Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Gdzie w Poznaniu są małe kucyki?  🏇
Rozglądam się za stajnią, która jest nastawiona na naukę jazdy konnej dzieci. Bez siodeł westernowych 😎
Czy ktoś z was jeździ/jeźdźił do Kociałkowej Górki, Podkowy Gruszczyn? Co polecicie, jakie wrażenia, opinie?


W Kicinie jest nowo otwarta szkółka, może tam spróbujesz? 🙂 Kucyków jest sporo
W Kicinie byłyśmy własnie wczoraj. Tam można pojeździć, ale na zasadzie dostajesz kucyka do lasu na spacer.
Ja jednak oczekiwałabym nauki. Na kucyku z prawidłowo dopasowanym sprzętem, bez wędzidła latającego po zębach. Jak się potem można dziwić, że kucyki to mendy...  😎
dairoxroxi - Dominantę Kicin masz na uwadze jak sądzę?
Thymos w Podkowie jeździłam jakies dwa miesiące i nie byłam zadowolona. Uczą na zasadzie że jeździec siedzi koń rbi swoje a ty tam na  górze po prostu nie spadnij. Mam koleżanke która zaczęła tam lonże była tam na dwóch lonżach potem pojechała ze mna na obóz gdzie prawie zeszła z lonży wróciła do poznania miała jedna lonże  (na której od razu została puszczona sama, choć wyrażnie mowila ze chce lonże) i usłyszała no to właściwie możemy zaczynać galop.  😵 Ja tak samo miałam ze skokami nie byłam gotowa a oni kazali mi skakać.
A jeśli chodzi o sprzet to nie wiem jakim cudem każdy koń i kucyk ma nachrapnik kombinowany i wytok. Może na zasadzie ładnie wyglądają ze skośnikiem i wytokiem? Raz tylko spotkałam się z koniem który miał inny sprzęt to znaczy: nachrapnik hanowerski, wytok i gumy. No i każdy kon na jakim jeździłam miał wędzidło podwójnie łamane.
Tak chodzi mi o Dominante, nie mówię oczywiście o tej "stajence" na ulicy Rolnej... bo tam raczej nie polecam 😉 Jest jeszcze stajnia w Czerwonaku -Mustang.
margaritka, a kiedy do Poznania śmigasz?
OGLOSZENIE
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] NAGMINNE REKLAMOWANIE SWOJEJ STAJNI.
A ja zapraszam do kursu polskiego on-line!  😅
Podrzucę jeden, na zachętę: http://www.kurspolskiego.pl
Thymos, a zobacz może w Pony, z tego co wiem, to mają jakąś jedną sensowną instruktorkę od niedawna i  ma ambicje, żeby uczyć 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
07 września 2013 19:53
Thymos, na Woli szkółka Bartka Humpicha ma dużo kucyków, i całkiem fajnie prowadzone są jazdy 😉
Thymos, na Woli szkółka Bartka Humpicha ma dużo kucyków, i całkiem fajnie prowadzone są jazdy 😉


To brzmi profesjonalnie. Muszę sprawdzić 😉
Ja jestem z Kocialkowej Gorki, mnostwo kucykow, rowniez duze konie, jesli cos konkretnie Cie interesuje, pytaj 🙂
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi coś więcej na temat tej stajni: http://fino-poznan.pl/hotel.html ? Ile mniej więcej kosztuje pensjonat (chcę wiedzieć tylko orientacyjnie czy jest sens jechać oglądać)?

I pytanie odnośnie Białego Jednorożca, z tego co już tu w wątku przeczytałam to Biały Jednorożec to szkółka która dzierżawi stajnie. Czyli nie ma u nich w ogóle pensjonatu?

Czy jest jeszcze oprócz Woli i  stajni p. Suszka jakaś stajnia z halą gdzie można dojechać komunikacją miejską? 
Stajnie Łopuchowskie www.lopuchowo.pl
Qaida W Kicinie Dominanta dojazd ze śródki praktycznie pod samą stajnię 😉 hala jest.
Qaida, tylko mała różnica cenowa, Łopuchowo 630, Kicin 900.
Dominanta +
Blisko, super tereny zaraz obok stajni (Puszcza Zielonka)
Łopuchowo jest na pewno przyjemniejsze pod względem socjalu i ogólnego wyglądu stajni. Podobno się obsługa poprawiała...
Zależy co jest dla ciebie ważniejsze 😉
Thymos - jeśli ja miała bym wybierać pomiędzy Podkową a Kociałkową wybrała bym Podkowę. W kociałkowej jest straszny bałagan na jazdach.
Jeśli dysponujesz samochodem to polecam Quatro mają parę kucyków w różnej wielkości.
Do Łopuchowa chyba może mnie trochę pokonać czas dojazdu. Dobrze kojarzę, że w Łopuchowie wszystkie dodatkowe usługi są osobno doliczane?
Najchętniej znowu wstawiłabym konia do p. Suszka, ale na dzień dzisiejszy nie ma tam wolnych boksów  🙁

Na temat tej stajni Fino nikt nie jest w stanie nic powiedzieć?

dairoxroxi, Thymos, otimo,  Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi :kwiatek:
Do Łopuchowa dojeżdża autobus szynowy w 35min, jeździ punktualnie, przystanek jest bardzo blisko stajni. Dojazd jest wygodny można jechać z Dworca Głownego, Garbar. 
Puszcza Zielonka jest 10 min stępa od stajni, są bardzo fajne drogi na galopy kondycyjne, urokliwe miejsca. Jadąc w drugą stronę lasem jest jezioro, w którym pławimy konie.
Jest hala, karuzela, czworobok, teraz 3 place do jazdy w tym jeden duży, na którym był ustawiony parkur na zawody. Ma bardzo dobre podłoże i oświetlenie.
Jest to też jedna z niewielu stajni, w której mój koń wychodzi na porządne trawiaste pastwisko z wysokim ogrodzeniem.
A atmosfera i obsługa na duży +.
mimbla, to nie wychodzą tylko na te padoki pomiędzy droga a stajnią?
Wypuszczają je cały rok na padoki za drogą?
Latem wychodzą na trawę, zimą na padoki. Wypuszczane są codziennie.
Martyna, co rozumiesz przez balagan na jazdach w Kocialkowej? Pytam z ciekawosci, bez podtekstow😉
Lov   all my life is changin' every day.
13 września 2013 21:55
Qaida, z komunikacją miejską jest jeszcze Swadzim, ale szczerze, nie polecam... 😉
Przez bałagan na jeździe rozumiem 2 zastępy jednym nadzorowała jakaś kobieta a drugim jeżdżąc jakaś dziewczyna mając za sobą 3-4 małych dzieciaczków na kucykach. O ile ten drugi zastęp jakimś cudem się 'trzymał" 👍 to w pierwszym był totalny bajzel tzn. konie chodzące wszędzie tam gdzie nie miały żadnego pojęcia o prowadzeniu konia, ale tragedia zaczęła się, kiedy Ci biedni ludzie na tych koniach zaczęli galopować a później skakać (ledwo trzymając się w siodle i dygotajac na boki). Wyglądało to przezabawnie, ale żal mi koni...
Jedyną zaletą tej stajni jest to, że macie padoki (jeśli konie rekreacyjne wychodzą)
Wiem nie ma stajni idealnych, ale ta to jak dla mnie tragedia

Moja opinia można się z nią zgodzić lub nie  😀iabeł:
Dzieki za opis, ja w szkolce nie jezdze, tak tylko z ciekawosci zapytalam 🙂
Odnosze podobne wrażenie co do kociałkowej. Kucyki powypinane skacza przez przeeszkody z jeźdzcami, którzy powinni uczyć się kłusować.
Bez przesady... Mialam nie zabierac stanowiska w tej dyskusji, ale jednak zabiore. Uwazam, ze przesadzacie. Mam w Kocialkowej konia od wielu lat i jestem w stajni codziennie. Owszem, takie jazdy, jak opisala Martyna, zdarzaja sie, jesli jest bardzo duzo zapisanych osob lub podczas obozow na przyklad (chociaz chyba nie w tym roku, bo w tym bylo juz dwoje instruktorow na kazdej jezdzie i zastep dzielono na dwa maneze). Zdarza sie tez, ze uczacy sie skakac telepia sie podczas skoku w siodle, jak to w szkolce, ale niech rzuci kamieniem ten, kto sie nie telepal podczas pierwszych susow hehe. Wypinacze sa na pewno odpinane na skoki obecnie, byc moze kiedys tak nie bylo, reki sobie nie dam uciac. W tej chwili instruktorow jest troje, wlacznie z instr. sportu, do wyboru w rozne dni, wiec na pewno poziom tak uczacych sie, jak i nauczycieli, jest rozny, nie mozna wrzucac wszystkich do jednego wora.
A tak z ciekawosci, whisperer i Martyna, kiedy mialyscie okazje ostatnio obserwowac prowadzenie jazdy w Kociej?
Ja widziałam opisaną jazdę jakiś rok temu. I też były skoki na wypinaczach. Widziałam wiele szkółek, ale ta ma dla mnie najniższy poziom, jeśli chodzi o tą stronę poznania. Serio w wymienionej wyżej Podkowie można się więcej nauczyć niż tam, chociaż też można im wiele zarzucić.

I żeby nie było w żadnej z tych stajni nie jeździła i nie jestem z nimi w żaden sposób związana. Co by nie zarzucać mi nieuczciwej reklamy kosztem innej stajni. 


A i rozumie to, że ktoś telepie się podczas pierwszych skoków ba mogę zrozumieć to, że szarpnie konia, ale nie rozumiem tego, że osoby, które nie mają równowagi w galopie skaczą.

Jak dla mnie z tą stajnią jest coś nie tak a takie zmasowane jazdy przekładają się tylko wyłącznie na zysk a Ci biedni ludzie płaca i myślą, że robią postępy. Smutne




Do modów nie dało się edytować
W sieci niezwykle łatwo ferować wyroki, niestety osobom, których to dotyczy pozostaje często próba udowodnienia, że nie jest się wielbłądem  😉
Nie skaczemy na wypinaczach  🏇
Każdy ma prawo do własnej opinii, ale jako instruktor mam prawo do obrony. Ponieważ nasza strona zmienia serwer i jest niedostępna, polecam nasz profil na fb, gdzie są dostępne zdjęcia z ostatnich paru lat. Nie twierdzę, że nie będzie tam żadnego kwiatka  💃, ale każdy może zobaczyć, na tyle na ile można na podstawie zdjęć wyrobić sobie zdanie, jak wyglądają nasze jazdy  🙂 --> https://www.facebook.com/kocialkowa/photos_albums
Zapraszam również oczywiście do osobistych odwiedzin, nie mamy niczego do ukrycia  😉
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Modzelewska, instruktor z Kociałkowej Górki  🤬  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 września 2013 19:07
ewik, nie znam sytuacji, ale brawa za formę riposty 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się