Bryczesy

A co jest  przeklętego w gumach? 🤔 👀
Przeczytałam wiadomość powyżej i musiałam sprawdzić w jakim wątku właściwie jestem. 😜
Oszalałam  😁 serio nie lubisz elastycznych nogawek?  👀 ja to się  mega cieszę ze w końcu nic mnie nie obetrze i ze latem nie muszę tej długiej skarpety zakładać i generalnie wyglada to bardziej estetycznie  :kwiatek:
Bo to zależy co jest wszyte na końcu. Czy fajny miły materiał czy sztywna guma.
No, te z gumą bywają niespecjalne.... Mało przyjemne w noszeniu.
Też mam jedne z taką sztywną gumą i są koszmarne, ale kupione tak tanio, że zamierzam zanieść krawcowej żeby mi to dziadostwo wypruła, bo i tak noszę długie skarpety 😉 Natomiast większość jest bardzo ok i dużo wygodniejsza niż rzep, wypadają też węższe, rzepy czasem robiły mi taką paskudną bułe.
U mnie niestety wszystkie gumy powodują odparzenia w tych temperaturach tzn powyzej 25 st i koszmarne puchniecie kostek poniżej gumy

Poza tym nawet rozmiary przedluzane kończą się sporo za wysoko i cisną w lydke do tego stopnia ze odcisk wszystkich szwów widoczny jest przez kilka godzin, na dodatek swedzii piecze to niemiłosiernie i pojawiają się gorące wybroczyny podskórne
W zimie tak nie mam, wcześniej latem sie to zdarzało przy wysokich temp i dłuższych jazdach a teraz niemal cały czas..

wszystkie bryczesy jakue mam to znane marki pikeur euro star schockemohle - te ostatnie są najgorsze. .
Mam jedne Lugany sprzed 10 lat na rzepy i ratują moje kostki bo zwyczajnie nie zapinam rzepow tylko wywijam je do gory i mam luz
Niestety kończą swój żywot powoli i potrzebuje nowe
Szeroką i miłą tą wszywkę na końcu mają covaliero detroit i spooksy.
Mam Horze Daniela bez rzepa w nogawce i fajnie dolegają do kostki, są przyjemne w dotyku.
Ja(bez rzepa) mogę True Rider polecić legginsy i bryczesy  :kwiatek: a jeśli chodzi  rzep to zadzwoń do salonu pegaz może coś znajdą na magazynie z parkurów  :kwiatek:
Dziękuję za sugestie  :kwiatek: będę szukać rzepow
Ma ktoś bryczesy Horze Tara? Jak leżą na pupie? Nie odstają?
Potrzebuję pomocy, rady..
Czy ktoś miał poniższe bryczesy?
Hkm summer denim
Horze tara
Hkm miss blink?
Proszę o opinie!!
Konkretnie poszukuje Denimów w rozsądnej cenie i bez efektu przetarcia. Coś co będzie elastyczne  i nie będzie się ciagnąć

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lipca 2019 09:55
Miałam HKM summer denim i nie byłam zadowolona, ciągnęły mnie w kroku, ale nie wiem czy to nie kwestia nieodpowiedniego do sylwetki kroju. Teraz mam LG i są fajne, materiał się ładnie układa, mogę polecić, a w Horsetown niedawno była na nie promocja bardzo fajna 🙂 Mam też z Cavallino Marino jeansowe, ale kurcze nie mogę znaleźć ich teraz, też bardzo fajne i elastyczne. Jak znajdę to link wrzucę.
edit. już mam CM
zembriajak ten silikon zachowuje się w praniu? Pierzesz w pralce,w proszku czy żelu do prania?
Wydają się być dosyć cienkie. Masz jakieś zdjęcia na sobie i możesz się nimi podzielić? Zawsze to inaczej wygląda niż na zdjęciu ze sklepu. A jaki masz rozmiar? Jak wypada rozmiarów ka w nich?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lipca 2019 11:24
Fot nie mam niestety, jeśli Ci zależy to mogę zrobić wieczorem. Piorę normalnie w proszku, w 30 stopniach, nic się z sylikonem nie dzieje niepokojącego. Co do rozmoarów, to na moje oko wypadają raczej spore. CM mam 34 i są trochę przyduże dla mnie, LG mam 32 i tez nie są jakieś szczegolnie małe :/ Jeśli wypadasz między rozmiarami, to bralabym mniejsze na Twoim miejscu.
Byłoby super gdybyś była tak miła i podesłała mi fotki. Ja zazwyczaj 36.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 lipca 2019 16:25
Wracam ze zdjęciami.
Najpierw CM, one jak dla mnie to trochę za duże są, wiszą mi na udach i w kroku i trochę też przy kolanach



I LG, te leżą lepiej moim zdaniem.


Pierwsze to 34, drugie 32 więc obie pary wypadają raczej duże, bo 34 to mój standardowy rozmiar jest. Jakbyś chciała jakieś wymiary, czy inne fotki to pisz śmiało 🙂
A ma może któraś z Was legginsy Fair Play'a Pamela 2.0? Słyszałam same pozytywne opinie, a nagle zaskoczyła mnie znajoma mówiąc, że materiał słaby i że silikon szybko się ściera. Ma ktoś podobne odczucia?
rosakosa nie zdziwiła bym się jeśli to byłaby prawda. Ja na bryczesach fair play zawiodłam się dwa razy kiedy to w nowkach sztukach po około 15 jazdach zaczęły się przecierac leje i chwilę potem zrobiły się dwie wielkie dziury. U znajomej to samo po nieco dłuższym czasie.
Moje pierwsze bryczesy (więc z 10 lat temu) były z Fair Play. Po trochę ponad roku jazd raz w tygodniu - lekkich, bo to same początki - lej zrolował się tak, że pojawiły się dziury. Bryczesy były z tych "lepszych", nowe, pełny lej skórzany. Od tamtej pory unikam, chociaż możliwe, że poprawiły się jakościowo.

Mam pytanie bryczesowe. Szukam czegoś porządnego, na miarę Pikeura - czy coś poza nim jest jeszcze warte uwagi?  :kwiatek:
Szukam bryczków na lata, ładnych, pełny lej silikonowy. Nie bardzo wiem, w jakie marki jeszcze warto celować. Pikeur, Euro-Star, co więcej?
Te takie "pierwsze" modele Fair Playa (brązowe w kratkę, niebieskie w kratkę, pełny lej) z tego co pamiętam, były słabe, ale późniejsze modele z tym lejem Comfitech podobno są całkiem trwałe - jak na tą półkę cenową.

Dreamer113, Może Spooks? Kingsland jeszcze.

zembria, No wow, ładne te LG 😍
Spooksy są fajne, ale mało pancerne. Ten materiał jest taki no... wrażliwy na zaciągnięcia. Do tego mocno łapią brud- wszystko na nich widać.

Z takich tańszych a niezłych (jak dla mnie- trzymają się, lej nie kruszy się) to covalliero model detroid. One mnie bardzo zaskoczyły jakością.

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lipca 2019 15:59
Mam pytanie bryczesowe. Szukam czegoś porządnego, na miarę Pikeura - czy coś poza nim jest jeszcze warte uwagi?  :kwiatek:
Szukam bryczków na lata, ładnych, pełny lej silikonowy. Nie bardzo wiem, w jakie marki jeszcze warto celować. Pikeur, Euro-Star, co więcej?

Spokojnie możesz celować  w premierequine. Ceny badzo przyjemne.
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi!  :kwiatek:
Dreamer113, z takich porządniejszych to jeszcze Schockemohle klik
Niestety cena trochę zaporowa.

Oraz całkiem przyzwoite i wersji letniej i zimowej Felix Buhler klik
Fajne ceny na Euro Stary ma Horse-Trade. Niestety rozmiary sa mocno przebrane, ale moze coś tam znajdziesz dla siebie 🙂
News odnośnie bryczesów Horze Tara: fajne, chociaż trochę mi z tyłka zjeżdżają. Rozmiar 36 jest ok mimo że jakoś bardzo chuda nie jestem. Są bardzo elastyczne w pasie.
Bryczesy Vertigo białe są super wygodne, ale się nie doprały 🙁 mam inne zwykle białe z Amigo, znacznie tańsze, a zawsze dopierają się bez problemu. Trochę lipa, że tak drogie bryczesy i już brudne po jednym użyciu...
Dreamer113 a może PS of Sweden???
Czy ktoś używa i poleca leginsy z pełnym sylikonowymi lejem z Kingslanda? Jak z jakością materiału i samego sylikonu?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się