Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Czagarnot a zdradź o jakiej stajni mówisz to może uzyskasz odpowiedź.
Ja piszę w nawiązaniu do posta o stajni w Starkówcu, która oferuje warunki bardzo podobne warunki do stajni w której ja stoję. Tylko że "moja" stajnia jest położona po wschodniej stronie Poznania, ciężko jest zapełnić boksy, bardzo małe zainteresowanie - pomimo że dla koni są fajne warunki. Czy myślicie, że to jest jakaś okolica w której trudno o ludzi do pensjonatu. Ja już nie bardzo mam pomysł, tym bardziej że wiele osób na re-volcie pisze że poszukuje stajni z łąkami i całodziennym padokowaniem, czyszczeniem boksów itp.

Może nikt o niej nie słyszał?
Koński Raj funkcjonuje od paru lat, a ja się dowiedziałam o tej stajni w tym roku. Takie rzeczy też się zdarzają.

To jest w miejscowości Imiołki nad jeziorem lednickim, może tak być że nikt nie słyszał. Stajnia istnieje tak od 3 czy 4 lat. A może po prostu za daleko od Poznania. Chciałam pisząc post po prostu spojrzeć na ten problem z innej perspektywy. Na swoim profilu zamieściłam kiedyś ogłoszenie grzecznościowe stajni ale też odzewu nie było.
Widzisz Koński Raj w Starkówcu istnieje od 5 lat i dopiero teraz ma komplet pensjonariuszy. Zróbcie może fun page na fb, dajcie dużo zdjęć (bo w ogłoszeniach ich za mało) to zachęca ludzi. Odległość od Poznania ma znaczenie, ale są ludzie którzy szukają miejsca dla konia niepracującego wtedy ta odległość nie jest aż tak istotna jeśli koń nie wymaga jakiejś specjalnej opieki. Nie wiem w czym tkwi tu problem, bo ogłoszenia tej stajni widzę często, dla mnie brakuje w nich zdjęć. Osobiście bym nie skorzystała, ale to dlatego że jeżdżąc do konia codziennie odległość ma dla mnie duże znaczenie.
Uściślając, komplet pensjonariuszy był wcześniej, ale z racji dużego zainteresowania powstały jeszcze dodatkowe 4 boksy.
Można zatem rzecz, że zapełniamy się ponownie.

Czagarnot ja mam konia sprawnego i w tym przypadku odległość do Was mnie zabija, bo chciałabym w miarę regularnie jeździć.
Do Końskiego Raju blisko nie mam, a tutaj to już w ogóle.
Ja jestem spod Poznania, więc już bym nie skorzystała.

Ja znam dobrze tamte rejony bo sama miałam tam gospodarstwo, ale o takiej stajni nigdy nie słyszałam
Dzięki za odpowiedzi dają do myślenia, jakby ktoś jeszcze coś to będę wdzięczna.
Weszłam w Twoje ogłoszenia. Poza faktem, że nie słyszałam o Waszej stajni wcześniej, to jak już dziewczyny napisały - za mało zdjęć. Osoby zainteresowane bardziej od sielskiego widoku koni na łące pewnie interesuje stajnia i zaplecze socjalne od wewnątrz. Zdjęcia boksów, siodlarni, tej owej hali o której jest mowa w ogłoszeniu. Re-volta nie ma jakiś specjalnych limitów na zdjęcia, a dla mnie jak fot nie ma to w ciemno nawet by mi się jechać oglądac nie chciało 😉

Poza tym dla mnie odległość 45 km od Poznania (plus jakieś 10 km jakie mam do granicy Poznania z domu 😉 ) to masakra.
Już na dojazd do Złotniczek gdzie stoi mój koń zagryzam zęby, a to dopiero połowa drogi 😉 Jakbym chciała wywieźć już konia na łąki i widywać go raz na kilka tygodni jak to robiłam z Legato w Krzywej stajni to odległość by na mnie wrażenia nie robiła. Ale na częstsze dojazdy tragedia.
A nawet żeby wstawić konia na łąki i widywać "raz na ruski rok" musielibyście już mieć wypracowaną markę i dobre opinie. Tak jak np Krzywa stajnia gdzie z czystym sumieniem mogłabym konia wstawić i wyjechać na drugi koniec świata i wiem że jak bym wróciła to koń byłby w takim stanie jak go zostawiłam, a pewnie nawet i lepszym. Pozytywny marketing szeptany to ponad połowa sukcesu 😉
No tak ale żeby ktoś "szeptał" to pierw musi tam trochę postać, inaczej ciężko o opinie.
Dlatego na początek: więcej zdjęć, więcej reklamy. I może celujcie z nią w inne rejony niż Poznań. Jednak z Gniezna chyba do Was bliżej 😉
Dzięki bardzo za wpisy.
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 lipca 2017 20:01
Czagarnot, popros pensjonariuszy o rejestrację i wypowiedź. 
laguna :kwiatek: :kwiatek:. A syn Twój szurniety był jednym z naszych ulubieńców,  także wiesz, sama radość w robocie  😀.
BASZNIA, ja wiem że wszyscy go "kochają" 😁 No i ja mam nadzieję, że pamiętasz o mojej prośbie o wpisaniu na listę 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 lipca 2017 22:08
Laguna, pamiętam pamiętam 🙂. Jak tylko coś to teraz Ty 🙂.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

24 lipca 2017 11:26
Czagarnot, ja się bardzo czaiłam na Wasz pensjonat, bo uwielbiam te okolice,ale mając dwa konie specjalnej troski, do których wypadałoby mi jeździć kilka razy w tygodniu, kilometry zabiłyby mnie. I to ze Swarzędza, nie z Poznania. Macie wszystko, czego szukałam dla moich podopiecznych, tylko odległość nie ta.
Laguna, kogo ty wywozisz do Baszni? Legato wraca? 😀
Arma - poszło pw 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 lipca 2017 14:16
Legato przepadł w kamaszach na amen  🤣.
BASZNIA,  😁 fakt - aż nie chce się wierzyć ale pewien dżentelmen niemalże przedkłada jego towarzystwo nad swoją żonę  😁 Aczkolwiek znając moje koleje losu nigdy nic nie wiadomo 😉
Teli Ja wiem że to daleko bo pracuję w Poznaniu, na szczęście jest droga S5.
Znam kogoś, kto po pracy na końcu Bukowskiej jechał do Mieczownicy do konia, zachodniej obwodnicy jeszcze nie było 😉
ogurek, ja też przez 2 lata jeździłam codziennie z Poznania do Lubochni za Gnieznem do pracy jako luzak. Ale raz że ktoś mi za to płacił i zwracał koszt paliwa, a dwa że nie miałam innej pracy i dwójki dzieci. Tak więc jeśli ktoś nie ma innych zajęć i obowiązków to może i do Warszawy jeździć 😉 Ale jak mam pracę, 2 dzieci i prowadzę dom (czytaj gotuje, prasuje, sprzątam, robię zakupy, musze dzieci wykąpać, położyć spać i jeszcze chce jednak z nimi spędzić czas) to spędzenie ponad 2 h w aucie byłby idiotyzmem. Kwestia priorytetów 😉
Co wiecie o stajni w Potrzanowie? Ogłasza się na re-volcie, że z pastwiskami, opieką i dla emerytów? Jaką stajnię polecacie dla emeryta, godną zaufania?
Zwierzolub Wyszynki mają fajne warunki dla emerytów. Zależy z której strony Poznania szukasz i jak daleko byłabyś skłonna konia wywieźć.
belle chodziłoby o zmniejszenie kosztów, więc infrastruktura typu hala są w tym momencie niepożądane bo wiadomo, że za to cena rośnie. Chodzi typowo o miejsce dla konia, który już nie pracuje wcale a więc chodzi wyłącznie o dobre warunki dla konia.
Najlepsze opnie ma oczywiście krzywa stajnia, ale to pewnie wiesz. No i tam brak miejsc plus kolejka oczekujących. Koński raj też już bez wolnych miejsc. Imiołki podobno warunki takie same jak w końskim raju i miejsca wolne są, jeśli masz czas i chęci to może warto to sprawdzić. Wyszynki zaproponowałam, bo jak dla mnie są w akceptowalnej odległości od Poznania i sprawdzone przez kilka znajomych koni. Ja osobiście konia na emeryturę nie wysłałabym gdzieś daleko bo nawet jeśli nie pracujący to jednak chciałabym go widzieć chociaż raz w tygodniu dla spokojnego sumienia.
w Harmony masz jeden boks angielski wolny. Stoją w tej stajni dwa konie na emie. Konie codziennie na dworze, duzy padok trawiasty, do tego dokaszane w sezonie dobre mieszanki trawy z lucerną, porządne siano, stajnia wysoka, dobrze wentylowana.
fender a jaka cena?
Potwierdzam, w Końskim Raju brak miejsc + mała kolejka zaczyna się robić.
Dziewczyny bardzo prosze o pomoc.
Szukam stajni do 1000zł dla wałacha,
Najlepiej aby miała:
-Hale
-dobre podłoże na zewnatrz ,
-brak rekreacji
-padoki, pastwiska

Do 30 km od Poznania.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się