Bryczesy

Czy firma USG cos Wam mówi?


bryczesy półka FP
[quote author=Dodofon link=topic=217.msg1418436#msg1418436 date=1338666519]
Czy firma USG cos Wam mówi?


bryczesy półka FP
[/quote]

To znaczy? Ja naprawdę ńie znam sie na bryczesach, dla mńie to wszystko jeden kij.
Tzn. są średniej jakości
Tzn. są średniej jakości


Ok, rozumiem
a ja kupiłam już drugie bryczki kaja (basic) , bo na prawdę na lato są super - w sam raz przewiewne, bardzo bawełniane (nie takie bawełniane jak bryczki najtańsze z decathlonu, czy phiff - tylko takie jak np york z kieszonkami; w yorkach tyłek latem się poci, w fp nie), ładnie leżą, lej cały jak na razie..

za taką cenę nie są wcale złe..
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 19:54
To ja zdam relację z moich bryczesów ES medina (tak myślę, że to medina). Kupiłam je dwa miesiące temu, na leju nie ma ani jednej kuleczki. Co innego było w moich fair playach. Nie wiem z czego dokładnie jest zrobiony, ale jak się pojeździ w siodle świeżo konserwowanym staje się jeszcze przyjemniejszy w dotyku.
Jedynym mankamentem jest ich kolor, mi już zdążyły na słońcu lekko wyblaknąć. 🙁 No i ta wstawka flex 😜 nigdy więcej rzepów!
i nie będzie ani jednej kuleczki.

Lej dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 19:58
Jakie bajery 😜. Już ich nie zamienię na żadne inne 💃.
Niestety jeśli chodzi o blaknięcie koloru w euro-starach to potwierdzam  🙁, moje granatowe już granatowe nie są  😉, ale pozostałe dwie zalety, o których pisze ChingisChan wynagradzają blaknący kolor.
To chyba zalezy od modelu. Ja mam same ESy i mi żadne nie zblakły.
majeczka   Galopem przez życie!
03 czerwca 2012 20:47
xxagaxx, wyjdź z cienia 😉 Mi tam wszystkie blakną czy to ES Pikeury czy Cavallo, blakną albo się spierają. Fakt faktem nie oszczędzam żadnych i nie mam zamiaru 😉
majeczka mam szare w kratkę, cały czas wyglądają jak nowe. Mam całe zielone z podwyższanym stanem również nic im się nie stało. Miałam jakies meega stare, takie lekko prązkowane granatowe, chyba z 5 lat i jak je sprzedawałam to dalej wyglądały ok, oprócz lekko powyciąganych koniach.

Mam też Cavallo w zieloną kratę i nic.

Ale kupiłam ostatnio takie granatowe/jeansowe? Nie wiem jaki model bo wyglądają jak flezy ale flezów nie mają. I już widać że takie są hmmm lekko po kilku praniach.
majeczka   Galopem przez życie!
03 czerwca 2012 20:55
kurcze mi tam się wszystko spiera albo blaknie ale z drugiej strony ja mam obsesje na puncie prania więc to może też dlatego
Ja swoje też często piorę, a poza tym spędzam w nich sporo czasu nie tylko jeżdżąc konno, bo w stajni jestem ok 4 a nawet 5 godz. Jeśli większość czasu spędzam na słońcu to może mają prawo wyblaknąć. Trudno, te już przeznaczyłam na spalenie słońcem  😉 model lorena mam je ponad rok.
Tylko to nie kwesta eurostary czy pikeur, to kwestia składu materiału. Im więcej bawełny tym szybciej blakną.  😉
wie ktoś może gdzie dostanę bryczesy pikeur cindy w cenie w miarę przystępnej?
jest jedna para na allegro  😉
wiecie może jak wypada rozmiarówka villa horse w porównanaiu do eurostarów? lub do pikeur?

edit a jak juz mowa o FAIR PLAY - to porażka jak dla mnie 😀 na początku wydawało się w miarę ale potem materiał się rozciągnął, lej to już zupełna katastrofa - miałam model nemo....
Jestem raczej z tych mało wrażliwych ludzi, jednak Fair Play to jedyne bryczesy, które każdorazowo, nawet przy jednorazowym użyciu na jednego konia, rozwalają mi lejem kolana do krwi. NIE POLECAM.
Dostałam jakieś 3 lata temu bryczesy Fair Playa, nie pamiętam modelu, na pewno nie KAJA, ogólnie śliczne, w granatowo-pomarańczową kratkę.
Jak na taką półkę jakościową i cenową bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, pierwsze uszkodzenia pojawiły się po 2,5 roku, a mianowicie zaczęły mi się przecierać na kolanach. Więc zdecydowałam się na kupno kolejnych FP.
Kupiłam model KAJA, śliczne, czekoladowo-beżowe, z pełnym lejem. Po dwóch miesiącach mocno wyblakły w odsłoniętych miejscach, najbardziej oczywiście na wierzchu ud. Teraz niecałym roku jazdy w nich (na zmianę z tymi starymi) przetarł mi się lej (na tyłku:P), a na ostatnim treningu zrobiła się w nim dziura.  🤔
I tu pytanie do Was dziewczyny.. da się coś zrobić z takim dziurawym lejem? Szkoda mi bryczesów wyrzucać, bo są praktycznie w ogóle nie zniszczone..
mi w pierwszych FP się tak zrobiło. Wujek naszył mi drugi lej (skórę). Niestety nie pomyślał, że jak się naszywa to przydałoby się cały lej, a nie tylko łatę  😵 więc leżą w koncie. Drugie jak na razie się nie przecierają, ale na nie też pora nadejdzie. Jak chcesz je uratować to w DIY polecili alcantarę na nowy lej.
Chyba najlepszym sposobem na Fair Play'e jest kupienie Euro Starów 🙂  i masz problem z głowy. 

Chyba najlepszym sposobem na Fair Play'e jest kupienie Euro Starów 🙂  i masz problem z głowy. 


Bingo  😉
Potwiedzam - ESy są boskie, wstawka flex jest genialnym wynalazkiem, materiał super, lej bardzo dobry jakościowo, ale niemiłosiernie blakną... Moje były czarne, teraz lej jest czarny, a materiały wypłowiały - używam od października, mam duuużo innych brzyczesów, więc nie są jakoś często używane, a wypłowiałe jak nie wiem co.
Nirv jak zaczęłam czytać to miałam napisać, że się w 100% z toba zgadzam bo obecnie ESy to moje ulubione bryczesy, wstawki flex są super, ale ja nie zauważyłam blaknięcia, a mam czarne też używane jakoś od jesieni prane dość często, obecnie wyglądają tak:
ja mam rok ES takie dżinsowe Laura Jeans i też zero blaknięcia, a w stajni spędzam każdą wolną chwilę
Nie spotkałam jeszcze jeansowe które blakną  😁
[quote author=agnesix link=topic=217.msg1422547#msg1422547 date=1339053686]

Chyba najlepszym sposobem na Fair Play'e jest kupienie Euro Starów 🙂  i masz problem z głowy. 


Bingo  😉
[/quote]

Niestety nie stać mnie sa ESy za 600zł. :/ Cóż, będę kombinować.
Jakie polecacie najbardziej z tych za 200-300zł?
za 300zl też kupisz eurostary  😉
zajrzyj do ogłoszeń.
za 30zl tez kupisz eurostary 😉
easiertobe  mnie też nie, ale od czego są ogłoszenia na re-volcie 🙂  Jak chcesz wydać 300zł na jakieś bryczesy to lepiej uzbieraj jeszcze z 50 i kup euro stary. Ja właśnie się zbliżam do kupienia granatowych, ale trochę mnie martwi to blaknięcie. No ale cóż, ważne że są super 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się