Bryczesy

Dosiad krzywy ? Koń jest gorszy w lewo, może nie wiem... przeciążam tę nogę.. ?

Mnie się tak czasami (okresowo) dzieje, czasem (na ogół) pod jednym kolanem, czasami pod dwoma.
Nie wiem dokładnie czego to jest kwestia, ale u mnie na pewno jest związana z dosiadem.

W takich okresach używam miękkich plastrów (Viscoplast prestopor supermiękki) 🙂
Słuchajcie, gdzie znajdę bryczesy na miarę? Bo mam 177cm wzrostu, łydka sama w sobie to 50cm  😁 Czyli że tak powiem, metrowe nogi. Gdyby tylko to, ale do tego ważę koło 53 kg i wchodzę tylko w 34-36, za to nogawki są baaaardzo krótkie! Ewentualnie szukam w miarę tanich firm (nie dam 1000 za bryczesy) które mają długie bryczki. :P


Niektóre firmy mają przedłużane rozmiary i nogawki bywają bardzo długie 😉

Dla obcierających polecam bryczesy ANIMO  🙂
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
24 stycznia 2017 09:27
Czy ktoś miał bryczesy Euro star carina full grip?    Jak się sprawują? 
Słuchajcie, gdzie znajdę bryczesy na miarę? Bo mam 177cm wzrostu, łydka sama w sobie to 50cm  😁 Czyli że tak powiem, metrowe nogi. Gdyby tylko to, ale do tego ważę koło 53 kg i wchodzę tylko w 34-36, za to nogawki są baaaardzo krótkie! Ewentualnie szukam w miarę tanich firm (nie dam 1000 za bryczesy) które mają długie bryczki. :P

Myślę, że najszybciej euro-stary, najlepiej jakbyś prosiła osobę sprzedającą o zmierzenie długości - powinny mieć około 100cm zewnętrznej i 80cm długości wewnętrznej 🙂
Dla obcierających polecam bryczesy ANIMO  🙂

Animo dla obcierajacych owszem tak oprócz tych nowych modeli z jeansu... Szwy na kolanach sa dość grube i sztywne, z czasem troche sie "wyrabiają" ale na początku sa dość nieprzyjemne i jak ktoś ma wrażliwa skore to obcierają.
plunia HKM robi rozmiary przedłużane, szukaj rozmiaru 68, 72
Ktoś wie jak wypadają rozmiarowo bryczesy ANKY w porównaniu np. do Pikeura?  🤔 Rozpiska wskazuje, że są bardzo szerokie w biodrach, mimo że na zdjęciach zupełnie tak nie wyglądają. Dramka, może ty mnie poratujesz?
Dramka Animo bryczesy ma piękne ale ceny z kosmosu, poza zasięgiem.

Dwie jazdy temu ubrałam stare eurostary, ze skórzanym lejem kolanowym i mam dwie dziury pod kolanami  🙇  Wczoraj w trakcie pierwszego kłusa myślałam, że zejdę - dzisiaj sobie zakleiłam plastrem, jest ciut lepiej ale i tak boli... Masakracja  🙄
Sama bawelna bez leja? albo moze faktycznie opcja leginsy HKM z silikonem tylko?
kolebka, a wkładasz teraz jakieś rajtki pod bryczesy?
Dzisiaj dostałam bryczesy Anky Embroided Shield i na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo ładnie, eleganckie, starannie odszyte. Materiał w dotyku przyjemny, miękki średnio rozciągliwy. Lej też miękki, elastyczny. Nie miałam ich jeszcze na tyłku, więc nie mam opinii co do ich wygody.
Może komuś się przyda opinia  😉
Moon   #kulistyzajebisty
01 lutego 2017 08:56
Dziewczęta, bom chyba jakaś ułomna...
Pikeury Lucinda Grip, to wersja zimowa bryków? Czy to klasyczne bryczki?
I jak porównanie leja z tego modelu, do klasycznych Pikeur Lugana np

Muszę jakieś nabyć, moje ukochane klasyczne beżowe Lugany umierają 🙁
Lucinda grip to inaczej model lucinda z lejem silikonowym  😉

Moon
Fajne promocje na bryczesy Pikeur ma sklep
http://www.salonkonskiswiat.pl/amazonka/manufacturer/pikeur/bryczesy-1.html

są letnie i zimowe
Melduję, ze kupiłam HKM leginsy jeździeckie Starlight. Wyglądają bardzo fajnie, ładnie się układają i są wygodne. Rozmiarówka standardowa. Lej kolanowy jest mocno antypoślizgowy.
Moona niiie, absolutnie nie 😉 po kilku jazdach dalej mnie obcierają, echhhhh  😵
Po wypłacie pomacam jakieś bryczesy w sklepie, może akurat znajdę coś wygodnego...
kolebka, to może właśnie spróbuj z jakimiś dość śliskimi rajtkami? U mnie problem był znacznie mniejszy z dodatkową warstwą między nogą i bryczesami.


edit: literówka
kolebka, to może właśnie spróbuj z jakimiś dość śliskimi rajtkami? U mnie problem był znacznie mniejsza z dodatkową warstwą między nogą i bryczesami.


Chyba mam zbyt ubogą wyobraźnię, żeby zrozumieć, co autorka miała na myśli...

EDIT: Z pomocą lubego i przeczytania 3 razy poprzednich postów, zrozumiałam. : D

Ja też jeżdżę w dodatkowej parze na zimę, ale nie widzę sensu w zakładaniu drugiej pary po to, żeby bryczesy przestały obcierać... Skoro w jakimś punkcie jest zwiększony nacisk, to raczej upakowanie tam więcej materiału tylko spotęguje obcieranie.
Poza tym grube rajtki mogę się nie zmieścić, a np. właśnie leginsy - spowodować przesuwanie się spodni na tyłku.
Trochę to dziwne. Kolebka, nie obcierały Cię wcześniej?
Ja też jeżdżę w dodatkowej parze na zimę, ale nie widzę sensu w zakładaniu drugiej pary po to, żeby bryczesy przestały obcierać... Skoro w jakimś punkcie jest zwiększony nacisk, to raczej upakowanie tam więcej materiału tylko spotęguje obcieranie.
Poza tym grube rajtki mogę się nie zmieścić, a np. właśnie leginsy - spowodować przesuwanie się spodni na tyłku.

A czy ja gdzieś pisałam o grubych rajtkach?
Ja wkładam cienkie, z takich bardziej śliskich. Jeśli lej z bryczesów w którymś miejscu się zwija i w takiej pozycji zatrzymuje, to rajtki powinny zniwelować ten problem. Dodatkowo tworzą taką dodatkową warstwę ochronną (idąc Twoim tokiem myślenia plastry przyklejone na piętę powinny spowodować, że buty będą obcierać jeszcze bardziej).
[quote author=Sivrite link=topic=217.msg2644669#msg2644669 date=1486130863]
Ja też jeżdżę w dodatkowej parze na zimę, ale nie widzę sensu w zakładaniu drugiej pary po to, żeby bryczesy przestały obcierać... Skoro w jakimś punkcie jest zwiększony nacisk, to raczej upakowanie tam więcej materiału tylko spotęguje obcieranie.
Poza tym grube rajtki mogę się nie zmieścić, a np. właśnie leginsy - spowodować przesuwanie się spodni na tyłku.

A czy ja gdzieś pisałam o grubych rajtkach?
Ja wkładam cienkie, z takich bardziej śliskich. Jeśli lej z bryczesów w którymś miejscu się zwija i w takiej pozycji zatrzymuje, to rajtki powinny zniwelować ten problem. Dodatkowo tworzą taką dodatkową warstwę ochronną (idąc Twoim tokiem myślenia plastry przyklejone na piętę powinny spowodować, że buty będą obcierać jeszcze bardziej).
[/quote]

Może i prawda i może warto spróbować, ale z drugiej strony... Musiałabym BARDZO kochać spodnie, żeby próbować tak ratować ich użyteczność. : D
Btw, "stare" i "ze skórzanym lejem" może też oznaczać, że skóra po prostu już zesztywniała, bo to ma do siebie. Nie próbowałam nigdy smarować leja, żeby nie zrobić tłustych plam, ale może też warto spróbować. : )
Czy bryczesy Pikeur się rozciągają? Mam model lucinda grip, standardowy problem z rozmiarem - większy jest ciut za duży, ale mniejszy pewnie już będzie mocno na styk.
Altiria Gripy ogólnie się bardziej rozciągają - ja bym celowała w mniejsze... 🙂
Czy bryczesy Pikeur się rozciągają? Mam model lucinda grip, standardowy problem z rozmiarem - większy jest ciut za duży, ale mniejszy pewnie już będzie mocno na styk.


Mam Pikeur grip zarówno wersję letnią jak i softshell na zimę. Ani jedne a ni drugie się nie rozciągnęły w sensie zużycia, natomiast letnie bryczesy mają oczywiście o wiele bardziej elastyczny materiał.
Pikeury się nie rozciągają, więc nie liczyłabym że mniejszy rozmiar w czasie użytkowania stanie się większy  😉
Pochodziłam w nich w domu i chyba zostawię, na lepsze dopasowanie nie mam co liczyć (jestem tak zbudowana, że mało które spodnie dobrze leżą). Mam nadzieję, że faktycznie się nie rozciągną.  🙂
A ja melduje, że bryczesy Pikeur Lugana to dobry wybór  😎
Kupiłam używane, wyglądały jak nówki. Mam je rok i nic się z nimi nie stało.
W praniu się nie zmieniają kształtu, kolor ten sam. Leje też się nie pościerały od jazdy.
Materiał jest lekko elastyczny i bardzo ładnie dopasowuje się do nogi (oczywiście w granicach rozsądku 😀).
Polecam
Mam 2x Lugany z pełnym lejem i absolutnie się nie rozciągnęły, a mam je chyba ze 2 lata (ale nie przypomnę sobie czy na pewno). W ogóle nic się z nimi nie dzieje - cały czas są jak nówki.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 lutego 2017 20:50
Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem Cavallino Marino Cooper Kiss silicon, to niech się dobrze zastanowi. Ja swoje będę reklamować. Odchodzi ten silikon po kilku użyciach. Strasznie mnie to zmartwiło, bo bardzo dobrze mi się  w nich jeździło. Mam zimowe bryczesy tej firmy i nie mam najmniejszych zastrzeżeń a to już nasza 3 zima.

Póki co bryczesy damskie Horze "Desiree" sprawują się dobrze, ale mam je krótko (ok miesiąc).
mils   ig: milen.ju
15 lutego 2017 12:35
Dziewczyny, pomocy. Szukam ładnych bryczesów granatowych/czarnych w cenie maksymalnie 300zł. Jakby miały silikonowy lej - bajka, jeśli nie to trudno. Czy kolanowy czy pełny - bez różnicy. 🙂 macie coś godnego polecenia? Najchętniej bym przygarnęła jakieś Pikeury czy Equiliny, ale obie moje pary upolowałam za grosze na volcie, a aktualnie nic ciekawego nie widziałam.
mils jaki rozmiar? W Końskim Świecie mają w dziale "Dobra Cena" przecenione Euro Stary klik  klik . Ostatnio mieli też Pikeury z jakiejś starszej kolekcji za 300 zł w rozmiarze 40.

Ups sorry, doczytałam że szukasz ciemnych kolorów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się