Polityka , polityka

Nadchodzi czas wyborów. Jarosław Kaczyński podobno ma kandydować.
SLD szuka na gwałt właściwej osoby. Prezydent Majchrowski znów odmówił.
PSL ma podobno wystawić Waldemara Pawlaka.
PO podobno zastanawia się czy Bronisław Komorowski nadal będzie kandydatem.
Polityczna machina powoli rusza.
Jak sądzicie -kogo dowiezie do pałacu prezydenckiego?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
20 kwietnia 2010 09:43
Jarosław Kaczyński ma ogłosić swoją decyzję, chociaż osobiście uważam, że faktycznie oznacza to kandydowanie do fotela prazydenta RP.
I jeżeli będzie miał dobrze zrobioną kampanię, jeżeli zagrają na uczuciach i ludzkiej empatii ("kontynuowanie dzieła brata" itp. ), to istnieje naprawdę duże zagrożenie, że odniesie sukces.
Nie wyobrażam sobie, że J. Kaczyński będzie kandydować  😲 rozumiem, że po takiej tragedii rodzinnej i osobistej (w końcu zginęli jego koledzy) trzeba się podnieść i iść dalej, ale jakoś tak... dziwne to dla mnie będzie bardzo, jeśli się zdecyduje.
Chociaż skoro ma ogłosić decyzję, to pewnie taka ona będzie - kandydowanie.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
20 kwietnia 2010 09:56
Takie też jest moje rozumowanie: ze wszech miar nie powinien tego robić, ale jeżeli nie zostało powiedziane od razu, że nie będzie, to decyzja może być jednak inna.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 kwietnia 2010 11:44
J. Kaczynski nie będzie kandydować ze względu na trudną sytuację rodzinną. Tak wyczytałam gdzieś w necie.
trzynastka   In love with the ordinary
20 kwietnia 2010 12:41
Jarosław Kaczyński ma ogłosić swoją decyzję, chociaż osobiście uważam, że faktycznie oznacza to kandydowanie do fotela prazydenta RP.
I jeżeli będzie miał dobrze zrobioną kampanię, jeżeli zagrają na uczuciach i ludzkiej empatii ("kontynuowanie dzieła brata" itp. ), to istnieje naprawdę duże zagrożenie, że odniesie sukces.


To by była tragedia, moim zdaniem on się zupełnie nie nadaje, znów mielibyśmy prezydenta jednej partii.
Poza tym wolałabym by pierwszą damą nie był kot 😉
               
            A ja musze przyznac ze akurat brak Pierwszej Damy jest dla mnie najwieksza, i jak na razie jedyna, zaleta Jaroslawa Kaczynskiego. Ostatecznie i tak zawsze poswiecano je na oltarzu politycznej kariery i redukowano do reprezentacyjnych dodatkow do prezydenta. A tak kot bedzie mila odmiana.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2010 15:26
A wyobrażacie sobie oficjalne delegacje? ^__^ Albo uroczystości...


Jarek pewnie pójdzie do wyborów i spróbuje coś ugrać. Ale nie wydaje mi się, żeby ktoś był w stanie zagrozić Komorowskiemu. jak dla mnie to dobry kandydat. Wyważony, inteligentny, bez kontrowersyjnych wyskoków. To jest Polsce na ten czas potrzebne.
jestem pewna, że Jarosław wystartuje w wyborach. Już rozpoczął kampanię.  Wygłosił przemówienie na pogrzebie pana Putry-męczennika. NA BOGA !!kim jest ojciec Kolbe i jemu podobni ???
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 kwietnia 2010 16:31
Jeśli Jarek będzie kandydatem PiS, to pozostaje mieć nadzieję, że naród nauczył się na własnych błędach i kolejnych 5-ciu lat szopki nie będzie.

Mam też nadzieję, że PO nie rozważa na poważnie zmiany kandydata - że to raczej medialne spekulacje. Wg. mnie byłby to duży błąd, zresztą nie ma żadnych ku temu podstaw. Buzek nadawałby się do tej roli, ale przecież nikt go nie będzie ściągał z tak poważnej pozycji jaką jest przewodniczący PE.

A na lewicy - hm, aż się prosi o Cimoszewicza, ale on już chyba podziękował za współpracę  🤔
A Wałęsa już od dawna zastanawiał się czy kandydować  👍 Co o tym sądzicie?  👀
na mnie dobre wrażenie robi pan Komorowski i o ile się nie wycofa ( o czym nie słyszałam) to wlasnie na niego bede glosowała  🙂

Co do J.Kaczyńskiego... dla mnie byloby to niesmaczne. Dla mnie to granie na ludzkich uczuciach. A i tak nigdy go nie lubiłam bo jak dla mnie jest... dziwny  🙄
Jakby Wałęsa kandydował to bym na niego głosowała. Choć uważam, że nie ma szans na wygranie, pewnie zebrałby kilka procent tylko, pomimo że jest rozpoznawalny i szanowany na całym świecie - ale w Polsce docenia go dużo mniej osób.
Ja tam go lubię i dla mnie taki człowiek to idealny kandydat na prezydenta.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
20 kwietnia 2010 18:43
A ja, mimo szacunku dla jego niegdysiejszej działalności uważam, że to nie byłby dobry pomysł. Jednak faktem jest, że na świecie jest bardzo ceniony i to mogłoby mieć wpływ na odbiór Polski.

Chciałabym w końcu prezydenta biegle władającego ojczystym językiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2010 18:45
Ja bym chciała wreszcie, dla odmiany, trochę powagi i spokoju. I myślę, że Komorowski jak najbardziej jest w stanie mi to zapewnić. Myślę, że jeszcze Olechowski byłby ok. Ale to już drugi wybór.
Na Polsacie dziś mówili ,że Komorowski chybva zdecyduje się zrezygnować...Jeśli tak to szkoda.
Kandydaci  na kandydatów do fotela prezydenta - w przypadku czerwcowych wyborów - mieliby czas do 6 czerwca na zebranie 100 tys podpisów poparcia - trochę mało czasu.

Jeśli na placu boju zostanie jeden kandydat - to wybory nie mogą się odbyć => pozostanie termin jesienny. Kto w tej chwili pozostał? Tylko Komorowski? A Olechowski?

Istnieje szansa, że między partiami dojdzie do zmowy politycznej i nie wystawią kandydatów - po to, żeby przesunąć termin wyborów. Nie wiem tylko co w takiej sytuacji zrobią "wolni strzelcy".
trzynastka   In love with the ordinary
20 kwietnia 2010 19:32
Na Polsacie dziś mówili ,że Komorowski chybva zdecyduje się zrezygnować...Jeśli tak to szkoda.


To w takim razie może wystawią Sikorskiego znów, ja jestem za.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 kwietnia 2010 19:48
ja troszkę czarno widzę te czerwcowe wybory. kilku kandydatów (jak choćby Tomasz Nałęcz) wycofało się, bo nie widzą realnych szans na wygraną i w obecnej sytuacji zostawiają miejsce tylko dla kandydatów, którzy mogą coś ugrać. więc na scenie zostanie raptem garsteczka polityków.

na kogo zagłosuję- nie wiem? na pewno nie na PiSs. ale podobnie jak Strzyga chciałabym kogoś spokojnego, do tego obiektywnego i z kogo nie będą się wyśmiewać za granicą.

i muszę przyznać, że to co napisała Nitka o wyborach na jesieni ma nawet sens. nie zdziwię się jeżeli tak potoczą się sprawy. no ale zobaczymy jak będzie i kogo będziemy oglądać w wyścigu o fotel prezydenta RP.


edit. dzisiaj rano oficjalnie ogłoszono termin wyborów. PSL już zgłosiło swojego kandydata- Wlademara Pawlaka. z dużą dozą ciekawości i niecierliwości czekam na kolejne kandydatury 🙂
Czyli na razie oficjalnie jest Pawlak i Komorowski?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 kwietnia 2010 16:40
I Olechowski chyba?
I może Kaczyński II tego dowiemy się w piątek  😁
Ja sie pytam, kto jest oficjalnie  😎  bo nieoficjalnie to....  😎
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 kwietnia 2010 17:23
Olechowski chyba też już oficjalnie, tak przynajmniej wynika z jego strony na facebooku
Nałęcz nie kandyduje (🙁) Dorn też nie (🙂😉

Siwiec prawdopodobnie będzie kandydatem SLD

a tak serio, to strasznie ciężko dowiedzieć się czegoś konkretnego. portale dalej mają głównie informacje/artykuły o wypadku Tupolewa, na stronach poszczególnych ugrupować dalej jest czarno-biało

http://www.dziennik.pl/polityka/article590235/Jaroslaw_Kaczynski_juz_wie_co_zrobi.html oby to 'wie co zrobi' nie oznaczało kandydowania  🙇
po tych słowach Kurskiego to wnioskuję coś innego...
Jeśli Kaczyński będzie kandydował a Komorowski się wycofa, to będzie tragrdia. Po tym, jak parł do grzebania brata pośród królów (a wg mnie jeśli już któryś z prezydentów miał prawo spocząć na Wawelu jako symbol Katynia to Kaczorowski - prezydent tamtego czasu) widać, że jego ambicje i determinacja znacznie przewyższają jakiekolwiek inne uczucia, nie cofnie się przed niczym w pędzie do władzy. Będzie grał na uczuciach, operował pojęciami "patriotyzm", "kontynuacja", "w obliczu niedawnej tragedii", "mimo wielkiej żałoby", "poczucie obowiązku" itp. Komorowski sprawując de facto urząd prezydenta przez czas dzielący nas od wyborów ma możliwość wykazania się swoją kompetencją, co może zostać dostrzeżone i docenione nawet przez część oponentów i dać mu wygraną w drugiej turze wyborów, kiedy na placu boju zostanie już tylko on i Kaczyński. Wtedy pozostaje już tylko pytanie, czy zwycięży grupa "mocherowych sentymentalistów", czy rozsądnych. Oby to drugie. Jeśli Komorowski się wycofa, to boję się, że tej przeciwwagi może zabraknąć...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 kwietnia 2010 17:53
Szepcik oj ciiii 😉 musimy byc dobrej mysli

Korwin-Mikke chyba tez bedzie kandydowac http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?25,21713,21713#msg-21713
Waldemar Pawlak jest oficjalnym kandydatem PSL.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 kwietnia 2010 18:05
Tą kobietę trzeba zamknąć w rakiecie i wysłać na Pluton. Czy tylko mnie tak irytuje?
http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-jadwiga-staniszkis-ludziom-nalezy-sie-wiecej-niz,nId,273668
kiedy na placu boju zostanie już tylko on i Kaczyński. Wtedy pozostaje już tylko pytanie, czy zwycięży grupa "mocherowych sentymentalistów", czy rozsądnych. Oby to drugie.Druga tura to będzie już sezon urolopowy, a że elektorat PISu jest bardziej subordynowany, to źle to widzę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się