Oficerki

Zobaczymy, spróbuję może znajdę kogoś, tak czy siak bez suwaka nie jest dobrze, więc nic nie mam do stracenia. Zwłaszcza, że to w sumie nowe buty, niestety paragon szlag trafił.
Czy ktoś z Was użytkował buty Ariat Volant? Jakie są Wasze spostrzeżenia, opinie? Kiedyś te buty mnie śmieszyły, nie podobały mi się. Ostatnio zobaczyłam je na żywo na półce w sklepie i wyglądały dużo korzystniej. Przymierzyłam i zadziwiłam się jak zgrabnie wyglądaja na nodze i zdaja się byc wygodne. Zastanawiam się czy to byłoby dobre rozwiązanie jako buty treningowe.
Niestety moje starsze z dwóch par Tredstepów zakończyły żywot ( tak je zachwalałam, ale jak zaczęły się sypać, przecierać na łydkach to niestety chwila i nie dało się juz w nich jeździć).
czeggra1 ja mam co prawda sztyblety z ariata, ale jakość świetna. Bardzo wygodne, skóra delikatna ale bardzo wytrzymała 🙂 myślę że z oficerkami będzie podobnie 🙂
Dzięki Bacik90  :kwiatek:. Buty już są w drodze do mnie. Dorwałam je sporej przecenie 😀. Mam nadzieję, że jutro popołudniu uda mi się w nich pojeździć. Dam znać jakie są pierwsze wrażenia.
czeggra1 a ta spora przecena to w sklepie internetowym ? :kwiatek:
ivet, spora 50%  🙂. Z 399£ na 199£ na http://www.equestrian.com/ i wysyłają do Pl.
dzięki  🙂
Słuchajcie, mam wielki problem, szukam oficerek które będą miały rozmiarówkę w bucie 36/37 a w łydce 30/32 , poza szytymi na miarę ( czyli w cenie ponad 1000zł ) nie mogę nic wyszukać. Może ktoś coś widział w dobrej cenie w tym rozmiarze ?  👀
Z góry dzięki za odpowiedzi  🙂
Mam pytanie do Tych, którzy mają w oficerkach zamki wszyte przez szewca. Na logikę - wtedy obwód w łydce chyba się powiększy? Jeśli tak, to ile mniej-więcej trzeba liczyć? Z centymetr?  👀
Nie, bo żeby dobrze wszyć zamek to trzeba lekko wyciąć skórę pod niego. Zamek wchodzi w miejsce tej wyciętej.
epk, dziękuję.  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 czerwca 2014 13:55
Zamówiłam oficerki. Padło na Petrie Olimpic, mam nadzieję, że posłużą przynajmniej równie długo jak moje stare Cavallo. 😅
arivle jak dotrą to się pochwal!  😍
czeggra1 i jak się sprawują?  👀 Nadają się na lato czy gorąco?  👀
Arroch, póki co sprawują się świetnie, są bardzo wygodne, nie wymagały rozjeżdżenia i podczas wysokich temperatur noga nie zapaca się w nich jak w klasycznych oficerkach, a przy tym wszystkim wyglądają całkiem zgrabnie. To był chyba dobry zakup 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 czerwca 2014 15:30
A ja mam takie hipotetyczne pytanie, czy da się zwęzić oficerki z suwakiem? Ujeżdżeniowe? Zwężał ktoś?
Czy ktoś z Was mógłby polecić dobrego i niezbyt drogiego szewca w Warszawie? Chcę wszyć suwak do oficerek i delikatnie je poszerzyć. Z góry dziękuję  :kwiatek:
Arroch, póki co sprawują się świetnie, są bardzo wygodne, nie wymagały rozjeżdżenia i podczas wysokich temperatur noga nie zapaca się w nich jak w klasycznych oficerkach, a przy tym wszystkim wyglądają całkiem zgrabnie. To był chyba dobry zakup 🙂


Dzięki! Zamawiam w takim razie 🙂
Marthiiina mogę ci dać namiary do rymarza który widziałam że miał oficerki na miarę do tysiaka, nie pamiętam jaka cena dokładnie ale coś w stylu 800-900

moje wróciły od szewca skrócone o jakieś 5 cm,wyglądają jak nówki a był do obcięcia i zamek i parciejąca gumka (oficerki niby z górnej polki a ledwo pociągnęła i się cała porwała..) i w ogóle wszystko, obcinała przy mnie i sprawdzałyśmy czy wysokość będzie okej, razem z podkuciem zapłaciłam 100 zł 🙂

korki i tak włożę bo wygodniej się z nimi chodzi, przynajmniej w prawym bucie, trzyma się na tej taśmie dwustronnej czy doklejacie jakimiś klejami na gorąco? I pod wkładki czy na?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
18 czerwca 2014 11:40
Użytkuje ktoś może Cavallo summer jumpy? Najtańsze skokowe cavallo, opłaca się?
czeggra1, fajne te Ariaty! A jak rozmiarówka? Można kierować się tabelą rozmiarów ze strony, którą podałaś?
drabcio, wg mnie najlepsza jest cienka skórzana wkładka na całą stopę z firmowo podklejonym korkiem pod piętą.
anai, wg mnie jak najbardziej mozna kierować się tą rozmiarówką. Moje udało się dopasować prawie idealnie - są trochę za długie ( moja długość nogi wypada pomiędzy "med" a "tall" i wolałam ciut dłuższe niż za krótkie). W rezultacie są za długie - ok 1-1.5 cm, ale skórka jest mięciutka i nic mnie nie uwiera. Na szerokość są perfekcyjne - dobrze dopasowały się do nogi. Poza tym są naprawdę wygodne.
Da się w ogóle zwęzić oficerki? Sezon startowy tuż tuż,kilogramy lecą i tu nagle w startowych oficerkach cholewka obija mi się o łydkę...


mam ten sam problem  🙁
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 czerwca 2014 19:43
Dziewczyny, a jak debacie o zamki w swoich oficerach? Używa ktoś moze spray'u Petrie? Warto?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
29 czerwca 2014 09:51
Ja się zakochałam w oficerkach B//Vertigo  😍
Mierzyłam je kilka razy no i są świetne! baaardzo mięciutka skórka i ta podeszwa  😍



Pytanie - czy polecacie oficerki z HKMu?
po prośbie  :kwiatek: czy odkrył ktoś może jakąś "magiczną" pastę do butów po której buty wyglądają jak lakierowane?  :kwiatek: czytałam wcześniej o "palonej paście" ale szukam wersji "dla leniwych  😁 "
po prośbie  :kwiatek: czy odkrył ktoś może jakąś "magiczną" pastę do butów po której buty wyglądają jak lakierowane?  :kwiatek: czytałam wcześniej o "palonej paście" ale szukam wersji "dla leniwych  😁 "


Ja ostatnio moje wcale się nie świecące butki potraktowałam pastą Bufalo nabłyszczającą/samopołyskową (taką w słoiczku, z gąbeczką wsadzoną w zakrętkę)  - i się zdziwiłam efektem - świecą się jak... lakierowane  😁

Taka to była chyba...
Dziewierz dzięki  😅  😅 jesli komuś jeszcze coś wpadnie do głowy będę wdzięczna za info 🙂
Tak! Ja potwierdzam, ta pasta jest genialna! Też byłam bardzo zdziwiona, ale oficerki mi się po niej tak pięknie błyszczą, jakbym z godzinę je pastowała, a tu 3 minutki i gotowe! 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się