Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

W stajni Hubertus Lusowo zwolnił się boks 🙂 Może ktoś szuka fajnej miejscówki  🤣

https://www.facebook.com/Stajnia-Hubertus-Lusowo-1963721680608260/
Lov   all my life is changin' every day.
08 czerwca 2019 08:08
Szinuk, czy taka fajna, to raczej wątpię
Ponoć w Otuszu ma się otwierać nowy ośrodek jeździecki, ktoś coś wie?
Szinuk, czy taka fajna, to raczej wątpię



A to dlaczego ?  🙄
[quote author=Lov link=topic=208.msg2871421#msg2871421 date=1559977728]
Szinuk, czy taka fajna, to raczej wątpię
[/quote

rozwin temat?

Lov   all my life is changin' every day.
09 czerwca 2019 20:16
Koleżanka stała jakiś czas temu. Pomijając straszny syf w boksach, plac z kilkoma rozpadającymi się drągami, i problem z puszczaniem na padoki, to mnie najbardziej rozwalił temat karmienia koni w niedzielę. Bo stajennego wtedy żadnego nie ma, pensjonariusze sami karmili 😉
Ale stała juz za nowych rządów? Czy te informacje są świeże?
Tam się dość dużo dzieje od ponad roku...
Ale stała juz za nowych rządów? Czy te informacje są świeże?
Tam się dość dużo dzieje od ponad roku...


Dokładnie tak jest 🙂
Ja stoję z koniem tam w pensjonacie właśnie od roku . Jestem bardzo zadowolona . Wiem że jest wolny boks dlatego poinformowałam .
Boksy czyste dobrze dościelone siana na bogato można robić pudełka z przygotowanym jedzeniem ,konie codziennie rano wystawiane na padoki .
Ale wiadomo jak to nie wszystkim się dogodzi  🏇

U nas też wolny boks  🏇
Wiecie może czy ktoś nowy przejął stajnię u Krygiera na Strzeszynie?
Cały czas rządzi pan Przemysław 😉
Wiecie coś więcej na temat panującego wirusa w WLKP?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 czerwca 2019 13:33
Dołączam się do pytania. Co to za choroba? Z jakim objawami?
Objawy - goraczka, spuchnięte nogi, brak apetytu, wysięk z oczu, zmiany skórne (taka szkóra jak papaier).

Badają co to (pod kątem herpesa chyba), wyniki będą za tydzień bodajrze.

Głowne ognisko chyba na Woli.
Przepraszam za jakość, ale takie już zostało mi przyslane
My już właśnie mamy komunikat o zakazie transportu koni- ograniczony do niezbędnego minimum i zakazie odwiedzania woli- także sklepu jeździeckiego na ich tetenie poniewa- wirus może być przenoszony przez ludzi.
Podejrzewam, że i tak już poszedł w kraj bo w Sopocie były np. konie z woli, które rozwinęły objawy chorobowe.
Nie rozpoczęło się to u nas. Jest w innych stajniach, Wrocław ponoć jako pierwszy siał. Także jest w Polsce owszem. Jutro powinno być coś konkretnego wiadome i ogłoszone.

PS To nie pod kątem herpesa jest badanie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 czerwca 2019 06:11
Lekarz z kliniki we Wro nic nie wiedział.
Nie ma na razie potwierdzenia, ale to nie herpes jest brany pod uwagę.
Lekarz z kliniki we Wro nic nie wiedział.
Nie ma na razie potwierdzenia, ale to nie herpes jest brany pod uwagę.


Jest potwierdzenie, nie jest to herpes tylko EAV, stojąc na woli siłą rzeczy mam informacje na bieżąco. Dalsze kroki i informacje będą opublikowane dzisiaj, przez lekarzy weterynarii.
Wrocław świetnie wie, bo potwierdził zachorowania. Chyba Łódź i Warszawa też...
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 czerwca 2019 10:25
xxmalinaxx, mówię, że lekarz nic nie wiedział, a nie "Wrocław". Może to oznaczać tyle, że nie ma tyle szumu, że nie ma tyle przypadków, może oznaczać, że lekarz jest niezorientowany, napisałam, co wiem. 
Sytuacja jest dość poważna, a dostep do lekarzy weterynarii utrudniony- choćby dlatego, że ci, którzy odwiedzili stajnie gdzie potwierdzono obecność wirusa- nie mogą jechac od razu do innych gdy trzeba, tylko najpierw robić dezynfekcje.

Koni chorych jest sporo.

Jak dla kogoś wyjazd na zawody aktualnie to nie jest być albo nie być, to raczej warto odpuścić. Tak samo treninegi z trenerami z innych stajni itd. - czyli wszelkie sytuacje, gdzie wirus może zostać przeniesiony. A przenosi się łatwo.


Potwierdzone EAV 🙁
Ktoś się orientuje w ilu stajniach w Wielkopolsce znajdują się ogniska chorobowe? Ile koni na woli choruje? My teoretycznie jak na razie kontaktu z wola nie mamy, ale dobrze wiedzieć gdzie jeszcze może być obecnie wirus

Edit. Stwierzialam, ze warto stworzyć wątek w tym temacie by moc sobie ułatwić przepływ informacji i nie zaśmiecać innych wątków. Także jeśli ktoś ma rzetelne informacje i chce się nimi podzielić to tu:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,102824.0.html
Cześć! Czy ktoś z Was orientuje się czy na północy Poznania ktoś ma wolny boks na okres sierpnia/września? 🙂
Witam.Czy możecie polecić jakąś fajną stajnię, która prowadzi jazdy indywidualne? Najlepiej do 20 km od Poznania.
w Harmony Farm są treningi indywidualne, ale to ciut dalej, jakies 30km na zachód.
unicornfan zależy Ci na podstawach, czy jakiejś ambitnej rekreacji?
I która strona Poznania  😉
Raczej ambitna rekreacja. Strona w zasadzie obojętna.
Czego oczekujesz na jezdzie indywidualnej?chcesz się rozwijać skokowo czy ujezdzeniowo?
Dobry wet od badania kupna-sprzedaży w okolicach Konina?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się