Oficerki

malaga, jeśli pasowałaby łydka (a można u szewca zwęzić gumę) to takie:
https://horsepol.pl/buty-dlugie/1280-oficerki-skorzane-horze-elisa.html
malaga, jeśli pasowałaby łydka (a można u szewca zwęzić gumę) to takie:
https://horsepol.pl/buty-dlugie/1280-oficerki-skorzane-horze-elisa.html


Yhym, ewentualnie są teraz promocje na Fair Play'e Foxtroty - bardzo fajne buty, kosztowały 900zł, a można je dorwać nawet za 560zł w niektórych sklepach  😉
malaga najlepiej polować na używki - ja dorwałam HKM Valencia w idealnym stanie za 300 zł (nowe ok. 800). Mam łydkę 32-33 i raczej szerszą stopę, a one nie są ciasne.
Dzięki Dziewczyny 🙂 będę szukać 🙂 a jak nic fajnego nie trafię, to zostanę pewnie przy obecnym zestawie.
malaga, Nie wiem jak bardzo "niestandardowe" masz wymiary nóg, ale jeśli jakoś znacznie (mówisz - szeroka stopa, wąska łydka), to może być ciężko wśród używek czy oficerek tańszych marek, ale trzeba próbować. Też polecam zerknąć czy nie ma gdzieś na promocji oficerek takich marek jak HKM, Fair Play, Jacson, Horze, Busse.... (ja swoje HKM Spain trafiłam właśnie na promocjach za niewielkie pieniądze - nowe, dałam w granicach 300 zł max). Poszperaj w Internecie. 🙂
Rozmiar stopy 41, łyżwy też mam męskie, ale generalnie ta łydka chyba nie jest jakoś tragicznie odbiegająca od normy 🙂
Rozmiar stopy 41, łyżwy też mam męskie, ale generalnie ta łydka chyba nie jest jakoś tragicznie odbiegająca od normy 🙂


To szukaj coś tego typu, można sobie dopasować jak się chce. Ostatnio widziałam gdzieś tanie używki . Jak będziesz zainteresowana to mogę zobaczyć jakich firm mam swoje i porobić Ci zdjęcia bo mam 3 pary z tych modeli.
monia, poproszę 🙂
malaga jeszcze z tego co widziałam to York ma nowy model skórzanych oficerek za ok. 400zł - Balance, ale nie mam pojęcia jak w użytkowaniu
monia, poproszę 🙂


Ja mam te
tylko, że nie ma ich już nigdzie, kupowałam z 3 lata temu. Te drugie mam horze, trzecie to tretorn .
Piszę tutaj, bo może ktoś z Was będzie mógł coś poradzić 🙂. Sytacja beznadziejna - w wyniku nieporozumienia (dłuższa historia) otrzymałam oficerki 10 cm szersze w łydce w obwodzie, niż zamawiałam (44 cm zamiast 34 cm). Dwóch szewców w Warszawie stwierdziło, że zwęzić je można max o 5 cm, więc się tego nie podejmują. Czy miałyście podobną sytuację? Czy znacie jakiegoś szewca magika, który dałby radę zwęzić oficerki o 10 cm?
U mnie podobna sytuacja tylko oficerki za dlugie🙁 orientujecie sie czy ktoś najlepiej w okolicach Wrocławia mi je skroci?  Ozłoce 🙂
Gillian   four letter word
26 sierpnia 2017 18:55
a mi się rozwiązał problem z wiecznie trzaskającymi zamkami w oficerkach 🙂 szewc zrobił mi eleganckie dziurki, przewlekłam grubą sznurówkę i działa 🙂
Czy ktoś może wie jaka długa jest gwarancja na oficerki Ariat ?

👀 👀 👀
Hej,
zastanawiam się nad zakupem pierwszych w życiu oficerek. Nie skaczę przeszkód, chcę iść bardziej w kierunku ujeżdżenia. Stopę mam szeroką (krótkie buty mam męskie...), a łydkę raczej chudą. Budżet: ok. 400 zł, max 600 jakby było warto. Zawodów nie jeżdżę, jazda maksymalnie raz w tygodniu. Co byście polecili?


Ja mam w domu nastolatkę rozmiar buta 40, łydka jak u pająka. Nie znalazłam sensownych butów, jeździ w sztylpach. Oficerki mogę tylko uszyć na miarę, ale za wydatek 1600 zł na razie dziękuję.

Jeśli chodzi o gotowe buty to w rozmiarze 40 znalazłam najwęższą łydkę 35 cm. Ale koszt 350 EUR niestety.
deborah   koń by się uśmiał...
30 sierpnia 2017 10:53
a mi się rozwiązał problem z wiecznie trzaskającymi zamkami w oficerkach 🙂 szewc zrobił mi eleganckie dziurki, przewlekłam grubą sznurówkę i działa 🙂


tylko elegancji im sporo ubyło...  ;P
Gillian   four letter word
30 sierpnia 2017 12:28
i tak są bardziej eleganckie niż oklejone na szybko srebrną taśmą  😜
a jakie to wygodne... nogi mi puchną, popuszczam sznurówkę. Świetne dla starych ludzi  😜
Na wstępie chciałabym się przywitać, tak więc: Hej wszystkim!
Mój problem polega na tym, że przymierzam się do zakupu oficerek sznurowanych PBK (sztyblety.pl), jednak nie znalazłam żadnej świeżej opinii na temat tych butów, jedynie natknęłam się na coś na forum sprzed 4 lat. Wiadomo, że jakość wykonania butów przez poszczególnych producentów na przestrzeni czasu niestety się zmienia. Stąd też moja prośba do Was, czy ktoś, kto miał doświadczenie z tym modelem albo znał taką osobę, zechciałby się podzielić opinią?
i tak są bardziej eleganckie niż oklejone na szybko srebrną taśmą  😜
a jakie to wygodne... nogi mi puchną, popuszczam sznurówkę. Świetne dla starych ludzi  😜

Ale brzydkie - serio i to na maxa... (wiem, wiem kwestia gustu) a i elegancji nie ma w nich za grosz...
Gillian   four letter word
30 sierpnia 2017 14:10
Tego również nie nazwałabym szczytem elegancji, kiedy po raz setny strzela mi zamek w obu butach jednocześnie 🙂
(nie, metalowe zamki nie pomagają, ani wszyta guma!) Obwód mojej nogi potrafi się zmienić z 39 do 44cm, zależnie od rozmiaru spuchnięcia girów. Nie ma być ładnie, ma być funkcjonalnie i to właśnie Wam tu pokazuję 🙂

Gillian to może chociaż cieńszą tą sznurówkę? 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 sierpnia 2017 15:12
Parlanti mają takie oficerki z podwójną elastyczną wstawką. Jedna jest z tyłu,  jedna z przodu. Wówczas zmniejsza się "napięcie zamka"
Gillian   four letter word
30 sierpnia 2017 17:34
lusia722,  koszt zrobienia dziurek 20zł, koszt oficerek...😉 wiadomo 😉
czarno-czarna, wbrew pozorom tej sznurówki praktycznie nie widać 🙂 rozważam różową :P
Gilian
Ja sobie w moich oficerkach zrobilam skorzana ochrone na zamek i przestaly sie psuc. I wyglada to lekko lepiej. Aczkolwiek Twoj pomysl tez dobry. Zapamietam go 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
31 sierpnia 2017 07:34
za stodołę może ale na zawody nie pojechałabym w takich butach. dla mnie to jak wojskowe trepy wygląda 😉
Ja myślę, że to kwestia wykonania. Teraz oficerki ze sznurówkami są bardzo modne, ale sznurówki muszą być zgrabne i dopasowane do buta. Jak tu: DeNiro
Gillian   four letter word
31 sierpnia 2017 09:01
deborah,  trudno, najwyżej wywalą mnie z Cavaliady za beznadziejne buty  🏇 😂
deborah   koń by się uśmiał...
01 września 2017 07:28
tulipan, współczuje tym co w fabrykach muszą je sznurować 🙂

Gillian,  🤣
Ale wyglądają super  💘
Gillian a może wrzuć foto tych Twoich sznurowańców na koniu. Na zdjęciu wygląda to ordynarnie, ale rzeczywiście na koniu może się tak nie rzucać w oczy.
No i jak coś jest głupie a działa, to głupie nie jest 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się