Jak wstawić zdjęcie ? Jak skrócić link ? - vademecum

trzynastka   In love with the ordinary
20 kwietnia 2010 20:13
Ponieważ dostaję dużo pytań na pw w tej sprawie postanowiłam stworzyć małe vademecum i przykleić. Mam nadzieje, że jest wręcz przesadnie proste i jasne do zrozumienia 🙂  🌷Jak wstawić zdjęcie ?

Po pierwsze ważne jest by takie zdjęcie zrobić, zmniejszyć do przepisowych 800 x 800 pikseli [jeśli program hostingujący tego nie robi sam] i umieścić na którymś z dostępnych portali zajmujących się hostingiem zdjęć.
Potem sprawa jest prosta, jeśli serwis sam nie podaje bezpośredniego linku do zdjęcia kończącego się na .jpg to musimy kliknąć  prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i dać "pokaż obrazek"Po tym zabiegu otrzymujemy gotowy link do zdjęciai ten link wklejamy między [img]http://a[/img] bez spacji .I wysyłamy na forum 🙂

Jak wstawić zdjęcie z naszej re-voltowej galerii ?

Quanta ułatwiła znacznie nam sprawę tworząc galerie w której po dodaniu zdjęcia wystarczy skopiować ten kod.I wstawić na forum sam bez żadnych img czy innych takich  🙂


Jak skrócić link ?

Link zazwyczaj wklejamy między a jeśli jednak zdarzy się, że link jest bardzo długi, jak naprzykład aukcje z ebaya to należy go skrócić w następujący sposób.

Gotowy link wklejamy pomiędzy [ url =      a    ] tutaj piszemy dowolny tekst [  / url ] i zamykamy. Oczywiście między znakiem równości a zamknieciem nawiasu nie powinno być spacji. Np.
tak , dzięki 😉
a trzeba wstawiać na jakaś str?ja np nie mam ..
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lutego 2012 14:21
nine odkopała wątek, to odpowiem siwej.
zdjęcie możesz dodać też jako załącznik. do treści posta wymagany jest odnośnik. możesz zdjęcie wstawić na imageshacka, skopiować odpowiedni link i działać tak jak opisała to nine.


Nie umiem wstawić zdjęcia, mam nadzieję że mogę tutaj "poćwiczyć"
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 marca 2013 22:15
Ijaaa, teraz wiem jak skrócić link  🤣 Czyli... mój profil
Weee  😅
pomocy!
wstawiłam link, był za długi i strona się rozjechała, tak że zeżarło mi wszystkie opcje w tym  "zmień"  i nie mam jak go teraz skrócić.  😡
Można to jakoś naprawić ?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,168.8610.html
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2013 14:59
drey, na przyszłość - klikasz control (Ctrl), przytrzymujesz i kręcisz kółkiem myszki jakbyś chciała zjechać w dół. Strona powinna się zmniejszyć tak, że odnajdziesz przycisk.
Facella dziękuję  🌷
In.   tęczowy kucyk <3
18 października 2013 21:26
Wielu z nas czyta forum na telefonie. Dlatego fajnie by bylo, gdybyscie skracali linki.
ćwiczenia

jeeeest ogarnęłam! 😉
Fajnie wiedzieć  🙂
[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=158300384377251&;set=pb.100005918712962.-2207520000.1388648878.&type=3&theater[/img]
ćwiczę  🙂
Edit:
no i nie wyszło ;/
jescze raz  😀
[img]http://www.photoblog.pl/barbiowa/162626017/tuluzja.html[/img]
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 stycznia 2014 12:56
Nie wyszło, bo podajesz link do strony, nie do zdjęcia... Twoje linki kończą się na .html, a powinny .jpg lub .img.
Jak wrzucić zdjęcie z facebooka (czy jakiegokolwiek portalu)?
Otwieramy zdjęcie na facebooku, klikamy na zdjęcie prawym przyciskiem myszki, z listy, która się pojawiła, wybieramy "kopiuj adres URL grafiki" (tak jest w Google Chrome, w innych przeglądarkach powinno być podobnie) i ten skopiowany adres wklejamy pomiędzy <img></img>, oczywiście w kwadratowym nawiasie.
Można również "otwórz obraz w nowym oknie" , wyświetla się samo zdjęcie i wtedy można skopiować ten link. Z photoblogiem nie da się chyba tak zrobić niestety. Kiedyś można było, teraz chyba nie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 stycznia 2014 15:54
Z photoblogiem już nie można. Co więcej, jeśli ktoś kiedyś wklejał tu zdjęcia z photobloga, to teraz nie działają.
Można dalej wklejać z fotobloga, tylko w nieco inny sposób. Prawy przycisk myszy na zdjęciu, klikamy "zbadaj element", kopiujemy link przy "{img}"
KLIK


Działa? 😀

Tak na przyszłość, jakby ktoś jeszcze potrzebował. Ale że "stare" linki z photobloga nie działają, to fakt.

maiiaF, działa 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 marca 2014 18:41
maiiaF  🙇 w życiu bym na to nie wpadła!
Facella, korzystam z tego sposobu właściwie od momentu, gdy poprzedni przestał działać, ale że rzadko wchodzę w techniczne, to nie wiedziałam, że potrzebna była taka rada 🤣 Cieszę się, że mogłam pomóc 😉

działa? 😀 działa 😉
bryczesy


ćwiczenie 😉
Przepraszam - wyszukiwarka mi nie wypluła... Jak wstawić GIF w awatar?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 kwietnia 2014 10:05
Profil -> dane publiczne, wybierasz opcję "Mam swój obrazek" i wklejasz link do gifa (taki link jak do jpga, który chcesz wstawić w post, czyli pray przycisk myszki na gifie, kopiuj adres url grafiki albo coś w tym stylu, zależnie od przeglądarki i to wklejasz) albo "Wyślę własny obrazek" i wybierasz gif z dysku.
Jeśli masz wybranego gifa, ale jest za duży, zapisujesz go na dysku, wrzucasz do gimpa (można go darmowo pobrać z neta), przycinasz/skalujesz, zapisujesz z wybraniem opcji "zapisz w postaci animacji", później klikasz "Eksportuj" i wybierasz "zapętlenie na zawsze" (ja osobiście wyłączam też komentarze do gifów, bo raz mi się rozleciał cały; nie wiem, czy to od tego, ale wyłączam).
Dzieki, Facella! No właśnie chyba gif był za duży...
🌷 🌷 🌷
[img]http://[/img]

a da się wstawić bezpośrednio z kompa?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 maja 2014 11:37
Tak, da. W załączniku.
Mnie fajnie działa http://postimg.org/
Po wysłaniu tam zdjęcia, automatycznie robią się miniatury i podawane jest co trzeba wpisać na forum. U nas działa "Thumbnail for Forums (1)". Np:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 października 2014 14:24
wrzucam zdjęcie do galerii ale jest poziomo , a powinno być pionowo. Na kompie mam dobrze, jak obrucić fotke?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się