Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

wendetta, jak zrobię, wstawię.
baffinka w czerwcu 26 😉 i ma z mym chłopem umowę że do 30-tki będzie żużlować pod siodłem, ale tak naprawdę to zobaczymy jak zdrowie pozwoli

jestem nieustająca fanką Twojego konia i Twojej opieki nad nim. Wygląda  super! I wasza para wyglada świetnie! wspomagasz to teraz czymś na wiosnę?
Desire gdybym nie miała tak ciepło w stajni to też bym pewnie spanikowała. A tak sobie grzecznie w ciepełku przestały te pare dni i luzik  😀 dzisiaj już wietrzyły tyłki trochę dłużej. Tak to wychodziły na godzinkę pomiędzy oberwaniami chmury, albo w ogóle.
Anai źle nie wygląda, ale oceniać też bym wolała bez siodła. Fajnie, że ma cały czas zajęcie. A jak często chodzi pod siodłem?

Melduję, że moje babsko dziś 19 lat skończyło  😀









tak czytam i czytam i ....czy moja szkapa jest najstarsza w wątku obecnie?  👀 mamy 30 skonczone w listopadzie....  👀
baffinka piekna konina 😉
Obibok chyba tak,30latek to już piękny wiek  😍
Baffinka - to trzecie zdjęcie od dołu mnie urzekło całkowicie! Przepiękna klacz  😍
OBIBOK, Fanelia dzięki w imieniu Rudej :kwiatek:

Moja to w sumie przy niektórych tutaj to jeszcze gówniara  😎 😁 Mam nadzieję, że też tak się będzie trzymać za parę lat
Obibok, mój wałach skończył 31 lat. Nie udzielałam się tutaj, bo koń jest hucułem z krwi i kości wiec czasem wrzucę jakieś zdjęcie w wątku huculskim.
Ale... może czas i tu się przedstawić: Rekurs, ur 26. 02.1984r. Wrzucam zdjęcia ze spaceru 18 marca i pozdrawiam wszystkich seniorów i właścicieli 🙂
Suuuuper! To jest piękne i tego sobie i innym posiadaczom seniorów życzę  🏇
heh  😉 to stara nie dostanie torta skoro nie najstarsza  😀iabeł:
weeeez, jak mozesz ukrywac takiego dinozaura, witamy w wątku  🥂
reksin super  😍 witamy w wątku i duuuużo zdrówka dla kopytnego, daj mu buziaka ode mnie i jakiś jego ulubiony przysmaczek  😅
desire   Druhu nieoceniony...
07 kwietnia 2015 12:36
baffinka, spóźnione 100 lat dla kobyłki ! 😀
reksin, mój też z lutego i muszę stwierdzić, że lutowe to dziarskie dziadki  🏇
laski a tak maly off top- wiecie gdzie moge dostac filc, ale taki dosc gruby, zeby wyciać z niego panele pod siodlo?
Widziałam na allegro taki 5mm
albo pokuszaj u tapicera też często mają  😉
o, tapicer moze byc strzalem w dziesiatke  :kwiatek:
My 19 skończyłyśmy w marcu - piękny wiek, potwierdzam!

Mam takie pytanko, cudowni posiadacze cudownych seniorów - jak tam u was z grzbietem?
Zapada się z wiekiem czy się nie zapada?
Na ile można to wypracować lonżą i pracą w niskim ustawieniu?


Pozdrawiam wszystkich cierpliwych właścicieli i ślę buziaki dla seniorków, bo dla nich pieszczot nigdy za wiele 😉
pewnie, że z wiekiem kręgosłup "siada" w zależności od zwierza, jedne trzymają się lepiej (najczęściej te które pracują z "głową"😉 drugie gorzej. jeżeli nie masz problemów ze stawami śmiało możesz lonżować lub jeździć zwracając uwagę na "dolne" ustawienie i rozciąganie grzbietu, pomagają też masaże i krótkie ćwiczenia mające na celu wzmocnienie i przygotowanie grzbietu przed jazdą


No to dobra, załączam zdjęcie naszych plecków. Dodam, że nie mamy hali, a więc zimą nie pracujemy. Plus, konik ma swoje lata, przejeżdżone w rekreacji, dawno temu ciążę i nie dostaje paszy wysokobiałkowych/cukrowych ze względu na przebyty ochwat. Eh, te przeżycia 😉

Czyli dolne ustawienie, rozciąganie, masaże i krótkie ćwiczenia! Zaczynamy mission impossible - przypakować grzbiecior  🏇
Jak tak patrze na te zdjęcia to mój 21 latek wygląda jak koń z Oświęcimia za kopyta wyciągnięty  🙄
Uprzedzam pytania:żre za 3 konie,przebadany na wszystkie fronty świata.

No to my. Jak policzyłam -mamy wspólnie 100 lat!
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2015 09:36
Jak tak patrze na te zdjęcia to mój 21 latek wygląda jak koń z Oświęcimia za kopyta wyciągnięty  🙄
Uprzedzam pytania:żre za 3 konie,przebadany na wszystkie fronty świata.


mam podobny problem, koń ma 22 lata i wygląda jak obraz nędzy totalnej. Siano po korek, żywiony paszą bez owsa, wysłodki, sieczka, olej - nic. Żebra i kości na wierzchu :/ z utęsknieniem czekam na trawę, jak się wtedy nie zaokrągli to już nie wiem co dalej 🙁
Gillian, ja w zeszłym roku emerytkę 31 odkarmiłam owsem i jęczmieniem gniecionym, trawą i sianem do oporu. Żeby nie schudła znimą to dodawałam jeszcze wysłodki i witaminy. I regularnie dostaje EMy. Jak na swoje lata to i wygląd całkiem niezły i siła dobra, bo potrafiła mi ostatnio dwa razy rozbroić drewniane ogrodzenie  😂 przez nią muszę zmieniać na metalowe 😀iabeł:
Kto pamięta mojego Ritka? Rocznik 1992 🙂

Fot. Robert Przybył
rtk piękny
To i my się przypomnimy z moją 18nastką  😉
desire   Druhu nieoceniony...
10 maja 2015 21:11
to ja się jeszcze przypomnę z dumnym rocznikiem 90
desire cudne zdjęcia
desire   Druhu nieoceniony...
11 maja 2015 15:31
quintana, mój też '90 !  :emota200609316:
I jak Wasze seniory ?
Ja się pochwalę, jak mi się odkarmił koń po kontuzji, bo od wczoraj siedzę i się zachwycam.  😍 Teraz trochę rzeźby by się przydało, bo masa już jest 😉

Niestety tylko ta cholerna noga nam dalej puchnie, nie schodzi nawet po jeździe...nie mam pomysłu co z tym zrobić za bardzo, a lecieć zbyt mocno z wcierkami nie chce po tym jak udało mi się ją zblistrować naproxenem...ktoś ma jakieś sprawdzone pomysły?



I z piesem:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się