Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Serena   .been there, done that, messed around.
25 sierpnia 2010 21:15
fzg jeździsz w Krajkowie w rekreacji czy masz konia w pensjonacie  tam ?
Współdzierżawię konika.
W Łopuchowie szykują pastwicho na następny rok. Posiali już jakieś mieszanki, przynajmniej tak mi się wydaje z tego co mi przemknęło opakowanie. Trawa mega wyrosła, ale w tym roku jeszcze nie wypuszczają koni, dopiero w następnym. Jak na moje oko duże jest. Narazie mamy trawiaste wybiegi, jest ich pare, konie wypuszczane są rotacyjnie więc trawa zawsze jest. No i dbają o wybiegi, sprzatają odchody, wykaszają chaszcze, sprawdzają ogrodzenia. Chyba dlatego ruch się zaczął, teraz przyjechałam po wakacjach i znowu 2 nowe konie. Ponoć miały zostać tylko chwilowo, ale zostają na stałe bo się spodobało 🙂
Galantova, a ja tak z ciekawości - Twój Galant stoi w Podkowie? Wczoraj do niego zajrzałam i mi się skojarzyło z Twoim nickiem 😀
tak 🙂 to właśnie jest mój Galant, a właściwie Herr-Galli, jak głosi paszport. W naszej rodzinie jest już siedem lat. Od kwietnia 2005 jesteśmy w Podkowie, co chyba jest dobrą reklamą dla stajni 😉
Witam. Czy ktoś jeździ w stajni w Marzeninie .? Jeśli tak to czy stoi tam kary wałaszek o imieniu Dryl .?
galantova W Kicinie jest KJ Dominanta na Łanowej, potem jest taka mała stajnia ulicę dalej, kilka osób ma  konie przy domu i jedna prywatna stajnia. 🙂
myśleliście kiedyś aby re-voltowicze z Pń i okolic spotkali sie na piffku??
trochę nas jest wszak
myśleliście kiedyś aby re-voltowicze z Pń i okolic spotkali sie na piffku??
trochę nas jest wszak

skoro o poznaniu i piwie mowa to miałam okazję ostatnio zwiedzić z lekka to miasto i właśnie w piwie się zakochałam 😜
w Brovarii na rynku jest pyszne miodowe i pszeniczne, od tamtej pory mam problem bo żadne inne mi nie smakuję...

ot taka mała dygresja 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 sierpnia 2010 19:56
myśleliście kiedyś aby re-voltowicze z Pń i okolic spotkali sie na piffku??
trochę nas jest wszak


si si si ! ja jestem wolna jak dziki osiol, ustalic date i juz 😉
ita, nie drażnij ludzi kiedy pić nie mogą 😉 A z piw poszukaj Ciechana, nie pasteryzowany, do dostania w sklepach z eko żywnością.

Dodofon, jeśli ustalicie termin na jakiś miesiąc do przodu to może i ja się dotelępię z Wawy.
Monny   bez odbioru .
31 sierpnia 2010 20:31
W Brovari piłam ostatnio jakieś piwo z sokiem bananowym ... pychaaaaaa
Taki OT 😀
ita, nie drażnij ludzi kiedy pić nie mogą 😉 A z piw poszukaj Ciechana, nie pasteryzowany, do dostania w sklepach z eko żywnością.
.

abre
Słyszałam, że ciechana można kupić w "PIWOMANIA"
      UL. SOKOŁA 7
      60-644 POZNAŃ
niestety nie zdążyłam spróbować

a widziałam piwo z sokiem bananowym też nie starczyło czasy na spróbowanie🙂

Myślę, że dalsze okolice Poznania też by się przyłączyły - mam tu na myśli Zastodolny Klub Jeździecki & luzak  😁 🏇
Ja podobnie jak abre, pisze sie  ile bede wiedziała wczesniej aby przybyc nach Posen 😉
Wygląda na to, że pół "Poznania" już w rozjazdach 🙂
tak jak pisze Kopyciak - ZKJ chętnie się przyłączy i wypije z poznańskimi voltopirami piwko  😎

Konie są pod stałą opieką obsługi stajni


A to dobry żart!!! 😁

bez urazy, ale znam to miejsce i z całego serca nie polecam!
OT, ale dotyczy okolic Poznania
W okolicach Pobiedzisk stoi dom przerobiony ze stodoły, opis był kiedys w jakiejś gazecie, chyba Muratorze. Właściciele hodowali konie? Ktoś może kojarzy?
Mieszkam w "okolicy Pobiedzisk", ale domów w których właściciel trzymał konie to tu może być ze sto 😉 W naszej wiosce na 7 domów 3 mają konie, i tak jest w większości. Jakaś podpowiedź, z której strony Pobiedzisk?
Chodzi o bardzo nowoczesną wariację na temat stodoły, środkowa część przeszklona. Opis projektu był jakieś 7-10lat temu w gazecie budowlanej. Gdzie to dokładnie było nie mam pojęcia.
Ogurek może o Zbierkowo Ci chodzi? Dom właścicieli jest przerobiony ale nie jestem pewna czy ze stodoły czy starego domu, taki mocno przeszklony, salon -kuchnia o ile dobrze pamiętam na dwóch poziomach. Coś pięknego  😍
Czy są jakieś zmiany w związku z poniższym spisem stajni?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,208.msg127627.html#msg127627

u nas też jest pensjonat 🙂
Gospodarstwo Agroturystyczne 'Bajka' Ludwinowo 😉
To może napisz coś więcej, info umieszczę w podlinkowanym poście.
Jasne 🙂
ogólnie to cisza i spokój, bo po drugiej stronie ulicy lasy ze szlakami konnymi i dużo pól 🙂
2 pastwiska, piaszczysty plac, hala, instruktor
obecnie na hotelu 5 koni a 6 do rekreacji; cena za hotel 350 - 400 za miesiąc - zależy od cen owsa
odpas 2x dziennie, boksy czyszczone 2 x na tydzień

strona http://agroturystyka-ludwinowo.pl

🙂
Ogurek- Kopyciak ma rację. Tyle, że ja zawsze myślałam, że to od podstaw nowy budynek jest 🤔 Bo nie ma śladów starej cegły. ZA to stary jest budynek zaraz obok domu, w którym jest stajnia a na piętrze mieszkanie.
Właściciele nadal mają mini hodowlę (chyba jakieś 2-3 klacze), ale w zasadzie to po drugiej stronie drogi zbudowali duży ośrodek o którym się juz w tym wątku nie raz rozpisywałam i w którym pracowałam 😉
Wielkie dzięki. Byłem tam dawno temu służbowo, ale nie pamiętałem gdzie dokładnie to było. Od wczoraj próbuję wyguglać jakieś fotki i nic mi nie wychodzi, artykuł o tym był dawno temu.
Czy są jakieś zmiany w związku z poniższym spisem stajni?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,208.msg127627.html#msg127627




Obecnie oficjalna strona Szkółki Jeździeckiej w Kociałkowej Górce to www.koniki.org Podana w spisie strona jest stara i już nie działa 😉

Jeśli chodzi o pytanie ogurka, to zasięgnęłam języka i faktycznie to na 100% Zbierkowo. Dom właścicieli stajni stawiany był na wzór pierwotnej stodoły, która tam stała, został jednak w 100% zbudowany na nowo. W środkowej jego części są olbrzymie okna o kształcie, jaki miały wrota stodoły. Właściciele prowadzą nadal stajnię Connemara, a projekt domu faktycznie opisywany był w Muratorze. [Correct me if I`m wrong 😉] Niestety ja też nie mogę wygooglać żadnych fotek ani strony stajni  🤔
Abre zmiany nr tel do Żydowa 693286371 i do szkółki w Marzeninie 604246766
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się