajerów typu ochraniacze, derki czy suplementy, a koszty nowej hali to chyba w tym najtańszym pakiecie pon-pt do godziny 15 (chyba) najdroższy pakiet to codzienne korzystanie od rana do wieczora 😉
piękna hala - zaiste piękna....
szkoda, ze Łopuchowo tak daleko ;-(
Właśnie o tym mówię. Lepiej gdyby była jedna stała cena i wszystkie usługi w tym zawarte nawet gdyby miało to być 1000 zł a nie takie mydlenie oczu, że stajnia za 600 zł, ale gdy chcemy pakiet, który zawiera coś sensownego i możliwość korzystania z całej infrastruktury to wychodzi kosmos.
Właśnie o tym mówię. Lepiej gdyby była jedna stała cena i wszystkie usługi w tym zawarte nawet gdyby miało to być 1000 zł a nie takie mydlenie oczu, że stajnia za 600 zł, ale gdy chcemy pakiet, który zawiera coś sensownego i możliwość korzystania z całej infrastruktury to wychodzi kosmos.



a ja uważam, że pakiety są lepsze...
dlaczego? są ludzie kompletnie nie korzystający z hali = tylko teren, są ludzie, którzy nie chcą derkowania czy zakładania ochraniaczy.
I dlaczego mieliby płacić tyle samo za "mniejszą" usługę niż Ci, którzy chcą mieć full opcję?

Jak kupujesz pizzę w knajpie też za każdy dodatek "extra" dopłacasz... i w wielu przypadkach tak jest - opcja standard + dopłata kiedy jest coś "extra"
Tyle, że jak zamawiasz pizzę to wybierasz dokładnie te składniki, które chcesz i za nie dokładnie płacisz, a tutaj składowe pakietów są takie, że jesteś zmuszona brać te najdroższe. Opłacanie każdej usługi dodatkowo jest specjalnie tak drogie, że się to nie opłaca.
nie do końca się zgodzę...
pizze są niestety tak zmixowane, ze często trzeba coś sobie dołożyć extra

Łopatologicznie, w mojej stajni jest Pan, który jeździ tylko w teren, nie derkuje konia, nie daje do karuzeli, nie daje jakiś wymyślnych karm.
I dla niego pakiet standard byłby uczciwy.
Ja też nie derkuję, nie karuzeluję. Więc chętnie płaciłabym mniej.

Masz po prostu inne spojrzenie.

Jeśli nie byłoby opcji pakietów - stajnia np. dla wszystkich - obojętnie czy korzystasz, czy nie i z czego kosztowałaby np. 1200zł. I tak może kosztować stajnia z karuzelą, halą, padokowaniem, derkowaniem, podawaniem karm wskazanych itd.
Za wszystko. I osoby, które nie korzystają byłyby pokrzywdzone.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się