Oficerki

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2019 09:21
mindgame te Boxer według tabeli są jeszcze niższe niż Retriever.
edit. w innym sklepie jest inna tabela i wg. niej są wyższe 😵 Chyba muszę podzwonić...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2019 10:11
Sorki za post pod postem, ale chciałam podbić temat, bo mam pytanie które mnie nurtuje :kwiatek:
Byłam wczoraj mierzyć buty i finalnie wzięłam Ariat Heritage. Te Tattini niestety w moim rozmiarze stopy w wersji z wyższą cholewką najprawdopodobniej nie występują. No i te Ariat leżą tak w sam raz, stopa w sam raz, na długość mogłyby być z 0,5- 1cm krótsze, ale to pewnie siądą tyle spokojnie, w obwodzie łydki tak akurat. No i tu mam pytanie, bo skoro one teraz są takie ok, to czy one mi się nie rozbiją za bardzo i nie będą potem za luźne i w stopie i w obwodzie łydki? 👀 Bo są takie, może nie luźne, ale takie jakby już były rozbite właśnie, zapinając zasuwam zamek bez oporu i mogę z lekkością wsunąć palec pod suwak, ale przylegają ładnie, nie odstają. I teraz mam zagwozdkę, czy jednak nie wymienić na węższą cholewkę. Różnica jest 2cm w obwodzie i nie wiem czy to nie za dużo i czy bym te węższe zapięła, bo nie było takich na stanie żebym mogła zmierzyć.
Help 😵
Zembria
Ja mam Ariaty ciasno przylegające ( zapinam z wysiłkiem ) siadly lekko, więc uważam że za luźne będą się brzydko łamać w okolicach stawu skokowego. Jeśli możesz przymierzyć mniejsze to bym zamieniła. Ale 2 cm to dużo. Polecam Ci do nich wkładkę pod piętę, wtedy pod kolanem leżą super.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2019 10:55
No właśnie nie mogę przymierzyć mniejszych, nie mają, trzeba by dla mnie je zamówić. Zaraz fotkę ogarnę jak to wygląda.
edit. fotki



No i teraz nie wiem, czy nie marudzę po prostu. Nie miałam oficerek wcześniej, to nie wiem z czym to się je 🙄 Gdyby tak mi czapsy leżały to bym nie wymieniała.
Jak je przymierzałam na gołe nogi, to 3 razy skórę przycięłam 😁 więc luzu jako takiego nie ma, ale nie wiem, czy się nie zrobi.
zembria, - ja bym brała takie "na wcisk", ale z drugiej strony zobacz je sobie na jakieś zimowe, grubsze bryczesy i grubsze skarpety. W końcu jeździsz cały rok, nie? 😉 Ja czuje sporą różnicę w letnich bryczesach i skarpetkach, a w zimowych.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2019 12:06
Ja jeżdżę bez długich skarpet. Zaraz sobie luknę na grubsze jeansowe bryczki, bo w sunie racja, że mierzyłam chyba na najcieńsze jakie mam.
Zembria
Wzielabym węższe.
zembria, - to zdecydowanie węższe, same grubsze bryczesy nie zrobią aż takiej różnicy, a skóra zawsze się rozciąga. Ja kupując swoje byłam sporo chudsza niż teraz, a ich nie mogłam dopiąć, teraz na chillu zapinam na zimowe ciuchy, mimo, że mam 10kg więcej 😉
Zembria
A jak sklep ściągnie dla Ciebie i nie będą pasowały to co? Przecież nie musisz ich beach chyba nie? Te co masz też możesz zwrocic, czy się mylę?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 czerwca 2019 19:36
Kurka, to nie wiem. Chyba zadzwonię w poniedziełek do sklepu i poproszę, żeby mi ściągnęli węższe. Mam 2 tygodnie na wymianę w razie W. Tylko znów będę dymać 100km w jedną stronę... 😵  Pojadę z tymi i sprawdzę ibie pary najwyżej, które lepsze będą. Ja się obawiam, że tych 2cm węższych nie dam rady zapiąć. Taki 1 cm mniej to by było idealnie 🙄
zembria, spróbuj ciaśniejsze. Ja swoje Ariaty, przez kilka pierwszych dni, zapinałam z lekkim oporem, a potem się rozeszły i są idealne.
też mi się wydaje, że trzeba węższe. One mają z tyłu gumę, prawda?
Guma pokrywa tak z 1,5 cm różnicy obwodów.
Halo
One mają gumę. Ale moje np po zakupie ledwo sie dopinaly i ta guma jakos tak szczególnie nie ratowała. Więc te 2cm to może być bardzo za mało.

Zembria
Ja bym tych które masz wcale nie brała. One Ci opadną i będą luźniejsze, więc będą brzydko łamały nie tylko w stawie skokowym. Będą Cię potem obcierały, ruszały w trakcie jazdy i wiecznie będziesz miała uszkodzony zamek. Zrobiłam podobny bląd przy zakupie 1 oficerek i były to moje najgorsze oficerki ever... 😉 Przy zakupie ciaśniejszych weź ze sobą wkładki pod piętę. Przy problemach z zapięciem, szczególnie pod kolanem do końca, po prostu je włóż i zobaczysz wielką różnicę 🙂
Ja swoich przez pierwsze kilka jazd zwyczajnie nie dopinałam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 czerwca 2019 12:16
Dziękuję dziewczyny za rady  :kwiatek: Zapakowałam je na razie  z powrotem do pudełka i czekają. Zadzwonię jutro do sklepu i poproszę, żeby mi zamówili takie z węższą cholewką. Ale chyba zamówię je już do domu po prostu i potem jedne odeślę. Dziś była u mnie trenerka i jej pokazałam jak leżą i jak się zapinają i powiedziała to samo co wy, że lepsze byłyby węższe jednak.
KaNie wkładek nie potrzebuję, one na długość są ok, czuję je wysoko, ale przy ułożeniu nogi jak do jazdy nie przeszkadzają. Jeśli opadną trochę, to jeszcze będą ok wyglądały.
Dobre re-voltowe dusze.
Gdzie w Warszawie mogę oddać oficerki do renowacji? (chodzi głownie o do-odżywienie skóry)
Nic im nie jest, ale po 4 latach wyglądają trochę jakby zasłużyły na SPA jeśli chcę, żeby dalej mi tak dzielnie służyły.
Zamówiłam Ego7 by Tucci. Przyszły dziś, wyglądają bardzo fajnie. Niestety rozmiarówka jest nie do końca adekwatna. Wysłałam swoje wymiary do producenta i potwierdził, że mam zamówić rozmiar łydki L (36-38 obwód łydki - guma miała się tak rozciągać). Wysyłałam całą masę pomiarów + zdjęcie nogi. Niestety obwód łydki 36-38 to tak na prawdę 36 - 37 (może). Zupełnie nie było szansy, żebym się w nie zmiesciła - uważam, że są dosyć slim fit i są bardzo profilowane. Jak ktoś lubi oficerki dopasowane w kostce to będzie zadowolony, jak ktoś ma łydki jak małe pieńki, to mniej 😉 Także jutro odsyłam. Niemniej jednak za taką cenę buty wydają się bardzo fajne.

Zambria
Jak tam? Zamówiłaś mniejsze? Ja wczoraj odebrałam buty z reklamacji. Dostałam nówki sztuki. I to mnie do Ariatow przekonuje jeszcze bardziej 😉

Możecie polecić coś fajnego w kwocie do 1500 zł w temacie oficerek ujezdzeniowych. Najchętniej z zamkiem z boku albo wiązane. Odpadają wciągane lub z zamkiem z tyłu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 czerwca 2019 13:27
KaNie Tak, zamówiłam węższe, ale niestety nie mają nigdzie w magazynach w Polsce więc poczekam trochę, nawet z miesiąc podobno, bo idą z USA bezpośrednio. No ale będą. Te odesłałam do sklepu i potraktują to jako zwrot na razie właśnie przez długi czas oczekiwania na te drugie. Jak przyjdą to do mnie zadzwonią i mam podjechać sobie obie pary zmierzyć na miejscu na spokojnie, żeby móc porównać. Fajne podejście sklepu moim zdaniem 🙂 Już się doczekać nie mogę, bo moje czapsy już umarły, poprzecierane w kilku miejscach i świecą dziurami poprutymi 😁
Rady potrzebuję :kwiatek:

Mam oficerki Elt Paris - nieodmiennie polecam-ale że nie są już  najmłodsze i zdarzyło się, że puściła nitka na szwie, to chcę mieć drugie - na zapas.
No i w ogóle już bym chciała NOWE.

Nabyłam kiedyś Tredstepy Raphael- byłam mega zadowolona, ale były ciut przydługie więc sprzedałam koleżance-i teraz ona jest mega zadowolona 😁

Ostatnio kupiam Horze Winslow-śliczne, extra skórka, przewygodne... Dwa razy pojeździłam i pękła guma (wada materiału)  😵

I znów jestem bez oficerek 😤

Rozważam Felix Buhler Roma, Ariaty, Mountain Horse (Superior, albo Opus) - co doradzicie?
Łydka: 38-39/45-6.?
A ja polecę Busse Laval  😉
Mam w kolorze brąz i na początku (2-3 jazdy) były sztywne ale po przesmarowaniu są okej. Nie dbam o nie za bardzo (ale postanawiam się poprawić) i powycierała się skóra od wewnątrz na czarno i biało na prawej (mocniejszej) łydce zobaczymy czy pokryje to pasta (jeszcze nie były pastowane). Na treningi nie ma nic lepszego, a i cena dobra, ja upolowałam na promocji Busse w GNL za nie całe 800 zł 🙂
Dziewczyny ale się jaram! Mam moje pierwsze oficerki!


Dam znać jak się sprawują.
Kate
Gratuluję. Myślę że będziesz zadowolona.
Ja moje dostałam z reklamacji i leżą nówki w kartonie. Od tego czasu nie siedziałam na koniu, czyli jakoś od połowy czerwca... 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2019 10:03
Ja nadal czekam... moje mają dotrzeć po 10 lipca  😵
[s]Swoją drogą mam takie oficerki. Nie wiem co to za firma. Rozmiar 39 na szeroką łydkę. Może ktoś chce? Oddam za darmo ( za koszty wysyłki z Niemiec lub opcjonalnie że Szczecina jak tam będę ) . [/s]


NIEAKTUALNE
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2019 10:26
KaNie pw  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lipca 2019 10:37
Mam! 😅
Nareszcie 😀 Wczoraj pojechałam odebrać. W sklepie ledwo się zapięłam, mąż mi pomóc musiał 😁 Pani w sklepie się śmiała, że takie nówki sztuki, że ich jeszcze nikt nie mierzył nawet więc pewnie dlatego to pierwsze ubranie było nieco trudne. Potem w domu już drugie założenie lepiej. Pochodziłam trochę po domu wieczorem i pocierpiałam 😉 Po 15 minutach lewy but już spoko, prawy jeszcze ciasny, z zapinaniem też prawy sprawiał więcej kłopotów, chyba mam szerszą prawą łydkę. Dziś rano ubrałam i już jest spoko 😀 Są ciasne, ale krew płynie 😉 Pochodziłam znów z 15 minut i prawy też się już trochę dopasował. Układają się lepiej przy kostce i nie odstają z tyłu na brzuścu łydki jak te poprzednie. Myślę, że jedna jazda, żebym je trochę spociła i będą jak ulał  💃
Warto było zaczekać, bo dostałam chyba jakiś nowszy model! Tamte nie miały takiej skórkowej wkładki nad piętą chroniącą przed suwakiem, ani takiej dodatkowej patki u góry na zapięty suwak ( w tych są dwie jedna pod drugą).



Zembria
No leżą super  🥂
Ja też nowe dostałam fajniejsze. Nawet podeszwa inna  😍
Ja jak je kupiłam to pierwsza jazdę zrobiłam w stajni, a 2 na zawodach. Tak bardzo nie czułam swoich łydek że spadłam po ostatniej przeszkodzie za celownikami 😉  😂 🏇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2019 09:59
Nieźle 😂 Ale wyczucie czasu idealne miałaś 👍
A ja zamówiłam oficerki z Pascuello. Szyte na miarę, cena przyzwoita, jakość też. Jestem mile zaskoczona. Miałam od nich sztyblety i bardzo długo mi służyły. Ciekawa jestem jak będą sprawować się oficerki. Docelowo planuje zakup kolejnych Petrie Melbourne, ale niestety na nie muszę czekać nieco dłużej, ale zakochałam się w tym modelu i nie odpuszczę ich raczej. Będzie druga para na zmianę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się