Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Cała oferta Łopuchowa dla zainteresowanych 🙂
W ZAŁĄCZNIKU
fajnie to zorganizowali, oby więcej takich mądrych rozwiązań!
Oferta ciekawa, zastanawia mnie tylko ten limitowany dostęp do karuzeli. Jak to dokładnie wygląda? Opisane warianty (2 lub 4 razy w tygodniu) dotyczą sytuacji, kiedy obsługa stajni umieszcza konia w karuzeli? A czy pensjonariusz może dodatkowo sam go tam zaprowadzić w razie potrzeby (np. zalecenie codziennego kontrolowanego ruchu podczas leczenia kontuzji)? Czy w każdym takim przypadku naliczana jest dodatkowa opłata i ile ona wynosi?
W stajni, w której jest teraz mój koń, korzystam też z karuzeli przed każdym wypuszczeniem konia na padok. Ze względu na stawy (23-latek) koń stępuje najpierw ok. 20-30 minut, żeby się rozruszać i nasmarować stawy. Dzięki temu kiedy później brykając wbiega na padok, stawy są mniej narażone na uraz, niż gdybym wypuściła go prosto z boksu, po kilkunastu godzinach stania. Czy w ofercie Łopuchowa mieści się taka opcja?
Oferta ciekawa, zastanawia mnie tylko ten limitowany dostęp do karuzeli. Jak to dokładnie wygląda? Opisane warianty (2 lub 4 razy w tygodniu) dotyczą sytuacji, kiedy obsługa stajni umieszcza konia w karuzeli? A czy pensjonariusz może dodatkowo sam go tam zaprowadzić w razie potrzeby (np. zalecenie codziennego kontrolowanego ruchu podczas leczenia kontuzji)? Czy w każdym takim przypadku naliczana jest dodatkowa opłata i ile ona wynosi?
W stajni, w której jest teraz mój koń, korzystam też z karuzeli przed każdym wypuszczeniem konia na padok. Ze względu na stawy (23-latek) koń stępuje najpierw ok. 20-30 minut, żeby się rozruszać i nasmarować stawy. Dzięki temu kiedy później brykając wbiega na padok, stawy są mniej narażone na uraz, niż gdybym wypuściła go prosto z boksu, po kilkunastu godzinach stania. Czy w ofercie Łopuchowa mieści się taka opcja?



W każdym wariancie obsługa wstawia konia do karuzeli. Ja mam pakiet za 700zł - mam ustalone dni karuzelowania. Dla mnie jest to idealne rozwiązanie bo jak nie ma mnie w stajni np dzień przed treningiem to kobyłka ma zapewniony ruch. Super jest też to, że w trakcie kiedy konie chodzą w karuzeli cały czas przy karuzeli jest pracownik, który ich pilnuje. Można sobie dokupić dodatkowe dni karuzeli. Nie robiłam tego więc nie wiem jak to cenowo wychodzi. Sprawdzę i dam znać 🙂
Musiałabyś zadzwonić i się podpytać o karuzele przed padokiem. Ale patrząc na to, co obsługa musi robić z niektórymi końmi (wcierki, leki, dieta, inhalacje) to nie wydaje mi się, że Twoja karuzela będzie czymś wyjątkowym  🤣

Cena w kicinie dominata jest 850. Będzie też karusela i dwie Hale( murowana i namitowa) 😅
Jak na warunki w kicinie, zero dużych padoków to i tak dużooo
W Łopuchowie karuzela jest i śmiga. A cena znacznie niższa i dojazd czasowo taki sam, nawet zabiera mniej czasu bo nie trzeba przebijać się przez zakorkowaną Śródkę.  Także dla mnie bez porównania.
Ja się dziś wprowadzam, właśnie do Łopuchowa.
Kto jak kto, ale ja zrobiłam prześwietlenie wszystkich opcji i ta jest idealna.
W sumie, to już się doczekać nie mogę 😅
Ja się dziś wprowadzam, właśnie do Łopuchowa.
Kto jak kto, ale ja zrobiłam prześwietlenie wszystkich opcji i ta jest idealna.
W sumie, to już się doczekać nie mogę 😅


Wszędzie dobrze, ale w Łopuchowie najlepiej  😀
Jak na warunki w kicinie, zero dużych padoków to i tak dużooo

Dlaczego ,są dwa duże pastwiska i będzie 3 . zobacz sobie www. dominanta-kicin.pl albo pojedz przedtem jak piszesz
Ja się dziś wprowadzam, właśnie do Łopuchowa.
Kto jak kto, ale ja zrobiłam prześwietlenie wszystkich opcji i ta jest idealna.
W sumie, to już się doczekać nie mogę 😅


Czyżbyś zmieniła opinię o Łp? xD
[quote author=Thymos link=topic=208.msg1889229#msg1889229 date=1380623142]
Ja się dziś wprowadzam, właśnie do Łopuchowa.
Kto jak kto, ale ja zrobiłam prześwietlenie wszystkich opcji i ta jest idealna.
W sumie, to już się doczekać nie mogę 😅


Czyżbyś zmieniła opinię o Łp? xD
[/quote]

Jak widać dosyć mocno 😉 i nie trwało to z dnia na dzień.
Dla mnie Łopuchowo to stajnia idealna ale niestety za daleko  😕 i dojazd ze Swaja kiepski.
Sory, że mam takie porównanie, ale "przyszła koza do woza" xD
Łopuchowo od zawsze było najlepsze 🙂
Sory, że mam takie porównanie, ale "przyszła koza do woza" xD
Łopuchowo od zawsze było najlepsze 🙂


Tu bym się kłóciła, nie wyprowadziłam się bo kolor ścian w kuchni mi nie odpowiadał😉
no ale wiadomo, jednemu coś będzie przeszkadzać, a drugiemu nie.

Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o miejsce zamieszkania mojego kopytnego, a to, że stoję teraz w Łopuchowie chyba najlepiej świadczy o tym, że stajnia przeszła kapitalną metamorfozę (przynajmniej w moim odczuciu), bo czytając moje posty sprzed 1,5 roku i słysząc że teraz tam wracam każdy bystry by się w czółko puknął.
Teraz zależy mi w równej mierze na koniu i na częstych jazdach, to w sumie chyba główne powody, dla których odpuszczę dojazdy do RR Ranch (nr 1 w moim rankingu).
Łopuchowo jest bliżej, taniej, a z podpoznańskich stajni chyba jako jedyne ma tak czyste boksy. No i ogrzewaną łazienkę 😎
Także dziś oblewamy, zapraszam na winko 😅

(...) a z podpoznańskich stajni chyba jako jedyne ma tak czyste boksy (...)


bez przesady, jest wiele stajni w Poznaniu i okolicach, które mają czyste boxy
Witam, czy ktoś zna jakieś fajne pensjonaty dla koni w okolicach Wągrowca?
Witam, czy ktoś zna jakieś fajne pensjonaty dla koni w okolicach Wągrowca?


pw poszło 😉
[quote author=Thymos link=topic=208.msg1889809#msg1889809 date=1380697228]

(...) a z podpoznańskich stajni chyba jako jedyne ma tak czyste boksy (...)


bez przesady, jest wiele stajni w Poznaniu i okolicach, które mają czyste boxy
[/quote]

Nie znam drugiej stajni, w której boksy czyszczone są dwa razy na dzień. Wszędzie indziej jest dościelane codziennie, ale pod spodem jest niestety brudno.. Nawet jeśli koń kładzie się w taki dościelony boks to pod wpływem jego ciężaru słoma namaka od spodu i koniec końców leży we własnym oborniku.. Jak dla mnie nie są to czyste boksy.
a jeszcze odnośnie Stajni Łopuchowskich to 12.10 w stajni odbędzie się Hubertus, będą różne atrakcje, mozna przyjechać jesli się nie jest pensjonariuszem również 🏇
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Stajnie-%C5%81opuchowskie/143470052348739[[a]]
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 października 2013 13:59
mimbla, bardzo przepraszam, ale nie wszedzie jest tylko doscielane. Uzupelnij moze swoja wypowiedz "we wszystkich stajniach ktore znam " :-) .

Nie znam drugiej stajni, w której boksy czyszczone są dwa razy na dzień.


jak czyszczone? do podłogi? 2x dziennie wszystko wywalane?? cała słoma?
dokładnie tak jak napisała Basznia - te stajnie jakie znasz.... a nie "wszystkie koło Poznania"
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 października 2013 15:06
z podpoznańskich stajni chyba jako jedyne ma tak czyste boksy. No i ogrzewaną łazienkę 😎

Hihihi, z ta lazienka tez nie jedyne 🙂.
Co nie zmienia faktu, ze stajnia bardzo ! fajna 🙂, tylko powsciagnijcie moze troche te wyroki 😉.
Wiesz, "stoję" w Łopuchowie już 3 rok i nie twierdze, że przed ostatni rok zmieniło się coś więcej, niż karuzela nowa.
Dużo osób, które robiło zamęt w stajni odeszło, dlatego atmosfera się polepszyła 🙂
mimbla, bardzo przepraszam, ale nie wszedzie jest tylko doscielane. Uzupelnij moze swoja wypowiedz "we wszystkich stajniach ktore znam " :-) .


Basznio, napisałam że nie znam drugiej stajni o tak czystych boksach. Rano wyjmowane jest wszystko do betonu, wieczorem bobki.
[quote author=Thymos link=topic=208.msg1867612#msg1867612 date=1378373984]
Gdzie w Poznaniu są małe kucyki?  🏇
Rozglądam się za stajnią, która jest nastawiona na naukę jazdy konnej dzieci. Bez siodeł westernowych 😎
Czy ktoś z was jeździ/jeźdźił do Kociałkowej Górki, Podkowy Gruszczyn? Co polecicie, jakie wrażenia, opinie?


W Kicinie jest nowo otwarta szkółka, może tam spróbujesz? 🙂 Kucyków jest sporo
[/quote]

W Puszczykowie k/Poznania jest szkółka dla dzieci na kucykach. Profesjonalny trening, podopieczni wygrywają konkursy skokowe.
Wie ktoś może, czy w Majątku Rogalin przyjmują konie w pensjonat ? 😉
ja bym z chęcią wróciła do starego,dobrego Kicina,ale niestety nie za te pieniądze,przynajmniej na razie... 🙁( a co wchodzi w cene pensjonatu w Kicinie? Jak tam wygląda z końmi "indywidualistami",które muszą wychodzić osobno? Pastwisko będzie/jest?
Ma ktoś jakieś namiary na kogoś kto goli konie w Poznaniu? Potrzebuje dosyć pilnie ogolić jednego konia.
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 października 2013 21:05
Zdaje sie, ze forumowa Lov goli 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się