Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

28 stycznia 2021 11:18
Drodzy, kto w Poznaniu i okolicach dysponuje sprzętem i wykonuje falę uderzeniową? Wiem, że Malina Brzozowska, ktoś jeszcze?
Chyba veci od Przewoźnego. Ale nie mam pewności- zazdwoń sobie na ogólny kliniki i dopytaj.
Jak wygląda sprawa ze stajniami pensjonatowymi w okolicach Wągrowca?
Pytam czysto orientacyjnie. :kwiatek:
Teli Martyna Białek i tak w klinice doktora Przewoźnego też robią
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

26 lutego 2021 08:20
charlieeee, dzięki, już ogarnęłam temat.
Orientuje się ktoś czy Bartosz Antczak dojedzie do zrobienia zębów?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 marca 2021 06:42
Pewnie tak, ale najlepiej zadzwonić i zapytać  😉
Poszukuję końskiego dermatologa!? Ktoś zna lek. Wet. O tej specjalności z okolic Poznania??
Ktoś tu stoi w Luboniu? To prawda ze jest tam neurologiczny przypadek? 🤔
Może, żeby rozwiać wszystkich pytania to tak, mieliśmy w stajni przypadek neurologiczny. Koń przeszedł wirusa 1,5 miesiąca temu kiedy jeszcze o wirusie nie było tak głośno. Z relacji weterynarza prowadzącego tuż po zgłoszeniu dowiedzieliśmy się, że Herpes krąży po okolicznych stajniach od dawna. Jednego z naszych koni "trafiło" neurologicznie, ale po pobycie w klinice wyszedł z tego i aktualnie wraca do zdrowia.
Jeśli ktoś panikuje, że u nas jest pacjent 0 to już trochę po strachu, bo temat lekko przedawniony.
Gillian   four letter word
06 marca 2021 06:48
pepehorse, spoko, u nas zawsze panika z opóźnieniem. Ja mialam covida w listopadzie, koleżanka w lutym a w marcu wybuchła pandemia  😜
Czy ktoś stoi w stajni w Lizbonie koło Obrzycka, mam pytanko.
Hop hop, ktoś coś?

Ogłoszenie parafialne.
Bo nie wierzę, że wokół tak dużego miasta jak Poznań nie ma sensownych pensjonatów
Wrzucam tu, bo może coś powstało, albo o czymś nie słyszałam, więc liczę na Was.
Moje wymagania to:
- padok, minimum 5h, CODZIENNIE - warunek konieczny
- siano do woli dobrej jakości - warunek konieczny
- karmienie wg wskazań właściciela - warunek konieczny
- dobrze ścielone w boksie - warunek konieczny
- dostęp do siana na padoku. Nie musi być zaraz balot, ale przynajmniej wyprowadzanie z siatką siana
- odpowiedzialna obsługa - warunek konieczny
- mile widziana hala i jakaś trawa, ale jak będzie to co wyżej to może i bez tego damy radę
- rozważę każdy kierunek od Poznania, ale najmniej mnie urządza wylot na Oborniki i Mosinę (wąskie, zakorkowane wylotówki)
Hop hop, ktoś coś?
Ogłoszenie parafialne.
Bo nie wierzę, że wokół tak dużego miasta jak Poznań nie ma sensownych pensjonatów


Mówiąc sensowne, to znaczy?
MalinaZGryzina, sory, wywaliło mi polowe posta... już któryś raz jak pisze z telefonu
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 marca 2021 06:20
xxagaxx a stajnia z kopytem, albo stajnie Otuskie?
Pati2012, o Otuskich doszly mnie słuchy że konie wychodzą zima na max. 2-3h Bo tyle koni i mało padokow. A na łąki co 2 dzien. Wiem też ze stoją w weekend ale słyszałam że da się ogarnąć żeby ktoś puścił.

Z Kopytem bierzemy pod uwagę, tylko to akurat jest od tej "gorszej" strony.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

14 marca 2021 19:39
Ze strony wschodniej: zapytałabym w Atrium w Swarzędzu, albo w Łowęcinie.
Ja polecam Bogdanowo, ale to pod Obornikami 😀. Najlepsza stajnia w jakiej dotychczas stałam. Niestety po latach posiadania konia wiem ze powyżej 25 km od centrum pzn nie ma wartych uwagi stajni.. tzn jest kicinland ale nie wiem jak z pensjonatem tam.
[quote author=asiołka link=topic=208.msg2966385#msg2966385 date=1614935621]
Ktoś tu stoi w Luboniu? To prawda ze jest tam neurologiczny przypadek? 🤔
[/quote]

a w której to stajni? bo chyba w Luboniu jest kilka?
fender, Kilka postów wyżej pisała o tej sprawie pepehorse.
kotbury zachód Poznania to może Harmony Farm, fajna stajnia
Najlepszy koński pensjonat dla rekowalescenta to ... ?
Chodzi o miejsce w które nie będe musiała jakoś szalenie często przyjeżdzać, ktoś kopyta jednak wyczyści 😉
Raczej na noc do boksów. Najchętniej łąki, odpas 3 dziennie (karmiony paszą) ale dwa przeżyje jesli na łące.

Witam, powoli zaczynam się rozglądać za pensjonatem w okolicach Poznania.
Moje wymogi to:
Pastwiska/duże padoki z dostępem do siana kiedy nie ma trawy w zime i żeby konie wychodziły na ponad 8 h dziennie
Duże boksy z regularnym wybieraniem (żeby ogólnie było czysto)
Fajnie by było gdyby była myjka z ciepłą wodą
Jakiś plac zewnętrzny/hala/lonżownik
Dobra opieka
Poszukuję namiarów na kowala (który umówi się i dojedzie) który klei podkowy ortopedyczne dla źrebaków. Jestem z pod Gniezna. Jakby Ktoś miał jakiś namiar to będę wdzięczna.
Cześć.
Po dłuższej przerwie w jeździe szukam miejsca, gdzie ktoś przygotowałby mnie do SOJa. Nie interesują mnie szkółki, raczej trener udostępniający swoje konie do jazd.
Jestem mobilna, więc w grę wchodzą także okolice Poznania.
Może moglibyście kogoś polecić?
Post został usunięty przez autora
Hej,

Szukam stajni z dobrą opieką, halą i przede wszystkim bezpiecznie położoną - wyjazd w teren bez konieczności jechania asfaltem. Północny - wschód Poznania. Jakieś propozycje?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

30 czerwca 2021 08:15
Ranczo Kołata się swego czasu ogłaszało, że ma boksy, a oni w lesie są. Abakus Kaczyna może? Wierzyce?
Teli, w Kaczynie brak miejsc i kolejka, pozostałe dwa miejsca do przemyślenia. Dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się