Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Pursat   Абсолют чистой крови
27 czerwca 2009 18:02
Wesoły i to bardzo. Zachowuje się jak rozbrykany trzylatek. 🙂

Ogier kryjący. 😀
Nasz stajenny 18-latek: Lombard II. Jako źrebak został przeznaczony na rzeź, ze względu na silny przykurcz ściągien na przednich nogach.Obie tylne nogi strasznie krzywe, macha nimi w każdą strone.  Na szczęscie został uratowany, w zasadzie mój wujek dostał go za darmo. Udało się go w miarę możliwości wyprostować. I zaczął  chodzić troszkę w sporcie, na początku WKKW a potem  skoki, aż do ogólnopolskich. Później pod juniorką startował, jeszcze 4 lata temu stratowałam na nim. Teraz chodzi sobie pod dziećmi i ma się świetnie. Zachowauje się jak młodziak i nie raz zdarzy mu się poświrować  🤣

Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

27 czerwca 2009 21:23
Me serce ogromnie się raduje, że konie w świetnej formie mogą dożyć tak późnego wieku! I to jeszcze użytkowane!
A oto mój Młodzieniec- '89.
Pursat   Абсолют чистой крови
28 czerwca 2009 08:46
Zapomniałam jeszcze o naszej 20-letniej małopolance:



Regularnie chodzi pod siodłem w rekreacji i trzyma świetną formę. 🙂 Do galopu i skoków nie trzeba jej namawiać. 😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 lipca 2009 21:01
Jak na 21 letniego konia ma się bardzo dobrze...z powodów "socjalnych" znów ma pastiwskową izolatkę,bo zaganiałby na śmierć młodszych kolegów w "obronie dziewczynek" 😁 😜 👍

zdjęcia z wczoraj 👀






głowa u amazonki obcięta,bo nie wiem,czy chce się ujawniać  😎 a z pastiwskowej kwatery trochę ciemne,bo robione po jeździe  😉
No nie wiem - jak koń po ciężkim (źle porwadzonym) sporcie to spokojnie w wieku 15 lat moze już zaliczac sie do emerytowanych 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 lipca 2009 21:13
rozumiem,że ** wkkw to nie jest ciężki sport 🙄
napisałam, że ciężkim ŹLE PROWADZONYM prawda ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
17 lipca 2009 08:43
przepraszam  :kwiatek: chyba już byłam wczoraj zmęczona  😉
rozumiem 😉
frania335   Kocham Cię :*
17 lipca 2009 10:49
a moj seniorek 17letni hc przezywa druga mlodosc.zaczal kryc kobyly(mimo ze jest walachem i nigdy sie mu to nie zdazalo 😀) w terenie to tak pomyka ze jego kumpel konik polski 5 latek ma go problem dogonic.sciga sie z wiekszyki kolegami i w miare dotrzymuje im kroku.
widze ze zycie zaczyna sie po 15 😀


Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 lipca 2009 11:05
Świetne są te wasze staruszki 🙂 :kwiatek:

Moze jednak ten wątek zrobić '...od lat 18-stki?' Bo 17 na karku to ładny wiek dla konia, ale jeszcze nie podchodzący pod emeryta, przynajmniej ja tak myśle.

U mnie w stajni (gdzie już nie bywam niestety 🙁 ) były dwa koniki polskie z rocznika '89. Jeden ogier, kryjący. A druga klacz dotacyjna. Całkiem fajne źrebaki daje. Ostatniego miała jakieś 1,5 roku temu 😉
ja ostatnio bylam w szale i mojego 15 latka chcialam karmic pasza dla seniora, ale mnie wysmiali 🙂
straszne to, kupilam jak mial skonczone 5 lat, podchodzil pod 6 dopiero a teraz 15...

ale mam "swoje" dziadeczki 🙂
jeden ma 19 lat a drugi.. jakos wiecej, na pewno po 20 🙂 wychowuja zrebaczki i sa u mnie na emeryturce 🙂
wieczorem wstawie fotki 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 września 2009 19:25
Co Wy wiecie o seniorach  😉 30 lat i dziś galopował po plaży:

🙂
Jaaaaa 😍
Życzę (sobie! 😀iabeł: ) żeby każdy 30 latek tak wyglądał....albo 20-paro latek przynajmniej..
patataj   tyle smaku - we fraku
27 września 2009 19:56
Super wygląda!
cudowny 🙂
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
27 września 2009 20:08
Lotnaa, jestem pod wrażeniem!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 września 2009 22:31
W styczniu stuknie mu 31  😁
Lotnaa 🙇
To moje 18 i 22 to mlodziaki 🤣
Co Wy wiecie o seniorach  😉 30 lat i dziś galopował po plaży:
niesamowity jest ten koń, wcale a wcale po nim nie widać, nie widać nawet siwych włosów w grzywie czy ogonie!

a ja tak się zastanawiam czy są jakieś przeciwskazania do jazdy na oklep na takim strszym koniu,
ostatnio na mojego dwudziesto-paro latka wsiadam tylko na oklep, jeżdzimy stęp plus trochę kłusa, a on tak mięciutko nosi, że krzywda mu się na pewno nie dzieje 😉
w sumie to jest mu lżej, bo siodło też troszkę waży, ale czy to jest dobre tak na dłuższą metę?
na oklep nie bardzo, siodło lepiej rozklada cieżar i najlepiej z futerkiem pod spodem 😉 pozdrawiam opiekunów seniorów wraz z 23 latką🏇
no w sumie racja ganasz,
tak futerko mamy, więc bez sensu jest go nie używać w takim razie
pozdrawiam 🙂
Mam do was pytanie, gdyż zaciekawiło mnie ogłoszenie (u nas na revolcie)

"Koń 18 letni i z racji swojego wieku nadaje się tylko na spacery pod lekką osobą"... Czy 18 letni koń to już musi być na emeryturze?? Ja to miałam w planach jeśli zdrowie pozwoli spokojnie do 20 (mojego koniowatego) sobie jeździć (nie mówię o jakimś dzikim sporcie, ale godzinka jazdy, w teren na plażę).
Lotnaa dopiero spojrzalam na wstawione przez Ciebie zdjecie - faktycznie, konik ma blysk w oku godny czterolatka, ale za to jego plecy...  🙁  Waga tej pani stanowi wg mnie zdecydowanie zbytnie obciazenie dla grzbietu tego staruszka. Dosc niefajnie to wyglada
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 października 2009 14:57
xxagaxx, dokładnie, też mnie to zaskoczyło. Toż no w kwiecie wieku jest...
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
08 października 2009 19:11
A proszę bardzo, jak pomyka mój 18-latek! Araby są długowieczne, a to stary rajdowiec i ma jeszcze parę lepszą niż u niejednego młodszego. Kiedy bedzie miał dość, sam mi to da do zrozumienia.
Rocznik `87 😉

Klacz od pół roku na emeryturze, która jej niestety nie służy.🙁(

Zdjęcia robione rok temu.
Nasze długoszyje zołzy (najbardziej Osman Guli) prześladują staruszka - emeryta Glusia. Jakieś dwie godziny temu któraś tak go skopała, że biedak ledwo kuśtyka. Z otarciami sobie poradziliśmy, na spuchnięty staw pęcinowy założyliśmy okład, złamane nic nie jest, a myślę, że skoro w minutę po kopnięciu już była ciepła opuchlizna, to nic paskudnego to być nie może i sprawa jest powierzchowna - zobaczymy zresztą, za pół godziny kolacja... Martwię się jednak: co dalej? Szkoda staruszka, choć straszny z niego tetryk i w sumie prawie na pewno oberwał zasłużenie...
jkobus i jak tam senior,mocno poturbowany ?
Moja babcia dziś rozszalała się na śniegu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się