Obróbka zdjęć

Mam problem. Chciałabym troszkę przerobić fotkę - w sumie nic wielkiego, bo tylko nałożenie na zdjęciu wzoru puzzli - nie mam jednak takiej możliwości w swoim programie (Adobe Photoshop).
Czy ktoś móglby mi pomóc? Nie chciałabym nic ściągać znowu, a bardzo mi zależy... 😉
Zarzuć zdjęciem 🙂
Poszło na maila 🙂
Poszłooo zwrotne
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
01 grudnia 2008 18:24
A jakie programy do obróbki zdjęć polecacie?
CeraŁ   dużo dużo zmian..
01 grudnia 2008 18:49
ja mam Paint Shop Pro bo na Photoshopie nie umiałam dokładnie skumać co gdzie jak.. ;O
a na PsP pracuje mi się b. dobrze 🙂 choć może nie ma aż takich mozliwości.
Google Picasa, PhotoScape no i Adobe Photoshop 7.0
Scottie   Cicha obserwatorka
01 grudnia 2008 20:48
Ha, to już wiem, kto mi będzie zdjęcia obrabiał przed wrzuceniem do sieci 😉 😉
Ja korzystam z darmowego PhotoFiltre i sobie chwalę.. 🙂
To podstawowej obróbki w zupełności wystarcza.
ja tez lubilam PF ale mialam miesieczna wersje i nie umiem tak zrobic zeby dzialalo caly czas
Polecam darmowy PhotoFiltre. Do podstawowej obróbki zdjęć zupełnie wystarcza. Ja jestem zadowolona 🙂
Sorki za off topic ale zupełnie nie wiem o co chodzi..Wczoraj popołudniu napisałam kilka postów, wieczorem one zniknęły, więc napisałam je raz jeszcze, a dziś rano nagle patrzę i są ?????
Rozumie ktoś coś z tego ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2008 12:52
Dzięki Strzyga
pamiętacie może, na starej volcie Hucułeczce ktoś przerobił zdjęcie, żeby wyglądało na takie stare... chyba sepia to była i takie jakby pionowe kreseczki?

jak to się robiło
Trza mieć teksturę albo program
A możecie polecić jakiś fajny, darmowy program do obróbki zdjęć, który można oczywiście ściągnąć z netu?
pamiętacie może, na starej volcie Hucułeczce ktoś przerobił zdjęcie, żeby wyglądało na takie stare... chyba sepia to była i takie jakby pionowe kreseczki?
tamtego nie pamiętam, ale to inna, przykładowa instrukcja: http://psdtuts.wordpress.com/2008/09/19/efekt-starego-zdjecia/
Polecam GIMP 2, zarówno pod Windę jak i Linuxa. Ogromne możliwości i w miarę przystepny.
Mam pytanie: Czy znalazła by się jakaś dobra duszyczka, która usuneła by pewien element ze zdjęcia?
A mianowicie chodzi o to, że mam ładne portretowe zdjęcie mojego konia, ale niestety jest jeden makament. -> widac  karabińczyk i kawałek lonzy.
Fajnie gdyby można było to jakoś "wyciąć" lub wymazać.
A ja w tych programach do obróbki zdjęć jestem ciemna.  🙄  więc zwracam się z prośbą do Was.

Mógłby ktoś mi pomóc?

pzdr 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
12 października 2009 19:57
Quebon, wrzuć fotę zobaczymy co da się zrobic
A mogłabym prosić o usunięcie celownika ?  :kwiatek:

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
03 lutego 2010 18:00
mam PhotoScape i PhotoFiltre  jak w tych programach  (z naciskiem na ten pierwszy bo jest mi wygodniejszy) można usunąć niechciane elementy ze zdjęcia (np. lonżę, słupek, gałązkę czy nawet człowieka), czy jest to możliwe?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2010 09:14
piszę post pod postem bo temat spadł dosyc daleko

czy jest gdzieś w necie instrukcja obsługi , objaśnienia podstawowych funkcji photoshopa?
Euforia_80  na youtube są różne filmiki, poszukaj na forach.
trzynastka   In love with the ordinary
02 kwietnia 2010 12:35
http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=759&page=1 filmiki po polsku, dużo można podglądnąć 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 kwietnia 2010 14:37
Jak dla mnie fotoszop niezastąpiony, ale drogi.Jeśli chce się ktoś bardziej w to bawić, warto zainwestować, b nie ma bata, żeby jakikolwiek inny program miał tak wielkie możliwości ingerencji w zdjęcie.

Dla bardziej rekreacyjnych pozostaje gimp, sharewearowa wersja fotoszopa, o wiele uboższa i denerwująca, ale za darmo.
Uwielbiam Google Picasa i Photofiltre - z tym, że w tym pierwszym lepiej mozna przerabiać parametry zdjęcia typu kolor, światło, cienie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2010 21:35
http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=759&page=1 filmiki po polsku, dużo można podglądnąć 🙂



dziękli bardzo, super sprawa te filmiki, bardzo mi pomogły
Czy jest na forum jakaś dobra duszyczka która by mi machnęła i wymazała ze zdjęcia jedną rzecz?  👀  Konkretnie przypadkowy i niechciany cień.
wysłałabym mu na podanego maila zdjęcie bardzo proszę to dla mnie ważne  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się