Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
26 lutego 2012 19:38
agata*, nie wiem czy istnieje, ale z nimi zawsze byl duuuzy problem z kontaktem :/. Moze zadzwonic?
BASZNIA dziękuję, już wszystko wiem 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 lutego 2012 19:43
To gadaj 🙂 Samam ciekawa 🙂.
[quote author=Demonowa link=topic=208.msg1299303#msg1299303 date=1328983045]
Ostatnio kilka osób pytało mnie na pw jak KJ Hubertus Lusowo stoi z ceną, więc żeby nie było więcej pytań odpowiem tu 🙂
drewniana stajnia - 750zł
murowana - 1000zł

Swoją drogą przegięcie.


nadal nie wypuszczają koni?
[/quote]

Dodofon nadal. Bite 24h na dobe w boksie, między innymi dlatego wkrótce się wynoszę. Zresztą to co się tam teraz dzieje to już istnie przekracza wszelkie granice choćby minimalnych wymagań pensjonariusza. Tragedia,tragedia i jeszcze raz tragedia.

edit; w sobotę przeprowadzamy się do Marianowa, więc postaram się o fotorelacje 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 marca 2012 20:28
Muszę się w końcu wybrać, toż prawie sąsiedzi 🙂. Czy stronę jakąś mają, bo dotychczas nie widziałam?
Lov   all my life is changin' every day.
08 marca 2012 20:38
Demonowa, a przepraszam, za co Lusowo sobie tyle kosztów nalicza? Za 1000, to ja już bym wolała konia na Woli postawić, niż w Lusowie.
Szukam namiaru na pensjonat dla koni ten na Biksupinskiej obok Pony. to będzie nr koło 8-12?

Bardzo pilne.
[quote author=Dodofon link=topic=208.msg1302705#msg1302705 date=1329218121]
[quote author=Demonowa link=topic=208.msg1299303#msg1299303 date=1328983045]
Ostatnio kilka osób pytało mnie na pw jak KJ Hubertus Lusowo stoi z ceną, więc żeby nie było więcej pytań odpowiem tu 🙂
drewniana stajnia - 750zł
murowana - 1000zł

Swoją drogą przegięcie.


nadal nie wypuszczają koni?
[/quote]

Dodofon nadal. Bite 24h na dobe w boksie, między innymi dlatego wkrótce się wynoszę. Zresztą to co się tam teraz dzieje to już istnie przekracza wszelkie granice choćby minimalnych wymagań pensjonariusza. Tragedia,tragedia i jeszcze raz tragedia.

edit; w sobotę przeprowadzamy się do Marianowa, więc postaram się o fotorelacje 🙂
[/quote]

w Marianowie hala już stoi?
jak tam obecnie wyglada? byłam jesienią i wyglądało bardzo obiecująco :-)
tak, w Marianowie jest już hala 🙂
W Marianowie hala już stoi, światło ma być zrobione w przyszłym tygodniu, a podłoże jest w trakcie testów i poprawek.
Paskudniaki okołopoznańskie!
Wysłałam paru osobom pw, ale mi nikt nie odpowiedział  😕

Otóż  Mia i ja mamy parcie na focenie w zamian za możliwość pomiziania konia  😁
ktoś się pisze?
W grę wchodzi przyszły weekend.
Prooosim, niechaj ktoś nas przygarnie   🙇
ja w godzinach 11-13 ;-) sobota lub niedziela
jadę do konia - mogę Was skąś pobrać
foty na padoku, placu, w terenie
mogę być pozowane ze strojami różnymi :-)

koń w Biedrusku stoi
mogę Was skądś pobrać autem :-)
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

09 marca 2012 13:43
buyaka, chętnie, chcętnie przygarniemy. U nas tak słabo ze zdjęciami, że szkoda gadać. Dam nawet w zamian tyłek w siodło usadowić hihi
Buyaka 30 km to też okołopoznańskie paskudniaki?  😁 jakby Dodo i Teli jednak nie mogły to zapraszam do nas  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2012 14:03
karta, maja strone w necie?
Basznia strony niestety nie ma i pewnie nie prędko bedzie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2012 15:33
karta, dzieki za info, wlasnie szukalam i nie znalazlam, myslalam, ze moze cos mieszam.
Basznia to w takim razie dobry powód żeby nas odwiedzić osobiście  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2012 20:50
Fakt 🙂 Wybieram sie juz dlugo, mam nawet nr telefonu na kartce na biurku, ale jakos wybrac nie moge 🙂 Mozna wiedziec czy jestes w Marianowie klientem czy wladza 😉?
klient  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 marca 2012 21:07
Nie omieszkam sie odezwac, jakbym sie wreszcie wybrala 🙂.
W Marianowe hala stoi i jest IMO bardzo fajna. Rozmiarowo okej,podłoże nie jakiś cud miód ale trzyma poziom.
Stajnie to jest chyba główny atut. Boksy są duże i czysto. Tylko sufit jest trochę przerażająco nisko.
Konie wychodzą codziennie. Stoją na trzech padokach od rana aż do obiadu.
Na kwiecień/maj jest przewidziana budowa karuzeli i solarium.
Myślę, że jedynym minusem jest w tej chwili plac zewnętrzny, który jest mały - 20x60, ale przyjemnie się na nim jeździ.
Do zabawy ujeżdżeniowej jak znalazł, ale poskakać może być już ciężko niestety.
W każdym bądź razie widać że wszystko się dopiero buduje. W
Cenowo w tej chwili 550zł, jak już wszystko będzie zrobione ma stanąć na ok.650/700zł co dla mnie jest jak najbardziej miłą ceną przy takich warunkach.
Demonowa plac zewnętrzny nie ma kwarcu, to tylko piasek ale fakt nie jest zły przy dobrym ubiciu. Mi najbardziej brakuje terenu bo dookoła same pola. A w stajni angielskiej jest całkiem przyjemnie tylko nisko.
Karta co terenów to racja 🙄 Nawet na stępa nie bardzo jest gdzie pojechać niestety.
Byłam w Marianowie w weekend obejrzeć sobie ten przybytek.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Konie w większości na dworze, w boksach czysto, sporo miejsca. Zaplecze socjalne całkiem przyzwoite. Największy atut jak dla mnie to hala, jasna, przyzwoitych rozmiarów bo 20 x 50 z małym haczykiem, podłoże wymaga małego dopracowania, ale jak na początkującą stajnię to jest naprawdę niezłe. Plac zewnętrzny może i faktycznie mógłby być większy, ale przynajmniej jest oświetlony. No i przy pogodzie jaką mamy nie było tragedii z błotem. Tzn oczywiście było, ale spokojnie można było przejść nie gimnastykując się nadmiernie.
Czego bym się czepiała? Braku siana na wybiegach.
A tereny, hmmm dla mnie nie są konieczne jednak miło jak są.

Z Marianowa pojechałam do Zamysłowa.
Tu też wrażenia całkiem pozytywne. Stajnia mogłaby być jaśniejsza, jednak w boksach czysto, pachnące siano. Konie też w większości na wybiegach, na których jednak jest teraz spore bagno no i też brak siana. Hala przyzwoita jednakowoż dla mnie minusem jest tu przepędzanie koni przez ową halę kiedy idą na wybiegi i z wybiegów do stajni. Pewnie można się do tego przyzwyczaić lub dostosować do godzin kiedy są tamtędy przepędzane, ale jednak fakt pozostaje faktem. Duży plus za siodlarnię z zamykanymi całkiem sporymi szafami dla każdego mieszczącymi po 2 siodła. Zaplecze socjalne też na poziomie, cieplutko, przestronnie i wygodnie. Obsługa stajni sprawia wrażenie kompetentnej. No i tu dla miłośników terenów jest trochę lasku po którym da się pojeździć.

Dojazd do obu tych stajni porównywalny przynajmniej z mojego domu.
Czy ma ktoś jeszcze opinie na temat tych dwóch stajni- Marianowa i Zamysłowa? Czekam na szczere wypowiedzi 😀 😉
Jaka jest odległosc z grunwaldu do obu stajni (okolice ulicy Bułgarskiej, stadionu)?
Jeszcze jedno pytanko ktoś stacjonuje w Trzebawiu lub stajni Delicjusz(Rosnówko?) jakieś strony w internecie są?warunki?
dzięki z góry 😀 😀 😀
pozdrawiam Ada
Jeżeli chodzi o Marianowo to nowa i bardzo fajna stajnia. Właściciel ma jeszcze sporo pracy przed sobą ale staje na wysokości zadania.Hala naprawdę spora w porównaniu do innych stajni, podłoże w trakcie( jeszcze będzie flizelina dosypywana) , póki co da się spokojnie jeździć 😉 Światło w tym tygodniu zakładane. w planach jest karuzela , większe padoki .W trakcie budowy jest nowa stajnia , ale tylko 6 boksów a z tego co wiem a sporo chętnych;-))Aktualnie zero miejsc. Atmosfera naprawdę fajna. Sporo miejsca do robienia imprez stajennych 😉
O zamysłowie niestety nie moge sie wypowiedzieć gdyż nie byłam tam osobiście , ale słyszałam dużo pozytywnych opini. Trzebaw z tego co wiem mieli likwidować....
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 marca 2012 18:56
O Trzebawiu chyba ktos pisal troche stron temu.
watek poszukiwany-poszukiwana.
Adek ja trzymam konia w Marianowie. Poszło pw 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się