Bryczesy

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 grudnia 2014 19:03
Można znaleźć używane firmówki za grosze. Tak zakupiłam trzy pary po 50 zł z pełnym lejem. Dwie to ES i jedne Pikeur (jedne ES jakiś miesiąc temu, jak nówki). Warto poszukać.
oglądam się za bryczkami -/+200/300 zł i niestety jeśli chodzi o pikeury( polecam bo mam z krótkim lejem kupe lat) to żadne z pełnym nie spełniaja moich oczekiwań bo większość sprzedaje szmaty jako markowe. Chyba, że któraś z was ma takowe do sprzedania.
Nie wiem już sama czy nie lepiej kupić 2 pary "nie markowych" czy zainwestować w nówki FP. Serio oglądam się już jakiś miesiąc i nie mam konkretnego typu.
Kupić nówki na pół roku czy używki na pare lat(udało mi się kupić euro stary w fantastycznym stanie niestety za małe więc odsprzedałam)
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 grudnia 2014 23:21
kozdanda jak chcesz nowe, to dziewczyny ostatnio polecały fair play roxana z lejem comfitech
Livia   ...z innego świata
29 grudnia 2014 08:45
Miałam kiedyś Fair Playe, niestety nie pamiętam modelu - były straszne. Szybko się powyciągały na kolanach, na udach od słońca wyblakły, lej cały się skulkował, no masakra. To już było parę lat temu, mam nadzieję, że od tej pory jakość FP się poprawiła.

Takie miałam:
http://re-volta.pl/galeria/foto/52819
http://re-volta.pl/galeria/foto/52820
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 grudnia 2014 09:21
Ja bym FP nie kupiła. Za niecałe 300 zł kupiłam Bryczesy Harry's Horse "North Bay Plus" i jestem bardzo zadowolona. Chodziłam w nich cały dzień, jeżdżę po 6 - 8 koni.

kozdanda mnie tam jeszcze nikt nie oszukał, trzeba tylko wybierać sprawdzonych i polecanych sprzedawców. Jak było napisane że Pikeur to była to ta a nie inna firma.
Chodzi mi o to , że ktoś myśli że PIKEUR to wszyscy się rzucą, a w rzeczywistości może i są to pikeury ale w okropnym stanie 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 grudnia 2014 12:32
Livia wszystko się zgadza  😉 te stare FP były do bani (sama mam jedne i sie strasznie powyciagały a lej się skulkował po liku jazdach  🙄 ) Te nowe FP z lejem comfitech podobno są dobre. Polecały je dziewczyny, które zazwyczaj śmigają w ES, Pikeur, Cavallo. Ja nie namawiam, piszę tylko, że za 300zł można kupić te, albo szukac używek.

Chodzi mi o to , że ktoś myśli że PIKEUR to wszyscy się rzucą, a w rzeczywistości może i są to pikeury ale w okropnym stanie 🙂

Nie rozumiem. Trzeba patrzyć co się kupuje, dopytać o stan, prosić o dodatkowe zdjęcia, dokładne wymiary.
Wtedy nie ma problemów.
No raczej...
Zreszta kupuje uzywki regularnie - zalezy co kto rozumie pod pojeciem szmaty. Kolor zwykle bywa juz nie ten co nowki, ale dobre firmowe bryczesy posluza dlugo, nawet uzywane. Eurostary starsze modele sa wybitnie nie do zaciorania, to samo Cavallo - nawet jak wyblakna to leje sa nie do zdarcia.
A perełki znajdujecie na re-voltowych ogłoszeniach czy może udaje się wam gdzieś indziej wyhaczyć?
Ja glownie na allegro, ale tu tez sie zdarzaja.
Livia   ...z innego świata
29 grudnia 2014 18:45
Ja głównie tutaj znajduję, na allegro w sprawach końskich już w ogóle nie wchodzę 🙂

Nasturcja-Renata, dlatego podkreśliłam, że to było te parę lat temu i sytuacja się mogła zmienić 🙂 Z nowymi FP nie miałam do czynienia i nie planuję póki co - za dużo mi się par nazbierało i muszę "pozużywać" te obecne zanim kupię coś nowego 😁
Ja kupiłam jakiś czas temu od Dramki używane Cavallo i komfort jazdy jest zupełnie inny niż w bryczesach HKM/FP. Używam je często od prawie roku już i są w nienaruszonym stanie, lej się nigdzie nie skulkował, nic się nie wytarło, przetarło, rozwlekło 😉 Na następne też będę polować używki 🙂
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=217.msg2253424#msg2253424 date=1419856377]
Livia wszystko się zgadza  😉 te stare FP były do bani (sama mam jedne i sie strasznie powyciagały a lej się skulkował po liku jazdach  🙄 ) Te nowe FP z lejem comfitech podobno są dobre. Polecały je dziewczyny, które zazwyczaj śmigają w ES, Pikeur, Cavallo. Ja nie namawiam, piszę tylko, że za 300zł można kupić te, albo szukac używek.
[/quote]
Owszem, nowe FP są bardzo spoko. Mam FP Sandra od kwietnia, nie były ciurane jakoś bardzo mocno, ale za to bardzo często prane. Jedyne, co im się stało, to mini-dziurka, jak się o coś zaczepiłam. Reszta bez zarzutu, wciąż wyglądają jak nówki.
A bryczesy HKM??
I czy miał ktoś kiedyś styczność z przerabianiem nogawek z rzepu na ściągacz?
kozdanda, o HKMach jest sporo w tym wątku - generalnie wiele zależy od modelu
Ja jak już ze 3 razy pisałam że z bryczków serii Lauria Galerii nie jestem zadowolona i kolejny raz nie kupię (bardzo szybko skulkowane, powyciągane), natomiast softshelle się świetnie trzymają 🙂
Niestety bryczesy o których myślę są no name jeśli chodzi o model, może inaczej - ani ja ani sprzedający go nie zna.
Może ktoś rozszyfruje
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
30 grudnia 2014 22:42
kozdanda wydaje mi się, że to te -> http://sklepagar.pl/jezdziec/1845-bryczesy-hkm-karo.html
darolga   L'amore è cieco
05 stycznia 2015 13:37
Które sztruksowe bryczki są bardziej rozciągliwe - ESy czy Pikeury?  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 stycznia 2015 13:47
Moje sztruksowe ESy były bardziej rozciągliwe 😉
W gnl są  dziś  rewelacyjne  ceny  za bryczki euro-stara. I to w ładnych  kolorach  😉
darolga   L'amore è cieco
05 stycznia 2015 14:21
malinowaa - dziękuję  :kwiatek:
anai, nie wiem czy ci dziękować. Kupiłam bryczki :P
xxagaxx,  siła  promocji  😉 sama  bym  się  skusiła na czerwone,  ale na serio  nie mogę sobie  pozwolić.
GDyby nie to, ze upolowalam ostatnio Ruby okazyjnie to tez bym brala 😀 ceny super!
anai, bo naprawdę to jest promocja!! Kusi mnie jeszcze pasek do spodni, ale kurcze co to za rozmiar M i L? Trudno napisać ile ma cm??
M 85 cm,  L 95 cm. Ceny  są  naprawdę  dobre. Które  kupiłaś?
Czarne Dorina Flex. Chciałam wziąć te blue, ale model Laureta jakoś mi się nie widzi
Dziewczyny, da sie coś zrobić z za wąskim pełnym lejem? Horze poskapiło zamszu, tak że w czasie jazdy na kolanach w bryczesach jest bawełna zamiast trzymającego leja. Krawcowa da radę cos z tym zrobić, jak myślicie?  Może w grę wchodzi doszycie zamszu na kolana, ktoś coś takiego robił? :kwiatek:
Help! Help! Help!

Które wybrać? (w rozm 46  :icon_redface🙂

- Cavallino Marino Atlantis Crystal
- Cavallino Marino Verona
- HKM Royal Silver/Royal Silver Crystal

Na grubą babę, muszą być elastyczne (pas musi być  mocno elastyczny), nie mogą mieć obniżonego stanu, bo mi zjeżdżają z tyłka... No i muszą być ładne... 😜
Doradźcie, proszę  :kwiatek:

A może jakieś inne pomysły? 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się